تاثیر زمان مناسب نزدیکی بر آرامش مادر در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تاثیر زمان مناسب نزدیکی بر آرامش مادر در بارداری

تاثیر انتخاب زمان مناسب نزدیکی جهت باردار شدن بر آرامش مادر در دوران بارداری

آیا انتخاب زمان مناسب نزدیکی جهت باردار شدن تاثیری بر آرامش مادر باردار در طی دوران بارداری دارد؟ آیا شما تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که یکی از عوامل تاثیر گذار بر آرامش مادران باردار ، انتخاب زمان مناسب جهت انجام عمل نزدیکی برای بارداری و بچه دار شدن است؟ به نظر شما آیا چنین مساله ای حقیقت دارد؟ اگر این موضوع حقیقت داشته باشد ، شاید بسیار جالب باشد که علت این تاثیر گذاری را بدانیم. یکی از مسائل مرتبط با بارداری و بچه دار شدن ، انجام عمل آمیزش و نزدیکی است. اگر از برخی مسائل استثنایی بگذریم ، انجام عمل جماع پیش شرط هر بارداری محسوب می گردد. در این میان هم یکی از مسائل مرتبط با آمیزش و نزدیکی ، زمان انجام آن است. بالاخره آمیزش و نزدیکی در یک زمانی انجام می شود. هدف این مطلب بررسی این موضوع است که ببینیم آیا انتخاب زمان مناسب برای انجام دادن عمل نزدیکی به منظور بچه دار شدن تاثیری بر آرامش مادر باردار در زمان بارداری دارد؟

اجازه دهید مساله را با ذکر یک مثال بیشتر توضیح دهیم. فرض کنید امانت مهمی را به شما سپرده باشند و نیز حفظ این امانت برای شما بسیار مهم باشد. از طرفی خبر برسد که هر لحظه ممکن است افرادی در صدد ضربه زدن به این امانت باشند ؛ در این شرایط وضعیت شما چگونه است؟ آیا از اینکه هر لحظه احتمال آسیب رسیدن به این امانت وجود داشته باشد نگران و مضطرب نخواهید بود؟ این خیلی طبیعی است که هر گونه تهدیدی که سلامتی این امانت را به خطر بیندازد دغدغه ای برای شما بوده و باعث نگرانی شما خواهد شد. حال با ذکر این مثال به سراغ بحث اصلی خود می رویم.

از نیازهای مهم یک مادر باردار در طی دوران حاملگی ، نیاز به داشتن آرامش است و مسلما هر عملی که سبب لطمه خوردن آرامش یک زن باردار شود باعث اضطراب او خواهد شد. از جمله مسائل بسیار مهم در زمان بارداری که می تواند آرامش مادر باردار را حفظ کند ، داشتن حس امنیت و سلامت برای جنین است. اگر مادر بارداری از سلامت جنین خود مطمئن باشد مطمئنا آرامش خواهد داشت و اگر چنانچه نگرانی از بابت سلامت جنین موجود در بطن خود داشته باشد دچار اضطراب و نگرانی خواهد شد.

از مسائل مهم و تاثیرگذار که می تواند سلامتی جنین را تهدید کرده و موجب تشویش و اضطراب برای یک مادر باردار بشود ، انجام عمل نزدیکی در زمان نامناسب برای بارداری جاری است. در این رابطه ، برخی از سؤالاتی که می توانند برای یک مادر باردار مطرح بوده و فکر او را به خود مشغول دارند و همگی آن ها می توانند از عوارض انجام عمل نزدیکی در زمان نامناسب برای بچه دار شدن باشند به شرح زیر هستند:

 • آیا جنین من سقط خواهد شد؟ (یکی از علل سقط جنین ناشی از انجام عمل آمیزش و نزدیکی در زمان محاق ماه می باشد)
   
 • آیا فرزند من دچار بیماری صرع خواهد شد؟ (انجام عمل آمیزش و نزدیکی در اول و آخر ماه قمری موجب بروز بیماری صرع در فرزند می شود. البته آمیزش در شب اول ماه مبارک رمضان از این قاعده مستثناست)
   
 • آیا فرزند من دارای شش انگشت یا چهار انگشت خواهد شد؟ (آمیزش در شب عید قربان سبب می شود فرزند ، شش انگشتی یا چهار انگشتی شود)
   
 • آیا فرزند من دارای خال چهره خواهد شد؟ (آمیزش در شب نیمه شعبان سبب می شود که فرزند ، شوم و با خال چهره آید)
   
 • آیا ممکن است فرزند من هم چپ چشم شود؟ (آمیزش در بعد از ظهر سبب چپ چشم شدن نوزاد خواهد شد)

این سؤالات و سؤالاتی نظیر این ها همگی می توانند آرامش مادر باردار را به هم بزنند و او را مضطرب و نگران کنند. درک این واقعیت که پس از متحمل شدن زحمات فراوان از سوی مادر ممکن است جنین دارای مشکلاتی شده و یا خدای ناکرده سقط شود ، بر روحیه هر مادر بارداری تاثیر منفی گذاشته و ذهن و روح او را مشوش خواهد نمود. بر عکس ، زمانی که عمل آمیزش و نزدیکی در زمان های مناسب صورت بگیرد ، هیچ کدام از این مسائل مطرح نبوده و وقتی چنین شد و مادر حامله از این نظر خیالش راحت بود ، یک آرامش خاصی از این بابت به او دست خواهد داد. پس اگر آمیزش جهت بچه دار شدن در زمان های مناسب انجام گیرد ، انشاء الله به فضل الهی هیچ کدام از مشکلات و ناهنجاری های مرتبط با زمان نامناسب عمل نزدیکی وجود نخواهد داشت و این کار موجب آرامش مادر باردار خواهد شد. پس نتیجه می گیریم که اگر عمل مجامعت به منظور اقدام به بارداری و بچه دار شدن در زمان مناسب انجام شود ، دیگر فکر مشکل برای جنین و فرزند متولد شده از این حیث وجود نداشته و این کار بر آرامش مادر باردار تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت و خیال مادر حامله راحت خواهد شد.

حال که به اهمیت انجام عمل آمیزش و نزدیکی در زمان های مناسب جهت بچه دار شدن پی بردیم ، ممکن است برای بعضی افراد این سؤال پیش بیاید که از کجا زمان های مناسب جهت نزدیکی را بدانیم و چه زمان هایی برای نزدیکی مناسب نیستند؟ بعضی از زوجین ممکن است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشند و بعضی از آن ها از این موضوع بی اطلاع باشند. پدر و مادر های محترم در این خصوص می توانند مطالب: شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام و نکات مهم مربوط به زمان نزدیکی و رابطه چپ چشم شدن نوزاد با زمان جماع و زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه و سایر مطالب موجود در بخش نزدیکی را مطالعه نمایند. اما برای راحتی بهتر ، استفاده از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام توصیه می‌شود.

امید است با رعایت دستورات شرع مقدس اسلام که در قالب سفارشات پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام) بیان شده اند و انجام عمل جماع و نزدیکی در زمان های مناسب ، هم موجب آرامش مادران باردار شویم و هم از تولد کودکان ناسالم جلوگیری کنیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۳۳۰۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۸۶۸۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۵۷۴۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۵۳۴۴۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۹۰۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۹۶۱۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۰۹۹۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۳۴۴۲ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۰۰۶ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۲۴۶۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۹۴۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۶۶۲ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۱۶۹۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۴۳۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۰۴۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۰۲۳۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۹۵۲۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۵۴۴۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۶۴۱۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۴۰۷ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۱۴ / ۴ / ۱۳۹۹

۱۲ ذيقعده ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۳۱ : ۰۹ : ۱۷

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۸

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۹

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۲۴

اذان مغرب: ۲۰:۴۵

وقت عشاء: ۲۱:۴۴

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات