نزدیکی در ماه اول بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نزدیکی در ماه اول بارداری

نزدیکی در ماه اول بارداری چگونه است؟ آیا در ماه اول بارداری می توان نزدیکی کرد؟ نزدیکی کردن در ماه نخست بارداری چگونه باید باشد؟ آیا نزدیکی در ماه اول بارداری ضرر دارد؟ آیا نزدیکی کردن در ماه اول حاملگی می توان باعث سقط جنین شود؟ اصولا چگونه می توان در ماه اول بارداری نزدیکی کرد که ضرری متوجه جنین نشود؟ آیا رفتار زن در زمان نزدیکی می تواند بر سلامت جنین تاثیرگذار باشد و احتمال سقط آن را کاهش دهد؟

یکی از موضوعات مهم مربوط به دوران بارداری ، انجام عمل نزدیکی در این دوران می باشد. ممکن است برای خیلی از زوجین و مخصوصا خانم های باردار این سؤال پیش بیاید که آیا می توانند در زمان حاملگی با همسر خود نزدیکی داشته باشند یا نه؟ از جمله زمان های مهم در زمان حاملگی برای انجام عمل نزدیکی ، ماه اول بارداری می باشد. حساسیت ماه اول بارداری به این دلیل است که جنین به تازگی در رحم تشکیل شده و در دیواره رحم جای گرفته است و شاید ترس از این موضوع باشد که جنین تازه تشکیل شده ، از دیواره رحم کنده شده و ساقط شود و حاملگی خاتمه یابد.

در جواب این نگرانی باید گفت که این نگرانی به جائی است. به هرحال در ماه اول بارداری جای جنین هنوز به قول معروف در رحم سفت نشده است و هر آن احتمال دارد که با ضربات وارده بر رحم ، از دیواره رحم کنده شده و ساقط شود. این امر مخصوصا برای برخی از مادران باردار که احتمالا با زحمات و احیانا با هزینه های فراوان باردار شده اند می تواند بسیار مهم بوده و دلهره بیشتری در این زمینه داشته باشند. پس ، چاره کار چیست و چه باید کرد؟ آیا باید عمل نزدیکی را در ماه اول بارداری تعطیل کرد؟ یا اینکه راه و روشی برای انجام نزدیکی بدون وارد شدن خطر احتمالی به جنین وجود دارد؟

خوشبختانه باید گفت که نیازی نیست که مجامعت در ماه اول بارداری تعطیل شود و راهکار مناسبی برای انجام عمل نزدیکی در ماه اول حاملگی بدون وارد شدن ضرر احتمالی به جنین وجود دارد. اما آن راهکار چیست؟ قبل از بیان این راهکار ، لازم است خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی عرض شود که این راهکار مخصوص زنان بارداری است که مشکل خاصی از نظر شرایط بارداری ندارند و شرایط آنها از نظر حاملگی کاملا طبیعی و نرمال می باشد. کاملا مشخص است در برخی از زنان که به توصیه پزشک متخصص ، از انجام عمل نزدیکی به دلیل شرایط خاص بارداری منع می شوند این راهکار هیچ سودی ندارد و این راهکار برای این گروه از زنان باردار توصیه نمی شود.

 

چگونه در ماه اول بارداری نزدیکی کنیم؟

راهکار مناسب برای نزدیکی کردن در ماه نخست بارداری چیست؟ در اینجا یک موضوع مهم وجود دارد و آن مربوط به زنان می باشد که نقش خیلی تعیین کننده ای برای نزدیکی کردن در ماه اول بارداری دارد. این موضوع مهم ، نحوه به اوج لذت جنسی رسیدن زن می باشد. نحوه به اوج لذت جنسی رسیدن در مردان و زنان متفاوت است. در مردان ، اوج لذت جنسی با انزال منی همراه است ولی در زنان ، اوج لذت جنسی با انقباضات رحمی همراه می باشد. هر چقدر که رسیدن زنان به اوج لذت جنسی بیشتر باشد به همان اندازه ، انقباضات رحمی می تواند شدید تر باشد.

عاملی که می تواند برای سلامت جنین در ماه اول بارداری به جهت انجام عمل نزدیکی خطر آفرین باشد ، همین انقباضات رحمی در زن حامله می باشد. در ماه اول بارداری چون جای جنین هنوز در رحم مادر سفت نشده است ، هر نوع انقباض رحمی می تواند برای جنین خطر آفرین باشد. البته این موضوع در شرایط مختلف بارداری و برای زنان مختلف می تواند متفاوت باشد. ممکن است بعضی از زنان به دلیل ضعف رحم یا مسائل دیگر ، در معرض خطر بیشتری برای سقط کردن جنین باشند و برخی از زنان با خطر کمتری در این زمینه مواجه باشند. به هر حال نمی توان با فرض اینکه زن حامله در معرض خطر کمتری قرار دارد ، ریسک کرد. اصولا رفتار ها با زنان حامله بایستی نرم باشد و عمل نزدیکی نیز از این امر مستثنی نیست.

با توجه به توضیحات بالا به سه نکته مهم برای انجام عمل نزدیکی در ماه اول بارداری می رسیم:

  1. زنانی که به هر علت از انجام عمل نزدیکی در بارداری توسط پزشک متخصص منع شده اند ، بهتر است که از این کار خودداری کنند و از انجام عمل نزدیکی مخصوصا در ماه اول بارداری بپرهیزند.
     
  2. زن و مرد سعی کنند از انجام هرگونه حرکات تند در مساله نزدیکی در زمان بارداری خودداری کنند تا آسیبی به جنین نرسد.
     
  3. چون به اوج لذت جنسی رسیدن زنان در عمل نزدیکی با انقباضات رحمی همراه است و چون انقباضات رحمی زن می تواند برای سلامت جنین مخصوصا در ماه اول بارداری خطر ساز بوده و احیانا موجب سقط او شود ، بنابر این زنان باردار در هنگام نزدیکی در حالت بارداری سعی کنند از رسیدن به اوج لذت جنسی خودداری کنند.

با رعایت سه نکته بالائی ، زن و مرد از نظر نزدیکی در زمان حاملگی مشکلی ندارند. منتها یک نکته مهم هم برای انجام عمل نزدیکی در حالت بارداری زن وجود دارد و آن توصیه ای است که پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در ضمن سفارش هایی که به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) دارند می فرمایند. آن حضرت در این خصوص چنین می فرمایند:

یا علی! اگر همسرت باردار شد، با او آمیزش مکن مگر آن که با وضو باشی؛ زیرا اگر میانتان فرزندی تقدیر شود کوردل و بخیل خواهد شد.

پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

زنان و مردان محترم حتما سعی کنند این توصیه پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) را به کار بگیرند. برای آگاهی از سایر نکات مهم در انجام عمل نزدیکی در دوران بارداری می توانید به مطلب نزدیکی در دوران بارداری مراجعه کنید. ضمنا احتمال خطری که برای ماه اول بارداری ذکر شد برای سه ماهه اول بارداری نیز وجود دارد و این موضوع در مطلب نزدیکی در سه ماهه اول بارداری بیان شده است.

امید است که با رعایت مسائل لازم ، هم عمل نزدیکی را در دوران بارداری انجام داد و هم بارداری را به سلامت طی کرد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ هفته قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۳ هفته قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۳ هفته قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۴ هفته قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۴ هفته قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۴ هفته قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۲ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۲ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۲ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۲ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است (۲ ماه قبل)

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۱۸۵۵۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۳۲۴۵۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۰۵۲۸۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۸۶۷۴۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۶۱۵۷۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۳۷۶۲۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۴۴۰۹۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۴۲۵۴۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۹۲۰۸ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۹۵۲۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۷۴۴۲۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۶۱۸۵۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۶۰۵۵۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۰۹۱۹ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۸۲۸۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۸۳۶۲۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۶۶۴۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۷۳۱۵۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۷۱۵۸۰ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۱۶۵۹ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندر دهيد چرا كه بر خرد (عقل) كودك مى افزايد.

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۶ / ۱ / ۱۳۹۸

۱۹ رجب ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۳۷ : ۲۶ : ۱۰

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۶

طلوع خورشید: ۰۷:۰۰

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۴۰

غروب خورشید: ۱۹:۲۱

اذان مغرب: ۱۹:۳۹

وقت عشاء: ۲۰:۲۶

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۸

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات