بی بی چک تست خون


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بی بی چک تست خون

بی بی چک تست خون چیست؟ آیا بی بی چک تست خون همان بی بی چک تست ادرار است؟ بیبی چک تست خون چه کاری انجام می دهد؟ چگونه از بی بی چک تست خون استفاده کنیم؟ بی بی چک تست خون چه فرقی با بی بی چک تست ادرار دارد؟ آیا بی بی چک تست خون در خانه قابل استفاده است؟ بی بی چک تست خون چه نقشی در روند بارداری دارد؟ اگر چنانچه شما خواننده محترم سایت 2 زندگی سؤالاتی در این زمینه دارید به خواندن این مطلب ادامه دهید و ما قصد داریم در این مطلب در مورد "بی بی چک تست خون" اطلاعاتی را خدمت شما خوانندگان محترم عرضه بداریم.

بی بی چک وسیله ای برای تست بارداری است که عمدتا در منزل مورد استفاده قرار می گیرد. بی بی چک از طریق تشخیص هورمون اچ سی جی (hCG) در ادرار خانم ها ، وضعیت بارداری را در زنان مشخص می کند. هورمون اچ سی جی (hCG) یا همان هورمون گنادوتروپین جفتی انسان ، پس از حادث شدن بارداری و تشکیل جفت ، از جفت ترشح می شود. هورمون گنادوتروپین پس از ترشح از جفت ، هم در خون و هم در ادرار زنان وارد می شود. دستگاه های تست بارداری چه آنهایی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند و چه آن هایی که در آزمایشگاه های تشخیص طبی یا مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرند بر پایه تشخیص و اندازه گیری این هورمون در ادرار یا در خون خانم ها کار می کنند.

بی بی چک یک وسیله تست بارداری و حاملگی است که از طریق تشخیص هورمون اچ سی جی در ادرار زنان ، باردار بودن آنان را معلوم می کند. اما شاید برای شما نیز سؤال باشد که آیا از طریق بی بی چک و با استفاده از خون زنان به جای ادرار آنان می توان بارداری را تشخیص داد؟ این موضوع از آن جهت می تواند اهمیت داشته باشد که تست بارداری از طریق خون از تست بارداری از طریق ادرار ، دقیق تر است. در پاسخ این پرسش باید گفت که نوع خاصی از بی بی چک که شبیه بی بی چک قطره چکانی می باشد وجود دارد که بارداری را از طریق تشخیص هورمون hCG در خون خانم ها تشخیص می دهد. این دستگاه ، "ان جی تست" (NG-Test) نام دارد. دستگاه ان جی تست که به آن "بی بی چک تست خون" نیز می توان گفت ، یک دستگاه تست بارداری از طریق خون است که بسیار شبیه بی بی چک قطره چکانی است. بی بی چک تست خون معمولا می تواند در مطب ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار بگیرد اما استفاده از آن در خانه نیز مانعی ندارد و با کمی دقت می توان از بیبی چک تست خون در منزل نیز جهت تست و تشخیص حاملگی استفاده کرد.

شکل زیر ، کاست دستگاه ان جی تست را نشان می دهد.

بی بی چک تست خون

همانطور که در تصویر بالا هم مشخص است ، بی بی چک تست خون بسیار شبیه بی بی چک از نوع قطره چکانی می باشد اما کمی با آن متفاوت است. دستگاه انجی تست فقط با استفاده از یک قطره خون که حجمی در حدود بیست میکرولیتر  (20µl) دارد قادر به تشخیص وضعیت بارداری می باشد. طبق گفته شرکت سازنده ، دستگاه ان جی تست فقط در عرض پنج دقیقه قادر به تشخیص بارداری است. این در حالی است که آزمایش خون بارداری که در آزمایشگاه انجام می شود بسیار دیرتر از این مدت ، جواب تست حاملگی را مشخص می کند. با استفاده از بی بی چک تست خون از مزایای زیر برخوردار هستیم:

  1. یک دستگاه تست بارداری از طریق خون داریم که به راحتی در خانه قابل استفاده است.
  2. از بی بی چک تست ادرار ، دقیق تر است.
  3. از روش آزمایشگاهی تست خون حاملگی ، ارزان تر است.
  4. زودتر از بی بی چک تست ادرار و سریعتر از روش آزمایشگاهی تشخیص خون حاملگی ، وضعیت بارداری را مشخص می کند. از آن جایی که هورمون گنادوتروپین ابتدا وارد جریان خون می شود و سپس وارد جریان ادرار می شود از این رو ، دستگاه بی بی چک تست خون ، زودتر از بی بی چک تست ادرار قادر به تست وضعیت بارداری می باشد.

توجه داشته باشیم که بی بی چک تست خون همانند بی بی چک تست ادرار ، دارای محدودیت هایی است و نمی تواند وضعیت سالم یا غیر سالم بارداری را مشخص کند. مثلا در مورد بارداری خارج از رحم یا بارداری پوچ نمی تواند درست تشخیص دهد. در این گونه موارد بهتر است که از روش های دقیق تست حاملگی مثل سونوگرافی استفاده گردد. بیبی چک تست خون برای اطلاع از وضعیت اولیه بارداری وسیله بسیار ایده آلی است و بارداری را با دقت بسیار زیاد می تواند تشخیص دهد.

یادآوری این مطلب ضروری به نظر می رسد که روش های خانگی تست بارداری مثل سریعترین نشانه بارداری ، بی بی چک تست ادرار و بی بی چک تست خون برای تشخیص اولیه وضعیت حاملگی بسیار ایده آل هستند و در حالی که وضعیت بارداری را تا حد زیادی می توانند مشخص کنند از هزینه بسیار پائینی نسبت به تست های تشخیص بارداری آزمایشگاهی برخوردار هستند. از این رو در زمان اقدام به تست حاملگی توصیه می شود که ابتدا از یک روش تست بارداری خانگی برای اطلاع از وضعیت باردار بودن خانم استفاده شود و در صورت مثبت بودن جواب ، از یک تست آزمایشگاهی مثل آزمایش خون بارداری یا سونوگرافی که دقت بالاتری دارند برای اطمینان از وضعیت قطعی بارداری و نیز سالم بودن حاملگی استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ان جی تست و آگاهی از طرز کار با آن می توانید به مطلب ان جی تست NG Test چیست مراجعه نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۳۱۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۹۵۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۱۳۵۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۵۳۰۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۸۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۶۲۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۹۶۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۲۸۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۵۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۷۲۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۸۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۵۷ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۶۲۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۵۰ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۹۹ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۴۶۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۸۲ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندر دهيد چرا كه بر خرد (عقل) كودك مى افزايد.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

۸ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۵ : ۲۸ : ۱۵

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۶

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۱

غروب خورشید: ۲۰:۱۴

اذان مغرب: ۲۰:۳۵

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات