تست حاملگی و بارداری خانگی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تست بارداری خانگی ، تست حاملگی خانگی

تست بارداری خانگی یا تست حاملگی خانگی چیست؟ چگونه می توان در خانه تست بارداری انجام داد؟ چه روش هایی برای تست حاملگی در خانه وجود دارد؟ تست بارداری خانگی تا چه حد دقیق است؟ چگونه می توان به نتیجه تست بارداری خانگی اطمینان داشت؟ اصولا چه نیازی است که از تست حاملگی خانگی استفاده شود؟ آیا تست بارداری خانگی برای اطمینان از باردار بودن زن کافی است یا نیاز است که از تست های بارداری دیگر نیز به عنوان مکمل تست حاملگی خانگی استفاده شود؟

همانطور که از نان آن هم مشخص است ، تست بارداری خانگی یعنی استفاده از روش هایی که با آن روش ها بتوانیم باردار بودن یا باردار نبودن زن را در خانه تشخیص دهیم. وقتی که خانم ها مشکوک به بارداری خود بودند معمولا دنبال یک تست بارداری هستند تا از باردار شدن یا باردار نشدن خود مطمئن شوند. تست بارداری در خانه یکی از روش هایی است که در منزل به راحتی قابل استفاده است و برای استفاده از آن نیازی به مراجعه به پزشک متخصص یا آزمایشگاه وجود ندارد.

تست بارداری خانگی چیست؟

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره شد ، تست بارداری خانگی روشی است که به وسیله آن روش می توانیم بدون حضور در مطب پزشک یا آزمایشگاه و فقط در خانه از نتیجه بارداری و حاملگی خود مطمئن شویم. تست بارداری خانگی به راحتی در منزل قابل انجام بوده و نیاز به دانش و تخصص آنچنانی هم ندارد. تست حاملگی خانگی معمولا سریعتر از برخی تست های بارداری که در آزمایشگاه انجام می شوند جواب می دهد. هر چند که یک تست بارداری که در خانه انجام می شود نمی تواند جای یک تست بارداری آزمایشگاهی یا تست های بارداری تخصصی را بگیرد اما برای تشخیص اولیه بارداری ، روش بسیار مناسبی است.

تست حاملگی خانگی چقدر دقیق است؟

ببینیم چقدر تست های بارداری خانگی دقیق هستند و چگونه می توان دقت آن ها را افزایش داد؟ دقت یک تست بارداری خانگی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل ، دقت فرد استفاده کننده از تست است (دقت عامل انسانی) ، عامل دیگر ، کیفیت تست بارداری مورد نظر است (کیفیت دستگاه تست بارداری) و عامل سوم هم زمان مناسب استفاده از تست بارداری در خانه است. البته علل مختلفی در این کار می توانند دخیل باشند و ما فقط به این سه علت اشاره می کنیم.

  • در برخی از تست های بارداری خانگی مثل سریعترین نشانه بارداری ، دقت و تجربه عامل انسانی بسیار مهم است. هر چقدر که دقت فرد انسانی بیشتر باشد و هرچقدر که تجربه او در این کار زیاد باشد ، به همان اندازه دقت تست بارداری نیز بیشتر خواهد بود.
  • در برخی از تست های بارداری خانگی مثل بی بی چک ، کیفیت دستگاه تست کننده (در این مثال ، بی بی چک) در دقت تشخیص بارداری حائز اهمیت فراوان می باشد. هر میزان که کیفیت دستگاه تست حاملگی بیشتر باشد به همان اندازه تشخیص بارداری ، دقیق خواهد بود. در این زمینه مطالعه مطلب بالا بردن دقت تست بارداری با بی بی چک پیشنهاد می گردد.
  • عامل سومی که در دقت تشخیص بارداری در منزل بسیار اهمیت دارد ، زمان استفاده از تست حاملگی می باشد. اگر تست بارداری در زمان صحیح مورد استفاده قرار گیرد می تواند با دقت بالاتری ، احتمال بارداری و حاملگی را تشخیص دهد. مثلا زمان مناسب استفاده از بی بی چک در مطلب بهترین زمان استفاده از بی بی چک ذکر شده است. در مورد سایر تست های بارداری نیز بایستی زمان مناسب را برای استفاده از کیت تشخیص بارداری انتخاب کرد.

اطمینان از نتیجه تست بارداری در خانه

چقدر به نتیجه تست بارداری در خانه می شود مطمئن بود؟ این یک مساله مهم است که از نتیجه تست بارداری اطمینان حاصل کنیم. گاهی اوقات ممکن است نتیجه تست حاملگی با آن چیزی که شاید ما انتظارش را داریم و حس می کنیم متفاوت باشد. در این مورد می توان گفت که اگر یک تست بارداری که در خانه مورد استفاده قرار می گیرد از نظر دقت ، کیفیت و زمان استفاده ، مناسب باشد تا حد زیادی می توان نتیجه تست بارداری را مطمئن دانست. البته گاهی اوقات تکرار تست بارداری می تواند اطمینان ما را بیشتر هم بکند. اگر چنانچه نتیجه تست بارداری خانگی به هیچ وجه مورد رضایت نبود ، در آن صورت می توان از تست های بارداری دقیق تری مثل آزمایش خون بارداری یا سونوگرافی استفاده کرد.

آیا تست بارداری در منزل برای تشخیص بارداری ، کافی است؟

تست های حاملگی خانگی برای اطلاع اولیه از وضعیت بارداری مناسب هستند اما برای کافی بودن در مورد تشخیص بارداری چندان مناسب به نظر نمی رسند. گاهی اوقات ممکن است بارداری خارج از رحم یا بارداری پوچ اتفاق افتاده باشد و تست های تشخیص بارداری که در منزل استفاده می گردند ، بارداری را مثبت تشخیص دهند. در اینگونه موارد حتی آزمایش خون حاملگی نیز ممکن است در تشخیص بارداری اشتباه کند و لازم باشد که از یک تست تشخیص بارداری دقیق تر مثل سونوگرافی استفاده گردد. البته شرایط زن باردار و عوامل دیگر نیز در این زمینه می توانند دخیل باشند. شاید بعضی از زنان به همان نتیجه تست بارداری خانگی بسنده کنند و بارداری موفقی نیز داشته باشند. این به شرایط و تصمیم افراد نیز بستگی دارد و پیشنهاد می شود که هرکس با توجه به شرایط خود و سایر شرایط ، گزینه مطلوب را انتخاب کند.

مزایای تست بارداری خانگی چیست؟

تست حاملگی و بارداری خانگی دارای مزایایی نیز می باشد.

  1. مهمترین مزیت تست بارداری در منزل آن است که به راحتی در خانه قابل انجام بوده و نیازی به مراجعه به مطب یا آزمایشگاه یا سایر مراکز درمانی وجود ندارد.
  2. دومین مزیت تست بارداری در خانه ، سادگی استفاده از آن و غیر تخصصی بودن آن است به طوری که همه افراد با یک کمی دقت قادر به انجام آن می باشند.
  3. سومین مزیت این تست ها در هزینه های پائین آنهاست. البته بعضی از تست های بارداری خانگی مثل بی بی چک دیجیتالی ممکن است دارای هزینه بالایی باشند اما تست های بارداری خانگی عموما دارای هزینه بسیار پائینی نسبت به تست های آزمایشگاهی هستند.
  4. چهارمین مزیت یک تست بارداری خانگی در سرعت جوابدهی آن می باشد. یک تست بارداری در خانه به سرعت می تواند نتیجه را مشخص کند.

از چه روش ها و وسایلی در تست بارداری خانگی استفاده می شود؟

از روش ها و وسایل مختلف می توان در یک تست بارداری خانگی استفاده کرد. برخی از روش های تشخیص بارداری خانگی مثل روش سریعترین نشانه بارداری ، نیازی به هیچ وسیله ندارند و برخی از روش های تست خانگی مثل بیبی چک از یک دستگاه جهت تست استفاده می کنند. ممکن است بعضی ها فقط با نگاه کردن به چشم های یک زن ، باردار بودن او را تشخیص دهند. در هر صورت ، روش های تشخیص بارداری در خانه یا بدون وسیله خاصی هستند یا از وسایل ساده استفاده می کنند.

چه نیازی به استفاده از تست حاملگی در خانه وجود دارد؟

هر کسی می تواند دلیلی برای استفاده از تست بارداری در خانه داشته باشد امامهمترین دلیل برای استفاده از تست بارداری خانگی همان مزایایی است که در بخش قبلی به آنها اشاره شد.

آیا امکان نتیجه بارداری مثبت کاذب وجود دارد؟

بله چنین امکانی وجود دارد. در مواردی مثل حاملگی پوچ یا حاملگی خارج از رحم یا موارد مشابه ، این امکان وجود دارد که تست بارداری خانگی نتیجه مثبت را نشان دهد اما بارداری حقیقی و سالمی وجود نداشته باشد.

آیا امکان نتیجه منفی کاذب وجود دارد؟

بله چنین امکانی هم وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است یک زن باردار باشد و از یک تست بی بی چک جهت تشخیص بارداری در منزل استفاده کند ولی به دلایلی نظیر خرابی بی بی چک یا استفاده از بی بی چک در زمان نامناسب ، نتیجه تست بارداری منفی شود و این در حالی است که زن ، باردار است.

تست بارداری خانگی ترکیبی

تست بارداری خانگی ترکیبی چیست و چه مزیتی دارد؟ تست بارداری ترکیبی یعنی استفاده از چند تست بارداری خانگی به جای استفاده از یک تست بارداری. مزیت مهم تست تشخیص بارداری ترکیبی ، افزایش دقت در تشخیص حاملگی می باشد.

در این مطلب در مورد تست بارداری و حاملگی خانگی صحبت کرده و برخی موارد را مورد اشاره قرار دادیم. البته روش های متعددی در تست های بارداری خانگی ممکن است پیشنهاد شوند اما سریعترین روش تشخیص بارداری و بی بی چک ، گزینه های پیشنهادی ما هستند. امید است که این مطلب برای شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی مفید بوده باشد.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۳۳۳۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۸۷۰۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۵۸۲۱ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۵۳۶۱۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۹۲۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۹۶۳۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۱۰۱۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۳۴۹۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۰۱۲ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۲۴۸۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۹۵۲ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۶۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۱۷۱۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۴۳۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۰۴۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۰۲۶۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۹۵۴۵ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۵۴۵۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۶۴۳۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۴۱۱ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۵ / ۴ / ۱۳۹۹

۱۳ ذيقعده ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۴ : ۱۲ : ۱۱

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۹

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۹

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۲۴

اذان مغرب: ۲۰:۴۵

وقت عشاء: ۲۱:۴۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات