تصمیم به بارداری در زمان کرونا


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تصمیم به بارداری در زمان کرونا

تصمیم به بارداری در زمان کرونا چطور است؟ آیا در دوران کرونا می توانیم برای بارداری اقدام کنیم؟ آیا می توان منتظر ماند تا در دوران پسا کرونا برای حاملگی اقدام کرد؟ چه اقداماتی انجام دهیم تا بتوانیم در زمان کرونا برای باردار شدن اقدام کنیم؟ آیا اقدام به بچه دار شدن در زمان وجود بیماری کرونا ، تاثیری بر جنین می تواند داشته باشد؟ اگر شما بانوی محترم تصمیم به بارداری دارید و این تصمیم با زمان وجود بیماری کرونا همزمان شده است و می خواهید بدانید که می توانید حامله شوید یا نه ، این مطلب را بخوانید. ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد اقدام به بارداری در زمان کرونا بحث کرده و شما خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی را با حقایقی در این زمینه آشنا کنیم.

در زمانی که این مطلب به رشته تحریر در می آید متاسفانه بیماری کووید-19 یا همان بیماری ویروس کرونا مردم سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است. این بیماری بر تمام شئون زندگی ما تاثیر گذاشته و بالطبع یکی از مسائلی که تحت تاثیر این بلای بزرگ قرار گرفته است ، بارداری و بچه دار شدن می باشد. در این جا یک سوال جدی برای بانوانی که قصد بارداری دارند مطرح است و آن سؤال این است که آیا می توانند در زمانی که هنوز بیماری کرونا وجود دارد و از بین نرفته است اقدام به بچه دار شدن بکنند؟

پاسخ دادن به این سؤال بسیار راحت می شد اگر طول مدت بیماری کوید 19 بسیار کم بود و این بیماری هرچه سریعتر از بین می رفت ؛ اما در زمانی که مدت پایداری و مدت اپیدمی بیماری کوید-19 مشخص نیست چه باید کرد؟ در اینجا با توجه به اینکه دوره اپیدمی بیماری کرونا مشخص نیست ، لذا دست روی دست گذاشتن و منتظر یک شرایط بهتر و اتمام بیماری شدن ، عاقلانه به نظر نمی رسد. زیرا مشخص نیست که این بیماری تا چه زمانی طول بکشد و از طرف دیگر ، شرایط بارداری طوری نیست که همیشه امکان آن وجود داشته باشد. چه بسا یک خانمی به امید اتمام این بیماری بنشیند و پس از از بین رفتن این بیماری اقدام به حامله شدن بکند. در این صورت اولا چه تضمینی وجود دارد که این بیماری در چه مدتی از بین برود و ثانیا چه تضمینی وجود دارد که این خانم ، توانایی باردار شدن خود را حفظ کند و بتواند حامله شود! شاید یک روزی انشاء الله این بیماری از بین برود اما این امکان وجود دارد که امکان بارداری برای این خانم ، دیگر میسر نباشد!

پس با توجه به دلایلی که مطرح شد ، خودداری از باردار شدن در ایام کرونا ، در حالت کلی ، کار عاقلانه ای محسوب نمی شود و بهتر است که با توجه به گزینه هایی که در زیر مشخص می شود در صورت امکان نسبت به بارداری اقدام کرد. در این جا گزینه های متعدد را بیان کرده و شرایط باردار شدن در زمان کرونا را در هریک از این گزینه ها بررسی می کنیم.

 

گزینه اول - ابتلاء زن یا مرد یا هر دو به بیماری کوید-19

اگر خدای ناکرده هریک از زن و مرد یا هر دو به بیماری کرونا مبتلا باشند در این حالت با توجه به شخص مبتلا و میزان ابتلاء به بیماری ویروس کرونا و سایر شرایط موجود ، لازم است که اقدامات لازم زیر نظر پزشک مجرب و متعهد انجام شود تا در صورتی که اشکالی از نظر باردار شدن وجود نداشته باشد ، این کار صورت بگیرد. ضمنا در این حالت شاید بهتر باشد که تا زمان صحت کامل فرد یا افراد مبتلا صبر کرد تا بعد از سلامتی آن فرد (افراد) ، اقدام به بارداری صورت بگیرد. در هر حالت در این شرایط ، نظر پزشک مجرب و متعهد بسیار ضروری می باشد و توصیه می شود که سعی شود حتما اقدام به بارداری (در صورت امکان) زیر نظر پزشک حاذق و متعهد انجام گیرد.

 

گزینه دوم - سلامت زن و مرد و عدم ابتلاء به بیماری کووید 19

گزینه دوم در شرایطی است که زن و مرد سالم بوده و هیچ علائم ابتلاء به بیماری کرونا را ندارند. در این حالت ، زن و مرد می توانند با توکل بر خدا برای بچه دار شدن اقدام کنند. هرچند که نیاز جدی در این حالت جهت زیر نظر پزشک بودن وجود ندارد اما در صورتی که زوجین تمایل داشته باشند می توانند زیر نظر یک طبیب حاذق و متعهد نسبت به باردار شدن در زمان کرونا اقدام کنند.

اما با وجود سلامت زن و مرد ، گاهی ممکن است شرایطی مخصوصا برای یک خانم وجود داشته باشد که تصمیم به بارداری در دوران کوید 19 را سخت کند. یکی از این مسائل ، شاغل بودن زن و نیز محیط شغلی او می باشد. این موضوع می تواند تاثیر زیادی در تصمیم برای حامله شدن در زمان بیماری کووید-19 داشته باشد. اگر شرایط شغلی و نیز شرایط محیط شغلی یک زن طوری باشد که در معرض ابتلاء به بیماری کرونا باشد یا احتمال ابتلاء او به این بیماری ، بیشتر باشد در این صورت بهتر است که تصمیم به بارداری زیر نظر یک پزشک حاذق و متعهد انجام شود تا خدای ناکرده مشکلی وجود نداشته باشد. اگر شرایط دیگری نیز وجود دارد بهتر است که همه آن شرایط تحت بررسی قرار بگیرند. مثلا اگر خانم می توانند مدتی مرخصی بگیرند تا باردار شوند. به هر حال ، همه این ها مواردی هستند که بایستی در نوبه خود مورد بررسی و امکان سنجی قرار بگیرند تا اقدام صحیح توأم با سلامتی صورت بگیرد.

 

در گزینه های بالا ، شرایط بارداری در زمان کرونا را بررسی کردیم و گفتیم که با توجه به شرایط مختلف زن و مرد چه از نظر شغلی و چه از نظر ابتلاء یا عدم ابتلاء به بیماری کرونا می توان در مورد تصمیم به بارداری اقدام کرد. با توجه به اینکه در زمان بیماری (بلای) کرونا ، شرایط مقداری حاد است بهتر است که این تصمیم با لحاظ کردن تمام جوانب گرفته شود و به یاد داشته باشیم که از رحمت خدای بزرگ غافل نشویم و به او توکل کنیم و با یک منطق درست و تصمیم عاقلانه ، در صورت امکان ، به بارداری اقدام کنیم. ضمنا توجه به بیماری کرونا نبایستی ما را از جنبه های دیگر اقدام به بارداری از جمله اقدام به بارداری در زمان مناسب غافل کند. امیدواریم با توکل بر خدا و رعایت همه جوانب بتوانید در صورت امکان ، باردار شده و بارداری سالمی را نیز تجربه کرده و فرزند (فرزندان) سالم و صالحی را نیز به دنیا بیاورید انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۱ ماه قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ ماه قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ ماه قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ ماه قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۴ ماه قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۶ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۶ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۶ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۶ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۱۰ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۱۲ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۱ سال قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۱ سال قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۱ سال قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۱ سال قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۱ سال قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۴۷۵۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۵۶۴۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۵۶۵۳۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۱۱۲۱۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۸۲۰۰۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۷۳۳۹۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۶۲۰۳۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۳۴۶۴۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۳۰۵۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۱۲۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۴۸۸۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۱۲۰۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۹۰۵۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۲۳۰۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۹۵۴۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۸۸۱۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۶۳۹۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۱۰۶۷ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۶۴۳۹ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۹۴۴۵ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۷ / ۵ / ۱۴۰۰

۱۸ ذيحجه ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۱۳ : ۳۸ : ۱۶

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۲

طلوع خورشید: ۰۶:۱۰

اذان ظهر: ۱۳:۱۱

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۱۱

اذان مغرب: ۲۰:۳۱

وقت عشاء: ۲۱:۲۶

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات