بارداری با رحم اجاره ای چگونه است


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بارداری با رحم اجاره ای

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است؟ بارداری از طریق اجاره رحم به چه روشی انجام می شود؟ اجاره کردن رحم چگونه است؟ چه زمانی می توان از روش کرایه کردن رحم برای حامله شدن اقدام کرد؟ چه عواملی سبب می شوند که حاملگی با رحم اجاره ای صورت بگیرد؟ بحثی را که در این مطلب برای شما خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی آماده کرده ایم در رابطه با باردار شدن از طریق اجاره کردن رحم می باشد و می خواهیم شما را با روش حامله شدن با اجاره رحم آشنا کنیم.

باردار شدن خانم ها از دو طریق طبیعی یا مصنوعی می تواند صورت بگیرد. بارداری طبیعی ، بهترین حالت برای حامله شدن می باشد اما اگر چنانچه به دلایل مختلف ، این این حالت برای حامله شدن یک زن ممکن نباشد به ناچار بحث بارداری مصنوعی مطرح می شود. بارداری مصنوعی از طرق مختلفی انجام می شود که شرایط زن و مرد در این زمینه نقش اول را بازی می کنند. یکی از روش های حاملگی مصنوعی استفاده از روش اجاره رحم می باشد.

بارداری با استفاده از رحم اجاره ای یکی از روش های بارداری مصنوعی محسوب می شود که امروزه جزء روش های مبارزه با نازائی است که زیاد مطرح می گردد. شاید شما نیز بحث کرایه رحم یا اجاره رحم را شنیده باشید. نقش رحم در بارداری زن بسیار بالاست. رحم محل رشد و نمو جنین است. اگر رحمی وجود نداشته باشد یا اینکه رحم زن توانایی نگهداری از جنین را به دلایل مختلف نداشته باشد امکان باردار شدن زن به روش طبیعی وجود نداشته یا اینکه خدای ناکرده بارداری منجر به سقط جنین می گردد. گاهی اوقات به دلایلی ، برخی از زنان ممکن است فاقد رحم باشند یا اینکه وضعیت رحم آنها طوری باشد که امکان شکل گیری بارداری یا نگهداری جنین وجود نداشته باشد. در هر صورت اگر چنانچه به هر نحو ، مشکل رحم در یک زن وجود داشته باشد در این حالت روش اجاره کردن رحم به منظور صاحب فرزند شدن ، مطرح می شود. در این حالت رحم یک زن دیگر به منظور ایجاد بارداری و رشد و نمو جنین ، اجاره می شود.

البته بحث اجاره رحم زمانی است که زن و مردی که خواهان اجاره کردن رحم می باشند از سلول های جنسی سالم برخوردار باشند. یعنی هم زن دارای تخمک سالم باشد هم مرد دارای اسپرم سالم باشد و مشکل فقط در رحم زن باشد. در این حالت تخمک سالم را از بدن زن و اسپرم سالم را از بدن مرد گرفته و آن ها را به وسیله لقاح مصنوعی در آزمایشگاه ترکیب می کنند. سلول تخمی را که از روش لقاح مصنوعی تخمک و اسپرم حاصل می شود ، مدتی در آزمایشگاه نگه داشته و سپس به رحم اجاره ای منتقل می کنند تا در آنجا بقیه مراحل رشد و نمو جنین ادامه پیدا کند.

البته توجه داشته باشیم که بحث لقاح مصنوعی فقط مربوط به حالت کرایه رحم نیست و حتی در زمانی که یک زن دارای رحم سالم می باشد هم ، لقاح مصنوعی می تواند انجام شود. توضیح بیشتر در این زمینه ، می تواند منظور بحث را روشن تر کند. زمانی که یک زن دارای رحم سالم و تخمک سالم می باشد و مرد نیز دارای اسپرم سالم است اما امکان لقاح طبیعی تخمک زن با اسپرم مرد وجود ندارد در این حالت از روش لقاح مصنوعی برای تشکیل سلول تخم استفاده کرده و سپس تخمک بارور شده را پس از مدتی به رحم خود زن منتقل می کنند. دلایل متعددی می توانند سبب شوند که لقاح طبیعی تخمک و اسپرم در بدن زن صورت نگیرد. یکی از دلایل آن ، وجود مشکل در لوله های رحمی یا همان لوله های فالوپ می باشد. گاهی به دلیل اعمال جراحی یا داشتن مشکل مادرزادی ، مسیر لوله های رحمی برای عبور تخمک ، بسته است و تخمک بالغ نمی تواند از لوله های فالوپ عبور کرده و به طرف رحم حرکت کند یا اینکه اسپرم نمی تواند خود را به تخمک رسانده و آن را بارور کند. از دلایل دیگری که سبب تجویز لقاح مصنوعی می تواند باشد ، ناتوانی مرد در باردار کردن همسر خود می باشد. یعنی در حالی که یک مرد دارای اسپرم سالم است اما به دلیل ناتوانی جنسی یا مشکلات دیگر ، قادر به حامله کردن همسر خود نیست. در این حالت هم لقاح مصنوعی یکی از روش های ممکن جهت باردار شدن زن می توان تلقی شود. این گونه امور امکان حاملگی طبیعی را از بین می برند. در چنین وضعیتی که امکان شکل گیری بارداری از طریق لقاح طبیعی وجود ندارد از لقاح مصنوعی برای ترکیب تخمک و اسپرم استفاده می شود و تخمک بارور شده پس از مدت کوتاهی به رحم زن منتقل می گردد. در این حالت ، دیگر بحث کرایه رحم مطرح نیست زیرا خود زن دارای رحم سالم می باشد و مشکل فقط مربوط به لقاح طبیعی تخمک با اسپرم است.

بارداری با اجاره رحم از نظر تئوری یک مساله ساده به نظر می رسد اما واقعیت آن است که از نظر عملی دارای مشکلات خودش می باشد. البته خدای ناکرده گفتن این سخن به معنای ایجاد حالت یاس و نا امیدی نیست چرا که اجاره رحم یکی از امید های برخی از خانواده ها جهت فرزند دار شدن می باشد ، بلکه هدف از این سخن آن است که در این زمینه باید بسیار دقت کرد.

کرایه رحم معمولا دارای هزینه بالایی است که شاید بعضی از خانواده ها نتوانند از عهده آن بر بیایند. علاوه بر هزینه بالا ، مهمترین مساله در اجاره رحم مربوط به بحث شرعی آن و پیدا کردن زن صالحه و نیکو خصلت می باشد. شرایط اجاره رحم بایستی به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد زیرا این کار ، کار کوچکی نیست و با آفرینش یک انسان سر و کار دارد. مطمئنا خصوصیات و اخلاق زن کرایه دهنده رحم می تواند در جنین تاثیر بگذارد.

در این مطلب در مورد روش بارداری با رحم اجاره ای صحبت کرده و نکاتی را در این خصوص خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2زندگی عرض کردیم که امیدواریم انشاء الله مفید بوده باشند. اجاره رحم به منظور بارداری شاید تنها امید بعضی از خانواده ها برای داشتن اولاد باشد اما این مساله هرگز نبایستی باعث شود که در کرایه رحم ، سهل انگاری گردد. با توکل بر خدا و با در نظر گرفتن شرایط شرعی این کار ، اقدام کنید تا انشاء الله خدای متعال از فضل خویش زن صالحه ای را جهت کرایه دادن رحم ، روزی کند و همه امورات آن را سهل و آسان گرداند تا فرزند صالح و سالمی از این روش به دنیا بیاید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۲ هفته قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۴ هفته قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۱ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۲ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۲ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۳ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۳ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۴ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۴ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۴ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۵ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۵ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۵ ماه قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۵ ماه قبل)

قرص ضد بارداری چیست (۵ ماه قبل)

راهکار های کاهش احتمال سقط جنین (۵ ماه قبل)

آموزش بارداری و حاملگی (۵ ماه قبل)

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۷ ماه قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۸ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۱۳۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۸۳۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۰۴۱۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۳۴۶۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۰۹۵۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۴۷۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۷۸۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۰۹۴۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۴۱۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۵۸۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۵۵۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۱۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۸۵۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۳۸ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۶۹۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۵۳۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۶۴۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۱۹ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۳۳۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۴۹ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۵ / ۳ / ۱۳۹۹

۲ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۴ : ۱۳ : ۰۵

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۱۱

طلوع خورشید: ۰۵:۵۳

اذان ظهر: ۱۳:۰۱

اذان عصر: ۱۶:۵۰

غروب خورشید: ۲۰:۱۰

اذان مغرب: ۲۰:۳۱

وقت عشاء: ۲۱:۲۸

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات