تاثیر و فواید خواندن قرآن در دوران بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تاثیر و فواید خواندن قرآن در دوران بارداری

قرائت قرآن در دوران بارداری چه تاثیری بر مادر و جنین دارد؟

قرآن ، معجزه پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) و آخرین کتاب آسمانی است که از طرف خدای متعال برای هدایت بشر نازل شده است. پر واضح است که هدف از نزول قرآن ، عمل به دستورات آن است اما در عین حال ، خواندن و تلاوت قرآن هم اثرات خاصی دارد و حتی نگاه کردن به آیات قرآن هم دارای فایده است.ببینیم اثرات ، خواص و فواید تلاوت قرآن در دوران بارداری بر مادر و جنین چیست؟ خواندن قرآن در تمام طول دوران زندگی امری شایسته است و به خصوص آن که به دستورات و رهنمودهای این کتاب آسمانی هم عمل شود. یکی از مراحل زندگی ، مرحله بارداری در خانم ها می باشد که ما در این مطلب قصد داریم در مورد خواندن قرآن در بارداری و تاثیرات و فواید تلاوت قرآن در حاملگی بر مادر و جنین (فرزند آینده) بحث کنیم.

 

تاثیر خواندن قرآن بر آرامش مادر باردار

یکی از مسائل بسیار مهم در طی دوران بارداری ، آرامش مادر باردار می باشد. آرامش مادر باردار نه تنها برای خود مادر مهم است بلکه تاثیر مستقیمی بر آرامش و سلامتی جنین هم دارد. تلاوت قرآن در بارداری نقش موثری بر آرامش مادر باردار دارد و خدای متعال هم در قرآن کریم بر آرامش قلب ها با یاد خدا اشاره نموده و می فرمایند: بدانید که قلب ها فقط با یاد خدا آرامش می یابند.

 

تاثیر تلاوت قرآن بر آرامش فرزند

شاید شما هم در اطراف خود کودکانی را دیده باشید که از یک آرامش خاصی برخوردار هستند. البته آرامش در کودکان به هیچ وجه به معنای کسلی یا تنبلی یا ناراحتی های جسمی و روحی نیست بلکه کودکان آرام در کنار تمام فعالیت های طبیعی خود از یک حس آرامش خاصی برخوردار هستند و حرکات ناخوشایند و ناموزون از آن ها سر نمی زند. علل و عوامل مختلفی در طی دوران بارداری و آبستنی بر آرامش جنین تاثیر دارد و یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار بر آرامش روحی جنین ، تلاوت قرآن در دوران بارداری است. مادران باردار در صورتی که خودشان قادر به تلاوت قرآن باشند می توانند قرآن را بخوانند و اگر به دلایلی چنین امکانی برای خودشان وجود نداشته باشد می توانند نوار قرآن بگذارند یا در محیط هایی بروند که قرآن تلاوت می شود. با تلاوت قرآن در بارداری ، شما مادر محترم، یک حس آرامش معنوی و خدایی به فرزند خود هدیه داده اید.

 

نقش خواندن قرآن در صبور شدن فرزند

صبر یکی از خصلت های خوب و پسندیده انسانی است که خدای متعال هم آن را دوست دارد و در قرآن کریم می فرماید که خدا با صبرکنندگان (صابران) است. صبر یکی از خصلت های انسانی است که در موفقیت مادی و معنوی انسان نقش اساسی دارد. خواندن قرآن در دوران بارداری توسط مادر باردار تاثیر زیادی در صبور شدن فرزند دارد. یکی از سوره های قرآن که تلاوت آن برای صبور و بردبار شدن فرزند بسیار موثر است ، سوره والعصر می باشد. مادران باردار می توانند این سوره را به دفعات زیاد در دوران بارداری بخوانند و نیز بر شکم بدمند. ضمنا می توانند هنگام تلاوت این سوره ، دست خود را بر روی شکم خود قرار دهند.

 

اثر خواندن قرآن در باهوش شدن فرزند

هوش و ذکاوت یکی از سرمایه های ارزشمندی است که خدای متعال در وجود ما انسان ها قرار داده است. انسان به وسیله هوش و ذکاوت خویش است که می تواند در زندگی مادی و معنوی خود موفق باشد. یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در هوش و فراست کودکان ، خواندن قرآن در دوران جنینی آنان در زمان بارداری مادر است. در واقع تلاوت قرآن نقش بسیار ارزشمندی در عاقل شدن فرزند دارد و در قرآن کریم هم بر مساله تعقل در آفرینش و کارهای خدای متعال تاکید فراوان شده است. اگر خواهان فرزند باهوش و با فراست و عاقل هستیم ، تلاوت قرآن در دوران بارداری را فراموش نکنیم.

 

سالم شدن فرزند با تلاوت قرآن در بارداری

جنین موجود در شکم مادر در طی دوران بارداری ممکن است به علل مختلفی دچار آسیب شود. از آن جایی که همه چیز دوران بارداری نمی تواند تحت کنترل و اختیار ما باشد به همین سبب توکل بر خدای قادر متعال و کسب رضایت او می تواند از ایجاد یا تاثیر بسیاری از عوامل مضر سلامتی جنین در دوران بارداری جلوگیری نماید. خدای متعال در قرآن کریم می فرمایند: او کسی است که شما را هر طور که بخواهد در رحم های مادران صورت گری می کند. وقتی که ما در جهت کسب رضا و خشنودی خدای متعال قدم برداریم مطمئنا خدای متعال هم فرزندی سالم به ما امانت خواهد داد و کمک خواهد کرد تا عوامل مخل سلامتی جنین کمتر شده یا از بین بروند. یکی از مصادیق اطاعت از خدا و کسب خشنودی او همین تلاوت قرآن کریم است. علاوه بر آن ، هر سوره از قرآن خاصیتی دارد که مطمئنا از این جهت هم خواندن قرآن بر سلامتی جنین مؤثر است.

 

دور شدن اغوائات شیطانی از کودک با تلاوت قرآن در دوران حاملگی

اغوائات شیطانی یکی از مسائلی است که از نظر روحی می تواند موجب ناراحتی کودک شود یا حتی بعدها در زمان بزرگسالی ممکن است سبب بروز برخی مشکلات روحی در شخص گردد. قرآن کلام خداست و کلام خدا نور است و هر جا که نور وارد شود تاریکی از بین می رود. با تلاوت قرآن در دوران بارداری ، فرزند خود را در تحت تشعشعات نورانی کلام خدا قرار دهیم تا شیاطین نتوانند در روح او نفوذ کرده و موجب ناراحتی شوند. کودکی که از همان ایام جنینی با آیات الهی انس بگیرد مطمئنا تا حد خیلی زیادی از تاریکی های شیطانی در امان خواهد بود.

 

نقش قرآن در زیبا شدن کودک

اگر خواهان فرزندی زیبا هستید یکی از راه های آن تلاوت سوره یوسف بر سیب سرخ و خوردن آن توسط مادر باردار در ماه هشتم بارداری می باشد.

 

نقش خواندن قرآن در شادابی فرزند

تلاوت قرآن اثر بسیار زیادی بر شادی روح انسان دارد و شادی روح انسان بر شادابی شخص مؤثر است. اگر می خواهیم فرزندانمان شاداب شوند قرائت قرآن در دوران حاملگی را فراموش نکنیم.

 

نورانیت فرزند با تلاوت قرآن کریم

آیات قرآن ، کلام خدا و کلام خدا هم نور است و تلاوت قرآن در زمان بارداری خانم ، بر نورانیت قلب و چهره کودک تاثیر فوق العاده ای دارد.

 

تاثیر تلاوت قرآن در دفع بلا از مادر و کودک

مادر و جنین موجود در شکم او در طی دوران بارداری ممکن است با انواع بلایا و گرفتاری ها مواجه شوند که خواندن قرآن در دوران حاملگی می تواند تاثیر به سزائی در دفع یا کاهش این بلایا داشته باشد زیرا برخی از سوره های قرآن خاصیت دفع بلا را دارند. مثلا اتفاق افتاده است که مادری به دلیل ترس از رعد و برق ، جنین خود را سقط کرده است و یا مسائل دیگری که ممکن است پیش بیاید. تلاوت قرآن در زمان حاملگی می تواند در دفع بلا از مادر و جنین موثر باشد.

 

نقش قرآن در صالح شدن فرزند

اگر می خواهیم فرزندانمان صالح شوند یکی از عوامل صالح شدن فرزندان ، قرائت قرآن در دوران بارداری است تا طفل از همان ایام جنینی با آیات الهی خو گرفته و کلام الهی در روح و جان او قرار بگیرد تا انشاء ا... انوار نورانی کلام خدا سبب شود فرزندانمان راه صلاح و رستگاری در پیش گیرند و از بندگان صالح خدا گردند.

 

این ها از جمله تاثیرات خواندن و تلاوت قرآن در دوران بارداری و حاملگی می باشد که مطمئنا ما از بیان همه تاثیرات خواندن قرآن در این دوران عاجز هستیم و این چند نمونه ذکر شد تا آشنایی باشد و راهی باشد برای رسیدن به خدای متعال و دانستن قطره ای از اسرار کتاب خدا ، قرآن مجید. امیدواریم انشاء ا... خدای متعال به حرمت قرآن مجید ، فرزندانی سالم ، صالح ، شاداب و عاقل و دانا را نصیب همه بفرماید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ هفته قبل)

استرس در دوران بارداری (۱ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۱ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۵ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۷ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۷ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۸ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۸ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۹ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۹ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۹ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۱۰ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۱۰ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۱۱ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱۱ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱۲ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۱۲ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱ سال قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۰۵۳۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۳۱۹۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۱۴۲۹۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۸۸۱۵۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۸۷۱۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۷۴۱۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۷۹۷۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۶۸۰۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۱۱۶۶ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۸۳۰۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۳۹۲۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۳۵۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۶۲۸۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۱۱۵۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۷۱۵۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۵۶۲۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۴۰۵۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۹۰۲۴ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۲۹۵۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۷۱۱ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۱۲ / ۱۲ / ۱۳۹۹

۱۸ رجب ۱۴۴۲

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۴ : ۵۴ : ۰۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۱۰

طلوع خورشید: ۰۶:۳۳

اذان ظهر: ۱۲:۱۶

اذان عصر: ۱۵:۳۱

غروب خورشید: ۱۸:۰۰

اذان مغرب: ۱۸:۱۹

وقت عشاء: ۱۹:۰۵

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۵

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات