درمان گلو درد در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان گلو درد در بارداری به روش سنتی و طبیعی در خانه. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای زنان باردار ایجاد شود مساله گلو درد در زمان بارداری است. گلو درد می تواند علل مختلفی داشته باشد اما بحث مطلب جاری در مورد گلو درد های ناشی از عفونت است. از آن جایی که به دلیل مساله حاملگی و وجود جنین در رحم مادر نمی توان از هر شیوه درمانی جهت درمان گلو درد در دوران بارداری استفاده کرد ، پس لازم است تا یک روش درمانی جهت گلو درد بارداری اتخاذ شود که خدای ناکرده آسیبی برای جنین نداشته باشد. مصرف آنتی بیوتیک ها در زمان حاملگی محدودیت دارد و جز در موارد اضطراری و بنا به تشخیص پزشک معالج ، نبایستی از آنتی بیوتیک ها به طور خودسرانه استفاده شود. حساسیت نسبت به مصرف آنتی بیوتیک ها در دوران بارداری به دلیل جلوگیری از وارد شدن صدمات احتمالی به جنین می باشد زیرا که مصرف خودسرانه آن ها ممکن است خدای ناکرده صدمات جبران ناپذیری را متوجه جنین بکند.

هدف مطلب حاضر در مورد استفاده از طب شیمیایی و درمان شیمیایی گلو درد در بارداری نیست بلکه هدف عمده این مطلب در مورد راه و روش درمان گلو درد بارداری به روش طبیعی و سنتی است که در عین مؤثر بودن ، ضرر یا خطری هم متوجه جنین نکند بلکه فوایدی هم برای جنین داشته باشد! تعجب نکنید! در ادامه مطلب متوجه این امر خواهید شد.

در این مطلب چند روش ساده و کاربردی جهت درمان گلو درد حاملگی ارائه می شود و مادران بارداری که مساله گلو درد آن ها خدای ناکرده به مرحله حاد و خیلی شدید نرسیده است می توانند از این روش ها به سادگی در خانه و منزل خود استفاده نمایند ؛ هر چند که در مراحل بسیار شدید گلو درد هم این روش ها قابل استفاده هستند و مانعی ندارند اما در این حالت به دلیل شدت عفونت بهتر است که به پزشک متخصص مراجعه شود.

 

درمان گلو درد در بارداری با مخلوط آب عسل (طبیعی) و لیمو ترش

یک روش درمانی مؤثر برای گلو درد حاملگی ، استفاده از ترکیب آب + شهد عسل (طبیعی) + لیمو ترش می باشد. برای این منظور مقداری آب ولرم را در داخل یک لیوان ریخته و سپس کمی شهد عسل طبیعی به آن اضافه نموده و به هم بزنید تا آب عسل طبیعی درست شود. سپس آب نیم عدد یا نهایتا یک عدد لیمو ترش تازه را به آن اضافه نموده و کاملا مخلوط نمایید. توجه نمایید که اگر لیمو ترش تازه در دسترس نیست می توانید مقداری آب لیموی طبیعی به آن اضافه کنید. اگر چنانچه تهیه لیمو ترش تازه یا آب لیموی طبیعی ممکن نبود می توانید فقط از مخلوط آب و عسل استفاده نمایید. پس از آماده شدن این ترکیب می توانید آن را جرعه جرعه بنوشید و به یک باره ننوشید. این یک ترکیب مؤثر در درمان گلو درد می باشد که هیچ ضرری هم برای زنان باردار ندارد. یک نکته مهم هم وجود دارد و آن این است که حتما شهد عسل استفاده شده ، طبیعی باشد و به هیچ وجه مصرف شیره های کارخانه ای که متاسفانه به نام عسل! در بازار به فروش می رسند برای زنان حامله توصیه نمی شود. خانم های بارداری که احیانا دچار فشار خون بارداری هستند حتما سعی کنند آب لیمو ترش تازه یا آب لیموی طبیعی را به ترکیب مورد نظر اضافه کنند.

 

درمان گلو درد در حاملگی با شهد عسل طبیعی

یک روش استفاده از عسل در بالا توضیح داده شد. روش دیگر ، استفاده از شهد عسل طبیعی به تنهایی جهت درمان عفونت گلو می باشد. عسل طبیعی یک ماده ضد عفونت قوی و طبیعی می باشد که در درمان عفونت های بدن بسیار عالی عمل می کند. در این روش مقداری (در حدود یک قاشق چایخوری) از شهد عسل طبیعی را برداشته و آن را آرام آرام و کم کم بخورید. این روش مصرف باعث می شود که عسل ، مدت بیشتری در گلو بماند و سریع از گلو رد نشود و بنابر این مدت زمان تماس عسل با گلو ، بیشتر شده و این عمل به درمان عفونت گلو بسیار کمک می کند. باز هم تاکید می شود که منظور از شهد عسل در این جا ، شهد عسل طبیعی است نه سایر مواد تصنعی که فقط نام عسل! را دارند. متاسفانه یک طرز تفکر غلط در بین بعضی از خانم های باردار وجود دارد که عسل را برای زن حامله مضر می دانند! لازم به ذکر است که عسل نه تنها ضرری برای خانم های باردار ندارد بلکه فواید بی شماری هم دارد. آن چیزی که می تواند برای سلامتی خانم های حامله مضر باشد شیره جات کارخانه و مصنوعی است که متاسفانه به نام عسل در جامعه معرفی می شوند! پس ، از شهد عسل طبیعی استفاده نمایید.

 

درمان گلو درد در زنان حامله با سنگ نمک طبیعی

نمک طبیعی یک ماده موثر در از بین بردن عفونت و درمان گلو درد می باشد. روشی که در استفاده از سنگ نمک ذکر می شود در درمان عفونت گلو بسیار عالی عمل می کند و مخصوصا در عفونت های گلو که در مراحل ابتدایی هستند تنها با یک بار استفاده از این روش ، می توان به درمان عفونت گلو پرداخت. روش استفاده به این صورت است که مقدار بسیار کمی در حدود اندازه یک دانه ماش یا نصف یک دانه عدس از سنگ نمک طبیعی را در داخل دهان خود گذاشته و آرام آرام آن را با آب دهان خود مخلوط کرده و کم کم قورت دهید تا مخلوط نمک و آب دهان ، به صورت آرام از گلو عبور کند. سعی نکنید که سنگ نمک طبیعی را به یکباره قورت دهید. حتما سعی نمایید از سنگ نمک طبیعی استفاده کنید. چون مقدار نمک در این حالت بسیار کم است هیچ ضرری نمی تواند برای مادران باردار داشته باشد. این کار را مخصوصا شب ها و هنگام خواب می توانید انجام دهید. بسته به شدت گلو درد می توانید این عمل را چند روز ادامه دهید.

 

استفاده از پیاز در درمان گلو درد در دوران بارداری

پیاز یک ماده عالی برای دفع عفونت ها از بدن است. عفونت گلو جدا از عفونت سایر قسمت های بدن نیست و هنگامی که پیاز مصرف می شود به درمان و از بین بردن عفونت تمام بخش های بدن از جمله عفونت گلو کمک می کند. به یک نکته مهم توجه شود که استفاده از پیاز توسط زنان باردار حتما به صورت پخته باشد و پیاز خام به دلیل بوی آن ممکن است اثر نامطلوبی بر جنین داشته باشد. پیاز پخته را می توان به صورت غذاهای گوناگون استفاده کرد. هر غذای سالمی که مقدار پیاز زیادی در پخت آن استفاده شود برای این منظور خوب است. از جمله غذاهای پیشنهادی ، "آش اوماج" و "شیله" است که جزء غذاهای سنتی آذربایجانی محسوب می گردند که در تهیه آن ها از مقدار زیادی پیاز استفاده می شود. غذای دیگری که می تواند در این زمینه مفید باشد ، تاس کباب با گوشت گوسفندی است ؛ البته سعی شود که روغن آن حداقل باشد. خانم های حامله می توانند در این زمینه ، خودشان مطابق سلیقه خود عمل کنند. اگر برای خانم باردار ممکن باشد ، خوردن پیاز پخته به تنهایی هم خوب است. پیاز با دفع مواد عفونی و زائد از خون ، به زیبا شدن جنین هم کمک می کند.

 

روغن مالی زیر گلو جهت درمان گلو درد در زمان بارداری

گرم نگه داشتن زیر گلو از جمله عوامل موفقیت در درمان گلو درد می باشد. خانم های باردار می توانند از طریق مالیدن روغن های گرم مثل روغن سیاه دانه به زیر گلو ، گلوی خود را گرم نگهدارند که این عمل در رفع گلو درد خانم های باردار بسیار مؤثر است. ضمنا می توانند از لباس یقه اسکی استفاده کرده یا گلوی خود را به نحوی با تکه پارچه ای یا پوشش مناسب دیگری بپوشانند.

 

خانم های باردار می توانند از هریک از این روش ها به تنهایی یا به همراه روش های دیگر (چند روش همزمان) استفاده نمایند. امید است روش های ذکر شده در اینجا بتوانند در درمان گلو درد در خانم های باردار موثر واقع شده و نیازی به مراجعه به پزشک و احیانا درمان های شیمیایی نظیر مصرف آنتی بیوتیک نباشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۴ روز قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۲ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۲ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۵ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۶ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۷ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۸ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۸ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۸ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۹ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۹ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۹ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۹ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۹ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۹ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۹ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۹ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۷۰۸۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۶۳۳۲۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۱۰۶۱۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۸۲۶۹۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۵۹۸۵ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۳۷۱۱۴ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۳۵۰۸۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۰۳۱۶ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۷۶۰۲۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۵۸۱۲۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۷۲۰۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۲۱۹۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۲۰۵۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۲۳۹۹ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۸۶۶۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۵۷۴۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۱۸۹۷۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۸۰۲۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۱۳۱۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۴۶۹۰ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۲۳ / ۸ / ۱۳۹۸

۱۶ ربيع الاول ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۳ : ۲۷ : ۰۷

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۱۲

طلوع خورشید: ۰۶:۳۹

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۳۸

غروب خورشید: ۱۶:۵۸

اذان مغرب: ۱۷:۱۸

وقت عشاء: ۱۸:۰۶

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۵

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات