بارداری و حاملگی طبیعی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بارداری طبیعی ، حاملگی طبیعی

بارداری طبیعی به چه فرایندی اطلاق می شود؟ منظور از حاملگی طبیعی چیست؟ بارداری طبیعی چگونه شکل می گیرد؟ چه عواملی در روند شکل گیری باداری طبیعی مؤثر هستند؟ نقش زن در حاملگی طبیعی چیست؟ نقش مرد در حاملگی طبیعی چیست؟ عوامل مشکل زا در مسیر بارداری به شکل طبیعی کدام ها هستند؟ در این مطلب قصد داریم در مورد فرایند بارداری طبیعی صحبت کرده و نکاتی را در این خصوص خدمت خوانندگان محترم سایت 2 زندگی عرض کنیم و امیدواریم که این مطالب مفید بوده باشند.

بارداری یک دوره ای از مسیر زندگی زنان می باشد. مطمئنا هر زن عاقلی دلش می خواهد که باردار شده و بارداری سالمی را نیز تجربه کند. دوران حاملگی یک دوران حساس و خاطره انگیز برای زنان می باشد. شکل گیری بارداری به روش طبیعی می تواند خاطرات دوران بارداری را شیرین تر هم بکند.

حامله شدن زنان می تواند به شکل طبیعی یا به شکل مصنوعی صورت بگیرد. شکل طبیعی بارداری همان روند معمول حاملگی است که در آن مرد با زن ، عمل نزدیکی انجام می دهد و حاصل آن ، باردار شدن زن می باشد. در بارداری طبیعی ، تخمک از تخمدان زن آزاد شده و با اسپرم مرد که از طریق رابطه نزدیکی وارد رحم زن شده است ترکیب گردیده و بدین ترتیب ، بارداری اتفاق می افتد. در بارداری طبیعی ، مراحل آزاد شدن تخمک از تخمدان به شکل کاملا طبیعی صورت می گیرد و هیچ عامل بیرونی نظیر دارو یا جراحی در آزاد شدن تخمک دخیل نیست. در حاملگی طبیعی ، لقاح اسپرم با تخمک در داخل بدن زن و به شکل طبیعی صورت می گیرد و نیازی به روش لقاح در بیرون از بدن زن نیست. در بارداری طبیعی ، تخمک بارور شده به صورت کاملا طبیعی به طرف رحم حرکت کرده و در دیواره رحم لانه گزینی می کند و اینطور نیست که تخمک بارور شده از جایی بیرون از بدن زن به بدن او منتقل شده باشد. بارداری به صورت طبیعی ، بهترین نوع بارداری است و مزایای بسیاری نسبت به بارداری مصنوعی دارد.

حال که با بارداری طبیعی آشنا شدیم اجازه دهید ببینیم چه علل و عواملی در بارداری طبیعی زن دخیل هستند؟ مطمئنا عوامل زیادی در این مسیر دخالت دارند تا یک بارداری طبیعی صورت بگیرد. در اینجا ما فقط به چند عامل مهم اشاره می کنیم اما تاثیر عوامل دیگر را نیز نباید از نظر دور داشت. سعی می کنیم توضیحات کافی در مورد هر عامل ارائه دهیم.

سلامتی زن

یک عامل بسیار بسیار مهم در روند شکل گیری بارداری به صورت طبیعی ، بحث سلامتی زن می باشد. وجود هر نوع مشکل در زن مخصوصا در اندام های تناسلی می تواند خللی در تشکیل بارداری به حالت طبیعی ایجاد کند. مثلا اگر زن دچار کیست تخمدان بوده و درمان نشده باشد ، یا دارای انسداد در لوله های فالوپ باشد ، یا لوله های فالوپ مشکل دار داشته باشد که به تخمک اجازه عبور به سمت رحم را ندهند ، یا مشکلات رحم داشته باشد که سلول تخم نتواند در دیواره رحم جای گیرد ، یا تخمک ضعیف داشته باشد که قادر به لقاح با اسپرم نباشد و مشکلاتی از این دست ، همگی می توانند باردار شدن زن به شکل طبیعی را دچار مشکل کنند.

پس بنابر این چنانچه زنی قصد بارداری به شکل طبیعی را دارد لازم است که وضعیت سلامت خود را مخصوصا در خصوص مشکلاتی که در بالا ذکر شد بررسی کرده و تا حد امکان آنها را رفع کند تا مسیر برای شکل گیری حاملگی به صورت طبیعی هموار گردد.

سلامتی مرد

سلامتی مرد نیز همانند سلامتی زن در روند شکل گیری حاملگی طبیعی بسیار مهم می باشد.در روند حاملگی طبیعی ، مرد باید که از سلامت کافی برخوردار باشد تا بتواند با انجام عمل نزدیکی ، زن خود را باردار کند. هر نوع مشکلی که یک مرد در جهت حامله کردن زن خود داشته باشد می تواند یک مشکل در مسیر بارداری طبیعی محسوب شود. همچنین سلامت اسپرم مرد و قدرت و توانایی اسپرم او جهت بارور کردن تخمک بسیار حائز اهمیت بوده و فقدان این توانایی یک مشکل اساسی برای بارداری و حاملگی طبیعی می باشد.

گاهی اوقات بعضی از مردان قدرت باروری ندارند و گاهی اوقات هم با وجود داشتن قدرت باروری ، توانایی باردار کردن همسر خود را ندارند. پس بررسی سلامت مرد از بابت توانایی در باردار کردن لازم است تا در صورت وجود مشکل ، درمان مناسب صورت بگیرد تا مرد بتواند همسر خود را به شکل طبیعی ، حامله کند.

پرهیز از استرس و داشتن آرامش

داشتن آرامش سبب می شود که جریان طبیعی بارداری در بدن زن شکل بگیرد. وجود هرگونه اضطراب و استرس چه در زن و چه در مرد می تواند در روند شکل گیری بارداری به شکل طبیعی ، اخلال ایجاد کند. مخصوصا زن و مرد سعی نمایند در هنگام انجام عمل نزدیکی برای باردار شدن زن ، آرامش خود را حفظ کنند و در یک مکان مناسب و در زمان مناسب که از نظر روحی در آرامش قرار دارند با یکدیگر نزدیکی کنند. داشتن آرامش و پرهیز از استرس ، یکی از راه های شکل گیری حاملگی به شکل طبیعی می باشد و به این کار کمک زیادی می کند.

رعایت زمان مناسب نزدیکی

از نظر شرعی و دینی ، زمان هایی برای نزدیکی و مجامعت توصیه شده اند که نزدیکی در آن زمان ها دارای فواید فراوان برای زن و مرد و همچنین جنین می باشد. یکی از محاسن نزدیکی در زمان مناسب و توصیه شده ، داشتن حس آرامش است. اگر زن و مرد در زمان های سفارش شده از نظر شرع مقدس اسلام با یکدیگر نزدیکی کنند ، این کار بر روی سلامت روحی آنها تاثیر مثبت گذاشته و در کاهش اضطراب و استرس آنها بسیار مفید خواهد بود. طبیعی است که کاهش استرس نتیجه مثبتی بر روی روند بارداری طبیعی خواهد گذاشت.

علت مهم دیگری که باعث می شود نزدیکی در زمان نامناسب باعث اخلال در روند شکل گیری طبیعی بارداری شود آن است که بعضی از زمان ها بر روی سیستم بدن ما تاثیر دارند. مثلا همانطور که ماه می تواند باعث جزر و مد دریاها شود همانگونه نیز بر بدن ما می تواند تاثیر بگذارد. نزدیکی کردن در زمان های مناسب سبب می شود که مکانیسم بدن انسان ، درست عمل کند. مکانیسم مربوط به باردار شدن هم جزئی از بدن بوده و در نتیجه انجام عمل نزدیکی در زمان مناسب و توصیه شده از نظر شارع مقدس ، در روند تشکیل حاملگی به شکل طبیعی نقش اساسی خواهد داشت.

برای آگاهی از زمان های مناسب و توصیه شده برای نزدیکی می توانید از برنامه برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

رعایت احکام مربوط به مجامعت

انتخاب مکان مناسب و زمان مناسب برای انجام عمل نزدیکی از دستورات دین مقدس اسلام و از احکام مربوط به مجامعت محسوب می گردند. اما احکام مربوط به جماع فقط محدود به این دو مورد نیستند و موارد متعددی را شامل می شوند. یکی از آن احکام ، داشتن وضو در زمان نزدیکی است. یعنی در هنگامی که زن و مرد قصد رابطه نزدیکی دارند بهتر است که با وضو باشند. وضو فواید فراوانی دارد که یکی از فواید آن کاستن از استرس و اضطراب می باشد. رعایت احکام مجامعت می تواند نقش بسیار ارزنده ای در مسیر حاملگی به شکل طبیعی داشته باشد.

در این مطلب در مورد بارداری طبیعی صحبت کردیم و ضمن تعریف بارداری طبیعی ، مسائلی را که می توانند در روند شکل گیری حاملگی طبیعی نقش مثبتی داشته باشند یا اینکه نقش منفی داشته باشند تا حدودی بیان کردیم. بحث در مورد عوامل تاثیر گذار در روند شکل گیری بارداری طبیعی ، یک بحث گسترده است اما امیدواریم با رعایت نکات ذکر شده در بالا ، زنان محترم بتوانند بارداری طبیعی را تجربه نمایند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۲ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۴ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۴ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۵ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۵ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۵ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۶ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۶ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۷ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۷ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۷ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۸ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۹ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۹ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۹ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۱۰ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۱۰ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۱۱ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۱۱ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۱۱ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۷۸۵۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۱۶۶۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۹۱۳۲۴ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۷۵۸۳۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۵۹۲۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۴۱۸۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۵۱۷۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۱۳۹۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۰۱۰۲ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۶۱۱۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۳۲۷۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۹۷۸۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۴۵۳۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۵۰۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۶۱۵۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۳۶۳۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۲۴۶۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۷۸۷۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۰۴۳۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۲۹۰ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۹ / ۹ / ۱۳۹۹

۱۳ ربيع الثانی ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۷ : ۲۶ : ۰۷

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۵

طلوع خورشید: ۰۶:۵۴

اذان ظهر: ۱۱:۵۳

اذان عصر: ۱۴:۳۳

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۸

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات