رحم اجاره ای چیست


بسم الله الرحمن الرحیم

 

رحم اجاره ای ، اجاره رحم ، چیست

رحم اجاره ای چیست؟ اجاره رحم چیست؟ اجاره رحم چه معنی دارد؟ چه نیازی به اجاره رحم می باشد؟ چه خانواده هایی می توانند رحم اجاره کنند؟ شرایط رشد و تولد جنین در رحم اجاره ای چگونه است؟ تغذیه نوزاد پس از تولد از طریق رحم اجاره ، چگونه انجام می شود؟ بحث مطلب حاضر را به "رحم اجاره ای" یا "اجاره رحم" اختصاص داده ایم و قصد داریم تا خوانندگان محترم سایت 2 زندگی را با موضوع رحم اجاره ای یا به عبارت دیگر ، اجاره رحم آشنا کنیم و اطلاعاتی مفید در این خصوص خدمت شما ارائه بدهیم.

از جمله مسائل مرتبط با خانواده ها بحث باردار شدن زن بوده و یکی از مسائل مهمی که ارتباط تنگاتنگی با حامله شدن زن دارد ، بحث ناباروری زن یا ناباروری مرد می باشد. وقتی بحث ناباروری مطرح می شود لزوما بحث های مربوط به لقاح مصنوعی و رحم اجاره ای هم خود به خود مطرح می شوند. وقتی زن و مردی به دلیل مشکل در روند بارداری طبیعی نمی توانند بچه دار شوند ، در آن صورت تخمک زن را با اسپرم مرد در محیط آزمایشگاه لقاح می دهند و پس از مدتی که از لقاح تخمک با اسپرم و تشکیل سلول تخم گذشت ، سلول تخم به رحم زن منتقل می شود تا در آنجا مراحل رشد و نمو خود را طی کند. البته همانطور که در مطلب رحم در بارداری چه نقشی دارد هم ذکر شده است ، نقش رحم در باردار شدن زن فوق العاده با اهمیت است.

گفتیم که اگر زوجی نتوانند به روش طبیعی بچه دار شوند ، از طریق لقاح مصنوعی در محیط آزمایشگاه ، تخمک بارور شده را به رحم منتقل می کنند و به این ترتیب ، زن می تواند باردار شود. اما مساله ای که در این میان وجود دارد این است که بعضی از زنان به دلیل مشکلات مختلف از جمله ایراد در رحم یا نبود رحم یا سایر مشکلات ، نمی توانند باردار شوند و حتی باردار کردن از طریق لقاح مصنوعی هم ممکن نیست. در این زمان است که بحث اجاره کردن رحم مطرح می شود و زن و مرد ، از رحم زن دیگر برای رشد و پرورش جنین استفاده کرده و پس از تولد بچه ، آن را تحویل می گیرند.

سؤالی که مطرح می شود این است که رحم اجاره ای شامل حال کدام زوج می شود؟ آیا هر زن نابارور و نازا اجازه اجاره کردن رحم دیگر را دارد؟ آیا اگر زنی دارای رحم سالم باشد ولی دلش بخواهد که فرزند خود را در رحم زن دیگر به دنیا بیاورد و علاقه ای به خود فرزند آوری نداشته باشد می تواند رحم اجاره کند؟ اصولا چه شرایطی بایستی در زن وجود داشته باشد که زوج مورد نظر اجازه داشته باشند رحم اجاره کنند؟

یک نکته مهمی که در بحث رحم اجاره ای وجود دارد این است که اجاره کردن رحم شامل هر زوج نمی شود و زن بایستی دارای شرایط ویژه ای باشد که امکان بارداری نداشته یا اینکه حاملگی با خطرات بسیار برای زن همراه است. اگر یک زن دارای رحم سالم بوده و صرف اینکه دلش بخواهد که فرزند خود را در رحم زن دیگر به دنیا بیاورد ، رحم اجاره ای به این زوج تعلق نمی گیرد. اصولا یک زن بایستی دارای شرایط زیر یا شرایط مشابه آن ها باشد تا زوج اجازه داشته باشند از رحم اجاره ای استفاده نمایند.
 

 • فقدان رحم در زن که می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد. یعنی بعضی از زنان به صورت مادرزادی دارای رحم نباشند یا اینکه رحم زن به علل مختلفی از بدن او خارج شده باشد.
   
 • کوچک بودن بیش از حد رحم زن به طوری که امکان بارداری به وسیله آن وجود نداشته باشد هم یکی دیگر از شرایط اجاره رحم می باشد.
   
 • ناهنجاری ها و مشکلات غیر قابل درمان رحم زن. گاهی اوقات رحم زن دارای مشکلات و ناهنجاری هایی است که قابل درمان هستند و پس از درمان ، زن می تواند باردار شود. اما گاهی اوقات ممکن است ناهنجاری های رحم طوری باشد که قابل درمان نباشد و در این حالت ، امکان باردار شدن زن وجود نداشته باشد. این مورد هم یکی دیگر از شرایط اجاره کردن رحم می باشد.
   
 • سقط های مکرر. گاهی اوقات بعضی از زنان مبتلا به سقط های مکرر می شوند به طوری که امکان به سرانجام رسیدن بارداری وجود ندارد. گاهی اوقات برخی از زنان ممکن است در برخی از بارداری ها مواجه با سقط جنین بشوند ولی بارداری های بعدی را به سلامت به سرانجام برسانند. چنین زنانی شامل اجاره کردن رحم نمی شوند. رحم اجاره ای در مورد سقط جنین فقط برای زنانی تعلق می گیرد که سقط جنین پیاپی و مکرردارند و به هیچ عنوان نمی توانند جنین خود را نگهدارند. این گروه از زنان دارای شرایط اجاره کردن رحم می باشند. البته علت سقط جنین زیاد است ولی یکی از علت های آن انجام دادن عمل نزدیکی در زمان های نامناسب می باشد. برای جلوگیری از این نوع سقط جنین حتما سعی کنید عمل نزدیکی را در زمان های سفارش شده از نظر شرع انجام دهید. این زمان ها از طریق برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام قابل دستیابی هستند.
   
 • وجود یک بیماری خاص در زن که حامله شدن او باعث تشدید این بیماری شود به طوری که غیر قابل تحمل بوده یا خدای ناکرده خطر جانی برای زن داشته باشد. به عنوان دو نمونه از این گونه بیماری ها می توان به نارسایی شدید و پیشرفته قلبی و دیابت شدید عارضه دار در زن اشاره کرد. در این حالت هم ، زوج ، اجازه دارند که رحم اجاره کنند.
   
 • عدم ایجاد حاملگی به دنبال چند دوره درمان با لقاح مصنوعی یا آی وی اف (IVF). گاهی اوقات شرایط رحم زن می تواند طوری باشد که پزشکان از طریق انجام لقاح مصنوعی و قرار دادن تخمک بارور شده از طریق عمل لقاح مصنوعی ، در رحم خود زن بخواهند که بارداری ایجاد کنند. اما در عمل مشاهده شود که رحم این زن اجازه چنین کاری نمی دهد و عمل آی وی اف با شکست مواجه می شود. اگر عمل آی وی اف در یک زن برای چند دوره متوالی با شکست مواجه شده و بارداری در رحم زن تشکیل نشود ، این زوج اجازه پیدا می کنند که در صورت تمایل از رحم اجاره ای استفاده کنند.


روش های مصنوعی برای بارداری یکی از امیدهای زنان نابارور برای داشتن فرزند می باشد. یکی از روش های درمان ناباروری در زنان ، لقاح مصنوعی می باشد. اگر لقاح مصنوعی در رحم یک زن جواب ندهد یا اینکه رحم زن اصلا قدرت بارداری نداشته باشد یا اینکه بارداری (طبیعی یا مصنوعی) در رحم یک زن برای چند دوره متوالی با شکست مواجه شود در این صورت زوج مورد نظر در صورت تمایل می توانند از رحم کرایه ای استفاده کرده و رحم یک زن دیگر را برای صاحب فرزند شدن انتخاب کنند.

کرایه رحم چه از نظر شرعی و چه از نظر عرفی و قانونی بایستی به دقت انتخاب شود تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد. برای آگاهی از شرایط مربوط به کرایه کردن رحم می توانید مطلب شرایط اجاره رحم چیست را مطالعه نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۲ هفته قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۲ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۳ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۴ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۵ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۶ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۶ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۷ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۷ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۷ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۷ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۷ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۷ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۷ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۷ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۷ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۷ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۸ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۰۰۷۰۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۴۰۴۰۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۸۸۷۳۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۵۴۳۳۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۴۳۶۴۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۱۸۴۴۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۱۷۴۱۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۸۱۹۱۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۴۹۶۵۲ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۴۲۹۹۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۲۴۹۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۳۴۱۵۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۱۱۸۱۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۶۸۰۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۴۲۷۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۴۲۷۷۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۱۰۴۶۰ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۹۹۹۴ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۹۲۱۷۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۱۶۷۶ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۲۶ / ۶ / ۱۳۹۸

۱۷ محرم ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۵ : ۰۷ : ۱۹

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۳

طلوع خورشید: ۰۶:۴۸

اذان ظهر: ۱۲:۵۹

اذان عصر: ۱۶:۲۹

غروب خورشید: ۱۹:۰۹

اذان مغرب: ۱۹:۲۷

وقت عشاء: ۲۰:۱۵

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات