درمان عفونت واژن در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان عفونت واژن در بارداری

درمان عفونت واژن در بارداری با چه روش هایی ممکن است؟ برای درمان عفونت واژن در حاملگی چه روش هایی وجود دارد؟ چگونه می توان عفونت واژن در بارداری را با روش های سالم درمان کرد؟ کدام مواد طبیعی برای درمان عفونت واژن مناسب هستند؟ عفونت واژن چه مشکلی ممکن است برای بارداری و زایمان داشته باشد؟ در این مطلب می خواهیم درمورد درمان عفونت واژن در دوران بارداری صحبت کرده و شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی را با روش طبیعی و ساده درمان عفونت واژن در زمان حاملگی آشنا کنیم که به راحتی در خانه قابل انجام می باشند.

عفونت واژن یکی از مشکلاتی است که در زنان می تواند به وجود بیاید. اما عفونت واژن زنان در دوران حاملگی اهمیت خاصی دارد و ممکن است سبب ایجاد مشکل برای بارداری شده و برای سلامت جنین مضر باشد. از این رو درمان به موقع عفونت واژن در زمان آبستنی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. زنان بارداری که دچار عفونت واژن می شوند یک درد خاصی را در داخل واژن و در دهانه رحم احساس می کنند و حتی شاید چنین تصور کنند که دهانه رحم باز شده و خطر سقط جنین وجود دارد. در حالی که وقتی نزد پزشک یا ماما می روند متوجه می شوند که هیچ مشکلی در دهانه رحم ندارند و فقط دچار عفونت واژن شده اند.

برای درمان عفونت واژن در دوران بارداری بایستی از روش های خاصی استفاده کرد که خطری برای جنین نداشته باشد. شاید در حالت عادی بتوان از انواع آنتی بیوتیک ها به منظور درمان عفونت واژن استفاده کرد اما در زمان بارداری و به دلیل حساسیت در مورد مساله سلامت جنین ، نمی توان از هر روش و هر داروی ضد عفونت استفاده کرد زیرا ممکن است برای جنین خطر آفرین باشد. از این رو بایستی به دنبال روش های طبیعی و ساده برای رفع عفونت واژن در بارداری باشیم. درمان عفونت واژن در بارداری از نظر سلامت بارداری و سلامت جنین مهم بوده و بیشترین خطر را می تواند برای جنین در زمان زایمان طبیعی داشته باشد چرا که در زایمان طبیعی ، نوزاد از کانال واژن عبور کرده و به دنیا می آید.

برای درمان عفونت واژن در بارداری از راهکار های ساده زیر می توانیم استفاده کنیم:

  1. درمان عفونت کلی بدن
  2. درمان موضعی عفونت ناحیه واژن
  3. مراقبت های ویژه

حال به تشریح هریک از این راهکار ها می پردازیم تا مفهوم این ها مشخص شود و از نظر عملی ، راه انجام آن ها نشان داده شود.

درمان عفونت کلی بدن

درمان عفونت کلی بدن یکی از راه های درمان عفونت واژن در زمان بارداری محسوب می گردد. وقتی که عفونت در کل بدن در دوران بارداری مورد درمان قرار می گیرد ، عفونت در واژن هم خود به خود مورد درمان قرار می گیرد. درمان عفونت کل بدن در زمان بارداری به منظور درمان عفونت واژن ، امری پسندیده است اما مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است این روش درمان به تنهایی برای درمان عفونت واژن کافی نباشد یا اینکه زمان درمان در این روش ، کمی طولانی باشد. به همین خاطر در کنار درمان عفونت کلی بدن ، می توانیم از روش درمان موضعی ناحیه واژن هم استفاده کنیم تا هم درمان ، مؤثر تر باشد و هم زود تر انجام گردد.

برای درمان عفونت کلی بدن در زمان بارداری می توان از آب پیاز یا معجون شلغم و عسل یا عسل خالص یا معجون شلغم ، عسل و آب پیاز استفاده کرد. این مواد ، ضد عفونی کننده قوی بدن بوده و برای درمان عفونت کل بدن در زمان بارداری بسیار مناسب می باشند و ضرری هم برای جنین ندارند. البته همیشه سعی کنید اعتدال در مصرف این مواد را رعایت کنید زیرا استفاده بیش از حد معقول از این مواد ممکن است ضرر داشته باشد. ضمنا منظور از عسل در این مطلب ، عسل طبیعی و ناب می باشد.

درمان موضعی عفونت ناحیه واژن

درمان موضعی عفونت ناحیه واژن یک روش بسیار عالی در جهت درمان عفونت واژن در دوران بارداری می باشد. یکی از راه های درمان موضعی عفونت ناحیه واژن ، استفاده از عسل طبیعی می باشد. برای درمان عفونت داخل واژن ، استفاده از عسل طبیعی یک راه خوب و عالی محسوب می گردد. بهترین راه وارد کردن عسل به داخل واژن ، استفاده از آلت مرد می باشد. مردان محترم در هنگام نزدیکی در دوران بارداری ، کمی شهد عسل طبیعی را در سر آلت خود قرار داده و آن را وارد کانال واژن زن بکنند. با کمی دقت و هوشیاری می توان این عمل را به آسانی انجام داد. حتما توجه داشته باشید که از شهد عسل طبیعی برای این کار استفاده نمایید. اگر این کار با دقت و به طور مناسب انجام شود ، مشاهده خواهید نمود که در درمان عفونت واژن معجزه خواهد کرد.

راه دیگر درمان عفونت واژن و جلوگیری از عفونت بیشتر آن ، استفاده از نوره برای رفع موهای ناحیه تناسلی زن می باشد. نوره طبیعی با از بین بردن عفونت دهانه واژن ، نقش مؤثری در درمان عفونت واژن و جلوگیری از تشدید آن دارد. برای این کار حتما توصیه می شود از نوره طبیعی استفاده نمایید و استفاده از سایر نوره ها که با نام های مختلف در بازار فروخته می شوند و غیر طبیعی می باشند به هیچ وجه توصیه نمی شود.

مراقبت های ویژه

مراقبت های ویژه ، راه سوم در جهت درمان عفونت واژن در زمان حاملگی می باشد. منظور از مراقبت های ویژه رعایت برخی از دستوراتی است که در جهت درمان عفونت واژن و جلوگیری از تشدید آن نقش مؤثری دارند. یکی از این روش ها استفاده از لباس زیر نخی و تعویض زود به زود آن می باشد. راه دیگر ، خوابیدن بدون لباس زیر است که این کار سبب گردش بهتر هوا در ناحیه واژن می شود که می تواند در جهت درمان عفونت واژن بسیار مؤثر باشد. راه دیگری که در مراقبت های ویژه توصیه می شود ، رعایت بهداشت مخصوصا از طرف مرد در هنگام نزدیکی در زمان بارداری می باشد. رعایت بهداشت سبب پیشگیری از عفونت واژن شده و در در جهت درمان آن می تواند مؤثر باشد.

در این مطلب در مورد روش های درمان عفونت واژن در زمان بارداری صحبت کردیم و نکاتی را برای استفاده شما خوانندگان محترم سایت 2زندگی یادآور شدیم که امیدواریم انشاء الله مفید واقع شده باشند. در نظر داشته باشیم که با رعایت نکات ساده در زمان بارداری به راحتی می توانیم از عفونت واژن جلوگیری کرده و در صورت ابتلاء به این مشکل ، آن را به راحتی در خانه درمان کنیم تا نیازی به صرف هزینه های بالا و درمان های شیمیایی که احتمال خطر برای جنین دارند نباشد.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۲۳۱۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۷۹۴۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۱۳۴۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۴۵۲۹۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۰۸۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۸۶۲۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۹۹۶۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۱۲۸۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۷۵۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۱۷۲۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۶۰۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۳۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۰۹۸۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۱۹۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۴۷۵۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۹۶۲۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۸۷۴۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۴۸۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۵۴۶۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۱۸۲ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۱ / ۳ / ۱۳۹۹

۸ شوال ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۸ : ۵۵ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۶

طلوع خورشید: ۰۵:۵۰

اذان ظهر: ۱۳:۰۲

اذان عصر: ۱۶:۵۱

غروب خورشید: ۲۰:۱۴

اذان مغرب: ۲۰:۳۵

وقت عشاء: ۲۱:۳۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات