درمان کم کاری تیروئید در بارداری با طب سنتی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان کم کاری تیروئید در بارداری با طب سنتی

کم کاری تیروئید در دوران بارداری را می توان با طب سنتی درمان و کنترل کرد. یکی از مشکلات و مسائلی که ممکن است برای زنان باردار پیش بیاید ، کم کاری تیروئید در دوران بارداری می باشد. حساسیت کم کاری غده تیروئید در زمان بارداری از آن جهت است که علاوه بر سلامتی مادر باردار ، سلامتی جنین هم مطرح است. کم کاری تیروئید ممکن است بر روند بارداری و زایمان تاثیر بگذارد. این بیماری همچنین ممکن است سبب بروز مشکلاتی در جنین بشود. به همین دلیل ، درمان و یا حداقل کنترل این بیماری موجب سلامتی مادر و جنین و سلامتی روند بارداری و زایمان خواهد شد.

امروزه هر چند که ممکن است دیدگاه غالب در کنترل کم کاری تیروئید در دوران حاملگی ، استفاده از طب جدید و با استفاده از داروهای شیمیایی باشد اما کسانی هستند که به دلایل مختلف نمی خواهند دنبال درمان با استفاده از داروهای شیمیایی باشند و از این رو دنبال روش های درمان کم کاری تیروئید از طریق طب سنتی هستند. داروهای شیمیایی به هر حال اثرات جانبی دارند ولی درمان با طب سنتی ، اثرات منفی کنترل بیماری با داروهای شیمیایی را ندارد. مساله مهم دیگر ، درمان بیماری کم کاری تیروئید است که در طب سنتی امکان آن وجود دارد اما در طب جدید ، امکان درمان کم کاری تیروئید وجود ندارد و فقط مساله کنترل آن مطرح است. چه بسا افرادی هستند که مجبورند داروهای شیمیایی مربوط به کم کاری تیروئید را تا مدت های مدید و شاید تا آخر عمر مصرف کنند اما نگاهی به طب سنتی این امید را می تواند در انسان ایجاد کند که بیماری کم کاری تیروئید به جای کنترل ، درمان شود و دیگر نیازی به مصرف مداوم دارو نباشد. در این مطلب می خواهیم در مورد درمان کم کاری تیروئید در دوران بارداری و حاملگی با استفاده از طب سنتی صحبت کنیم. ممکن است درمان کم کاری تیروئید مدت زمان زیادی لازم داشته باشد که در این صورت حداقل می توان این عارضه را در زمان حاملگی تحت کنترل قرار داد تا خدای ناکرده مشکلی برای مادر و جنین و نیز روند سالم بارداری و زایمان نداشته باشد و پس از زایمان ، نسبت به درمان کامل آن اقدام نمود. درست است که هزینه درمان و کنترل بیماری کم کاری تیروئید در طب سنتی به احتمال قوی از هزینه کنترل آن در طب جدید زیاد است اما درمان با طب سنتی یک درمان طبیعی و مطابق با طبیعت بشر است ولی کنترل با داروهای شیمیایی اینطور نیست و عوارض جانبی داروهای شیمیایی به مراتب می تواند هزینه بیشتری در بر داشته باشد. تلاش طب جدید برای جایگزینی کم کاری غدد تیروئید از طریق مصرف داروهای شیمیایی است اما تلاش طب سنتی در جهت فعال نمودن این غدد است تا این غدد کار طبیعی خود را در بدن انجام دهند و دیگر نیازی به مصرف داروی جایگزین نباشد. اگر چنانچه امکان درمان و یا کنترل کم کاری تیروئید در حاملگی از طریق طب سنتی ممکن نشد آن وقت می توان از طب جدید بهره گرفت ولی بهتر است ، درمان با طب سنتی در اولویت اول باشد.

از آن جایی که دوران بارداری ، دوران حساسی است در نتیجه درمان سنتی کم کاری تیروئید بایستی زیر نظر یک پزشک حاذق طب سنتی انجام شود و درمان خودسرانه آن به هیچ وجه توصیه نمی گردد. مطلب ارائه شده در این جا هم برای بیان روش کار می باشد. درمان کم کاری تیروئید بارداری در طب سنتی شامل دو مرحله کلی بادکش گرم غدد تیروئید و تغذیه می باشد. تغذیه ذکر شده در اینجا برای دوران بارداری است که به لحاظ حساسیت زیاد این دوران ، این تغذیه انتخاب شده است و برای زمان های غیر حاملگی شاید روش تغذیه دیگری نیز پیشنهاد شود. در این جا روش درمان توضیح داده می شود:

 

روش درمان و کنترل کم کاری تیروئید در بارداری با طب سنتی

روش کار به شرح زیر است. ضمنا این روش ها توأمان با هم انجام می شود:

  1. بادکش گرم غدد تیروئید: اولین اقدام در درمان و کنترل بیماری کم کاری تیروئید ، بادکش گرم غدد تیروئید می باشد. غدد تیروئید به صورت دو عدد و در طرفین قسمت پائینی گردن قرار گرفته اند. به دلیل حساسیت بادکش کردن این ناحیه حتما توصیه می گردد که این عمل زیر نظر یک پزشک متخصص طب سنتی انجام شود. تعداد دفعات بادکش با توجه به شدت بیماری ممکن است فرق بکند و معمولا بین 7 جلسه تا 14 جلسه یک روز در میان می تواند برای انجام این کار در نظر گرفته شود. بادکش گرم غدد تیروئید سبب فعال شدن این غدد و فعالیت طبیعی آن ها می شود. بادکش گرم ، غدد تیروئید را وادار به انجام عمل طبیعی خود می کند.
     
  2. مصرف حلوای گردو و نبات: همزمان با انجام عمل بادکش گرم تیروئید ، مصرف حلوای گردو و نبات هم توصیه می گردد. از لحاظ تغذیه ای برای درمان کم کاری تیروئید ، این حلوا یکی از راه حل های جامع است. طرز تهیه حلوای گردو + نبات به این صورت است که مقدار 100 گرم مغز گردو و مقدار 100 گرم نبات (ترجیحا نبات سفید چون نبات های زرد ممکن است سالم نباشند!) را پس از پودر کردن ، با همدیگر مخلوط کرده و در روغن زرد تفت می دهیم تا به شکل حلوا دربیاید. مقدار مصرف این حلوا در هر روز ، 2 وعده بوده و تقریبا به اندازه یک قاشق چایخوری در صبح و به اندازه یک قاشق چایخوری در شب می باشد. معیار دیگر برای اندازه مصرف آن این است که اگر آن را گرد کنیم ، تقریبا اندازه یک نخود شود. طول مدت مصرف این حلوا حداقل 40 روز باشد ولی بنا به توصیه پزشک طب سنتی ممکن است طول مدت مصرف آن تا پایان بارداری هم باشد. در هر صورت ، با توجه به میزان کم کاری تیروئید و نیز میزان کنترل و درمان آن (که از طریق آزمایش مشخص می شود) ، طول مدت مصرف آن می تواند فرق بکند و نظر پزشک حاذق طب سنتی در این مورد بهتر خواهد بود.
     
  3. مصرف عسل طبیعی: یکی از عناصر تغذیه ای برای کم کاری تیروئید در دوران حاملگی ، مصرف عسل طبیعی است. مقدار مصرف عسل هم خیلی کم و در حد یک قاشق چایخوری و در دو وعده صبح و شب می باشد ؛ یعنی یک قاشق چایخوری عسل طبیعی در صبح و یک قاشق چایخوری عسل طبیعی در شب مصرف شود. طول مدت مصرف عسل هم همانند طول مدت مصرف حلوای گردو و نبات است. البته نظر پزشک طب سنتی با توجه به روند درمان و کنترل بیماری ممکن است طور دیگری باشد که آن نظر ، شرط است.
     
  4. علاوه بر موارد بالا ، خانم های باردار مبتلا به کم کاری تیروئید در دوران بارداری لازم است تا حد امکان از مصرف مواد غذایی تشدید کننده کم کاری تیروئید مثل انواع کلم و مخصوصا کلم برگ خودداری نمایند.

 

امید است مادران بارداری که از بیماری کم کاری غده تیروئید در دوران بارداری خود رنج می برند با این روش طب سنتی ، درمان شده و دیگر نیازی به مصرف داروهای شیمیایی نداشته باشند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۴ هفته قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۲ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۳ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۵ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۷ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۸ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۹ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۹ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۹ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۹ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۹ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۹ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۹ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱۰ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱۰ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱۰ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱۰ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱۰ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۸۹۲۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۶۵۷۷۰ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۱۴۶۸۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۸۸۶۷۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۷۸۴۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۳۹۸۲۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۳۶۹۰۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۱۳۹۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۸۰۲۲۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۰۱۱۶ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۷۷۱۵ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۲۹۹۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۳۳۴۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۳۲۴۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۹۲۷۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۷۳۱۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۰۱۳۵ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۸۹۷۹ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۲۷۱۷ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۵۰۲۱ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز جمعه

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

جمعه

۱۵ / ۹ / ۱۳۹۸

۹ ربيع الثانی ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۷ : ۲۴ : ۲۱

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۰

طلوع خورشید: ۰۶:۵۹

اذان ظهر: ۱۱:۵۵

اذان عصر: ۱۴:۳۲

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات