تاثیر زمان نزدیکی بر سلامت جنین


بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلامت جنین ، تاثیر زمان نزدیکی

یکی از مسائل مهم مرتبط با باراری و حاملگی بحث سلامت جنین می باشد. اصولا هدف غائی و نهایی از بارداری و حاملگی ، تولد نوزاد سالم می باشد و طبیعی است که نوزاد سالم وقتی به دنیا می آید که جنین سالمی بوده باشد. سؤال مهمی که در اینجا مطرح می باشد این است که چه عواملی می توانند بر سلامت جنین تاثیر گذار باشند؟ این مساله بسیار روشن است که عوامل تاثیر گذار بر سلامتی جنین فقط منحصر به یکی دو تا نیست و علل زیادی در مورد سلامت جنین نقش دارند. شاید در ذهن بعضی ها ، تغذیه مادر در دوران بارداری نقش اصلی را در سلامت جنین ایفا کند. در جواب باید گفت هرچند که تغذیه مادر در دوران حاملگی نقش به سزائی در سلامت جنین دارد اما فقط این علت مهم سلامت جنین نیست و علل گوناگون دیگری وجود دارند که می توانند جزء علل مهم و اصلی در سلامت جنین محسوب گردند.

یکی از علل مهم و اصلی که در سلامت جنین نقش مهمی دارد و شاید از نظر بعضی ها مورد غفلت واقع شود ، مساله زمان انجام عمل نزدیکی برای بارداری است. در این مطلب می خواهیم در این مورد صحبت کنیم. می خواهیم برخی از سؤالاتی را که ممکن است به ذهن شما نیز در این مورد خطور کرده باشد در اینجا مطرح کرده و سعی کنیم به آنها تا حد امکان پاسخ بدهیم. این سؤالات می توانند به اشکال زیر مطرح باشند:

  • منظور از زمان انجام عمل نزدیکی چیست؟ آیا منظور از آن ، ماه خاص ، روز خاص یا ساعت خاصی است؟
  • زمان نامناسب نزدیکی چه ارتباطی با سلامت جنین دارد؟
  • آیا زمان مناسب نزدیکی فقط در سلامت مادی جنین تاثیر دارد یا در سلامت معنوی و روحی او نیز مؤثر می باشد؟
  • زمان های مناسب نزدیکی را از کجا به دست بیاوریم؟

شاید شما سؤالات دیگری نیز داشته باشید که امیدواریم پاسخ مناسب برای سؤالات مختلف شما در این زمینه داده شود. حال سعی می کنیم به سؤالات بالا پاسخ بدهیم. قبل از این کار مطلب مهمی خدمت شما عرض می گردد و آن این است که منظور از ماه که در ادامه مطلب ذکر خواهد شد ، ماه قمری می باشد نه ماه های دیگر مثل ماه شمسی.

 

منظور از زمان انجام عمل نزدیکی چیست؟ آیا منظور از آن ، ماه خاص ، روز خاص یا ساعت خاصی است؟

وقتی زن و مردی مبادرت به انجام عمل نزدیکی می کنند ، مسلم است که آن را در یک ماه قمری ، در یک روز هفته و در یک ساعت از شبانه روز انجام می دهند. شاید اگر ما به صورت ظاهر به قضیه نگاه کنیم چنین به نظر برسد که عمل جماع و نزدیکی را در هر روز از یک ماه قمری ، در هر روز از هفته و در هر ساعت از شبانه روز که خواستیم می توانیم انجام بدهیم و اقدام به بچه دار شدن بکنیم. از نظر ظاهر شاید اینطوری باشد اما حقیقت امر چیز دیگری است! حقیقت آن است که همه زمان ها برای آمیزش و نزدیکی مناسب نیستند و نزدیکی کردن در برخی از زمان ها می تواند باعث آسیب رسیدن به سلامت جنین بشود. البته این به معنای آن نیست که ما قادر به انجام عمل نزدیکی در آن زمان ها نباشیم بلکه به معنای آن است که نبایستی در آن زمان ها به عمل نزدیکی و آمیزش مبادرت کنیم زیرا این کار می تواند تاثیر منفی بر سلامت جنین و حتی خود پدر و مادر داشته باشد.

زمان های مناسب و نامناسب برای انجام دادن یا پرهیز از انجام دادن عمل نزدیکی توسط دستورات شرعی مشخص شده اند. این دستورات در قالب سفارشات پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله وسلم) به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) بیان شده اند. بر اساس این دستورات ، روزهای خاصی در هر ماه قمری ، روزهای خاصی در هفته و نیز ساعات خاصی از شبانه روز جهت انجام عمل نزدیکی ، نهی شده اند و در مقابل ، روزهای خاصی از ماه قمری ، روز ها و شب های خاصی در هفته و نیز ساعات خاصی از شبانه روز برای انجام عمل نزدیکی و مجامعت ، سفارش شده اند.

انجام عمل نزدیکی در زمان های نهی شده می تواند تاثیرات منفی از نظر سلامت جسمی و روحی برای جنین داشته باشد و برعکس ، انجام دادن عمل جماع در زمان های سفارش شده می تواند تاثیر مثبتی بر جنین داشته باشد ؛ ضمن اینکه به سلامتی جسمی و روحی او نیز صدمه نزند. در بخش بعدی به ارتباط بین زمان نامناسب نزدیکی و سلامت جنین خواهیم پرداخت.

 

زمان نامناسب نزدیکی چه ارتباطی با سلامت جنین دارد؟

بر طبق احادیث و روایات ائمه معصومین (سلام الله علیهم اجمعین) و مخصوصا بر اساس سفارشات حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) زمان های نامناسبی هستند که نزدیکی کردن در آن زمانها می تواند بر سلامت جنین تاثیر منفی بگذارد. به عنوان مثال انجام عمل نزدیکی در شب عید قربان می تواند موجب چهار یا شش انگشتی شدن جنین گردد. یا مثلا نزدیکی در آخر ماه قمری می تواند موجب بیماری صرع برای جنین یا حتی سقط جنین بشود. ملاحظه می نمایید که چنین زمان هایی وجود دارند اما علم بشری هنوز نتوانسته این حقایق را درک کرده و از تجزیه و تحلیل آن ناتوان می باشد. اگر می خواهیم از سلامت جنین مطمئن بشویم ، یکی از راه های مهم آن انجام عمل نزدیکی در زمان های سفارش شده و مناسب از نظر شرعی و پرهیز از انجام این عمل در زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه می باشد.

 

آیا زمان مناسب نزدیکی فقط در سلامت مادی جنین تاثیر دارد یا در سلامت معنوی و روحی او نیز مؤثر می باشد؟

آیا انجام عمل نزدیکی در زمان های نامناسب فقط بر سلامت جسمی و مادی جنین تاثیر دارد یا بر روی سلامت روحی و معنوی او نیز مؤثر است؟ در اینجا به دو سفارش از سفارشات پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) که خطاب به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) دارند ، اشاره می کنیم تا ببینیم که این تاثیرات چگونه هستند.

یا علی! در شب نیمه شعبان جماع مکن که فرزند ، شوم و با خال چهره آید.

پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم)

یا علی! میان اذان و اقامه جماع مکن که اگر فرزندی آید خونخوار گردد.

از سفارشات حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام)

در این سفارشات ، سه خصلت منفی برای فرزندی که آمیزش برای او در زمان های نامناسب بوده ، ذکر شده است: 1) شوم ، 2) دارای خال چهره و 3) خونخوار. از میان این سه خصلت ، داشتن خال چهره یک خصلت مادی و جسمی و خصلت های شوم و خونخوار ، خصلت های مادی و روحی هستند. بررسی همین دو سفارش کافی است تا ما بدانیم که آمیزش و نزدیکی در زمان های نامناسب می تواند ، هم بر روی سلامت مادی جنین (مثل خال در چهره) و هم بر روی سلامت معنوی جنین (مثل شوم و خونخوار بودن) تاثیر بگذارد. پس بنابر این اگر می خواهیم که جنین سالمی انشاء الله در زمان بارداری در رحم زن شکل بگیرد حتما سعی کنیم که آمیزش و مجامعت را در زمان های سفارش شده از نظر شرعی انجام دهیم و از نزدیکی کردن در زمان های نامناسب بپرهیزیم.

 

زمان های مناسب نزدیکی را از کجا به دست بیاوریم؟

از طرق مختلف می توان زمان های مناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه را به دست آورد اما ما برای راحتی شما عزیزان ، برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام را به شما پیشنهاد می دهیم.

 

در این مطلب در مورد تاثیر زمان های انجام عمل نزدیکی بر روی سلامت جسمی و روحی جنین صحبت کردیم و اهمیت آمیزش در زمان های توصیه شده از نظر شرعی را یادآور شدیم. امید است که با رعایت دستورات شرع در زمینه زمان های مناسب برای نزدیکی و سایر دستورات شرعی ، موجب سلامت جنین و به دنیا آمدن فرزندان سالم و صالح بشویم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ هفته قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۳ هفته قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۳ هفته قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۴ هفته قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۴ هفته قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۴ هفته قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۲ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۲ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۲ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۲ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است (۲ ماه قبل)

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۱۸۵۶۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۳۲۴۷۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۰۵۲۸۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۸۶۷۵۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۶۱۵۷۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۳۷۶۲۸ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۴۴۰۹۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۴۲۵۵۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۹۲۱۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۹۵۲۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۷۴۴۳۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۶۱۸۵۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۶۰۵۵۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۰۹۲۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۸۲۸۷ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۸۳۶۲۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۶۶۵۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۷۳۱۵۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۷۱۵۸۱ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۱۶۶۱ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندر دهيد چرا كه بر خرد (عقل) كودك مى افزايد.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۶ / ۱ / ۱۳۹۸

۱۹ رجب ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۴ : ۵۶ : ۱۰

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۶

طلوع خورشید: ۰۷:۰۰

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۴۰

غروب خورشید: ۱۹:۲۱

اذان مغرب: ۱۹:۳۹

وقت عشاء: ۲۰:۲۶

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۸

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات