اقدام به بارداری در روز


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اقدام به بارداری در روز

آیا می توان در روز برای بارداری اقدام کرد؟

آیا اقدام به بارداری در روز ممکن است؟ آیا برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید در روز اقدام به بارداری نمایید ولی مردد شوید؟ به گفته متخصصان ، احتمال بارداری در هر ماه در حدود 25 درصد است. با توجه به این موضوع و با توجه به اینکه عمر تخمک آزاد شده در حدود حداکثر 24 ساعت می باشد، پس چنانچه قصد بارداری داشته باشیم لازم است تا از هر زمان ممکن که منجر به بارداری صحیح و سالم شود استفاده کنیم. از طرفی همه زمان ها برای آمیزش و نزدیکی و مخصوصا برای بارداری مناسب نیست و دستورات خاصی در دین مقدس اسلام در این زمینه وجود دارد. با توجه به این محدودیت ها طبیعی است که علاوه بر شب ها ، به دنبال راهی برای اقدام به بارداری در روز باشیم. حال سؤال اصلی اینجاست که آیا زمان مناسبی جهت اقدام به بارداری در روز وجود دارد؟

 

زمان های مناسب اقدام به بارداری در روز

چنانچه قصد اقدام به بارداری و بچه دار شدن در روز را داریم و اگر خواهان بارداری صحیح هستیم که منجر به سلامتی فرزند هم بشود لازم است ببینیم چه زمان هایی از روز را می توانیم برای اقدام به بارداری در نظر بگیریم. ببینیم آیا زمان سفارش شده ای از نظر شرعی در این باره وجود دارد یا نه. درک مفهوم روز می تواند اولین قدم ما در این راه باشد.

 

مفهوم روز از نظر شرعی جهت نزدیکی و اقدام به بارداری

قبل از آنکه به بحث اقدام به بارداری در روز بپردازیم ، ابتدا لازم است مفهوم روز روشن شود. مفهوم روز در تقویم قمری با آنچه احتمالا ما در زبان روزمره به کار می بریم ممکن است متفاوت باشد. از نظر شرعی ، روز قسمتی از شبانه روز است که از زمان اذان صبح شروع شده و زمان اذان مغرب (یا غروب خورشید) پایان می یابد. مثلا وقتی گفته می شود روز جمعه ، مفهوم آن از نظر شرعی یعنی زمانی که از وقت اذان صبح جمعه تا وقت اذان مغرب (یا غروب خورشید) جمعه می باشد. با توجه به اینکه مفهوم روز از لحاظ شرعی وابسته به اوقات شرعی است در نتیجه زمان شروع ، زمان پایان و نیز طول مدت روز از مکانی به مکان دیگر و نیز از فصلی به فصل دیگر سال متغیر است. اگر گفته می شود که نزدیکی برای اقدام به بارداری در روز انجام شود یعنی زمان از اذان صبح تا اذان مغرب (یا غروب خورشید) آن روز مد نظر است. ولی توجه داشته باشیم که کل زمان روز برای نزدیکی کردن مناسب نیست ؛ به عنوان مثال لحظه از اذان صبح تا طلوع آفتاب جهت آمیزش و نزدیکی نهی شده است. از طرف دیگر ، نزدیکی کردن در روزهای مربوط همه ایام هفته توصیه نشده است. طبق سفارش پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) فقط دو زمان در روز جهت نزدیکی توصیه شده است که در ادامه به آن ها اشاره می شود و اگر قصد اقدام به بارداری در روز را داریم بهتر است که آمیزش و نزدیکی در این زمان های توصیه شده برای روز صورت بگیرد.

 

نزدیکی جهت اقدام به بارداری در روز پنجشنبه وقت زوال خورشید

یکی از زمان هایی که توسط پیامبر خدا (ص) برای آمیزش و نزدیکی توصیه شده است ، روز پنجشنبه وقت زوال خورشید می باشد. پس بنابر این یکی از زمان هایی از روز که می توان عمل نزدیکی جهت بارداری انجام داد همین زمان می باشد. ولی زمان زوال خورشید چه زمانی است و دقیقا چه ساعتی از روز پنجشنبه را می توان جهت نزدیکی برای بارداری در نظر گرفت. لازم به توضیح است که اگر زمان زوال خورشید درست محاسبه نشود ممکن است خدای ناکرده عمل آمیزش و مقاربت در بعد از ظهر انجام شود که طبق فرمایش پیامبر خدا (ص) موجب احول یا چپ چشم شدن فرزند می گردد. پس انتخاب زمان مناسب جهت اقدام به بارداری در روز بسیار مهم است. جهت توضیحات بیشتر در این زمینه می توانید مطلب چه ساعتی از روز برای نزدیکی مناسب است را مطالعه نمایید. در آن مطلب توضیحات مفصلی در مورد زمان های مناسب آمیزش و نزدیکی در روز داده شده است. پیامبر خدا (ص) در مورد انتخاب این زمان برای نزدیکی فرموده اند: " یا علی ، اگر در روز پنجشنبه وقت زوال خورشید (برگشتن خورشید از میانه آسمان) جماع کردی و فرزندی حاصل شد ، تا زمان پیری این فرزند ، شیطان به او نزدیک نخواهد شد و خدای متعال سلامتی دین و دنیا را روزی او خواهد ساخت. "

 

نزدیکی جهت اقدام به بارداری در روز جمعه بعد از عصر

علاوه بر روز پنجشنبه وقت زوال خورشید، زمان دیگری از روز توسط پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) برای عمل جماع و نزدیکی سفارش شده و آن روز جمعه بعد از عصر می باشد. اینکه بعد از عصر چه زمانی و چه ساعتی از روز می باشد موضوع مهمی است که در مطلب چه ساعتی از روز برای نزدیکی مناسب است توضیح جامعی داده شده است. فقط به زمان های ذکر شده دقت داشته باشید تا خدای ناکرده مشکلی برای جنین و فرزند اینده شما وجود نداشته باشد. پیامبر خدا (ص) در مورد جماع در بعد از عصر روز جمعه هم چنین فرموده اند: " یا علی ، اگر در روز جمعه بعد از عصر جماع کنی و فرزندی حاصل شود ، آن فرزند از دانایان مشهور خواهد شد. "

 

پس بنا بر این چنانچه قصد داریم و یا شرایط ما اقتضا می کند که در روز جهت بارداری و بچه دار شدن اقدام کنیم بهتر است در این دو زمانی که در بالا ذکر شد یعنی روز پنجشنبه وقت زوال خورشید و روز جمعه بعد از عصر عمل نزدیکی را انجام دهیم تا انشاء ا... بارداری موفقی داشته و فرزند سالمی را به اذن پروردگار مهربان به دنیا بیاوریم. جهت دانستن اوقات شرعی و زمان های مربوط به ظهر ، عصر و ... مربوط به محل سکونت خود می توانید به محاسبه اوقات شرعی مراجعه نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۴ هفته قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۲ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۳ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۴ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۴ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۴ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۵ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۵ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۵ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۵ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۵ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۵ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۵ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۵ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۵ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۶ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۶ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۶ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۶ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۷۴۴۵۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۰۶۹۰۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۵۸۳۶۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۲۵۸۷۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۱۸۹۵۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۸۸۱۶۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۹۲۷۴۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۰۲۱۶ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۰۸۵۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۱۲۸۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۲۰۸۷۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۲۰۵۰۳ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۹۶۱۶۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۶۷۹۰۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۶۷۵۸۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۱۸۸۱۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۰۰۱۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۹۸۲۰۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۸۷۶۵۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۰۷۴۸ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۳۱ / ۴ / ۱۳۹۸

۱۹ ذيقعده ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۹ : ۰۹ : ۱۴

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۲۴

طلوع خورشید: ۰۶:۰۴

اذان ظهر: ۱۳:۱۱

اذان عصر: ۱۶:۵۹

غروب خورشید: ۲۰:۱۷

اذان مغرب: ۲۰:۳۷

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات