درمان گیاهی و خانگی کیست تخمدان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان گیاهی و خانگی کیست تخمدان در خانم ها

علل مهم کیست تخمدان در خانم ها چیست؟

کیست تخمدان یکی از بیماری های مهم زنان محسوب می گردد. مهم از آن جهت است که تخمدان ها نقش حیاتی در بارداری و تولید مثل خانم ها دارند و هرگونه اختلال در کار تخمدان ها از جمله کیست تخمدان در صورتی که درمان نشود ممکن است خدای ناکرده سبب نازائی و مشکلات مربوط به آن شود. عفونت، سردی و تغییرات هورمونی سه علت مهم کیست تخمدان ها محسوب می گردند. خانم ها وقتی موعد پریودشان دیر می شود به دنبال علت آن هستند و شاید ذهنیت اصلی اکثر خانم هایی که در سن حاملگی قرار دارند این باشد که احتمالا حامله شده اند اما بعضی از این خانم ها وقتی به پزشک مراجعه می کنند متوجه می شوند که حامله نیستند بلکه دچار کیست تخمدان شده اند. آیا شما نیز دچار این وضعیت هستید؟ اگر چنین است به هیچ وجه نگران نباشید زیرا در اینجا روش هایی ذکر می شود که انشاء ا... به فضل الهی در درمان کیست تخمدان شما موثر خواهند بود.

 

درمان خانگی کیست تخمدان با گیاهان داروئی

در این قسمت سعی داریم تا روش درمانی برای کیست تخمدان خانم ها با استفاده از گیاهان داروئی ارائه کنیم. این روش را خانم های محترم می توانند به راحتی در خانه انجام دهند و در واقع می توان گفت یک روش خانگی برای درمان کیست تخمدان محسوب می گردد. این روش ها در نوع خود بی ضررترین ، ساده ترین ، کم هزینه ترین و اثربخش ترین روش های درمان خانگی کیست تخمدان محسوب می شوند.

 

درمان کیست تخمدان با آب پیاز

طرز تهیه آب پیاز جهت درمان کیست تخمدان عفونی

پیاز یکی از مواد طبیعی ضد عفونت محسوب می گردد. ما معمولا از پیاز به شکل های مختلف استفاده می کنیم. گاهی به صورت خام آن را مصرف می کنیم، گاهی به صورت پخته و گاهی هم به صورت سرخ شده از آن در غذاهای خود استفاده می کنیم. در اینجا سعی داریم روش تهیه آب پیاز را توضیح دهیم که برای درمان کیست تخمدان هایی که حاصل عفونت می باشند بسیار مفید می باشد. جهت تهیه آب پیاز ابتدا یک عدد پیاز متوسط انتخاب نمایید؛ پس از آن حدود یک تا یک و نیم لیوان آب را در یک ظرف کوچک (ترجیحا مسی باشد بهتر است) ریخته و بر روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا به جوش بیاید. سعی کنید اندازه ظرف را طوری انتخاب نمایید که وقتی پیاز در داخل آب موجود در ظرف قرار گرفت، آب همه قسمت های پیاز را بپوشاند؛ سپس پوست پیازی را که انتخاب نموده اید کنده و بشوئید. از قسمت سر پیاز، چند برش با زوایای مختلف و به صورت عمودی بر پیاز بزنید به طوری که پیاز به طور عمودی به چند تکه تقسیم شود اما تکه ها از هم جدا نشوند؛ یعنی برش های مورد نظر را کمی مانده به قسمت ته پیاز متوقف کنید. این نوع برش سبب می شود که موقع جوشاندن، آب به همه قسمت های پیاز نفوذ کرده و تکه های پیاز هم روی آب شناور نشوند. سپس پیاز مورد نظر را در آب جوش داخل ظرف قرار داده و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه حرارت ببیند آنگاه آن را از روش شعله گاز بردارید. آب پیاز حاصل از این عمل در درمان عفونت تخمدان ها و سایر عفونت های بدن بسیار مفید است. شما می توانید این آب پیاز را در دو نوبت صبح و شب میل نمایید؛ حتی می توانید این آب پیاز را در یک نوبت میل کرده و برای نوبت بعدی مثل همین مقدار را مجددا درست نموده و میل کنید. بستگی به میزان عفونت، می توانید مصرف آب پیاز را تا چند روز و یا چند هفته ادامه دهید. چنانچه میل نمودن آب پیاز به این شکل برای شما مشکل باشد می توانید آن را با کمی شهد عسل طبیعی مخلوط نموده و مصرف نمایید.

 

درمان کیست تخمدان در خانم ها با استفاده از گیاه پولکی

درمان کیست تخمدان با گیاه پولکی

گیاه پولکی یکی از مواد طبیعی بسیار بسیار مفید برای درمان کیست تخمدان می باشد. گیاه پولکی از گیاهان شناخته شده جهت درمان عفونت به حساب می آید. اگر کیست تخمدان شما منشاء عفونی دارد از جوشانده گیاه پولکی برای درمان کیست تخمدان استفاده کنید و خواهید دید که گیاه پولکی در درمان کیست تخمدان عفونی معجزه می کند و چه بسا شما را از بسیاری از درمان های دیگر از جمله جراحی کیست تخمدان بی نیاز هم بکند! در همینجا ذکر یک نکته ضروری است و آن اینکه استفاده از گیاه پولکی در زمان بارداری توصیه نمی گردد و در زمان شیردهی هم بهتر است با احتیاط و ترجیحا با نظر پزشک طب سنتی مصرف شود.

طرز تهیه جوشانده گیاه پولکی برای درمان کیست تخمدان:

  • تقریبا به اندازه دو قاشق غذاخوری پر از گیاه پولکی را تمیز کرده و بشوئید. سه لیوان آب جوشیده را در ظرفی ریخته و گیاه پولک را هم داخل آب بریزید. ظرف محتوی مخلوط آب جوش و گیاه پولکی را روی شعله ملایم گاز یا بالای سماور قرار دهید. صبر کنید مخلوط آنقدر روی شعله گاز یا بالای سماور قرار داشته باشد تا تقریبا دو سوم آب آن تبخیر شده و فقط یک سوم (یعنی یک لیوان) از آب آن باقی بماند. آنگاه مخلوط حاصله را از صافی بگذرانید و اجازه دهید تا سرد شود. آب گیاه پولکی که به این شکل به دست می آید را بایستی در طول 24 ساعت مصرف کنید. توجه داشته باشید که همه را نبایستی یکجا مصرف کنید بلکه جرعه جرعه و در فواصل زمانی مختلف از آن بخورید به طوری که در طول 24 ساعت تمام شود. شما می توانید مدتی این جوشانده را تهیه نموده و مصرف کنید. خواهید دید که کیست تخمدان شما (در صورتی که از عفونت باشد) به فضل الهی کم کم از بین می رود.

 

درمان کیست تخمدان زنان با استفاده از گیاه رازیانه

درمان کیست تخمدان با گیاه رازیانه

گاهی کیست تخمدان در خانم ها حاصل به هم خوردن تنظیمات هورمون های زنانه در بدن آن هاست. ممکن است تغییرات هورمونی تنها دلیل کیست تخمدان نباشد و علل دیگری از جمله عفونت هم در ایجاد کیست تخمدان دخیل باشند. در هر صورت بهترین گیاه شناخته شده جهت تنظیم هورمون های زنانه و درمان کیست تخمدانی که حاصل تغییرات هورمونی است، استفاده از گیاه رازیانه می باشد. شما می توانید از جوشانده گیاه رازیانه یا از عرق رازیانه جهت درمان کیست تخمدان هورمونی استفاده کنید. جهت تهیه جوشانده گیاه رازیانه می توانید مقدار کمی از تخم رازیانه را در مقداری آب جوش بجوشانید و سپس از این جوشانده در صبح و شب میل نمایید. از عرق رازیانه هم در زمان صبح و شب استفاده کنید. مدتی لازم است تا شما رازیانه را مصرف کنید تا هورمون های بدن شما تنظیم گشته و کیست تخمدان شما که حاصل تغییرات هورمون ها و به هم خوردن آن ها بوده برطرف شود.

 

آخرین مطالب

تاثیر خواندن نماز شب بر جنین (۴ هفته قبل)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۴ هفته قبل)

راهنمای تغذیه صحیح در دوران بارداری و حاملگی (۱ ماه قبل)

راز زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین (۱ ماه قبل)

درمان کم کاری تیروئید در بارداری با طب سنتی (۱ ماه قبل)

نزدیکی و اقدام به بارداری و بچه دار شدن در روز جمعه (۱ ماه قبل)

تاثیر و نقش دعا در دوران بارداری و حاملگی (۱ ماه قبل)

نزدیکی و اقدام به بارداری در شب نیمه شعبان (۱ ماه قبل)

نزدیکی و اقدام به بارداری در شب چهارشنبه (۱ ماه قبل)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲ ماه قبل)

جفت و نقش آن در رحم در دوران بارداری چیست (۲ ماه قبل)

تاثیر زمان مناسب نزدیکی بر آرامش مادر در بارداری (۲ ماه قبل)

شرایط و امکان زایمان طبیعی بعد از سزارین (۲ ماه قبل)

راهکار طبیعی برای بهبود سریع زخم سزارین (۲ ماه قبل)

خواص خوردن عناب در دوران بارداری و حاملگی (۲ ماه قبل)

حکم آمیزش و نزدیکی در شب عید فطر (۲ ماه قبل)

مراحل پریود و قاعدگی زنان از نظر اقدام به بارداری (۲ ماه قبل)

فواید خوردن خاکشیر در دوران بارداری و حاملگی (۲ ماه قبل)

سلامتی یا جنسیت جنین مهم است (۲ ماه قبل)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۴۵۱۶۰۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۲۴۶۵۷۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۲۲۰۱۶۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۱۷۵۰۱۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۴۴۱۰۵ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۱۴۰۱۸۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۱۱۷۵۵۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۱۱۰۷۵۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۹۳۱۱۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۹۲۴۸۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۷۳۷۲۱ بازدید)

بهترین زمان نزدیکی برای بچه دار شدن (۵۲۸۲۳ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۵۱۵۱۹ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۴۸۲۲۳ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۴۴۷۵۸ بازدید)

زمان نزدیکی یا انعقاد نطفه (۴۳۷۹۵ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۴۳۷۷۹ بازدید)

درمان طبیعی شقاق و زخم نوک سینه (۴۰۶۵۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۴۰۲۵۳ بازدید)

خوردن سیب در دوران بارداری (۳۸۷۴۵ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۹ / ۵ / ۱۳۹۶

۲۷ ذيقعده ۱۴۳۸

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۲ : ۱۴ : ۰۱

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۵۷

طلوع خورشید: ۰۶:۲۷

اذان ظهر: ۱۳:۰۸

اذان عصر: ۱۶:۵۰

غروب خورشید: ۱۹:۴۸

اذان مغرب: ۲۰:۰۷

وقت عشاء: ۲۰:۵۷

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات