نکات مهم برای اقدام به بارداری


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اقدام به بارداری ، نکات مهم

اقدام به بارداری. برای اقدام به بارداری چه نکاتی را لازم است رعایت کنیم؟ به منظور اقدام به حاملگی موفق رعایت چه دستورالعمل هایی توصیه می شوند؟ برای اقدام به بارداری موفق چه مسائلی را باید در نظر گرفت؟ آیا اقدام به بارداری صرفا برابر با انجام عمل نزدیکی است یا شرایط دیگری را هم باید مد نظر قرار داد؟ رعایت چه نکاتی می تواند سبب شکل گیری یک بارداری سالم و موفق بشود؟

آیا شما نیز در شرف اقدام به بارداری هستید؟ آیا سؤالات بالا یا سؤالات مشابه آن ها برای شما نیز مطرح هستند؟ اگر چنین است پس با ما همراه باشید زیرا در این مطلب قصد داریم در مورد یک سری نکات مهم برای اقدام به بارداری صحبت کنیم.

بارداری یکی از مسائل مهم و حساس دوران زندگی مخصوصا برای خانم ها محسوب می گردد. نحوه رویارویی با حاملگی در بین زوج های مختلف می تواند متفاوت باشد. طرز تفکر زوج ها نسبت به مساله بارداری هرچه باشد تفاوتی در اصل ماجرا نمی کند و آن این است که بارداری سالم و موفق شرایطی دارد که لازم است توسط زن و مرد رعایت شوند.

در این مطلب به برخی نکته های مهم اشاره می کنیم که برای اقدام به حاملگی مفید هستند.

 

هدف خود را مشخص نمایید

داشتن هدف و نیت در هر کاری بسیار مهم می باشد و هدف از انجام یک کار در تقویت یا تضعیف اراده انسان برای انجام آن نقش بسیار مؤثری دارد. شما چه هدفی از بارداری دارید؟ هر چقدر که هدف انسان در یک کار ، متعالی تر باشد ، جدیت انسان در انجام آن کار بیشتر است. آیا با خود اندیشیده اید که چه قصد و نیتی از باردار شدن دارید؟ ممکن است نیت یک زوج صرفا داشتن فرزند باشد. بعضی ها ممکن است قصد داشتن فرزند با جنسیت خاصی را داشته باشند. بعضی ها ممکن است به فکر داشتن باقیات صالحات بعد از خودشان باشند. قصد و نیت خودتان را از اقدام به بارداری و حامله شدن مشخص نمایید و این را در نظر داشته باشید که هرچه هدف متعالی تری داشته باشید ، شوق و شور شما بیشتر بوده و جدیت شما برای انجام آن افزون خواهد بود.

سلامتی زن و مرد مهم است

سلامتی زن و مرد بایستی در اولویت اقدامات برای بارداری قرار بگیرد. عدم سلامتی زن و مرد می تواند بر سلامت نطفه و در نتیجه بر سلامتی جنین تاثیر منفی بگذارد. اگر زن و مردی بیماری خاصی دارند یا شرایط مساعد جسمی و روحی ندارند بهتر است ابتدا نسبت به درمان خود اقدام نمایند و سپس جهت بارداری تصمیم بگیرند. مخصوصا سلامتی مادر بسیار مهم است زیرا قرار است به امر الهی ، جنین را به مدت ۹ ماه در بطن خود حمل نموده و پرورش دهد. در مورد طول مدت بارداری می توانید مطلب طول مدت بارداری و حاملگی را مطالعه نمایید.

از مدتی قبل برنامه ریزی نمایید

برنامه ریزی قبلی برای بارداری بسیار مناسب خواهد بود. با برنامه ریزی قبلی می توان نتایج بهتری گرفت. برنامه ریزی قبل از بارداری را در اولویت اصلی برنامه های خود قرار داده و به اصطلاح معروف ، آن را به دقیقه نود موکول نکنید. با برنامه ریزی قبل از بارداری می توان:

 • زمان مناسب برای انجام عمل نزدیکی را انتخاب کرد.
   
 • خود را از لحاظ جسمی و روحی برای بارداری آماده کرد.
   
 • مشکلات به وجود آمده را به درستی مدیریت کرد.
   
 • جهت انجام سلامتی اقدام کرد.
   
 • با ذهن و روحیه آماده برای بارداری اقدام نموده و تصمیمات صحیح تری را اتخاذ کرد.

اقدام به بارداری در زمان مناسب مهم است

زمان مناسب یکی از فاکتورهای بسیار پر اهمیت برای اقدام به بارداری محسوب می گردد. نزدیکی کردن در زمان مناسب برای بارداری می تواند بر روی سلامتی جنین تاثیر مثبتی بگذارد و برعکس ، اقدام به انجام عمل نزدیکی در زمان نامناسب می تواند نتایج منفی برای بارداری و نیز بر روی سلامتی مادر و جنین داشته باشد. یکی از مشکلات مرتبط با زمان نامناسب برای نزدیکی ، سقط جنین است. مشکلات دیگری که می تواند ناشی از انجام آمیزش در زمان های نامناسب باشد می تواند شامل نقص یا اضافه عضو جنین ، معلولیت جنین و بسیاری از بیماری های مرتبط با جنین باشد. سعی نمایید در زمان ، مکان و شرایط مناسب برای بارداری اقدام کنید.

جهت آگاهی از زمان های مناسب برای انجام عمل جماع می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده کنید. برای آگاهی از مکان های نامناسب برای اقدام به بارداری نیز می توانید مطلب مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه را مطالعه کنید. ضمنا زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه در مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه ذکر شده اند.

به سلامتی جنین بیشتر از جنسیت او اهمیت دهید

گفتیم که داشتن هدف از بارداری مهم است. ممکن است هدف بعضی از زوجین از اقدام به بارداری ، داشتن جنسیت خاصی از جنین مثلا داشتن پسر یا داشتن دختر باشد. مطمئنا یکی از شرایط مهم و تاثیر گذار برای داشتن جنسیت خاصی از جنین ، زمان انجام عمل نزدیکی است. این موضوع در مطلب تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین توضیح داده شده است. حال پرسش مهمی مطرح است و آن این است که اگر تصمیم به داشتن جنسیت خاصی گرفته باشیم و زمانی را نیز برای انجام عمل نزدیکی جهت بارداری انتخاب کنیم و آن زمان ، مصادف با یکی از زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه باشد ، چه کار باید کرد؟ آیا باید تصمیم خود مبنی بر داشتن جنسیت مورد نظر را عملی کنیم یا اینکه سلامتی جنین را مد نظر قرار داده و از انجام عمل نزدیکی در آن زمان [نامناسب] خودداری کنیم هر چند که جنسیت مورد نظر ما محقق نشود؟ شما کدام یک را انتخاب می کنید؟ عقل سلیم حکم می کند که سلامتی جنین را بر جنسیت او ترجیح دهیم.

به مسائل معنوی اهمیت دهید

بارداری صرفا یک مساله مادی نیست که فقط منحصر به ترکیب اسپرم با تخمک و تغذیه و سایر مسائل مادی دیگر باشد. بلکه مسائل معنوی نیز در این زمینه بسیار نقش دارند. از مسائل معنوی می توان به دعا ، طلب فرزند صالح و سالم از خدا ، نان حلال ، ترک معاصی و انجام واجبات الهی ، خواندن دعا های ذکر شده در این خصوص و سایر موارد دیگر اشاره کرد. توجه به مسائل معنوی از آن رو اهمیت دارد که اولا ذکر و یاد خداست و ثانیا این مسائل می توانند هم بر سلامت جسمی و هم بر سلامت روحی جنین تاثیر داشته باشند.

از افراد کاردان ، باتجربه و دلسوز مشورت بگیرید

مشورت با افراد کاربلد که در عین حال نیز نیت خوبی داشته و دلسوز باشند و همچنین استفاده از تجربیات ارزنده آن ها قطعا در موفقیت ما می تواند نقش ارزنده ای داشته باشد. تجربه بالاتر از علم است. مولا امیرالمؤمنین حضرت علی ابن ابی طالب (علیه السلام) در مورد اهمیت تجربه چنین می فرمایند که: "مکتب روزگار به آدمی درس سودمند تجربه می آموزد." پس سعی کنیم از تجربیات مفید و ارزشمند گذشتگان ، نهایت استفاده را بنماییم.

نکاتی که درباره اقدام به بارداری در این مطلب بیان شدند شاید همه موارد نباشد اما رعایت این مسائل مطمئنا می تواند بارداری شما را تواَم با موفقیت و سلامتی بکند. با استفاده از تجربیات گرانقدر دیگران می توان بر گنجینه نکات مهم برای بارداری افزود. سعی کنیم ما هم به نوبه خود ، تجربیات حاصل شده را در اختیار دیگران قرار دهیم تا بارداری ها همراه با موفقیت و سلامتی باشند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۳ هفته قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۶ ماه قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۹ ماه قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۱۱ ماه قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۱۲ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۱ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۱ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۱ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۲ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۲ سال قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۲ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۰۰۰۹۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۸۸۹۴۵۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۱۸۸۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۸۸۲۴۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۹۷۹۶۵ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۹۷۱۶۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۷۳۶۳۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۵۳۰۳۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۸۰۱۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۷۶۵۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۷۳۴۲ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۳۱۸۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۶۴۹۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۹۹۹۱۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۵۳۲۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۹۳۰۴۷ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۱۷۵۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۷۲۳۹ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۳۹۳۶ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۳۳۱۳۵ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۱۵ / ۹ / ۱۴۰۱

۱۱ جمادی الاول ۱۴۴۴

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۹ : ۲۴ : ۱۸

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۰

طلوع خورشید: ۰۷:۰۰

اذان ظهر: ۱۱:۵۵

اذان عصر: ۱۴:۳۲

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات