نکات مهم برای زیبایی جنین


بسم الله الرحمن الرحیم

 

زیبایی جنین

رمز و راز زیبایی جنین چیست؟ زیبا شدن جنین به چه علل و عواملی بستگی دارد؟ آیا زیبایی جنین یک مساله ارثی است یا نه؟ آیا زیبا شدن جنین فقط به تغذیه مادر باردار در دوران حاملگی بستگی دارد یا اینکه عوامل دیگری نیز غیر از تغذیه در بارداری بر زیبا شدن جنین تاثیر می گذارند؟ نقش پدر در زیبایی جنین چیست؟ این سؤالات و برخی سؤالات مشابه می تواند به ذهن کسانی که خواهان جنین زیبا هستند خطور کرده باشد. ما در این مطلب قصد داریم یک سری نکات کلی و مهم را در ارتباط با زیبایی جنین بیان کنیم تا عزیزانی که مشتاق داشتن فرزند یا فرزندان زیبایی هستند از این اطلاعات بهره مند شوند.

یک خبر خوش در ابتدای مطلب به شما خوانندگان محترم بدهیم و آن اینکه مساله زیبایی جنین صرفا یک مساله ارثی نیست و اینطور نیست که پدر و مادر زیبا حتما جنین زیبا داشته باشند و یا پدر و مادری که بهره زیادی از زیبایی نبرده اند فرزند نازیبایی داشته باشند! کما اینکه واقعیت های موجود در جامعه بشری نیز مؤید این مطلب می باشند. احتمال تاثیر مسائل ژنتیکی و ارثی در زیبایی جنین وجود دارد اما واقعیت امر آن است که زیبایی جنین به یک سری عواملی غیر از مسائل ارثی نیز بستگی دارد و ما می خواهیم به طور خلاصه مجموعه عوامل دخیل در زیبا شدن جنین را ذکر کنیم.

معمولا شاید چنین تلقی شود که زیبایی جنین عمدتا به تغذیه در دوران بارداری بستگی دارد و تاثیر مسائل دیگر در این زمینه کمرنگ تلقی شود. اما اینطور نیست و برخی مسائل پیش از اقدام به بارداری و همچنین برخی مسائل در حین اقدام به بارداری در زیبایی جنین مؤثر هستند و اگر اهمیت این مسائل از تغذیه دوران بارداری بیشتر نباشد مطمئنا کمتر نیست.

مساله دیگری که ممکن است در تصور عده ای از افراد باشد این است که زیبایی جنین را فقط منوط به مادر بدانند و نقش چندانی برای پدر در زیبا شدن جنین قائل نشوند. در مقابل چنین تفکری باید گفت که نقش پدر در زیبایی جنین بسیار اهمیت دارد و مجموعه اعمال و کارهایی که پدر انجام می دهد نیز همانند مادر در زیبا شدن جنین مؤثر است.

مسائل مربوط به زیبا شدن جنین را می توان به سه مرحله زیر تقسیم بندی کرد:

  1. زیبایی جنین قبل از بارداری
     
  2. زیبایی جنین در حین اقدام به بارداری
     
  3. زیبایی جنین در بارداری
     

حال به توضیح هر یک از این مراحل می پردازیم.

زیبایی جنین قبل از بارداری

منظور از زیبایی جنین قبل از بارداری چیست؟ مطمئنا هیچ جنینی قبل از حاملگی وجود ندارد! پس منظور از این عبارت چیست؟ منظور از زیبایی جنین قبل از بارداری یعنی انجام بعضی کارها و رعایت برخی دستورات که باید قبل از بارداری انجام داد تا در زیبایی جنین مؤثر واقع شوند.

عمده ترین کاری که قبل از بارداری به جهت زیبا شدن جنین می توان انجام داد ، پاک سازی نطفه است. نطفه ، سرآغاز شکل گیری وجود انسان می باشد و این مطلب در آیات متعدد در قرآن کریم ذکر شده است. از جمله خدای متعال در آیه 4 سوره النحل چنین می فرمایند:

خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ نُطْفَةٍ فَإِذَا هُوَ خَصِیمٌ مُبِینٌ ﴿۴﴾

انسان را از نطفه‏ اى آفریده است آنگاه ستیزه ‏جویى آشكار است (۴)

سوره النحل آیه ۴

این آیه به صراحت به آفرینش انسان از نطفه اشاره می کند. شاید سؤال شود که پاک سازی نطفه چگونه موجب زیبایی جنین می شود؟ در پاسخ باید گفت همانطور که به عنوان مثال یک ساختمان از مصالحی مثل آجر تشکیل شده است و هر چقدر که کیفیت و مرغوبیت مصالح ساختمانی بالاتر باشد به همان اندازه کیفیت و مرغوبیت ساختمان نیز بالاتر خواهد بود ؛ همانطور هم چون وجود انسان از نطفه شکل گرفته است پس هر چقدر که کیفیت نطفه بالاتر باشد به همان اندازه کیفیت خلقت انسان و از جمله زیبایی انسان نیز بالاتر خواهد بود. پس با پاک سازی نطفه پیش از بارداری می توان نسبت به شکل گیری جنین زیبا امیدوار بود.

حال که متوجه اهمیت پاک سازی نطفه در زیبایی جنین شدیم چگونه می توانیم نطفه را پاک سازی کنیم؟ یکی از بهترین راه ها برای پاک سازی نطفه قبل از بارداری ، روزه گرفتن است. روزه گرفتن قبل از اقدام به بارداری سبب پاک شدن نطفه و در نتیجه زیبا شدن جنین می شود. در ارتباط با تاثیر روزه بر پاک شدن نطفه می توانید مطلب تاثیر روزه بر نطفه را مطالعه نمایید. البته تاثیر روزه قبل از اقدام به بارداری فقط در زیبایی جنین نیست بلکه علاوه بر زیبا شدن جنین بر سلامتی کلی جنین نیز تاثیر فوق العاده ای دارد. هم پدر و هم مادر در این دوران در زیبا شدن جنین نقش دارند و البته نقش پدر ، پر رنگ تر است. در این زمینه مطالعه مطلب زیبایی جنین قبل از بارداری توصیه می گردد.

زیبایی جنین در حین اقدام به بارداری

منظور از زیبایی جنین در حین اقدام به بارداری چیست؟ در حین اقدام به بارداری که هنوز جنینی وجود ندارد! مشابه قسمت بالا در این جا نیز منظور از زیبایی جنین در زمان اقدام به بارداری انجام برخی اعمال و رعایت بعضی از دستورات می باشد که انجام این اعمال و رعایت این دستورات در زیبا شدن جنین تاثیر دارند. از جمله عوامل بسیار مهم در زمان اقدام به بارداری که نقش بسیار مؤثری در زیبایی جنین دارد ، نزدیکی زن و مرد با شور جنسی بالا با یکدیگر می باشد. هر اندازه عمل نزدیکی زن و مرد جهت بچه دار شدن با شور و علاقه بالایی انجام شود و شهوت طبیعی زن و مرد نسبت به یکدیگر بالاتر باشد به همان اندازه در زیبایی جنین اثر دارد.

شاید بعضی ها بخواهند که از طریق مشاهده برخی فیلم ها و بعضی تصاویر تحریک کننده ، شور جنسی خود را بالا ببرند که این کار اصلا توصیه نمی شود و نه تنها شاید به زیبا شدن جنین کمک نکند بلکه می تواند زمینه ساز شرکت شیطان در نطفه انسان و ایجاد مشکلات فراوان برای جنین نیز بشود. منظور از شور جنسی بالا در این جا آن شور جنسی است که خدای متعال به طور طبیعی در وجود زن و مرد قرار داده است و باید در جهت تقویت این شور جنسی کوشید.

یکی از راه های مهم تقویت این شور جنسی و افزایش محبت زن و مرد به یکدیگر ، مطابق حدیثی از حضرت امام رضا (علیه السلام) ، استعمال نوره توسط زن و مرد است. در این رابطه می توانید مطالب درمان سرد مزاجی زنان و مردان با نوره ، تاثیر نوره در افزایش میل جنسی طبیعی مردان را مطالعه نمایید. در این زمان هم هر دوی پدر و مادر در زیبایی جنین نقش مستقیم دارند.

زیبایی جنین در بارداری

دسته سوم ، نکاتی هستند که رعایت آن ها در زمان بارداری سبب زیبا شدن جنین می گردد که از آن به زیبایی جنین در بارداری تعبیر می شود. تغذیه بارداری از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر زیبایی جنین در این دوران می باشد. بهترین تغذیه در دوران بارداری جهت زیبایی جنین ، استفاده از انواع میوه هایی است که همگی در زیبا شدن جنین مؤثر هستند. در این خصوص مطالعه مطلب میوه های مؤثر بر زیبایی جنین توصیه می گردد. در این زمان ، مادر نقش مستقیمی در زیبا شدن جنین دارد زیراانجام اعمال تغذیه بایستی توسط مادر صورت بگیرد و پدر نقش مستقیمی در این زمان ندارد زیرا تغذیه پدر در این زمان تاثیری در زیبا شدن جنین ندارد. نقش پدر در این دوران به طور غیر مستقیم است و پدر خانواده با فراهم نمودن امکانات لازم برای تغذیه مادر نقش غیر مستقیمی می تواند در زیبا شدن جنین داشته باشد.

هر چند که زیبایی جنین نکته مثبتی است و می تواند موجب شادی خانواده ها باشد اما یادمان باشد که در کنار زیبایی جنین به سلامتی او و همچنین صالح شدن او نیز توجه کنیم تا جنین علاوه بر زیبایی صورت از زیبایی سیرت نیز برخوردار باشد. خوراندن نان حلال به زن باردار و دعا کردن به درگاه باریتعالی در صالح شدن و زیبایی معنوی جنین تاثیر فوق العاده ای دارند. مطالعه مطلب اهمیت تغذیه معنوی در دوران بارداری نیز توصیه می شود. امیدواریم به فضل الهی شاهد تولد فرزندان سالم و صالح باشیم که علاوه بر زیبایی صورت از زیبایی سیرت نیز بهره برده باشند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

استرس در دوران بارداری (۱۵ ساعت قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۵ روز قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱ هفته قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۳ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۶ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۶ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۷ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۷ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۷ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۸ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۸ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۹ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۹ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۹ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱۰ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱۱ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۱۱ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱۱ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۱۲ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۱۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۹۵۷۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۲۶۵۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۰۵۷۱۴ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۸۳۸۱۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۷۶۷۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۶۳۷۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۶۹۷۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۴۸۷۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۰۸۱۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۷۶۴۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۳۷۰۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۱۶۲ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۵۷۰۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۹۴۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۶۷۷۷ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۴۸۹۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۳۵۵۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۸۶۷۲ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۲۱۱۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۵۵۶ بازدید)

احادیث بارداری

بوى پيامبران ، بوى بِهْ و بوى حورالعين ، بوى آس (نوعی گیاه خوشبوی) و بوى فرشتگان ، بوى گل است و بوى دخترم فاطمه زهرا ، بوى بِهْ و آس و گل است . خداوند هيچ پيامبر و هيچ وصىّ اى را برنينگيخت مگر آن كه او بوى بِهْ مى داد. پس آن را بخوريد و به زنان باردارتان بدهيد كه فرزندانتان زيبا مى شوند.

پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹

۱۱ جمادی الثانی ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۴۲ : ۲۶ : ۱۳

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۲

طلوع خورشید: ۰۷:۰۹

اذان ظهر: ۱۲:۱۷

اذان عصر: ۱۵:۰۴

غروب خورشید: ۱۷:۲۴

اذان مغرب: ۱۷:۴۴

وقت عشاء: ۱۸:۳۳

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات