آموزش بارداری و حاملگی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

آموزش بارداری و حاملگی

آموزش بارداری یا آموزش حاملگی چیست؟ چه نیازی به آموزش برای بارداری است؟ آیا آموزش باردار شدن برای همه زوجین لازم است؟ چه نکات و مسائل مهمی در آموزش حاملگی می تواند مد نظر قرار بگیرد؟ آموزش اصول بارداری چه نقی می تواند در فرزند آوری سالم داشته باشد؟ در این مطلب می خواهیم شما را با موضوع آموزش بارداری و اهمیت آن آشنا کرده و سایت آموزش بارداری و حاملگی را به شما معرفی کنیم.

 

اهمیت آموزش بارداری

شاید سؤال شود که آموزش حاملگی چه اهمیتی دارد و اصولا چه نیازی به آموزش برای حامله شدن وجود دارد؟ شاید چنین تصور شود که یک رابطه نزدیکی می تواند منجر به حاملگی شود و دیگر نیازی به آموزش وجود ندارد؟ در پاسخ این پرسش ها باید گفت که البته نگاه افراد به مساله بارداری و حاملگی می تواند متفاوت باشد همانطور که دیدگاه افراد مختلف نسبت به سایر مسائل هم می تواند چنین باشد. اما حقیقت مطلب آن است که برای بارداری نیز همانند سایر مهارت های زندگی ، آموزش مناسب ، لازم و ضروری می باشد. بسیاری از مشکلاتی که در یک بارداری پیش می آیند و یا برخی از مشکلاتی که برای جنین اتفاق می افتد در نتیجه نا آگاهی و نداشتن اطلاعات صحیح است.

به عنوان یک مثال بسیار ساده ، مساله سقط جنین را در نظر بگیرید. آیا می دانید یکی از علل مهم سقط جنین مربوط به زمان انجام عمل نزدیکی برای بارداری می باشد؟ شاید برای بعضی از خوانندگان عزیز سایت بارداری 2 زندگی تعجب بر انگیز باشد که مگر چنین چیزی ممکن است؟ اما تعجب نکنید زیرا این یک واقعیت است. طبق فرمایشات بزرگان دین اسلام و ائمه اطهار (سلام الله علیهم اجمعین) ، انجام عمل مقاربت در آخر ماه قمری می تواند باعث سقط جنین بشود.

به عنوان مثال دوم ، انجام عمل مجامعت در ساعات پایانی شب می تواند سبب باهوش شدن فرزند شود. ضمن اینکه تاثیر مثبتی بر روی سلامتی پدر و مادر نیز دارد.

به عنوان مثال سوم ، غلظت خون مادر حامله می تواند سبب بروز مشکلات مختلف برای جنین از جمله سقط جنین بشود. با کاهش و درمان غلظت خون پیش از اقدام به حاملگی می توان از این مشکلات تا حد زیادی جلوگیری کرد که یکی از بهترین راهکار ها و اقدامات برای کاهش غلظت خون ، انجام حجامت بر روی زن می باشد. انجام حجامت پیش از اقدام به بچه دار شدن نه تنها می تواند جلوی سقط جنین را تا حد زیادی بگیرد (البته آن دست از سقط جنین ها که به دلیل بالا بودن غلظت خون مادر رخ می دهند) بلکه به دلیل گردش بهتر خون در بدن مادر ، تغذیه جنین به نحو بهتری انجام می شود و این مساله می تواند تاثیر مثبتی بر رشد و سلامت جنین گذاشته و از نارسائی های جنینی مختلف پیشگیری کند.

مطالب و مثال های بالا این موضوع را اثبات می کنند که آموزش حاملگی نه تنها یک نیاز بلکه شاید بتوان گفت که حتی یک ضرورت انکار ناپذیر می باشد. از این رو به همه زوج های محترم توصیه می شود که حتما موضوع آموزش برای حامله شدن را مد نظر قرار دهند تا انشاء الله به فضل الهی ، بارداری سالمی شکل گرفته و فرزندان سالمی به دنیا بیایند.

در این رابطه گروه مدیریتی سایت 2 زندگی با راه اندازی یک سایت مخصوص آموزش حاملگی به آدرس www.ebardari.ir تلاش کرده اند تا به این نیاز زوج ها و پدر و مادر ها پاسخ شایسته بدهند. در این سایت سعی شده است مطالب مهم مربوط به یک بارداری و فرزند آوری سالم بیان شوند تا خانواده ها با به کارگیری این دستورات و روش ها بارداری های سالم و صحیحی را شروع کرده و انشاء الله فرزندان سالمی را هم به دنیا بیاورند.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۳۱۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۹۴۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۱۳۴۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۵۲۹۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۸۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۶۲۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۹۶۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۲۸۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۵۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۷۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۸۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۵۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۶۲۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۴۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۴۶۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۸۲ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

۸ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۳ : ۵۲ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۶

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۱

غروب خورشید: ۲۰:۱۴

اذان مغرب: ۲۰:۳۵

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات