آزمایش خون بارداری در خانه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

آزمایش خون بارداری در خانه

چگونه می توانیم در خانه آزمایش خون بارداری انجام دهیم؟ آیا روشی وجود دارد که به جای تست ادرار برای تشخیص بارداری از تست خون جهت تشخیص حاملگی در منزل استفاده کنیم؟ آیا برای آزمایش خون جهت تست بارداری حتما باید به آزمایشگاه یا مراکز درمانی مراجعه کنیم یا اینکه می توانیم این کار را در خانه هم انجام دهیم؟ چه دستگاه تست حاملگی با استفاده از خون وجود دارد که بتوانیم در منزل از آن استفاده کنیم؟ مزیت آزمایش خون حاملگی در منزل بر آزمایش ادرار جهت تشخیص بارداری چیست؟ مزیت آزمایش خون بارداری در خانه بر آزمایش خون بارداری در آزمایشگاه یا مراکز درمانی چیست؟

همانطور که شاید شما نیز اطلاع داشته باشید آزمایش خون بارداری یکی از روش های تشخیص حاملگی است که در آزمایشگاه ها و یا سایر مراکز بهداشتی و درمانی انجام می شود. آزمایش بارداری از طریق خون دقیق تر از آزمایش بارداری از طریق ادرار است. ما به وسیله بی بی چک به راحتی می توانیم بارداری را از طریق ادرار در خانه تست کنیم. اما به دلیل دقت بیشتر تست بارداری از طریق خون در مقایسه با تست بارداری از طریق ادرار ، شاید دوست داشته باشیم که تست بارداری از طریق خون را در خانه نیز انجام دهیم. مطمئنا نمی توان دستگاه تست خون بارداری را که در آزمایشگاه ها استفاده می شود به خانه آورد! این کار نه معقولانه است و نه از نظر اقصادی به صرفه. پس باید دنبال وسیله دیگری باشیم که بتوانیم به وسیله آن از طریق خون ، بارداری را در خانه تشخیص بدهیم. آیا چنین دستگاهی وجود دارد؟ پاسخ ، مثبت می باشد.

در این قسمت به معرفی یک وسیله تست بارداری از طریق خون می پردازیم که به راحتی و با کمی دقت در منزل قابل استفاده می باشد. این دستگاه ، NG-Test (ان جی - تست) نام دارد. دستگاه ان جی تست بسیار شبیه بی بی چک قطره چکانی است اما کمی با آن متفاوت می باشد. در شکل زیر ، یک دستگاه ان جی تست با مجموعه بسته بندی آن نشان داده شده است. در این مجموعه ، تعداد ۱۰ کیت تست بارداری وجود دارد که هر کیت ، ابزارهای لازم برای تست خون را به همراه خود دارد.

NG-Test

دستگاه ان جی تست از طریق تشخیص هورمون اچ سی جی (hcg) در خون خانم ها ، باردار بودن را تشخیص می دهد. هورمون اچ سی جی (hCG) در زمان بارداری از جفت ترشح می شود. این دستگاه اگر چه نسبت به بی بی چک قطره چکانی دارای کمی تفاوت است اما نحوه نمایش بارداری در این دستگاه با نحوه نمایش بارداری در بیبی چک ها مثل هم بوده و از طریق دو خط C (خط کنترل - Control) و خط T (خط تست - Test) ، وضعیت بارداری را مشخص می کند. همانند بیبی چک ها اگر چنانچه خط C قرمز شد و خط T ، تغییر رنگ نداد نشانه منفی بودن بارداری است. اگر چنانچه خط C ، تغییر رنگ داد و خط T نیز تغییر رنگ داده و قرمز شد ، نشانه مثبت بودن بارداری می باشد. بقیه حالات که با عدم تغییر رنگ خط C همراه است ، حالات نامعتبر هستند.

دستگاه ان جی تست نسبت به بی بی چک ها و همچنین نسبت به آزمایش خون بارداری که در آزمایشگاه انجام می شود دارای مزیت هایی است که در زیر به آنها اشاره می گردد.

مزیت دستگاه ان جی تست نسبت به بی بی چک

دستگاه تست بارداری ان جی تست (NG-Test) نسبت به بی بی چک دارای مزایای زیر می باشد:

  • چون دستگاه ان جی تست از طریق خون ، بارداری را تشخیص می دهد در نتیجه از بی بی چک که از طریق ادرار قادر به تشخیص بارداری است ، دقیق تر است.
  • چون هورمون اچ سی جی (hCG) در خون زود تر از ادرار ظاهر می شود در نتیجه ، دستگاه ان جی تست می تواند بارداری را زودتر از بی بی چک تشخیص دهد.

مزیت دستگاه ان جی تست نسبت به آزمایش خون بارداری در آزمایشگاه

دستگاه ان جی تست (NG-Test) نسبت به آزمایش خون بارداری که در آزمایشگاه انجام می شود نیز دارای دو مزیت عمده زیر می باشد:

  • مزیت اول "ان جی تست" نسبت به آزمایش خون بارداری که در مراکز آزمایشگاهی صورت می گیرد در پائین بودن هزینه آن می باشد. دستگاه ان جی تست در مقایسه با آزمایش خون حاملگی آزمایشگاهی دارای هزینه پائینی می باشد.
  • مزیت دوم "ان جی تست" در مقایسه با روش های آزمایشگاهی تست خون بارداری در سرعت جوابدهی آن می باشد. ان جی تست طبق گفته شرکت سازنده در عرض مدت ۵ دقیقه می تواند وضعیت بارداری را مشخص کند در حالی که سرعت جوابدهی در روش های آزمایشگاهی تست خون حاملگی به مرتب بیشتر از این میزان است.

در این مطلب به معرفی یک روش تست بارداری در خانه از طریق خون پرداختیم و دستگاه تشخیص بارداری "ان جی تست" را معرفی کردیم. ممکن است دستگاه های متعددی در این زمینه وجود داشته باشند یا در حال ورود به بازار باشند اما اصول کار همگی آنها باهم برابر بوده و آن تشخیص بارداری از طریق اندازه گیری هورمون اچ سی جی مترشحه از جفت در خون زن می باشد. ضمنا تست بارداری با "ان جی تست" برای کسب اطلاعات اولیه در مورد بارداری مناسب است اما برای اطلاعات دقیق تر در مورد وضعیت بارداری بهتر است که از روش های آزمایشگاهی یا از سونوگرافی جهت انجام این کار استفاده گردد. در مطلب ان جی تست چیست می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این دستگاه و روش کار با آن به دست بیاورید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۴ هفته قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۲ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۳ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۴ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۴ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۴ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۵ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۵ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۵ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۵ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۵ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۵ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۵ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۵ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۶ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۶ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۶ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۶ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۷۴۴۵۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۰۶۹۰۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۵۸۳۶۵ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۲۵۸۷۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۱۸۹۵۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۸۸۱۷۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۹۲۷۵۰ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۰۲۱۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۰۸۶۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۱۲۸۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۲۰۸۸۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۲۰۵۰۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۹۶۱۷۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۶۷۹۰۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۶۷۵۸۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۱۸۸۱۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۰۰۱۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۹۸۲۰۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۷۶۵۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۰۷۴۸ بازدید)

احادیث بارداری

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۳۱ / ۴ / ۱۳۹۸

۱۹ ذيقعده ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۰ : ۱۵ : ۱۴

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۲۴

طلوع خورشید: ۰۶:۰۴

اذان ظهر: ۱۳:۱۱

اذان عصر: ۱۶:۵۹

غروب خورشید: ۲۰:۱۷

اذان مغرب: ۲۰:۳۷

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات