آزمایش خون بارداری در خانه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

آزمایش خون بارداری در خانه

چگونه می توانیم در خانه آزمایش خون بارداری انجام دهیم؟ آیا روشی وجود دارد که به جای تست ادرار برای تشخیص بارداری از تست خون جهت تشخیص حاملگی در منزل استفاده کنیم؟ آیا برای آزمایش خون جهت تست بارداری حتما باید به آزمایشگاه یا مراکز درمانی مراجعه کنیم یا اینکه می توانیم این کار را در خانه هم انجام دهیم؟ چه دستگاه تست حاملگی با استفاده از خون وجود دارد که بتوانیم در منزل از آن استفاده کنیم؟ مزیت آزمایش خون حاملگی در منزل بر آزمایش ادرار جهت تشخیص بارداری چیست؟ مزیت آزمایش خون بارداری در خانه بر آزمایش خون بارداری در آزمایشگاه یا مراکز درمانی چیست؟

همانطور که شاید شما نیز اطلاع داشته باشید آزمایش خون بارداری یکی از روش های تشخیص حاملگی است که در آزمایشگاه ها و یا سایر مراکز بهداشتی و درمانی انجام می شود. آزمایش بارداری از طریق خون دقیق تر از آزمایش بارداری از طریق ادرار است. ما به وسیله بی بی چک به راحتی می توانیم بارداری را از طریق ادرار در خانه تست کنیم. اما به دلیل دقت بیشتر تست بارداری از طریق خون در مقایسه با تست بارداری از طریق ادرار ، شاید دوست داشته باشیم که تست بارداری از طریق خون را در خانه نیز انجام دهیم. مطمئنا نمی توان دستگاه تست خون بارداری را که در آزمایشگاه ها استفاده می شود به خانه آورد! این کار نه معقولانه است و نه از نظر اقصادی به صرفه. پس باید دنبال وسیله دیگری باشیم که بتوانیم به وسیله آن از طریق خون ، بارداری را در خانه تشخیص بدهیم. آیا چنین دستگاهی وجود دارد؟ پاسخ ، مثبت می باشد.

در این قسمت به معرفی یک وسیله تست بارداری از طریق خون می پردازیم که به راحتی و با کمی دقت در منزل قابل استفاده می باشد. این دستگاه ، NG-Test (ان جی - تست) نام دارد. دستگاه ان جی تست بسیار شبیه بی بی چک قطره چکانی است اما کمی با آن متفاوت می باشد. در شکل زیر ، یک دستگاه ان جی تست با مجموعه بسته بندی آن نشان داده شده است. در این مجموعه ، تعداد ۱۰ کیت تست بارداری وجود دارد که هر کیت ، ابزارهای لازم برای تست خون را به همراه خود دارد.

NG-Test

دستگاه ان جی تست از طریق تشخیص هورمون اچ سی جی (hcg) در خون خانم ها ، باردار بودن را تشخیص می دهد. هورمون اچ سی جی (hCG) در زمان بارداری از جفت ترشح می شود. این دستگاه اگر چه نسبت به بی بی چک قطره چکانی دارای کمی تفاوت است اما نحوه نمایش بارداری در این دستگاه با نحوه نمایش بارداری در بیبی چک ها مثل هم بوده و از طریق دو خط C (خط کنترل - Control) و خط T (خط تست - Test) ، وضعیت بارداری را مشخص می کند. همانند بیبی چک ها اگر چنانچه خط C قرمز شد و خط T ، تغییر رنگ نداد نشانه منفی بودن بارداری است. اگر چنانچه خط C ، تغییر رنگ داد و خط T نیز تغییر رنگ داده و قرمز شد ، نشانه مثبت بودن بارداری می باشد. بقیه حالات که با عدم تغییر رنگ خط C همراه است ، حالات نامعتبر هستند.

دستگاه ان جی تست نسبت به بی بی چک ها و همچنین نسبت به آزمایش خون بارداری که در آزمایشگاه انجام می شود دارای مزیت هایی است که در زیر به آنها اشاره می گردد.

مزیت دستگاه ان جی تست نسبت به بی بی چک

دستگاه تست بارداری ان جی تست (NG-Test) نسبت به بی بی چک دارای مزایای زیر می باشد:

  • چون دستگاه ان جی تست از طریق خون ، بارداری را تشخیص می دهد در نتیجه از بی بی چک که از طریق ادرار قادر به تشخیص بارداری است ، دقیق تر است.
  • چون هورمون اچ سی جی (hCG) در خون زود تر از ادرار ظاهر می شود در نتیجه ، دستگاه ان جی تست می تواند بارداری را زودتر از بی بی چک تشخیص دهد.

مزیت دستگاه ان جی تست نسبت به آزمایش خون بارداری در آزمایشگاه

دستگاه ان جی تست (NG-Test) نسبت به آزمایش خون بارداری که در آزمایشگاه انجام می شود نیز دارای دو مزیت عمده زیر می باشد:

  • مزیت اول "ان جی تست" نسبت به آزمایش خون بارداری که در مراکز آزمایشگاهی صورت می گیرد در پائین بودن هزینه آن می باشد. دستگاه ان جی تست در مقایسه با آزمایش خون حاملگی آزمایشگاهی دارای هزینه پائینی می باشد.
  • مزیت دوم "ان جی تست" در مقایسه با روش های آزمایشگاهی تست خون بارداری در سرعت جوابدهی آن می باشد. ان جی تست طبق گفته شرکت سازنده در عرض مدت ۵ دقیقه می تواند وضعیت بارداری را مشخص کند در حالی که سرعت جوابدهی در روش های آزمایشگاهی تست خون حاملگی به مرتب بیشتر از این میزان است.

در این مطلب به معرفی یک روش تست بارداری در خانه از طریق خون پرداختیم و دستگاه تشخیص بارداری "ان جی تست" را معرفی کردیم. ممکن است دستگاه های متعددی در این زمینه وجود داشته باشند یا در حال ورود به بازار باشند اما اصول کار همگی آنها باهم برابر بوده و آن تشخیص بارداری از طریق اندازه گیری هورمون اچ سی جی مترشحه از جفت در خون زن می باشد. ضمنا تست بارداری با "ان جی تست" برای کسب اطلاعات اولیه در مورد بارداری مناسب است اما برای اطلاعات دقیق تر در مورد وضعیت بارداری بهتر است که از روش های آزمایشگاهی یا از سونوگرافی جهت انجام این کار استفاده گردد. در مطلب ان جی تست چیست می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این دستگاه و روش کار با آن به دست بیاورید.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۸۹۰۰۸۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۰۲۶۶۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۸۲۱۵۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۶۵۴۱۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۳۱۰۲۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۱۴۹۱۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۲۸۸۳۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۱۸۰۷۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۰۶۷۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۷۳۳۷۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۵۳۵۴۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۴۵۲۵۰ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۴۲۴۵۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۳۴۹۴۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۲۹۷۵۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۱۲۵۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۶۸۳۷۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۵۸۴۳۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۵۷۵۷۷ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۵۰۷۷۱ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۲۷ / ۱۰ / ۱۳۹۷

۱۰ جمادی الاول ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۹ : ۲۹ : ۱۸

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۵

طلوع خورشید: ۰۷:۱۳

اذان ظهر: ۱۲:۱۴

اذان عصر: ۱۴:۵۶

غروب خورشید: ۱۷:۱۶

اذان مغرب: ۱۷:۳۶

وقت عشاء: ۱۸:۲۵

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات