تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار

خوردن کاسنی چه تاثیر مثبتی بر مادر باردار دارد؟ آیا تاثیر مصرف کاسنی در دوران بارداری فقط بر روی جنین می باشد یا اینکه بر روی خود مادر حامله نیز مؤثر است؟ مصرف کاسنی در زمان حاملگی چه تاثیر مثبتی بر مادران باردار دارد؟ در مطالب قبلی که در لینک های چهار تاثیر مثبت کاسنی بر جنین و تاثیر کاسنی بر جنسیت جنین قابل مشاهده هستند در مورد تاثیرات مصرف کاسنی در زمان بارداری و غیره بر روی جنین صحبت شده است. در این مطلب قصد داریم در مورد تاثیر خوردن کاسنی یا عرق کاسنی در زمان حاملگی بر روی مادر آبستن صحبت کنیم و اثر مهم آن را بیان کنیم.

برای شروع صحبت و برای اینکه ذهن شما خوانندگان محترم در این زمینه آماده تر شود اجازه دهید ابتدا در مورد یکی از مشکلات دوران بارداری صحبت کنیم. یکی از مشکلات مهمی که در زمان بارداری ممکن است برای خانم های باردار به وجود بیاید ، مساله غلظت خون و متعاقب آن ، فشار خون بارداری می باشد. مشکل مربوط به غلظت خون و فشار خون بارداری یکی از مسائل مهم و حساس دوران حاملگی محسوب می گردد و چنانچه این مشکل به نحو مقتضی برطرف نشود حتی می تواند موجب سقط جنین و اتمام زود هنگام و ناموفق حاملگی شود. البته در خوشبینانه ترین حالت می تواند باعث زایمان زودرس شود.

مساله مهم بعدی که می تواند غلظت خون در بارداری سبب بروز آن شود ، تهدید سلامت جنین به دلیل عدم تبادل مناسب مواد غذایی به جنین و دفع مواد فاسد از بدن جنین به دلیل غلظت خون می باشد. طبیعی است وقتی که غلظت خون در بدن مادر حامله زیاد باشد می تواند در رسیدن مواد غذایی به جنین و دفع مواد فاسد از بدن جنین ایجاد مشکل بکند. این مساله می تواند سلامتی جنین را تهدید بکند. تهدید سلامتی جنین لزوما به معنای سقط جنین نیست بلکه حتی وجود نقص در جنین و ایجاد مشکل در تشکیل اعضاء و جوارح جنین هم به نوعی تهدید سلامتی جنین محسوب می گردد. یکی از ملزومات یک بارداری سالم ، سالم بودن خون مادر است تا از این طریق ، مواد غذایی به صورت سالم و کافی و در زمان مقتضی به جنین برسد و مواد فاسد و زائد به خوبی از بدن جنین دفع گردد. پس ملاحظه می شود که خون نقش بسیار مهمی در سلامتی جنین و نیز سلامتی بارداری و همچنین سلامتی خود مادر حامله دارد.

با این مقدمه ، درک این مساله بسیار آسان خواهد بود که جلوگیری از غلظت خون و کنترل فشار خون در دوران بارداری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. وجود فشار خون در مادر باردار ، علاوه بر تهدید سلامت جنین ، سلامتی خود زن باردار را نیز در معرض تهدید قرار می دهد. برای کنترل فشار خون بارداری و کاهش غلظت خون ، روش های متعددی را می توان به کار بست. البته طب شیمیایی و طب سنتی ، هر کدام ، روش های خاص خود را دارند. پیشنهاد مصرف آسپرین در طب شیمیایی و پیشنهاد حجامت در دوران بارداری در طب سنتی از جمله راه های کاهش غلظت خون در بارداری و کنترل فشار خون در این دوران محسوب می شوند. در کنار تدابیر ذکر شده ، استفاده از کاسنی یکی از روش های بسیار خوب و سالم جهت کنترل فشار خون مادر باردار محسوب می گردد.

خوردن کاسنی یا مصرف عرق کاسنی در دوران بارداری به پاک سازی و چربی زدایی خون کمک شایانی می کند. کاسنی موجب تصفیه خون می شود و عامل مهمی در کاهش فشار خون در زمان بارداری محسوب می شود. از این رو مادران بارداری که دچار فشار خون در دوران بارداری هستند اگر از لحاظ مصرف کاسنی در این دوران مشکلی نداشته باشند می توانند از کاسنی یا عرق کاسنی به عنوان یکی از راه های کاهش و کنترل فشار خون در زمان بارداری استفاده نمایند. یکی از مهمترین دلایل فشار خون ، وجود چربی اضافی و ناسالم در خون می باشد. کاسنی می تواند مولکول های چربی را به خود جذب کرده و از بدن دفع کند و این یکی از روش های تصفیه ، پاک سازی و کاهش غلظت خون می باشد که به کاهش و کنترل فشار خون حاملگی منجر می شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که طبیعت کاسنی ، سرد می باشد و نبایستی از این ماده به صورت زیاد استفاده شود زیرا ممکن است تاثیر سوئی در جنین بگذارد. همواره توجه داشته باشیم که اعتدال را در مصرف تغذیه در زمان بارداری رعایت کنیم. یکی از بهترین راه های مصرف عرق کاسنی در زمان حاملگی می تواند مصرف آن به همراه مقداری شهد عسل طبیعی باشد.

در این مطلب به تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادران باردار اشاره شد و آن عبارت از کاهش و کنترل فشار خون بارداری بود. البته برای کاهش و کنترل فشار خون حاملگی راه های طبیعی متعددی وجود دارد که یکی از آنها انجام حجامت در دوران بارداری و یا مصرف عناب در زمان بارداری می باشد. امید است که انشاء الله تعالی این مطلب مورد استفاده شما خوانندگان محترم قرار گرفته باشد.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۳۳۳۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۸۷۰۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۵۸۲۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۵۳۶۱۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۹۲۵ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۹۶۳۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۱۰۱۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۳۵۰۰ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۰۱۲ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۲۴۸۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۹۵۲ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۶۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۱۷۱۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۴۳۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۰۴۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۰۲۶۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۹۵۴۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۵۴۵۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۶۴۳۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۴۱۱ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۵ / ۴ / ۱۳۹۹

۱۳ ذيقعده ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۱ : ۳۰ : ۱۱

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۹

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۹

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۲۴

اذان مغرب: ۲۰:۴۵

وقت عشاء: ۲۱:۴۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات