حاملگی و بارداری اول


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بارداری اول ، حاملگی اول

بارداری اول چه حس و حالی دارد؟ اولین بارداری چه ویژگی هایی دارد؟ حاملگی اول چه خصوصیاتی دارد؟ اولین حاملگی دارای چه مزایایی است؟ بارداری یکی از حساس ترین و در عین حال بهترین دوران های زندگی زنان محسوب می گردد. در این میان ، بارداری اول ، حال و هوای خاصی دارد. اولین بارداری ، هم برای زن و هم برای مرد جالب است. در این مطلب قصد داریم در مورد بارداری اول و خصوصیات و ویژگی های آن صحبت کنیم.

تجربه یک رویداد تازه برای زن

بارداری و حاملگی یک رویداد شیرین و خاطره انگیز برای زنان می باشد. در این بین ، بارداری اول حال و هوای خاصی برای زن  دارد. زنی که تا این لحظه از بارداری و حاملگی فقط شنیده و دیده بود اکنون آن را به شخصه تجربه می کند. زنان مختلف که دارای روحیات و خلقیات مختلفی می باشند ممکن است واکنش های متفاوتی نسبت به بارداری اول خود داشته باشند. بعضی از زنان ممکن است بی خیال باشند ولی بعضی از زنان ممکن است هیجان زده باشند. برخی از زنان ممکن است کمی استرس داشته باشند و برخی دیگر ممکن است آرام باشند. به هر حال این یک تجربه ای است که زنان تا قبل از این نداشته اند و فقط درباره آن دیده یا شنیده بودند.

آمادگی زن برای مادر شدن

احساس خوبی است برای یک زن که در آستانه مادر شدن قرار دارد. حس مادر شدن ، حس شیر دادن به فرزند ، حس نگهداری از نوزاد و ... همگی از نتایج اولین بارداری هستند. زنان می خواهند حسی را که قبل از این نداشته اند تجربه کنند. یک حس شیرین که به آنها انگیزه و امید می دهد. حس مسئولیت عظیم مادری. اگر زنان قبل از این از حس مادری شنیده بودند یا در مورد خود دیده بودند اکنون می خواهند آن حس مادری را در فرزند خود تجربه کنند و این یکی از شیرین ترین اتفاقاتی است که به دنبال بارداری اول حاصل می شود.

آمادگی مرد برای پدر شدن

در کنار آمادگی زن برای مادر شدن ، آمادگی مرد برای پدر شدن و ایفای نقش پدری در خانواده هم جالب توجه است. مردان در این زمان احساس می کنند که مسئولیتشان بیشتر و عظیم تر شده است و علاوه بر نقش همسری بایستی نقش پدر را نیز ایفا نمایند. معمولا حس پدر شدن می توان به عنوان یک نیروی محرکه ، موتور تلاش مردان را به کار بیندازد تا تلاش بیشتری کنند و در جهت کسب روزی حلال بیشتر بکوشند تا علاوه بر همسر ، فرزند یا فرزندان نیز در آرامش باشند.

خرید و سیسمونی

یکی از چیزهایی که در روزگار کنونی مد شده است ، خرید و سیسمونی برای نوزاد می باشد. البته بحث تهیه ضروریات برای نوزاد تازه به دنیا آمده ، چیز جدیدی نیست و قبلا هم وجود داشته است اما انجام آن به شیوه کنونی و پر تجمل ، بیشتر در زمانه کنونی رایج شده است. خرید کردن برای اولین فرزند می تواند خیلی هیجان انگیز باشد و معمولا در خانواده ها رسم شده است که خانواده دختر فقط برای فرزند یا فرزندان اولین حاملگی ، سیسمونی تهیه می کنند. جدای از درست یا غلط بودن این عمل ، خرید سیسمونی و وسایل نوزاد برای اولین بار بسیار هیجان انگیز است. البته قبلا هیجان این کار به دلیل مشخص نبودن جنسیت جنین بیشتر بود اما امروزه با مشخص شدن جنسیت جنین ، تا حدودی از هیجان این کار کاشته شده است.

۹ ماه انتظار

۹ ماه انتظار شیرین همراه با گاهی دلهره و اضطراب ، گاهی شادی و لبخند ، گاهی نگرانی و گاهی امید ، گاهی صبر و گاهی عجله ، یک انتظار خوش برای دیدن اولین فرزند یا اولین فرزندان خانواده است. ۹ ماه انتظار برای در آغوش گرفتن و لمس کردن کسی است که از گوشت و پوست و خون خود آدم است. انتظار برای دیدن اولین آفریده خدا از نسل فرزند در خانواده. هر چند شاید ۹ ماه انتظار کمی طولانی و سخت باشد اما با دیدن فرزند ، همه سختی های دوران ۹ ماه بارداری به یک باره از بین می رود و یک حس شادی و شعف بسیار وجود زن را می گیرد. البته باید شادی پدر را نیز به شادی مادر اضافه کرد.

حدس و خیالات

حدس و گمان و برخی خیالات جزئی از یک بارداری محسوب می شوند. البته در همه بارداری ها می تواند چنین حدس و گمان هایی زده شود اما حاملگی اول ، جذابیت بیشتری دارد. حدس و گمان با توجه به سن بارداری می تواند متفاوت باشد. اصولا برخی حدس و گمان هایی که در بارداری می توان زد این ها هستند:

  • جنین سالم است یا نه؟
  • جنین دختر است یا پسر؟
  • جنین شبیه چه کسی است؟
  • قد بلند خواهد بود یا قد کوتاه؟
  • زیباست یا نه؟
  • شاداب است یا نه؟
  • سفید است یا نه؟

و حدس و گمان ها و خیالات دیگری که معمولا در یک بارداری وجود دارند. اما اولین بارداری شرایطی دارد که بارداری های دیگر ندارند و چون این اتفاق برای اولین بار است که در خانواده اتفاق می افتد از هیجان بیشتری برخوردار بوده و سؤالات زیادی را می توان در این زمینه مطرح کرد.

تصمیم برای زایمان

تصمیم برای زایمان یکی از تصمیم های مهم دوران بارداری می باشد. شرایط زایمان در بارداری اول می تواند بر شرایط زایمان های بعدی اثرات قابل توجهی داشته باشد. مثلا اگر زایمان در اولین حاملگی به صورت طبیعی صورت بگیرد ، راه برای زایمان های طبیعی بعدی هموارتر می شود اما اگر زایمان در حاملگی اول به صورت سزارین انجام شده باشد ، زایمان بعدی را اگر قرار باشد که به صورت طبیعی انجام شود با مشکل مواجه خواهد کرد. شاید سؤال شود که آیا امکان زایمان طبیعی بعد از زایمان سزارین وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت که بله در مواردی این امکان هست و این موضوع در مطلب زایمان وی بک VBAC چیست توضیح داده شده است. پس تصمیم گیری برای زایمان در بارداری و حاملگی اول بسیار مهم است. توصیه می شود در صورتی که خانم امکان زایمان طبیعی و فیزیولوزیک دارد حتما از این نوع زایمان استفاده شود.

نخستین بارداری زن یک رخداد شیرین برای دوران زندگی او محسوب می گردد. نخستین حاملگی خانم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. بارداری نخست اگر با درایت صورت بگیرد می تواند به یکی از بهترین خاطره های زندگی مشترک زوجین تبدیل شود. امید است که همه بارداری های زنان و مخصوصا حاملگی نخست آنها با موفقیت همراه باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۲ هفته قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۳ هفته قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۳ هفته قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۴ هفته قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۱ ماه قبل)

قرص ضد بارداری چیست (۱ ماه قبل)

راهکار های کاهش احتمال سقط جنین (۱ ماه قبل)

آموزش بارداری و حاملگی (۲ ماه قبل)

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۳ ماه قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۴ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۵ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۶ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۷ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۹ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۹ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۱۰ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱۱ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۱۱ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۱۱ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۱۱ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۲۶۰۷۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۲۸۹۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۲۷۸۲۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۰۸۵۸۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۶۴۹۵۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۴۹۹۱۱ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۳۷۳۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۹۶۸۷۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۴۴۹۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۶۴۴۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۹۵۱۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۶۴۳۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۶۹۶۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۶۵۲۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۱۹۳۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۳۹۹۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۴۶۲۵ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۲۱۳۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۹۱۵۲ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۵۹۹۵ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۸ / ۱۱ / ۱۳۹۸

۲ جمادی الثانی ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۳ : ۳۰ : ۱۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۱

طلوع خورشید: ۰۷:۰۸

اذان ظهر: ۱۲:۱۷

اذان عصر: ۱۵:۰۶

غروب خورشید: ۱۷:۲۷

اذان مغرب: ۱۷:۴۶

وقت عشاء: ۱۸:۳۵

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۴

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات