مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تعیین جنسیت جنین ، مهمترین عامل

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین کدام است؟ چه عاملی نقش اصلی را در تعیین جنسیت جنین بازی می کند؟ کدام عامل مادی بیشترین تاثیر را در تعیین جنسیت جنین دارد؟ عوامل متعددی ، چه مادی و چه معنوی می توانند در تعیین جنسیت جنین نقش داشته باشند. در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که کدام عامل نقش پر رنگی در تعیین جنسیت جنین دارد و با در نظر گرفتن این عامل می توانیم تا حدود زیادی ، جنسیت جنین را مشخص کنیم. اگر شما خواننده محترم سایت 2 زندگی نیز علاقمند به این موضوع و کسب اطلاعات در این زمینه هستید پس با ما همراه باشید.

همانطور که اشاره شد ، هر دو عامل مادی و معنوی در تعیین جنسیت پسر یا جنسیت دختر بودن جنین تاثیر دارند. ما در این مطلب در مورد عوامل معنوی صحبت نمی کنیم و فقط صرفا به برخی عوامل مادی اشاره می کنیم. اما این حالت نبایستی باعث غفلت ما از عوامل معنوی شود زیرا تمام امورات عالم هستی در ید قدرت خدای بزرگ است و تا اراده خدای متعال نباشد ، نه تنها جنسیت جنین که هیچ کاری انجام نخواهد شد.

ابتدا اجازه دهید ببینیم که از نظر مادی چه عاملی سبب تعیین جنسیت جنین می شود. همانطور که شاید شما نیز اطلاع داشته باشید ، از نظر مادی ، ترکیب کروموزوم X زن با کروموزوم X مرد باعث تعیین جنسیت دختر و ترکیب کروموزوم X زن با کروموزوم Y مرد سبب تعیین جنسیت پسر برای جنین می شود. پس اگر خواهان جنین با جنسیت دختر هستیم لازم است شرایطی را فراهم کنیم تا کروموزوم های X زن و مرد با یکدیگر ترکیب شوند و چنانچه خواهان جنسیت پسر برای جنین هستیم بایستی شرایطی را فراهم کنیم تا کروموزوم X از زن با کروموزوم Y از مرد ، ترکیب شود.

روش های مادی متعددی را می توان به کارگیری کرد تا چنین شرایطی مهیا شود. از جمله کارهایی که معمولا ممکن است انجام شود ، شستشوی ناحیه مهبل (واژن) با برخی مواد است تا در نتیجه آن ، امکان ترکیب مورد نظر را به وجود بیاوریم. این روش هرچند که می تواند با مواد طبیعی انجام شود اما در حالت کلی ، یک روش غیر طبیعی محسوب می شود. بهترین کار ، آن است که شرایط را به شکل طبیعی آن طوری برنامه ریزی کنیم که امکان ترکیب کروموزوم X مرد یا کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن فراهم شود.

یکی از این روش ها این است که از طریق تغذیه کاری کنیم تا قدرت فعالیت و در نتیجه ، قدرت ترکیب پذیری کروموزوم X یا کروموزوم Y مرد ، بیشتر شود. اگر از طریق تغذیه بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که قدرت ترکیب پذیری کروموزوم X مرد از قدرت ترکیب پذیری کروموزوم Y مرد بیشتر شود در آن صورت احتمال ترکیب کروموزوم X مرد با کروموزوم X زن ، بیشتر شده و در نتیجه ، احتمال جنسیت دختر برای جنین ، بیشتر می شود. برعکس این حالت اگر بتوانیم قدرت فعالیت و ترکیب پذیری کروموزوم Y مرد را بیشتر از قدرت فعالیت و ترکیب پذیری کروموزوم X مرد بکنیم ، در آن صورت احتمال ترکیب کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن ، بیشتر شده و در نتیجه آن ، احتمال پسر شدن جنین بالا می رود. به عنوان مثال ، مصرف کاسنی یا عرق کاسنی توسط مرد قبل از انجام عمل نزدیکی سبب تقویت کروموزوم Y مرد شده و احتمال پسر شدن جنین را افزایش می دهد.

اما در حالت کلی ، فعالیت کروموزوم Y مرد از فعالیت کروموزوم X مرد ، بیشتر است و اگر عمل مقاربت در زمانی انجام شود که هر دو کروموزوم X و Y مرد ، وجود داشته باشند احتمال ترکیب کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن ، بیشتر از احتمال ترکیب کروموزوم X مرد با کروموزوم X زن می باشد و احتمال پسر شدن جنین بالاتر است. پس اگر خواهان جنسیت دختر باشیم چه کار می توانیم انجام دهیم؟

واقعیت مهمی که وجود دارد در مورد طول عمر کروموزوم های X و Y در مردان می باشد. طول عمر کروموزوم های X و Y در مردان ، یکسان نیست. در حالت معمولی و به صورت طبیعی ، طول عمر کروموزوم های Y ، کمتر از طول عمر کروموزوم های X در مردان می باشد. یعنی وقتی که عمل آمیزش انجام شد و اسپرم ها وارد رحم زن شدند ، پس از مدتی (اگر لقاح صورت نگیرد) ، کروموزوم های X و Y از بین می روند. منتها این روند ، طوری است که معمولا ابتدا کروموزوم های Y مرد از بین می روند و سپس کروموزوم های X مرد از بین خواهند رفت. این یک نکته بسیار مهم در تعیین جنسیت جنین می باشد و می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که چگونه می توانیم از این نکته در تعیین جنسیت جنین استفاده کنیم.

حال که دانستیم کروموزوم های Y مرد زودتر از کروموزوم های X مرد از بین می روند پس با انتخاب زمان مناسب برای آمیزش و به شرط اطلاع از زمان تقریبی آزاد شدن تخمک (تخمک گذاری زن) می توانیم به احتمال زیاد ، جنسیت جنین را انتخاب کنیم. اما چگونه؟ اجازه دهید این قسمت را در ضمن ذکر یک مثال شرح دهیم.

مثال: فرض کنیم که زمان تخمک گذاری یا آزاد شدن تخمک از تخمدان زن در روز چهاردهم دوره عادت ماهانه او انجام شود. با این فرض ، هر چقدر که زمان انجام عمل مجامعت ، نزدیک به روز چهاردهم دوره قاعدگی (در این مثال) باشد ، احتمال زنده بودن و احتمال ترکیب شدن کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن ، بیشتر بوده و در نتیجه ، احتمال پسر شدن جنسیت جنین ، بالاتر می رود. اما هرچقدر که عمل جماع از روز چهاردهم پریود ، جلوتر انجام شود ، احتمال زنده ماندن و در نتیجه احتمال ترکیب کروموزوم Y مرد با کروموزوم X زن هم کمتر شده و در مقابل ، احتمال ترکیب کروموزوم X مرد با کروموزوم X زن ، بالاتر می رود که در این شرایط ، راه برای دختر شدن جنسیت جنین هموارتر خواهد شد. مثلا فرض کنیم که عمل نزدیکی را در حوالی روز چهاردهم دوره عادت ماهانه انجام دهیم. به احتمال قریب به یقین ، فرزند پسر خواهیم داشت. اما هر چقدر که از روز چهاردهم پریود به قبل ، حرکت کنیم ، احتمال پسر شدن جنین ، ضعیف شده و احتمال دختر شدن جنین افزایش می یابد. مثلا اگر عمل نزدیکی در حوالی روز یازدهم پریود انجام شود ، به احتمال بسیار زیاد ، جنسیت جنین ما دختر خواهد بود.

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین ، انتخاب زمان مناسب برای انجام عمل نزدیکی است و اگر با هوشیاری و درایت ، این کار انجام شود ، تقریبا می توان جنسیت جنین را با احتمال بالا ، انتخاب کرد. البته یک موضوع بسیار مهم وجود دارد و آن این است که از نظر شرعی ، هر زمانی برای انجام عمل نزدیکی (مخصوصا به منظور بارداری و بچه دار شدن) ، مناسب نیست. زمان های مناسب را می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام به دست بیاورید. حال اگر چنانچه بر اساس محاسبات ما ، انتخاب نوع خاصی از جنسیت برای جنین مستلزم انجام عمل نزدیکی در زمان های نامناسب بود ، چاره چیست؟ عقل و شرع ، حکم می کند که در این حالت ، سلامتی فرزند را بر جنسیت آن ترجیح دهیم. در این زمینه ، مطالعه مطلب سلامتی یا جنسیت جنین مهم است می تواند مفید باشد.

امیدواریم که انشاء الله این مطلب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد و همواره توجه داشته باشیم که آنچه خدای متعال برای ما در نظر بگیرد و بپسندد ، آن بهتر است.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

آزمایش اسپرم (۲ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۳ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۳ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۴ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۴ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۴ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۵ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۵ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۵ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۶ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۷ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۷ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۷ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۸ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۸ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۹ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۹ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۹ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۶۱۸۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۰۵۷۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۷۶۶۶۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۸۲۷۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۴۵۳۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۲۶۳۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۳۶۶۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۸۷۹۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۹۳۵۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۴۷۹۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۷۴۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۹۴۲۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۳۵۳۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۰۸۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۷۶۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۲۵۰۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۱۵۹۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۷۰۴۷ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۸۹۸۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۹۵۱ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۹ / ۷ / ۱۳۹۹

۱۲ صفر ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۱۸ : ۵۶ : ۱۸

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۵

طلوع خورشید: ۰۵:۵۹

اذان ظهر: ۱۱:۵۴

اذان عصر: ۱۵:۱۶

غروب خورشید: ۱۷:۴۹

اذان مغرب: ۱۸:۰۷

وقت عشاء: ۱۸:۵۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات