اقدام به بارداری در روز


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اقدام به بارداری در روز

آیا می توان در روز برای بارداری اقدام کرد؟

آیا اقدام به بارداری در روز ممکن است؟ آیا برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید در روز اقدام به بارداری نمایید ولی مردد شوید؟ به گفته متخصصان ، احتمال بارداری در هر ماه در حدود 25 درصد است. با توجه به این موضوع و با توجه به اینکه عمر تخمک آزاد شده در حدود حداکثر 24 ساعت می باشد، پس چنانچه قصد بارداری داشته باشیم لازم است تا از هر زمان ممکن که منجر به بارداری صحیح و سالم شود استفاده کنیم. از طرفی همه زمان ها برای آمیزش و نزدیکی و مخصوصا برای بارداری مناسب نیست و دستورات خاصی در دین مقدس اسلام در این زمینه وجود دارد. با توجه به این محدودیت ها طبیعی است که علاوه بر شب ها ، به دنبال راهی برای اقدام به بارداری در روز باشیم. حال سؤال اصلی اینجاست که آیا زمان مناسبی جهت اقدام به بارداری در روز وجود دارد؟

 

زمان های مناسب اقدام به بارداری در روز

چنانچه قصد اقدام به بارداری و بچه دار شدن در روز را داریم و اگر خواهان بارداری صحیح هستیم که منجر به سلامتی فرزند هم بشود لازم است ببینیم چه زمان هایی از روز را می توانیم برای اقدام به بارداری در نظر بگیریم. ببینیم آیا زمان سفارش شده ای از نظر شرعی در این باره وجود دارد یا نه. درک مفهوم روز می تواند اولین قدم ما در این راه باشد.

 

مفهوم روز از نظر شرعی جهت نزدیکی و اقدام به بارداری

قبل از آنکه به بحث اقدام به بارداری در روز بپردازیم ، ابتدا لازم است مفهوم روز روشن شود. مفهوم روز در تقویم قمری با آنچه احتمالا ما در زبان روزمره به کار می بریم ممکن است متفاوت باشد. از نظر شرعی ، روز قسمتی از شبانه روز است که از زمان اذان صبح شروع شده و زمان اذان مغرب (یا غروب خورشید) پایان می یابد. مثلا وقتی گفته می شود روز جمعه ، مفهوم آن از نظر شرعی یعنی زمانی که از وقت اذان صبح جمعه تا وقت اذان مغرب (یا غروب خورشید) جمعه می باشد. با توجه به اینکه مفهوم روز از لحاظ شرعی وابسته به اوقات شرعی است در نتیجه زمان شروع ، زمان پایان و نیز طول مدت روز از مکانی به مکان دیگر و نیز از فصلی به فصل دیگر سال متغیر است. اگر گفته می شود که نزدیکی برای اقدام به بارداری در روز انجام شود یعنی زمان از اذان صبح تا اذان مغرب (یا غروب خورشید) آن روز مد نظر است. ولی توجه داشته باشیم که کل زمان روز برای نزدیکی کردن مناسب نیست ؛ به عنوان مثال لحظه از اذان صبح تا طلوع آفتاب جهت آمیزش و نزدیکی نهی شده است. از طرف دیگر ، نزدیکی کردن در روزهای مربوط همه ایام هفته توصیه نشده است. طبق سفارش پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) فقط دو زمان در روز جهت نزدیکی توصیه شده است که در ادامه به آن ها اشاره می شود و اگر قصد اقدام به بارداری در روز را داریم بهتر است که آمیزش و نزدیکی در این زمان های توصیه شده برای روز صورت بگیرد.

 

نزدیکی جهت اقدام به بارداری در روز پنجشنبه وقت زوال خورشید

یکی از زمان هایی که توسط پیامبر خدا (ص) برای آمیزش و نزدیکی توصیه شده است ، روز پنجشنبه وقت زوال خورشید می باشد. پس بنابر این یکی از زمان هایی از روز که می توان عمل نزدیکی جهت بارداری انجام داد همین زمان می باشد. ولی زمان زوال خورشید چه زمانی است و دقیقا چه ساعتی از روز پنجشنبه را می توان جهت نزدیکی برای بارداری در نظر گرفت. لازم به توضیح است که اگر زمان زوال خورشید درست محاسبه نشود ممکن است خدای ناکرده عمل آمیزش و مقاربت در بعد از ظهر انجام شود که طبق فرمایش پیامبر خدا (ص) موجب احول یا چپ چشم شدن فرزند می گردد. پس انتخاب زمان مناسب جهت اقدام به بارداری در روز بسیار مهم است. جهت توضیحات بیشتر در این زمینه می توانید مطلب چه ساعتی از روز برای نزدیکی مناسب است را مطالعه نمایید. در آن مطلب توضیحات مفصلی در مورد زمان های مناسب آمیزش و نزدیکی در روز داده شده است. پیامبر خدا (ص) در مورد انتخاب این زمان برای نزدیکی فرموده اند: " یا علی ، اگر در روز پنجشنبه وقت زوال خورشید (برگشتن خورشید از میانه آسمان) جماع کردی و فرزندی حاصل شد ، تا زمان پیری این فرزند ، شیطان به او نزدیک نخواهد شد و خدای متعال سلامتی دین و دنیا را روزی او خواهد ساخت. "

 

نزدیکی جهت اقدام به بارداری در روز جمعه بعد از عصر

علاوه بر روز پنجشنبه وقت زوال خورشید، زمان دیگری از روز توسط پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) برای عمل جماع و نزدیکی سفارش شده و آن روز جمعه بعد از عصر می باشد. اینکه بعد از عصر چه زمانی و چه ساعتی از روز می باشد موضوع مهمی است که در مطلب چه ساعتی از روز برای نزدیکی مناسب است توضیح جامعی داده شده است. فقط به زمان های ذکر شده دقت داشته باشید تا خدای ناکرده مشکلی برای جنین و فرزند اینده شما وجود نداشته باشد. پیامبر خدا (ص) در مورد جماع در بعد از عصر روز جمعه هم چنین فرموده اند: " یا علی ، اگر در روز جمعه بعد از عصر جماع کنی و فرزندی حاصل شود ، آن فرزند از دانایان مشهور خواهد شد. "

 

پس بنا بر این چنانچه قصد داریم و یا شرایط ما اقتضا می کند که در روز جهت بارداری و بچه دار شدن اقدام کنیم بهتر است در این دو زمانی که در بالا ذکر شد یعنی روز پنجشنبه وقت زوال خورشید و روز جمعه بعد از عصر عمل نزدیکی را انجام دهیم تا انشاء ا... بارداری موفقی داشته و فرزند سالمی را به اذن پروردگار مهربان به دنیا بیاوریم. جهت دانستن اوقات شرعی و زمان های مربوط به ظهر ، عصر و ... مربوط به محل سکونت خود می توانید به محاسبه اوقات شرعی مراجعه نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

درمان عفونت تخمدان به روش سنتی (۶ روز قبل)

میزان مصرف رازیانه برای درمان ناباروری (۲ هفته قبل)

رازیانه و درمان ناباروری (۴ هفته قبل)

درمان گلو درد نوزاد به روش سنتی (۱ ماه قبل)

نقش تغذیه پدر و مادر در هوش جنین (۱ ماه قبل)

احتمال باردار شدن با یک بار نزدیکی چقدره (۱ ماه قبل)

نقش روزه در باردار شدن (۱ ماه قبل)

بادکش تخمدان چگونه است (۱ ماه قبل)

بعد از بادکش تخمدان چه باید کرد (۱ ماه قبل)

برای خوشبو شدن جنین چه کار کنیم (۱ ماه قبل)

محل انجام بادکش برای درمان کیست تخمدان (۱ ماه قبل)

3 عامل اصلی و مادی کیست تخمدان (۱ ماه قبل)

زردی نوزاد تا چه میزان طبیعی است (۱ ماه قبل)

بارداری در سن بالا (۲ ماه قبل)

نشانه های اولیه بارداری (۲ ماه قبل)

نکات مهم برای اقدام به بارداری (۲ ماه قبل)

چند راهکار ساده برای زایمان طبیعی راحت (۲ ماه قبل)

تاثیر چاقی بر ناباروری زنان (۲ ماه قبل)

عوامل مهم باز شدن دهانه رحم در بارداری (۲ ماه قبل)

تاثیر حجامت در باروری مردان (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۸۴۴۳۲۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۵۵۴۱۹۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۴۴۱۵۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۳۰۸۶۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۳۸۹۱۳۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۳۷۵۸۵۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۰۰۰۰۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۲۷۷۷۷۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۷۵۹۲۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۴۷۲۲۰ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۲۳۳۷۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۲۱۰۰۳ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۱۵۹۲۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۱۳۲۸۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۱۸۵۶۶۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۶۱۹۲۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۴۴۶۲۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۳۵۴۱۰ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۲۷۹۳۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۲۷۵۹۷ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردار خود كُندر دهيد چرا كه كودك ، اگر در شكم مادر با كُندر تغذيه شود ، دلش استوار و عقلش افزون مى شود؛ اگر پسر باشد ، شجاع مى گردد و اگر دختر باشد سَرين او درشت شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۹ / ۷ / ۱۳۹۷

۱۱ صفر ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۲ : ۵۶ : ۱۹

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۵۲

طلوع خورشید: ۰۶:۱۶

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۵۶

غروب خورشید: ۱۷:۲۲

اذان مغرب: ۱۷:۴۰

وقت عشاء: ۱۸:۲۷

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۷

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات