افزایش شانس بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

افزایش شانس بارداری

افزایش شانس بارداری چگونه ممکن است؟ چگونه می توانیم شانس بارداری و حاملگی را افزایش دهیم؟ احتمال بارداری در هر ماه چقدر است؟ چه روش هایی برای بالا بردن شانس باردار شدن پیشنهاد می گردد؟ زمان انجام عمل نزدیکی چه تاثیری در بالابردن شانس حاملگی دارد؟ رفتار زن و مرد چه تاثیری در افزایش شانس باردار شدن دارد؟ در هر ماه مدت محدودی برای بارداری وجود دارد و شانس باردار شدن در هر ماه محدود می باشد. هر چند که شانس بارداری در هر ماه محدود می باشد اما با استفاده از روش هایی می توان این شانس را تقویت کرده و افزایش داد. در این مطلب می خواهیم در این مورد صحبت کرده و بررسی کنیم ببینیم با استفاده از چه شیوه های سالمی می توانیم شانس باردار شدن را افزایش دهیم.

عوامل مختلفی در شانس باردار شدن تاثیر دارند اما یکی از مهمترین عوامل ، شرایط باروری زن می باشد. مساله باروری در زنان مثل باروری مردان ، پیوسته نیست. شرایط باروری در مردان در طول دورانی که توانایی باروری دارند ، پیوسته است و مردان هر زمان که اراده کردند قادر به باردار کردن زن می باشند. البته ما بحث مشکلات مردان را نادیده می گیریم و فقط به مکانیسم باروری در آن ها اشاره می کنیم. اما مساله باروری در زنان ، به صورت دیگر است و این طور نیست که زن هر وقت که خواست باردار شود. زنان فقط در قسمتی از دوره پریود خود قادر به باردار شدن هستند و اگر در این قسمت از عادت ماهانه ، باردار نشدند بایستی تقریبا یک ماه دیگر صبر کنند.

در مطلب مراحل پریود و قاعدگی زنان از نظر اقدام به بارداری ، آن قسمتی از دوره پریود که زن توانایی باردار شدن دارد نشان داده شده است. این قسمت شامل بازه زمانی پس از پاک شدن زن از خون حیض و انجام غسل حیض تا زمان تخمک گذاری می باشد. اگر در این مدت که در حدود چند روز است عمل نزدیکی انجام شود ، شانس باردار شدن زن وجود دارد و در غیر اینصورت شانسی برای باردار شدن نیست (البته حالات و شرایط استثنایی را در نظر نمی گیریم و فرض ما بر روند طبیعی سیکل قاعدگی زن می باشد). چون لقاح اسپرم با تخمک برای بارداری مطرح می باشد و از طرفی اسپرم و تخمک مدت محدودی زنده هستند پس هرچقدر که انجام عمل نزدیکی در روزهای نزدیک به شروع عمل تخمک گذاری باشد ، به همان میزان شانس باردار شدن زن بالاتر می رود زیرا احتمال لقاح اسپرم مرد با تخمک زن بیشتر می باشد. البته در این زمینه لازم است که به مطلب مهمی اشاره شود و آن این است که از نظر شرعی ، هر زمان برای انجام عمل نزدیکی مخصوصا به منظور بچه دار شدن مناسب نیست و زمان های نامناسبی وجود دارند که نزدیکی کردن در آن زمانها بالخصوص برای اقدام به بچه دار شدن نهی شده است. اگر حتی روزهای باروری زن مصادف با این روزهای نامناسب برای نزدیکی شد ، نبایستی عمل آمیزش صورت بگیرد و بهتر است که انجام بارداری به زمان دیگری موکول گردد. برای به دست آوردن زمان های توصیه شده از نظر شرع برای مجامعت می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

این فقط یکی از عوامل افزایش شانس بارداری می باشد. اما شانس بارداری فقط محدود به زمان انجام عمل نزدیکی نیست بلکه علل مختلفی در این کار علاوه بر زمان نزدیکی کردن دخالت دارند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می شود:

  • سلامتی و آمادگی زن برای باردار شدن
  • سلامتی و آمادگی مرد برای باردار کردن
  • حالات زن و مرد در زمان نزدیکی
  • تغذیه زن و مرد قبل از اقدام به بچه دار شدن
  • پرهیز از استحمام زن در ایام پریود
  • استفاده از نوره قبل از مجامعت
  • افعال زن پس از نزدیکی

حال به توضیح هریک از این عوامل می پردازیم.

سلامتی و آمادگی زن برای باردار شدن

یکی از علل مهم افزایش شانس بارداری ، سلامتی زن و آمادگی او برای باردار شدن می باشد. هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی ، زن باید دارای سلامتی و آمادگی برای حامله شدن باشد. سلامتی زن مخصوصا سلامتی اندام های تولید نسل زن از عوامل افزایش دهنده شانس باردار شدن می باشند. طبیعی است که اگر سلامتی زن در حد پائینی باشد احتمال شکل گیری بارداری ، کاهش می یابد. سلامتی اندام های تولید مثل مخصوصا سلامتی و شادابی تخمک و رحم گرم و آماده باعث افزایش شانس بارداری می شود. اگر شرایط زن برای باردار شدن ، مناسب نباشد و در یک حالت ضعف قرار داشته باشد ، بدیهی است که هر چقدر هم که سایر شرایط مهیا باشند بازهم شانس ایجاد بارداری کاهش می یابد. از این رو ، سلامتی زن بایستی قبل از اقدام به بارداری مورد بررسی قرار گیرد تا شانس بارداری به دلیل مشکل در سلامت زن ، کاهش نیابد.

سلامتی و آمادگی مرد برای باردار کردن

همانند سلامتی زن ، سلامتی مرد هم مهم است. مرد باید آماده باردار کردن زن باشد. هرگونه ضعف در آمادگی مرد برای حامله کردن زن و یا مشکل در توانایی اسپرم ، سبب کاهش شانس بارداری می شود. برعکس ، هرچقدر که اسپرم مرد دارای قدرت فعالیت بالاتری بوده و از سلامت خوبی برخوردار باشد و ضمنا هرچقدر که مرد از نظر جسمی و روحی در شرایط بهتری برای باردار کردن زن باشد ، به همان میزان شانس باردار شدن زن افزایش می یابد. پس سلامتی مرد هم همانند سلامتی زن قبل از اقدام به باردار شدن زن ، بایستی مورد توجه قرار گیرد.

حالات زن و مرد در زمان نزدیکی

عامل مهم دیگری که می تواند شانس باردار شدن زن را افزایش دهد حالات مربوط به زن و مرد در زمان انجام عمل نزدیکی است. اینکه زن و مرد در زمان انجام عمل نزدیکی چه حالتی داشته باشند ، شاداب یا افسرده باشند ، آرام یا دارای استرس و اضطراب باشند ، با وضو یا بی وضو باشند ، همگی بر شانس بارداری اثر دارند. داشتن حالات و افکار مثبت زن و مرد در هنگام مجامعت باعث افزایش احتمال ترکیب اسپرم با تخمک و افزایش شرایط بدنی زن برای قبول بارداری و در نتیجه باعث افزایش شانس حاملگی می شود. زن و مرد سعی کنند همواره در زمان نزدیکی مخصوصا برای اقدام به بچه دار شدن ، دارای روحیه شاداب و مثبت و پرانرژی و دارای روحیه توکل بر قادر متعال باشند تا احتمال بارداری زن بالاتر برود.

تغذیه زن و مرد قبل از اقدام به بچه دار شدن

تغذیه نقش مهمی در باردار شدن زن دارد. تغذیه خوب می توانید اندام های جنسی زن و مرد را برای باردار شدن زن آماده کند و تغذیه بد و نامناسب همانند ترمزی می تواند افعال مربوط به اندام های تناسلی زن و مرد را کند گرداند. قبل از اقدام به بارداری و بچه دار شدن ، زن و مرد سعی کنند از تغذیه های افزایش دهنده میل جنسی و تحریک اندام های تولید نسل استفاده کنند تا شانس بارداری بالاتر برود.

پرهیز از استحمام زن در ایام پریود

استحمام زن در ایام پریود علاوه بر مشکلات فراوانی که می تواند برای زن داشته باشد ، باعث آسیب دیدن اندام های تناسلی زن مثل بیماری های کیست تخمدان یا سردی رحم یا ضعیف شدن تخمک می شود که این عوامل می توانند بر میزان شانس بارداری تاثیر منفی بگذارند. پرهیز از حمام کردن زن در دوره عادت ماهانه سبب افزایش شانس بارداری می شود.

استفاده از نوره قبل از مجامعت

استفاده از نوره طبیعی جهت نظافت موهای زائد بدن از جمله موهای ناحیه شرمگاهی ، باعث افزایش میل جنسی در مرد و زن می شود و این افزایش میل جنسی ، احتمال شانس بارداری را افزایش می دهد. زن و مرد سعی کنند یک روز قبل از انجام عمل نزدیکی از نوره طبیعی استفاده نمایند و اگر یک روز قبل ، ممکن نبود ، دو روز قبل از جماع این عمل را انجام دهند. زن و مرد توجه داشته باشند که حتما حداقل ۱۲ ساعت از زمان استعمال نوره تا زمان انجام عمل نزدیکی ، فاصله وجود داشته باشد.

افعال زن پس از نزدیکی

افعال زن پس از نزدیکی به منظور افزایش شانس بارداری بسیار مهم می باشد. برای آگاهی از این مساله ، مطالعه مطلب بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم توصیه می گردد.

با رعایت نکات بالا و نیز رعایت مسائل شرعی در ارتباط با عمل نزدیکی می توانیم شانس باردار شدن و حامله شدن را افزایش دهیم. به یاد داشته باشیم که هیچگاه از ذکر و یاد خدا غافل نشویم و همواره دعا کردن و خواستن از درگاه خدای متعال را عمل کنیم و بدانیم که هیچ کاری بی اذن الهی انجام نمی شود و اگر اراده خدای بزرگ نباشد ، هیچ عملی نمی تواند شانس بارداری را افزایش دهد.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۳۱۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۹۴۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۱۳۴۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۵۲۹۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۸۵ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۶۲۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۹۶۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۲۸۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۵۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۷۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۸۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۵۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۶۲۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۴۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۴۶۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۸۲ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

۸ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۱ : ۲۰ : ۱۴

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۶

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۱

غروب خورشید: ۲۰:۱۴

اذان مغرب: ۲۰:۳۵

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات