نقش روزه در باردار شدن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

باردار شدن ، نقش روزه

باردار شدن و نقش روزه در این کار. آیا گرفتن روزه در باردار شدن مؤثر است؟ روزه چه نقشی در باردار شدن زن دارد؟ آیا روزه گرفتن می تواند درمانی بر نازایی برخی از زنان باشد؟ روزه چگونه بر مساله باردار شدن اثر می گذارد؟ آیا برای بهره مندی از تاثیر روزه بر حامله شدن لازم است که حتما در ایام ماه مبارک رمضان برای بچه دار شدن اقدام کنیم؟ چه راهی وجود دارد که هم از اثرات مثبت روزه بر باردار شدن برخوردار شویم و هم در کل ایام سال بتوانیم اقدام به بارداری و بچه دار شدن بکنیم؟

شاید کمی عجیب به نظر برسد که روزه گرفتن چگونه می تواند بر باردار شدن زن تاثیر مثبت بگذارد. و شاید بیشتر متعجب بشوید اگر بدانید که روزه گرفتن خانم می تواند یکی از راه های درمان نازایی در برخی از موارد باشد. اما در ادامه این مطلب به این حقیقت پی خواهید برد. ممکن است عده ای منظور از روزه گرفتن را فقط منحصر به روزه ماه مبارک رمضان بدانند اما باید توجه داشت که هرچند که روزه این ماه ، مهم بوده و جزء واجبات است و فضیلت خاصی دارد اما روزه گرفتن فقط منحصر به این ماه نیست و انسان می تواند در تمام طول سال (به استثناء چند روز که روزه گرفتن در آن ایام ، حرام است) هر مدت که خواست و توانایی آن را داشت روزه بگیرد. روزه گرفتن آن قدر اهمیت دارد که خدای متعال در قرآن کریم یکی از راه های مدد خواستن از خداوند را صبر بیان می کند.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ ﴿۱۵۳﴾
اى كسانى كه ایمان آورده‏ اید از صبر و نماز یارى جویید زیرا خدا با صابران است.

سوره بقره آیه ۱۵۳

لازم به ذکر است که یکی از مصادیق مهم صبر ، روزه است. پس یکی از راه هایی که انسان می تواند از خدای متعال کمک و استعانت بگیرد آن است که روزه بگیرد. روزه علاوه بر آثار و برکات معنوی که دارد از نظر مادی نیز تاثیرات فوق العاده ای بر جسم ما دارد. ما در این مطلب یکی از تاثیرات جالب روزه بر بدن زنان را بیان می کنیم که می تواند موجب شکل گیری بارداری و همچنین جلوگیری از سقط جنین بشود.

یکی از مشکلات زنانه که ارتباط تنگاتنگی با عدم بارداری یا بارداری ناموفق دارد ، رطوبت رحم می باشد. رطوبت رحم در برخی از زنان عامل مهم عدم شکل گیری بارداری محسوب می شود. رطوبت باعث می شود که رحم زن ، حمل نگیرد یا اینکه پس از حمل گرفتن ، مساله سقط اتفاق بیفتد. راه های درمانی مختلفی می تواند برای درمان رطوبت رحم پیشنهاد شود اما یکی از بهترین راه ها برای درمان و جلوگیری از رطوبت رحم ، روزه گرفتن است.

روزه گرفتن قبل از اقدام به بارداری نه تنها می تواند موجب رفع رطوبت رحم شود بلکه فواید فراوان دیگری نیز دارد که یکی از مهمترین آنها ، پاک سازی نطفه است که در مطلب تاثیر روزه بر نطفه به این امر اشاره شده است. در مطلب قبل از اقدام به بارداری روزه بگیرید فواید روزه گرفتن قبل از اقدام به باردار شدن بیان شده است. پس خانم های محترمی که قصد بارداری دارند و به دلیل رطوبت رحم قادر به این کار نیستند در صورت امکان سعی نمایند قبل از اقدام به بارداری روزه بگیرند تا رطوبت رحم آن ها از بین رفته و قادر به باردار شدن باشند.

شاید سؤالی که مطرح باشد این است که از چه زمانی قبل از اقدام به بارداری می توان روزه گرفت و سؤال دیگر اینکه چه مدت روزه بگیریم؟ در پاسخ سؤال اول باید گفت که هرچه زمان روزه گرفتن به زمان اقدام به باردار شدن نزدیک تر باشد بهتر است. در مورد سؤال دوم هم باید گفت که اگر برای زوجین این امکان فراهم باشد که بتوانند مدت ۴۰ روز روزه بگیرند بسیار عالی است اما این مدت شاید برای خیلی از زوجین ، ممکن نباشد که در این صورت ، گرفتن روزه حداقل به مدت سه روز پیش از اقدام به باردار شدن توصیه می شود.

بهترین زمان برای سه روز روزه گرفتن پس از پاک شدن خانم از عادت ماهانه و قبل از اقدام به عمل نزدیکی برای بارداری می باشد. زوجین سعی کنند تا مدت ۳ روز بعد از پاک شدن خانم از عادت ماهیانه از انجام آمیزش جنسی خودداری کنند و این سه روز را (در صورتی که بتوانند و از نظر شرعی نیز جزء روزهای حرام برای روزه گرفتن نباشد) روزه بگیرند و پس از آن اقدام به عمل مجامعت و نزدیکی برای باردار شدن خانم نمایند. البته مسائل دیگر را نیز در نظر باید داشت و از جمله آنها ، تعیین زمان مناسب برای انجام عمل نزدیکی است. برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام این روزهای مناسب را می تواند به شما نشان دهد.

مساله بسیار مهم دیگری که وجود دارد و احتمالا می تواند در رطوبت رحم نقش داشته باشد نحوه آب خوردن است. از نظر شرعی ، آب خوردن در زمان شب و به صورت ایستاده نهی شده است. خانم های محترم سعی کنند از ایستاده آب خوردن در زمان شب در همه طول زندگی و مخصوصا در زمان بارداری خودداری کنند. برای اطمینان ، بهتر است از لحظه غروب آفتاب تا لحظه طلوع آفتاب ، آب را به صورت نشسته میل نمایند. این مساله به ظاهر ساده آنقدر اهمیت دارد که حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) در مورد نهی از ایستاده آب خوردن در شب چنین می فرمایند:

از ایستاده آب خوردن در شب بپرهیزید که باعث دردی می شود که درمان نداشته باشد مگر اینکه خدای عز و جل بهبودی بخشد.

حضرت امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (علیه السلام)

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) هم در این زمینه می فرمایند:

ایستاده آشامیدن آب در روز ، غذا را گوارا می سازد و ایستاده آشامیدن آب در شب ، زرداب می آورد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ضمنا به تجربه مشاهده شده است که بیماری روده تحریک پذیر (سندروم روده تحریک پذیر) با رعایت این دستورات و نشسته آب خوردن به میزان بسیار بسیار بالایی بهبود یافته است. پس بنابر این مادران باردار سعی کنند دستورات شرعی مربوط به نحوه آب خوردن را رعایت نمایند تا انشاء الله در جهت درمان رطوبت رحم و همچنین پیشگیری از رطوبت رحم گام مؤثری باشد.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۳۳۰۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۸۶۸۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۵۷۴۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۵۳۴۳۲ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۹۰۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۹۶۱۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۰۹۹۴ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۳۴۳۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۰۰۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۲۴۵۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۹۴۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۶۶۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۱۶۹۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۴۳۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۰۴۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۰۲۳۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۹۵۲۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۵۴۳۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۶۴۱۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۴۰۷ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۱۴ / ۴ / ۱۳۹۹

۱۲ ذيقعده ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۱۵ : ۴۶ : ۱۵

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۸

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۹

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۲۴

اذان مغرب: ۲۰:۴۵

وقت عشاء: ۲۱:۴۴

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات