بالا بردن دقت تست بارداری با بی بی چک


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بالا بردن دقت تست بارداری با بی بی چک

چگونه دقت تست بارداری با بی بی چک را بالا ببریم؟ چه روش هایی می توانند به ما کمک کنند تا دقت تست حاملگی از طریق بیبی چک را افزایش دهیم؟ میزان دقت تست بارداری به وسیله بی بی چک به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا دقت بی بی چک در تشخیص بارداری فقط به نوع و کیفیت آن بستگی دارد یا علل و عوامل دیگری نیز در این زمینه دخالت دارند؟ مهمترین عوامل مرتبط با دقت اندازه گیری تست حاملگی توسط بی بی چک کدام ها هستند و چگونه می توان این عوامل را در جهت بالا بردن دقت تشخیص بارداری توسط بیبی چک به کار گرفت؟

بی بی چک یکی از وسایل تست بارداری است که از طریق آن می توان احتمال بارداری در زن را تشخیص داد. بیبی چک یک وسیله ساده است که استفاده از آن بسیار راحت می باشد و به آسانی در منزل قابل استفاده است. زمان تشخیص بارداری با بی بی چک بسیار اندک بوده و در حدود چند دقیقه می باشد. یعنی با استفاده از بی بی چک و در عرض چند دقیقه می توان احتمال باردار بودن زنان را تشخیص داد. بی بی چک یک وسیله اندازه گیری است و مطمئنا هر وسیله اندازه گیری دارای دقت خاص خودش می باشد و عواملی می توانند بر روی دقت اندازه گیری بی بی چک تاثیر بگذارند. تاثیر این عوامل طوری است که هم می توانند دقت تست بارداری با بی بی چک را افزایش دهند یا اینکه دقت تست حاملگی با بی بی چک را کاهش دهند. در این مطلب می خواهیم نکاتی را مورد بررسی قرار دهیم که رعایت آنها می تواند موجب افزایش دقت بی بی چک در تشخیص بارداری شود و ضریب خطای بی بی چک را کاهش دهد.

 

دستورات مندرج در راهنمای بی بی چک را به دقت مطالعه نمایید

امروزه انواع مختلف بی بی چک در مدل های گوناگون تولید می شوند. درست است که اصول کلی حاکم بر همه بی بی چک باهم یکسان است و آن تشخیص وجود هورمون بتا اچ سی جی (βhcg) در ادرار خانم هاست اما شیوه به کارگیری بی بی چک های مختلف جهت تست بارداری با یکدیگر فرق دارد. هر بی بی چک روش کارکرد مخصوص به خود را دارد و بنابر این شیوه به کارگیری صحیح بی بی چک بسیار حائز اهمیت می باشد. معمولا طرز استفاده صحیح از بی بی چک در راهنمای همراه بی بی چک وجود دارد. برای استفاده صحیح از بی بی چک لازم است که حتما راهنمای مذکور به دقت مطالعه شود. اگر چنانچه راهنمایی همراه بی بی چک نبود می توانید از راهنمایی های ذکر شده در مطلب طرز استفاده از بیبی چک استفاده کنید. پس قبل از استفاده از بی بی چک حتما سعی کنید ابتدا راهنمای استفاده از بیبی چک را مطالعه نمایید تا بتوانید به نحو احسن از بی بی چک استفاده کنید. این کار می تواند دقت استفاده از بی بی چک را بالا ببرد.

 

بی بی چک را فقط در لحظه استفاده ، از بسته بندی آن خارج کنید

بی بی چک ها معمولا در یک بسته بندی پلاستیکی و در داخل یک جعبه مقوایی قرار دارند. بی بی چک ها حاوی یک ماده شیمیایی حساس به هورمون بتا اچ سی جی (Beta-HCG) هستند. اگر بی بی چک ، مدت زمان زیادی قبل از استفاده شدن از بسته بندی پلاستیکی خود خارج شود ممکن است ماده شیمیایی موجود در آن دچار تغییر شده و دقت تشخیصی آن کاهش یابد. از این رو توصیه می شود حتما سعی کنید بی بی چک را در لحظه استفاده ، از بسته بندی پلاستیکی آن خارج کنید. خارج کردن بی بی چک از بسته بندی پلاستیکی آن در لحظه استفاده ، می تواند دقت تشخیص حاملگی با آن را افزایش دهد.

 

از سالم بودن بی بی چک مطمئن شوید

سالم بودن بی بی چک نکته بسیار مهمی است چرا که اگر بی بی چک ، سالم نباشد نمی تواند بارداری را به درستی تشخیص دهد. اما سؤال مهم این است که از کجا به سالم بودن بی بی چک اطمینان حاصل کنیم؟ واقیت آن است که شاید نتوانیم به طور قطع و یقین از سلامت بی بی چک مطمئن شویم اما با استفاده از نکاتی می توان سالم بودن بی بی چک را تا حد زیادی فهمید. یکی از نکاتی که در ارتباط با سالم بودن بی بی چک باید مد نظر قرار گیرد ، بررسی تاریخ انقضاء آن است. قبلا هم اشاره شد که بی بی چک حاوی ماده شیمیایی تشخیص دهنده وجود هورمون بتا اچ سی جی در ادرار خانم ها می باشد و طبیعی است که هر ماده شیمیایی پس از مدتی می تواند خاصیت خود را از دست بدهد. شرکت های تولید کننده یک تاریخ انقضاء برای بی بی چک تعریف می کنند. بنابر این به تاریخ انقضاء بی بی چک توجه کنید که منقضی نشده باشد.

نکته مهم دیگری که می تواند نشانه سالم بودن بی بی چک باشد ، قرمز پررنگ شدن خط C (خط کنترل) در بی بی چک در هنگام آزمایش است. اگر در هنگام آزمایش با بی بی چک ، خط C به صورت قرمز پر رنگ درآمد نشانه سالم بودن بی بی چک می باشد. البته همانطور که عرض شد به طور قطع و یقین نمی توان گفت که بررسی این عوامل نشانه سالم بودن بی بی چک باشد اما تا حدود بسیار زیادی می توانند گویای سالم بودن بیبی چک باشند.

 

در زمان مناسب از بی بی چک استفاده کنید

زمان ، فاکتور بسیار مهمی در زمینه استفاده از بی بی چک می باشد. اگر بی بی چک در زمان مناسبی استفاده نشود تقریبا می توان گفت که هیچ ارزشی از نظر تست بارداری ندارد. بنابر این انتخاب زمان مناسب برای استفاده از بی بی چک بسیار مهم بوده و هرچه این زمان ، دقیق تر انتخاب شود به همان میزان بر روی دقت تشخیص بارداری با بیبی چک اثر مثبتی خواهد داشت. در مورد زمان مناسب استفاده از بی بی چک ، نکات مفصلی در مطلب بهترین زمان استفاده از بی بی چک ذکر شده است که می توانید به آن مطلب مراجعه نمایید.

 

در مورد مصرف دارو در زمان تست حاملگی با بی بی چک ، احتیاط کنید

برخی از داروها ممکن است در مسیر تشخیص بارداری توسط بی بی چک ، اختلال ایجاد کنند. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از بی بی چک از مصرف هرگونه مواد دارویی که می تواند تاثیر منفی در تشخیص بارداری توسط بیبی چک داشته باشد خودداری نمایید. استفاده از برخی داروها می تواند دقت تشخیصی بی بی چک را کاهش داده یا حتی منجر به تست بارداری مثبت کاذب یا تست بارداری منفی کاذب توسط بیبی چک شود.

 

پیش از استفاده از بی بی چک از مصرف آب و سایر مایعات خودداری نمایید

قبل از استفاده از بی بی چک سعی کنید از نوشیدن آب و یا سایر مایعات خودداری کنید تا غلظت ادرار ، بالا باشد. هر چقدر که میزان غلظت ادرار زن بالا باشد احتمال وجود هورمون بتا اچ سی جی در ادرار بیشتر بوده و درنتیجه ، دقت تشخیص حاملگی بالاتر می رود. یکی از بهترین زمان ها برای استفاده از بی بی چک ، زمان صبح و به صورت ناشتا می باشد که غلظت ادرار نیز بیشتر است.

 

اگر نیاز بود ، آزمایش بارداری با بی بی چک را مجددا تکرار کنید

ممکن است نیاز باشد که آزمایش بارداری با بی بی چک را مجددا تکرار کنید. اگر با وجود جواب تست بی بی چک ، همچنان در بارداری یا عدم بارداری خود شک داشتید می توانید تست بارداری با بی بی چک را مجددا تکرار کنید. اگر چنانچه نتیجه تست بارداری با بی بی چک ، شما را راضی نکرد می توانید از روش سریعترین نشانه بارداری در کنار تست با بی بی چک استفاده کرده یا اینکه از یکی از روش های دقیقتر تست بارداری مثل آزمایش خون بارداری یا سونوگرافی استفاده کنید.

 

رعایت چند نکته به ظاهر ساده که در بالا به آنها اشاره شد می تواند دقت تشخیص بارداری با بی بی چک را به میزان قابل ملاحظه ای بالا ببرد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ هفته قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۳ هفته قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۳ هفته قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۳ هفته قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۳ هفته قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۴ هفته قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۲ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۲ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۲ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۲ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است (۲ ماه قبل)

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۱۸۱۸۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۳۱۹۹۴ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۰۴۹۷۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۸۶۴۵۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۶۱۱۸۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۳۷۳۰۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۴۳۹۳۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۴۲۲۰۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۸۹۵۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۹۲۰۴ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۷۴۱۷۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۶۱۵۷۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۶۰۱۹۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۰۷۵۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۸۰۳۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۸۳۴۲۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۶۵۲۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۷۳۰۰۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۷۱۳۸۴ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۱۵۷۶ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۵ / ۱ / ۱۳۹۸

۱۸ رجب ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۰ : ۳۱ : ۰۴

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۷

طلوع خورشید: ۰۷:۰۲

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۴۰

غروب خورشید: ۱۹:۲۰

اذان مغرب: ۱۹:۳۸

وقت عشاء: ۲۰:۲۵

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۸

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات