تصمیم به بارداری دارم چه کنم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تصمیم به بارداری دارم چه کنم

تصمیم به بارداری دارم چه کنم؟ این سؤال مهمی است که هر بانویی در هنگام تصمیم گیری برای باردار شدن ممکن است از خود بپرسد. عوامل مختلفی می توانند در این تصمیم گیری دخیل باشند ؛ دانسته های دینی و علمی ، تجربیات شخصی و تجربیات دیگران ، نظر پزشک ، نظر همسر و ... همه و همه در این تصمیم گیری می توانند نقش داشته باشند. به طور کلی هرچقدر که میزان آگاهی و اطلاعات صحیح یک خانم ، بالاتر باشد به همان اندازه می تواند اقدامات مفید تری برای باردار شدن انجام دهد. در این مطلب می خواهیم در مورد تصمیم گیری برای بارداری و انجام اعمالی که می توانند به سلامت حاملگی کمک کنند صحبت کرده و شما خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی ۲ زندگی را با اقدامات مثبت در این زمینه آشنا کنیم. پس اگر مایل به دانستن این موضوع هستید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بارداری و حاملگی در ظاهر یک عمل ساده به نظر می رسد اما از آن جایی که حاملگی با تولد انسان ، این اشرف مخلوقات ، سر و کار دارد یک کار بسیار عظیم است که بایستی حساب شده انجام شود. در این مطلب به بیان نکات مهمی می پردازیم که می توانند به شما در جهت اقدام به باردار شدن صحیح و سالم کمک کنند.

 

اولین قدم برای باردار شدن

اولین قدم برای باردار شدن چیست؟ این سؤالی است که ممکن است پاسخ های متعددی داشته باشد. هرکسی با توجه به افکار ، اندیشه ها ، باورها و حتی تجربیات خود و دیگران می تواند پاسخی به این گزینه بدهد. برای اینکه بتوانیم پاسخ مناسبی به این سوال بدهیم اجازه دهید با مطرح کردن چند پرسش و پاسخ سعی کنیم به جواب اصلی برسیم. به نظر شما عنصر اصلی که می تواند منجر به موفقیت در اقدام به بارداری شود ، چیست؟ پزشک ، امکانات ، تغذیه یا سایر موارد؟ اینکه هر کدام از این گزینه ها می توانند در جهت موفقیت حاملگی به ما کمک کنند شکی نیست اما گزینه اصلی ، نیستند. گزینه اصلی ، داشتن آگاهی و اطلاعات صحیح است. اگر ما آگاهی و اطلاعات صحیح نداشته باشیم حتی اگر از مشورت با پزشکان مجرب هم برخوردار باشیم و از تغذیه مناسب نیز استفاده کنیم و از امکانات خوبی هم بهره ببریم باز نمی توانیم موفقیت چندانی کسب کنیم. آن چیزی که باعث می شود ما از مزایای پزشکان مجرب یا از تاثیرات غذاها و امکانات عالی بهره مند بشویم ، آگاهی و علم است.

اما ممکن است سؤال شود که این آگاهی را از کجا و چگونه به دست آوریم؟ چه کسی می تواند راهنمای بهتری برای کسب آگاهی ما باشد؟ مطمئنا مطالعه کتاب های خوب ، اطلاعات مفید اطرافیان و ... همگی می توانند کمک کننده باشند. اما آن کسی که می تواند ما را به آگاهی حقیقی و دانش لازم برای یک بارداری صحیح و سالم رهنمون شود ، خدای تبارک و تعالی می باشد. شکی در این نیست که خدای بزرگ می تواند بهترین راهنما و هدایتگر ما در جهت یک بارداری صحیح و سالم و توأم با موفقیت باشد. اِذَا اَرادَ اللهُ شَیْئَاً هَیَّأَ اَسْبابَه. پس آن کسی که می تواند راه درست در باردار شدن را به ما نشان دهد و امکانات آن را اعم از پزشک ، تغذیه و ... برای ما فراهم کند ، خدای متعال است و راه آن هم ، خواستن از درگاه باریتعالی است که از آن به «دعا کردن» یاد می کنیم.

پس قدم اول در جهت یک بارداری و فرزندآوری صحیح و سالم ، توکل بر خداوند متعال و دعا کردن و خواستن از آن یگانه بی همتا می باشد تا انشاء الله خدای عزیز ، راه صحیح این کار را به ما نشان داده و امکانات آن را از هر نظر برای ما فراهم کند.

 

دانسته های دینی و علمی

یهمانطور که در قسمت قبل هم اشاره شد ، آگاهی ، رکن اصلی در اقدام به بارداری است و در این میان ، دانسته های دینی و علمی می توانند کمک شایانی برای توفیق در بارداری سالم بکنند. سعی کنیم قبل از اقدام به بارداری ، اطلاعات دینی و علمی را از منابع معتبر کسب کنیم و با آمادگی بیشتری برای حاملگی اقدام کنیم.

 

تجربه های شخصی و غیر شخصی

تجربه در هرکاری یک ابزار بی نظیر محسوب می شود. به قول مولای متقیان حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام): تجربه بالاتر از علم است. استفاده از تجربه های شخصی یا تجربه های دیگران در امر بارداری می تواند کمک بسیار زیادی برای شروع یک حاملگی سالم و صحیح بکند و همچنین اطلاعات ذی قیمتی را در مورد مراحل مختلف بارداری در اختیار ما قرار دهد. معمولا خانواده هایی که بارداری های مجدد را شروع می کنند از تجربیات بهتری نسبت به خانواده هایی که بارداری نخست خود را شروع می کنند ، برخوردارند. پس یادمان باشد که سعی کنیم حتما از تجربیات موفق شخصی و غیر شخصی نهایت استفاده را بکنیم.

 

انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی کردن

انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی کردن از اهمیت بسیار زیادی برای بارداری سالم و به دنیا آوردن فرزند(یا فرزندان) سالم و صالح دارد. زمان های سفارش شده از نظر شرع در کلام پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) که به صورت سفارش به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) بیان شده اند ، آمده است. به طور خلاصه در برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام می توانید زمان های مناسب برای نزدیکی کردن مخصوصا برای حامله شدن و اقدام به بچه دار شدن از نظر شرعی و مطابق با سفارشات پیامبر اکرم (ص) را به دست آورید.

 

انتخاب مکان مناسب

علاوه بر زمان ، انتخاب مکان مناسب برای نزدیکی کردن هم اهمیت بسیار زیادی دارد. در این رابطه توجه شما را به مطالعه مطلب مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه جلب می کنیم.

 

بررسی وضعیت سلامتی

وضعیت سلامتی زن و مرد و مخصوصا زن از اهمیت بالایی برای یک بارداری سالم برخوردار است. زن سالم مطمئنا فرزند سالم تری را به دنیا خواهد آورد. هر نوع مشکل یا بیماری در مادر می تواند تاثیر منفی بر سلامت جنین بگذارد. پس اهمیت دادن به سلامتی و رفع مشکلات مربوط به آن مخصوصا برای زنان قبل از اقدام به بارداری بایستی از اولویت های مهم خانواده ها باشد.

 

علاوه بر مسائل مطرح شده در بالا ، نکات مهم زیادی برای موفقیت در یک عمل بارداری و تولد فرزندان زیبا ، صالح و سالم وجود دارد که با مطالعه سایر مطالب موجود در این سایت یا از طریق آموزش بارداری می توانید به آن ها دست بیابید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ هفته قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۲ ماه قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ ماه قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۴ ماه قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۵ ماه قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۶ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۷ ماه قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۸ ماه قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۸ ماه قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۱۰ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۱۰ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۱۱ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۱ سال قبل)

آزمایش اسپرم (۱ سال قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۹۸۹۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۷۴۹۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۸۶۳۳۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۲۹۵۸۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۸۴۴۱۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۷۸۹۳۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۶۵۰۲۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۳۹۹۱۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۴۳۳۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۲۹۷۸ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۵۸۰۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۱۷۰۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۰۸۴۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۳۱۶۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۹۱۸۱۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۸۱۵۴۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۸۰۳۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۲۵۷۶ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۹۰۵۹ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۰۵۷۵۵ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۱۱ / ۹ / ۱۴۰۰

۲۶ ربيع الثانی ۱۴۴۳

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۰ : ۱۳ : ۰۱

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۷

طلوع خورشید: ۰۶:۵۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۴

اذان عصر: ۱۴:۳۲

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۹

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات