برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

برنامه ریزی جهت ، نزدیکی برای باردار شدن

چگونه به منظور نزدیکی برای باردار شدن برنامه ریزی کنیم؟ برنامه ریزی جهت نزدیکی برای بارداری چه اهمیتی دارد؟ تاثیر برنامه ریزی در نزدیکی کردن برای حاملگی تا چه میزان است؟ چه مسائلی بایستی در برنامه ریزی برای باردار شدن در اولویت قرار بگیرند؟ در این مطلب می خواهیم در مورد برنامه ریزی برای انجام عمل نزدیکی به منظور باردار شدن صحبت کنیم و نکاتی را در خصوص اهمیت این موضوع برای بارداری سالم بیان کنیم.

بی شک ، یکی از کارهای لازم ، مهم و اساسی برای بارداری طبیعی ، انجام عمل نزدیکی می باشد. برنامه ریزی در کارها از جمله موضوعات مهم می باشد چرا که داشتن یک برنامه صحیح و اصولی باعث انجام بهتر کارها می شود. مساله مقاربت برای باردار شدن هم جزء مسائل مهم در زندگی هر خانواده ای محسوب می شود و طبیعتا برای داشتن یک بارداری سالم و موفق ، برنامه ریزی می تواند نقش اساسی داشته باشد. اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن زمانی بیشتر آشکار می شود که بدانیم برخی شرایط مربوط به نزدیکی کردن ، ارتباط مستقیمی با برخی ناهنجاری های جنین دارد. برنامه ریزی برای بارداری نمی تواند جدای از برنامه ریزی برای نزدیکی کردن باشد چرا که یکی از اصول مهم یک حاملگی طبیعی ، انجام عمل نزدیکی است. پس با تدوین یک برنامه مناسب برای نزدیکی کردن در واقع یک گام بسیار مهم برای حاملگی سالم بر می داریم. پس توجه داشته باشیم که اهمیت داشتن برنامه برای نزدیکی کردن به منظور بارداری و بچه دار شدن ، بسیار زیاد است. با داشتن یک برنامه نسبتا مناسب برای نزدیکی کردن جهت حاملگی می توانیم در سلامتی مادی ، سلامتی معنوی ، هوش و زیبایی جنین نقش مؤثری داشته باشیم.

ممکن است سؤالات متعددی در این خصوص برای شما خوانندگان محترم مطرح شود از جمله اینکه:

 • چگونه برای انجام عمل نزدیکی برنامه ریزی کنیم؟
 • چه مسائل مهمی را در برنامه ریزی برای نزدیکی مد نظر قرار دهیم؟

سؤالات می توانند زیاد باشند و ما سعی می کنیم با توضیحاتی که در این مقاله داده می شود تا حدود زیادی بتوانیم پاسخ سؤالات گوناگون را داده باشیم. برخی از اهم مسائلی که در یک برنامه ریزی برای نزدیکی کردن می توانند مطرح باشند عبارتند از:

 • چه زمانی عمل نزدیکی را انجام دهیم؟
 • از چه مدت قبل از تصمیم برای بارداری ، برنامه ریزی را آغاز کنیم؟
 • در چه حالتی مجامعت را انجام دهیم؟
 • چه مسائلی را در زمان نزدیکی کردن رعایت کنیم؟

حال می خواهیم کمی در مورد این مسائل صحبت کنیم تا بیشتر با اهمیت وجود برنامه برای نزدیکی کردن آشنا شویم. یکی از مهمترین مسائل در مورد عمل نزدیکی ، برنامه ریزی برای زمان آن می باشد. اگر از دیدگاه ظاهری نگاه کنیم شاید بتوان در هر زمان عمل نزدیکی را انجام داد اما از نظر شرعی ، هر زمان برای انجام عمل نزدیکی مناسب نیست. از نظر دین مقدس اسلام ، زمان های توصیه شده و نیز زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن وجود دارند. البته یک سری از زمان ها هم هستند که نه توصیه شده اند و نه نهی شده اند. این مسائل در مطلب 3 نوع زمان نزدیکی کردن از نظر شرعی توضیح داده شده اند. زنام نزدیکی کردن تاثیر مستقیمی بر سلامت جسمی و روحی جنین دارد. از این رو در انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی کردن بایستی دقت لازم را داشت و برنامه لازم را در این زمینه اتخاذ کرد. البته شما برای راحتی کار می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید. این برنامه ، کار شما را راحت می کند و شما با خیال آسوده می توانید زمان و ساعت مناسب برای نزدیکی کردن به منظور اقدام به بارداری را برنامه ریزی کنید.

خب ، اکنون که قدری با اهمیت زمان مجامعت برای حامله شدن آشنا شدیم ببینیم برنامه ریزی را از چه زمانی آغاز کنیم؟ واقعیت آن است که این موضوع به گزینه های مختلفی بستگی دارد. اگر چنانچه زن و مرد مشکلی از نظر بچه دار شدن داشته باشند طبیعی است که این برنامه ریزی بایستی در اسرع وقت انجام شود. اما اگر چنانچه زن و مرد مشکلی از بابت بچه دار شدن ندارند ، پیشنهاد می شود که برنامه ریزی را حداقل از چهل روز قبل از زمان نزدیکی کردن شروع نمایید. در این مدت 40 روز می توانید به تغذیه مناسب و انجام اعمال مختلف از جمله دعا و ذکر هایی که توصیه شده است اقدام کنید تا با روحیه آماده تر و روح و جسم سالمتر برای بچه دار شدن اقدام کنید. شما در طی این مدت فرصت کافی خواهید داشت تا مسائل مختلف را بررسی کنید و عمل مجامعت را با دید باز و در یک فضای راحت و آرام و بدون دلهره انجام دهید.

موضوع مهم بعدی این است که جماع را در چه حالتی انجام دهیم. توجه باید داشت که حالات پدر و مادر در زمان انجام عمل مقاربت تاثیر زیادی بر جنین دارد. در این باره توضیحاتی در مطلب تاثیر حالات پدر و مادر در زمان نزدیکی بر جنین داده شده است. پس بنابر این زوجین محترم سعی کنند مسائل مربوط به کار ، رفتار و معاشرت و سایر افعال خود را طوری برنامه ریزی کنند که با جسم و روح شاد و آماده ، عمل نزدیکی را انجام دهند. برخی مسائل می توانند بر جسم و روح زوجین تاثیر بگذارند. پس لزوم برنامه ریزی صحیح و منطقی زوجین برای اینکه در لحظه مجامعت از نظر جسمی و روحی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار داشته باشند ، بیش از پیش احساس می شود. هرکسی با توجه به شرایط زندگی خود می تواند برنامه مناسبی را پایه ریزی کند.

اما اینکه چه مسائلی را در زمان نزدیکی کردن مخصوصا به منظور بارداری زن رعایت کنیم ، موضوع مهم بعدی می باشد. نکات مهمی در این خصوص ذکر می گردد:

 • زن و مرد قبل از انجام عمل نزدیکی ، به دستشوئی بروند.
   
 • پیش از شروع مجامعت ، زن و مرد وضو بگیرند و با حالت وضو نزدیکی نمایند.
   
 • با یاد خدا شروع کرده و به خدا توکل کنیم و توجه داشته باشیم که همه امورات عالم هستی به دست اوست و اوست که تصمیم گیرنده نهایی و مطلق است. یاد خدا موجب آرامش هم می شود و همین آرامش سبب تاثیر مثبت بر وجود جنین خواهد شد. نزدیکی کردن و بخصوص عمل دخول را با دو ذکر "أعوذ بالله من الشيطان الرجيم" و سپس "بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ" شروع کنیم.
   
 • مردان محترم از نگاه کردن به آلت زن در زمان دخول خودداری کنند زیرا مطابق فرموده رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) این کار موجب کور شدن فرزند می گردد.
   
 • از صحبت کردن در زمان دخول خودداری شود زیرا به فرموده پیامبر اکرم (ص) این عمل می تواند سبب لال شدن فرزند شود.
   
 • پیش از نزدیکی سعی کنند دعاهایی را که در این خصوص از ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) روایت شده است بخوانند. از جمله این دعا ها این دعا می باشد که از حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) روایت شده است: "اللّهُمَّ ارزُقني وَلَدا، وَ اجَعَلهُ تَقِيّا لَيسَ في خَلقِهِ زِيادَةٌ و لا نُقصانٌ، وَ اجعَل عاقِبَتَهُ إلى خَيرٍ." ترجمه: "بار الها! فرزندى روزى ام كن و او را با تقوا قرار ده ؛ نه افزونى در جسم او باشد ، نه كاستى، و او را عاقبت به خير گردان"
   
 • در حالت عریان آمیزش نشود بلکه پوششی بر روی زن و مرد قرار داشته باشد.
   
 • در مقابل آفتاب آمیزش انجام نشود. در مورد مکان های نهی شده برای آمیزش می تواند مطلب مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه را مطالعه نمایید.
   
 • مردان با فکر زن دیگر با همسر خود نزدیکی نکنند.
   
 • در حالت خستگی و ناراحتی جسمی و روحی سعی شود نزدیکی انجام نگیرد زیرا تاثیر منفی می تواند بر روی فرزند داشته باشد.
   
 • در هنگام نزدیکی ، زن و مرد نبایستی که انگشتری که در آن از نام های باریتعالی وجود دارد بر دست داشته باشند.

البته نکات مربوط به زمان نزدیکی زیاد هستند که برای آگاهی از همه آنها می توانید به منابع معتبر از جمله کتاب حلیه المتقین علامه محمد باقر مجلسی مراجعه نمایید. امید است با برنامه ریزی صحیح ، فرزندان صالح و سالمی از نزدیکی زوجین حاصل شوند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۴ ماه قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۹ ماه قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۱ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۱ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۱ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۱ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۱ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۲ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۲ سال قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۲ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۱۴۳۱۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۹۲۴۶۲۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۰۹۴۷۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۳۱۳۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۰۳۳۲۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۰۲۳۳۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۷۶۳۲۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۶۰۶۸۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۹۱۵۳ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۹۵۸۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۷۹۰۵ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۳۵۸۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۸۸۳۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۰۴۸۶۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۹۶۸۶۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۶۲۰۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۲۶۰۳ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۴۲۱۴۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۸۸۴۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۵۲۷۴ بازدید)

احادیث بارداری

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۱۰ / ۱ / ۱۴۰۲

۸ رمضان ۱۴۴۴

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۵ : ۵۰ : ۰۵

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۰

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۲:۰۹

اذان عصر: ۱۵:۴۱

غروب خورشید: ۱۸:۲۴

اذان مغرب: ۱۸:۴۲

وقت عشاء: ۱۹:۳۰

نیمه شب شرعی: ۲۳:۲۷

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات