غلظت خون در بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

غلظت خون در بارداری

غلظت خون در بارداری. غلظت خون بارداری چیست؟ غلظت خون بالا در زنان باردار چه عوارضی می تواند داشته باشد؟ غلظت خون بارداری چه تاثیری می تواند بر روی جنین داشته باشد؟ آیا غلظت خون در باردار بر مادر حامله تاثیر دارد؟ چگونه می توان غلظت خون در بارداری را کنترل و درمان کرد؟ آیا غلظت خون مادر باردار می تواند سبب سقط جنین نیز بشود؟ چنین سؤالاتی ممکن است برای شما خواننده محترم نیز مطرح باشد. در این مطلب می خواهیم در مورد غلظت خون زن باردار که می تواند یکی از معضلات زمان حاملگی محسوب شود صحبت کنیم.

غلظت خون در زنان باردار یکی از مشکلات جدی در دوران بارداری و حاملگی محسوب می شود. غلظت خون در زن باردار علاوه بر مادر می تواند سبب بروز مشکلات جدی برای جنین نیز باشد. خون مادر حامله عنصر حیاتی برای جنین در زمان بارداری محسوب می شود زیرا از طریق خون است که تبادلات مواد غذایی به جنین و نیز دفع مواد زائد از جنین صورت می گیرد. طبیعی است که هر چقدر خون زن حامله سالم تر باشد به همان میزان بر روی سلامتی جنین تاثیر دارد.

خون مادر باردار اگر سالم و بدون غلظت بالا باشد ، باعث سهولت در امر تغذیه جنین و دفع مواد زائد از بدن جنین می شود و بر عکس اگر خون مادر باردار دارای غلظت بالایی باشد احتمال زیادی وجود دارد که تغذیه جنین و نیز دفع مواد زائد از بدن جنین نیز با مشکل مواجه شود و چنانچه این مشکلات حالت جدی تری به خود بگیرد حتی می تواند سبب مرگ جنین و سقط او نیز بشود. حال می توانیم این سؤال را مطرح کنیم که دلایل غلظت خون مادر باردار چیستند؟

 

دلایل غلظت خون در بارداری

دلایل و عوامل متعددی می توانند سبب غلظت خون در زنان باردار بشوند. اما در این میان عامل تغذیه یکی از علل مهم به شمار می رود ؛ هم نوع تغذیه و هم سبک به کارگیری تغذیه از عوامل مهم غلظت خون مخصوصا در زنان حامله می توانند محسوب شوند. زنان حامله بایستی در زمان بارداری بسیار مراقب نوع تغذیه و روش تغذیه خود باشند و این مطلب را به خاطر داشته باشند که زمان حاملگی با زمان غیر حاملگی آن ها متفاوت است. خانم های باردار در طول دوران بارداری علاوه بر سلامتی خود باید به فکر سلامتی جنین و مراقبت از او نیز باشند.

متاسفانه امروزه مواد غذایی ناسالم زیادی وارد چرخه زندگی مردم شده است که تمام دوران زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است و دوران بارداری هم مستثنا از این قاعده نیست. با تاسف باید گفت که مواد غذایی کارخانه ای ، روغن های جامد و مایع ، نمک ناسالم کارخانه ای ، آرد دستکاری شده کارخانه ای و سایر مواد غذایی دیگر باعث ایجاد انواع بیماری ها در مردم شده است. مواد غذایی نظیر شکر و قند سفید ، روغن جامد و مایع صنعتی ، تخم مرغ صنعتی ، پیتزاها و سایر مواد مشابه از فاکتورهای عمده غلظت خون در افراد به شمار می روند. اگر مادران باردار در قبل از زمان حاملگی عادت به مصرف چنین محصولاتی داشته اند برای جلوگیری از مشکلات تغذیه ای دوران بارداری از جمله غلظت خون در بارداری ، بایستی شیوه تغذیه خود را اصلاح کنند. زنان حامله لازم است تا در حد امکان از مواد غذایی طبیعی و سالم و غیر صنعتی استفاده کنند تا بدنی سالم داشته باشند و دوران بارداری را انشاء الله به سلامتی سپری کنند.

علاوه بر نوع تغذیه ، شیوه و سبک استفاده از تغذیه نیز مهم است. به عنوان مثال به مساله خوردن آب اشاره می کنیم. شاید خانم های باردار عادت داشته باشند که در بین غذا یا به فاصله کم از غذا ، آب میل کنند. باید توجه کنیم که خوردن آب در وسط غذا علاوه بر ضعف معده سبب کبد چرب نیز می شود و کبد چرب یکی از علل مهم غلظت خون به شمار می رود. پس علاوه بر اینکه خانم های محترم حامله سعی می کنند از مواد غذایی طبیعی و غیر صنعتی استفاده کنند ، بایستی شیوه استفاده از مواد غذایی را نیز رعایت نمایند. از جمله علل مهم بسیاری از بیماری ها ، همین طرز خوردن آب می باشد. در شرع مقدس اسلام خوردن آب در هنگام شب به صورت ایستاده ، مکروه شمرده شده است و حضرت علی ابن ابی طالب (علیه السلام) در این زمینه چنین می فرمایند که هر کس در هنگام شب به صورت سر پا ایستاده آب بخورد ممکن است به بیماریی مبتلا شود که درمانی نداشته باشد. پس حتما سعی کنیم در شب هنگام ، آب را به صورت نشسته بخوریم.

از جمع بندی مطالب بالا دو نتیجه کلی زیر حاصل می شود:

  1. زنان باردار سعی کنند شیوه تغذیه خود را اصلاح نموده و تا حد امکان و توان از مواد غذایی طبیعی و سالم و غیر کارخانه ای نظیر گوشت گوسفندی ، تخم مرغ طبیعی (روستایی) ، مرغ طبیعی ، نان با آرد کامل ، نمک طبیعی و سایر محصولات طبیعی استفاده نمایند.
     
  2. شیوه صحیح استفاده از مواد غذایی و درواقع روش صحیح تغذیه در دوران بارداری را رعایت نمایند.

با انجام تدابیر بالا ، تا حد بسیار زیادی می توان از غلظت خون در بارداری و سایر مشکلات جلوگیری کرد. جهت تغذیه سالم در دوران بارداری می توانید با یک پزشک طب سنتی مشورت نمایید. علاوه بر تغذیه ، بعضی علل دیگر نظیر مصرف برخی دارو ها و ... نیز می توانند منجر به غلظت خون در دوران بارداری شوند که در این زمینه هم می توان با تدابیر طب سنتی و با مشورت پزشک معالج ، نسبت به جلوگیری از غلظت خون و یا کنترل آن در زمان بارداری اقدام کرد.

 

درمان غلظت خون در بارداری

رعایت تدابیر ذکر شده در بالا می تواند نقش مؤثری در جلوگیری از غلظت خون در خانم های آبستن داشته باشد. اکنون که تا حدودی با شیوه های جلوگیری از غلظت خون در بارداری آشنا شدیم ، به مساله درمان غلظت خون در بارداری می پردازیم. درمان غلظت خون در حاملگی با استفاده از دستورات طب شیمیایی و طب سنتی می تواند انجام شود.

در طب شیمیایی از داروهای شیمیایی نظیر آسپرین یا آمپول های هپارین و سلکسان جهت کنترل غلظت خون در دوران بارداری و نیز پیشگیری از لخته شدن خون در این دوران استفاده می شود. باید توجه داشت که داروهای شیمیایی به هر حال می توانند روی جنین اثرات منفی بگذارند. هر چند که این اثرات ممکن است چندان زیاد نباشد اما مقدار کم آن نیز می تواند تاثیر خود را داشته باشد.

اما در طب سنتی ، از روش های طبیعی برای کنترل و درمان غلظت خون در بارداری استفاده می شود. در روش طب سنتی ، علاوه بر رعایت تدابیر ذکر شده در دلایل غلظت خون ، می توان از خوردن عناب در بارداری ، مصرف کاسنی در بارداری ، خوردن انار در بارداری ، مصرف یک تا چهار لیوان آب ولرم تصفیه شده صبح به صورت ناشتا (وقت اذان صبح) ، رفع یبوست در دوران بارداری و نیز حجامت در بارداری جهت کنترل و درمان غلظت خون در زمان حاملگی استفاده کرد تا نیازی به استفاده از مواد شیمیایی نباشد. در این مورد حتما سعی نمایید تحت نظر یک پزشک حاذق طب سنتی ، این دستورات و مخصوصا حجامت دوران حاملگی را انجام دهید.

امید است با استفاده از روش های طبیعی جهت کنترل و درمان غلظت خون بارداری ، به سلامتی خود و فرزندانمان کمک کنیم.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تاثیر زمان و مکان نزدیکی کردن بر جنین (۳ هفته قبل)

عید فطر چند روز است (۳ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۹ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۱۰ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۱۰ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۳ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۲۹۹۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۸۹۷۶۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۹۰۴۴۱۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۸۰۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۶۹۷۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۶۶۹۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۲۱۷۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۹۰۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۸۷۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۱۳۹۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۲۱۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۸۳۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۲۲۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۳۱۰۳۹ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۶۹۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۵۶۴ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۴۰۱۵ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۶۶۵۵۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۷۹۵ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۶۱۲۰ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردار خود كُندر دهيد چرا كه كودك ، اگر در شكم مادر با كُندر تغذيه شود ، دلش استوار و عقلش افزون مى شود؛ اگر پسر باشد ، شجاع مى گردد و اگر دختر باشد سَرين او درشت شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۱ / ۵ / ۱۴۰۳

۱۶ محرم ۱۴۴۶

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۱ : ۴۳ : ۲۳

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۲۶

طلوع خورشید: ۰۵:۰۶

اذان ظهر: ۱۲:۱۱

اذان عصر: ۱۵:۵۹

غروب خورشید: ۱۹:۱۶

اذان مغرب: ۱۹:۳۶

وقت عشاء: ۲۰:۳۲

نیمه شب شرعی: ۲۳:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات