عوارض زرشک برای جنین در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

زرشک در بارداری

زرشک در بارداری چه عوارضی دارد؟ خوردن زرشک در دوران بارداری چه خطراتی می تواند برای جنین داشته باشد؟ عوارض مصرف زرشک در بارداری بر روی جنین چیست؟ آیا خوردن زرشک در بارداری ضرر دارد؟ فواید و مضرات خوردن زرشک در زمان بارداری چیست؟ آیا خوردن زرشک در دوران بارداری اثر سوئی بر جنین دارد؟ تاثیر مثبت و منفی زرشک و آب زرشک در بارداری بر روی جنین چیست؟

زرشک یکی از مواد خوراکی خوشمزه ای است که ما ایرانی ها در طبخ انواع و اقسام غذاهای خود از آن استفاده می کنیم. زرشک فواید بسیاری برای بدن ما دارد. از جمله فواید مهم زرشک ، نقش آن در تصفیه خون می باشد. تصفیه خون سبب جلوگیری از بیماری های مختلف از جمله فشار خون بالا می شود. ضمنا تصفیه خون سبب زیبایی چهره و خوش آب و رنگ شدن صورت نیز می گردد. چون خوردن زرشک به دلیل تصفیه خون بر زیبایی و خوش آب و رنگ شدن صورت تاثیر دارد ، پس در زمان بارداری نیز می تواند بر زیبا شدن جنین و خوش آب و رنگ شدن جنین تاثیر مثبتی داشته باشد.

شاید به خاطر تاثیر زرشک بر زیبایی جنین در دوران بارداری ، مادران باردار علاقمند باشند که از زرشک در دوران حاملگی به صورت های مختلف از جمله آب زرشک استفاده نمایند. اما باید توجه داشت که زرشک در کنار تاثیر مثبت بر زیبایی جنین ، می تواند تاثیر بسیار مخربی بر سلامتی جنین داشته باشد! اما شاید سؤالی که مطرح باشد این است که تاثیر مخرب زرشک بر روی جنین چیست؟

برای بررسی اثر سوء زرشک بر جنین در دوران بارداری به یک داستان واقعی اشاره می کنیم. همانطور که شاید شما نیز اطلاع داشته باشید شهر های استان خراسان مرکز زرشک هستند از جمله قائنات. در یکی از روستاهای اطراف خرسان ، بچه های متولد شده دارای نقص عضو بودند. با بررسی های انجام شده مشخص شد که علت آن ، مصرف بیش از حد زرشک توسط زنان باردار بوده است. یک تحقیقی هم که در دانشگاه شهید بهشتی بر روی تاثیر زرشک در بارداری موش انجام شده است ، این مطلب را تایید می کند. در تحقیق انجام شده بر روی موش ، عصاره زرشک را به موش ها دادند و نتیجه ای که حاصل شد حکایت از وجود نقص عضو در جنین موش ها از جمله عدم تشکیل شبکیه و فک بالا بوده است.

متخصصین معتقدند که مصرف زرشک در دوران بارداری می تواند موجب نقص عضو جنین بشود. از این رو خوردن زرشک در بارداری به زنان حامله توصیه نمی شود. اگر چنانچه خانم های باردار به دنبال زیبا شدن جنین هستند ، بهتر است به جای زرشک از مواد غذایی دیگری نظیر عناب ، کاسنی ، رازیانه و برخی از میوه ها جهت زیبایی جنین استفاده کنند. در این خصوص مطالعه مطالب زیر توصیه می گردد. در مورد رازیانه باید احتیاط نمود. به دلیل خطر سقط جنین در اثر مصرف ناصحیح رازیانه ، مطالعه مطلب زیر در مورد رازیانه ، اکیدا توصیه می شود.

تاثیر رازیانه بر زیبا شدن چشم جنین در بارداری

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی

خواص خوردن عناب در دوران بارداری و حاملگی

میوه های مؤثر بر زیبایی جنین

راز زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین

البته باید توجه داشت که مساله زیبایی جنین فقط نتیجه تغذیه دوران بارداری نیست و علل و عوامل متعددی در زیبایی جنین نقش و اثر دارند. از عوامل قبل از بارداری و نیز از عوامل زمان اقدام به بارداری در زیبایی جنین نباید غافل شد. در این خصوص هم مطالعه مطالب زیر توصیه می گردد.

نکات مهم برای زیبایی جنین

زیبایی جنین قبل از بارداری

زیبایی جنین در بارداری

در پایان شایسته ذکر است که متوجه این نکته باشیم که کیفیت آفرینش انسان در ید قدرت خداست و به هر شکل که اراده کند می آفریند. اما در این میان برخی اختیارات نیز به انسان داده شده است ولی تاثیر همه این عوامل باز هم به اراده و مشیت خداوند بزرگ است. بنابراین از دعا کردن و طلب فرزند زیبا از خدا غافل نشویم و از خدای بزرگ ، جنین زیبا صورت و زیبا سیرت بخواهیم تا هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی صاحب فرزند زیبا بشویم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۰۶۸۲۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۲۰۲۷۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۹۴۴۹۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۷۷۶۶۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۴۸۶۲۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۲۷۷۲۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۳۸۳۶۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۳۲۶۶۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۵۲۰۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۱۷۵۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۶۵۹۸۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۵۵۳۳۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۴۷۲۹۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۴۶۲۵۸ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۱۸۱۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۷۶۹۶۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۴۲۴۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۶۷۰۲۱ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۶۵۸۷۴ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۵۷۳۸۰ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۱ / ۱۲ / ۱۳۹۷

۱۴ جمادی الثانی ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۰ : ۱۶ : ۰۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۲۲

طلوع خورشید: ۰۶:۴۶

اذان ظهر: ۱۲:۱۸

اذان عصر: ۱۵:۲۵

غروب خورشید: ۱۷:۵۰

اذان مغرب: ۱۸:۰۹

وقت عشاء: ۱۸:۵۶

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات