بارداری و حاملگی بدون علائم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بارداری بدون علائم ، حاملگی بدون علائم

بارداری بدون علائم چیست؟ آیا بارداری بدون علامت ممکن است؟ حاملگی بدون علائم چگونه شکل می گیرد؟ چه گروه از زنان ممکن است که بارداری بدون علائم داشته باشند؟ چه علل و عواملی ممکن است سبب شکل گیری بارداری بدون علامت شود؟ در حالتی که بارداری ظاهرا علامتی در ما ندارد چگونه به باردار بودن خود پی ببریم؟ بارداری ناخواسته چه ارتباطی با بارداری بدون علائم دارد؟ چه مشکلات زنانه می توانند سبب شوند که حاملگی بدون علامت اتفاق بیفتد؟ بارداری و حاملگی بدون علائم چه ارتباطی با وضعیت جسمی زنان دارد؟ آیا شما نیز جزء آن دسته از زنان هستید که پس از گذشت چندین ماه از بارداری به حامله بودن خود پی برده اند؟ یا با زنانی برخورد داشته اید که باردار بودن خود را پس از گذشت ماه ها از شکل گیری آن فهمیده اند؟ اگر بارداری واقعا بدون علائم خاصی است پس چگونه به طور مثال بعد از گذشت چندین ماه ، از باردار بودن خود مطلع می شویم؟

بارداری و حاملگی زنان یکی از مراحل مهم در طول زندگی زنان محسوب می گردد. بارداری زنان علائم خاصی دارد که از روی آن علامت ها می توان به باردار بودن زنان پی برد. اما گاهی اوقات بارداری زنان به شکلی است که زنان دیر متوجه حامله بودن خود می شوند و معمولا زمانی هم متوجه بارداری خود می شوند که مدت زمانی از باردار بودن گذشته است. اما چرا چنین است و چرا بارداری در اوایل شکل گیری آن برای برخی از زنان ، علامتی ندارد یا اینکه زنان متوجه علامت های آن نمی شوند؟

باید در اینجا به یک واقعیت بزرگ اذعان کرد و آن این است که در جهان هیچ بارداری و حاملگی را نمی توان سراغ گرفت که علامت و نشانه ای نداشته باشد. پس در اینصورت منظور از بارداری بدون علائم چیست؟ برای پاسخ به این پرسش بایستی کمی در مورد وضعیت بارداری و حاملگی و نیز شرایط جسمی زنان توضیحاتی ارائه دهیم.

بارداری همانند هر پدیده دیگر در جهان خلقت ، نشانه های خاص خود را دارد. بارداری نشانه های مختلفی دارد و فقط منحصر به یک یا دو سه نشان خاص نیست. علائم بارداری ، زیاد و متنوع می باشند. بروز نشانه های بارداری و حاملگی در همه زنان یکسان نیست. ممکن است بعضی از نشانه های بارداری در بعضی از زنان وجود داشته باشد در حالی که همان نشانه ها در برخی از زنان دیگر وجود نداشته باشد. به عنوان نمونه استفراغ و تهوع مخصوصا در هنگام صبح یکی از نشانه های معمول بارداری می باشد اما جالب است بدانید که این نشانه بارداری در همه زنان وجود ندارد و بعضی از زنان هستند که در زمان بارداری و آبستنی اصلا حالت تهوع و استفراغ ندارند! شاید گفته شود که ممکن است جنسیت جنین در استفراغ و تهوع صبحگاهی تاثیر داشته باشد اما زنانی هستند که با وجود داشتن هر دو جنس جنین ، اصلا حالت تهوع و استفراغ ندارند.

به عنوان نمونه ، عدم تهوع صبحگاهی و نبود استفراغ در بعضی از زنان با وجود باردار شدن ، می تواند عاملی در مخفی ماندن بارداری در اوایل آن باشد. یعنی برخی از زنان هستند که با وجود باردار شدن ، نشانه هایی مثل استفراغ و تهوع صبحگاهی ندارند و شاید با خود فکر کنند که اگر باردار شده بودند حتما دچار استفراغ و تهوع صبحگاهی می شدند. زنانی که برای اولین بار است که حاملگی را تجربه می کنند یا زنانی که حاملگی چندم آنهاست ولی در بارداری های قبلی دچار حالت تهوع و استفراغ در بارداری نشده اند ممکن است چنین تصوری داشته باشند.

علاوه بر مساله تهوع و استفراغ ، عامل دیگری که می تواند در مخفی ماندن بارداری در زنان تاثیر داشته باشد ، قاعدگی های نامنظم است. لازم به ذکر است که قطع عادت ماهانه می تواند از نشانه های بارداری باشد اما در زنانی که عادت ماهانه نامنظم دارند ممکن است که بارداری اتفاق افتاده و عادت ماهانه قطع شده باشد ولی زنان آن را به حساب نامنظم بودن پریود بگذارند. در چنین حالتی اگر نشانه های ظاهری دیگری مثل تهوع و استفراغ هم وجود نداشته باشد ، در این حالت یک بارداری مخفی و بدون علائم (ظاهرا) شکل می گیرد.

در این دو حالت اگر چنانچه زنان آزمایش بارداری بدهند وضعیت باردار شدن آنها مثبت می شود هر چند که در ظاهر ، نشانه ای از بارداری نیست! در واقع می توان گفت که بارداری در این دسته از زنان حالت مخفی دارد و درست است که در ظاهر عائم مشخص و خاصی ندارد اما اگر تست های بارداری دقیق در مورد این زنان به کار گرفته شود ، نتیجه آن تست ها مثبت خواهد شد.

این مثال ها به سادگی مشخص می کنند که بارداری بدون علائم وجود ندارد و آن چیزی که از آن به عنوان حاملگی بدون علامت یاد می شود در واقع نوع خاصی از بارداری است که با توجه به شرایط جسمی برخی از زنان ، نشانه های ظاهری ندارد و به دلیل این حالت و عدم توجه زنان می تواند به صورت مخفی باشد تا زمانی که تست بارداری انجام شده یا حالت ظاهری خاصی مثل بزرگ شدن شکم را از خود نشان دهد.

بارداری بدون علائم در زنانی می تواند اتفاق بیفتد که به دلیل شرایط جسمانی و یا شاید ارثی ، در هنگام باردار شدن ، علائم ظاهری بارداری نظیر تهوع و استفراغ صبحگاهی یا کاهش اشتها در آنان وجود ندارد و به دلیل داشتن مشکلاتی مثل چرخه قاعدگی نامنظم یا بیماری هایی نظیر کیست تخمدان ، به باردار شدن خود نیز شک نمی کنند. این زنان بعد از گذشت مدتی (حتی گاهی اوقات چندین ماه) به دلایلی نظیر بزرگ شدن شکم یا مسائل اتفاقی متوجه باردار بودن خود می شوند. گاهی اوقات ممکن است این زنان برای موضوع دیگری به مطب یا درمانگاه مراجعه کرده باشند و اتفاقا در آنجا حامله بودن آنها مشخص شده باشد.

 

اگر بارداری بدون علائم دارم چگونه از باردار بودن خود مطمئن شوم؟

اگر علائم ظاهری بارداری ندارید و اگر خدای ناکرده دچار بیماری هایی نظیر کیست تخمدان یا سردی رحم هستید و احتمال بارداری را نمی دهید بهتر است که هر از گاهی از یک تست بارداری خانگی مثل سریعترین نشانه بارداری یا بی بی چک استفاده کنید تا همواره از باردار بودن یا باردار نبودن خود اطلاع داشته باشید. در صورتی که پس از استفاده از تست بارداری در خانه یا به دلایل دیگری به بارداری خود شک کردید برای اطمینان بیشتر می توانید از یکی از روش های دقیق تر تست بارداری مثل آزمایش خون بارداری یا سونوگرافی جهت مشخص شدن وضعیت حاملگی خود استفاده نمایید.

 

بارداری بدون علامت و بارداری ناخواسته

زمانی بارداری بدون علامت حالت حادتری به خود می گیرد که با بارداری ناخواسته همراه باشد. گاهی اوقات برخی از زنان نه تنها نشانه های ظاهری بارداری را ندارند بلکه حتی انتظار بارداری را هم ندارند و هنگامی که به دلایلی از حامله بودن خود اطلاع می یابند ، ممکن است که از دو نظر دچار شوک شوند. یکی از این نظر که انتظار بارداری نداشتند و دیگری از این نظر که نشانه های ظاهری بارداری را نداشتند.

 

در هر صورت ، بارداری می تواند برای برخی از زنان در اوایل آن به صورت مخفی بوده و نشانه ظاهری چندانی نداشته باشد. اگر شما خانم محترم دوره عادت ماهانه نامنظمی دارید یا دچار بیماری هایی نظیر کیست تخمدان یا سردی رحم یا امثالهم هستید و احتمال بارداری را نمی دهید ، بهتر است که هر از گاهی وضعیت باردار بودن یا نبودن خود را بررسی نمایید. برای این کار و به منظور جلوگیری از هزینه های زیاد و تکراری می توانید از یک تست حاملگی خانگی استفاده کنید و در صورت مثبت بودن بارداری ، از روش های آزمایشگاهی یا سونوگرافی جهت تشخیص حتمی حاملگی خود استفاده نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

شب عید فطر چه زمانی است (۲۰ ساعت قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۳ هفته قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۴ هفته قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۱ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۲ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۳ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۳ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۳ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۴ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۴ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۵ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۵ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۵ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۵ ماه قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۵ ماه قبل)

قرص ضد بارداری چیست (۵ ماه قبل)

راهکار های کاهش احتمال سقط جنین (۵ ماه قبل)

آموزش بارداری و حاملگی (۶ ماه قبل)

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۷ ماه قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۸ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۲۴۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۸۹۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۰۸۸۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۴۳۷۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۱۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۵۷۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۸۸۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۱۵۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۴۶۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۶۶۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۵۸۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۴۲ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۱۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۷۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۳۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۵۸۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۱۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۶۶ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۳۹۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۷۱ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۸ / ۳ / ۱۳۹۹

۵ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۲ : ۳۱ : ۲۰

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۸

طلوع خورشید: ۰۵:۵۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۰

غروب خورشید: ۲۰:۱۲

اذان مغرب: ۲۰:۳۳

وقت عشاء: ۲۱:۳۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات