چگونه باردار شویم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

چگونه باردار شویم

چگونه باردار شویم؟ چطور حامله شویم؟ چه راهی برای حامله شدن وجود دارد؟ برای باردار شدن چه کار کنیم؟ برای باردار شدن چه زمان هایی نزدیکی کنیم؟ راه و روش صحیح باردار شدن چیست؟ چگونه به صورت سالم حامله شویم؟ باردار شدن یکی از مراحل مختلفی است که در طول زندگی زنان وجود دارد. بارداری یکی از شیرین ترین و خاطره انگیز ترین لحظات زندگی زنان محسوب می شود. این نعمتی است که خدای متعال آن را به زنان احسان نموده است. در این مطلب می خواهیم در مورد اینکه چگونه باردار شویم صحبت کنیم تا خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی را با نکاتی در زمینه باردار شدن و حاملگی آشنا کنیم.

چگونه حامله شویم ، سؤالی است که در ظاهر ، پاسخ آن ساده به نظر می رسد اما در باطن ، پاسخ آن به این راحتی ها هم نیست! شاید در نظر برخی ها این ذهنیت باشد که بارداری که کاری ندارد ، خب اگر زن و مرد با یکدیگر رابطه نزدیکی برقرار کنند ، بارداری حاصل می شود. شکی در این نیست که داشتن رابطه نزدیکی بین زن و شوهر برای شکل گیری بارداری طبیعی لازم است اما اینکه انتظار داشته باشیم با هر عمل مجامعت ، بارداری حاصل شود این فقط یک ذهنیت است و در عمل شاهد هستیم که هر عمل نزدیکی کردن منجر به بارداری نمی شود. حال دو سؤال اساسی مطرح می شود:

  1. چرا هر عمل نزدیکی منجر به بارداری نمی شود؟
  2. چه کار کنیم که عمل نزدیکی منجر به بارداری شود؟

بله مطمئنا هر عمل نزدیکی و جماع منجر به حاملگی نمی شود و گاهی اوقات هم منجر به حاملگی سالم نمی شود. اما چه دلایلی وجود دارند که باعث می شوند هر رابطه مقاربت منجر به بارداری نشود. در اینجا به برخی از این عوامل اشاره می کنیم تا با آگاهی از این مسائل بدانیم که وقتی می خواهیم باردار شویم چگونه باردار شویم.

چرا هر عمل نزدیکی منجر به بارداری نمی شود؟

در اینجا به اهم دلایلی که باعث می شوند هر عمل نزدیکی منجر به باردار شدن نشود اشاره می کنیم. البته این دلایل فقط در مورد زن و مرد هایی است که در سن باروری قرار دارند و پرواضح است که زن و مردی که در سن باروری قرار نداشته و یا سن باروری آنها سپری شده است ، قادر به ایجاد بارداری نیستند و این بحث شامل حال آن ها نمی شود.

وجود مشکل در زن

یکی از دلایلی که باعث می شود عمل نزدیکی منجر به بارداری نشود ، وجود مشکل در زن ، علی الخصوص در دستگاه تناسلی او می باشد. وجود هر گونه مشکل در زن که مرتبط با حاملگی باشد می تواند جلوی بارداری را بگیرد. از جمله این مشکلات می توان به سردی رحم ، فیبروم رحم ، سردی تخمدان ، عفونت تخمدان ، کیست تخمدان ، تنبلی تخمدان ، وجود مشکل در لوله های فالوپ ، وجود مشکلاتی در رحم که سبب می شوند تخمک لقاح یافته به دیواره رحم نچسبد ، مشکل تخمک و خلاصه هر مشکلی که منجر به عدم شکل گیری بارداری است ، اشاره کرد.

طبیعی است که برای باردار شدن ، هیچ کدام از این مشکلات نبایستی در زن وجود داشته باشند. البته گاهی اوقات وجود برخی از این مشکلات ، مانع از بارداری نمی شود اما ممکن است مشکلات دیگری را در حین بارداری سبب شود که لازم است در این زمینه کنترل لازم در دوران بارداری وجود داشته باشد. از جمله این مشکلات می توان از کیست تخمدان و فیبروم رحم نام برد. ممکن است زنی دچار کیست در یک تخمدان باشد اما تخمدان دیگر سالم بوده و بارداری تشکیل شود. ضمنا فیبروم رحم همیشه مانع بارداری نیست اما ممکن است به زایمان زودرس یا حتی سقط جنین منجر شود. گاهی اوقات هم اگر اندازه و محل فیبروم رحم زیاد مهم نباشد هیچ اشکالی برای بارداری به وجود نمی آورد.

بررسی زن از نظر مشکلات یاد شده در بالا تا حدی که مشکلی برای بارداری تلقی شود ، لازم است. پس بنابر این برای باردار شدن ، یکی از شروط آن ، سالم بودن زن می باشد.

وجود مشکل در مرد

اگر مشکلاتی مربوط به باردار کردن زن در مردی وجود داشته باشد ، انجام عمل نزدیکی نمی تواند منجر به بارداری شود. اگر مردی به هر دلیل از جمله ناتوانی در نزدیکی مناسب ، داشتن اختلال نعوظ ، نبود اسپرم در مایع منی و ضعف اسپرم ، قادر به باردار کردن همسر خود نباشد در این صورت انجام عمل نزدیکی نمی تواند منجر به حاملگی شود. پس برای اینکه حاملگی طبیعی شکل بگیرد ، یکی از شروط مهم آن ، سلامت مرد و توانایی او در حامله کردن زن می باشد. پس بنابراین شاید زمانی لازم باشد که سلامتی مرد از نظر توانایی باردار کردن زن مورد ارزیابی و آزمایش قرار گیرد تا اگر خدای ناکرده مشکلی در مرد وجود دارد تا حد امکان رفع گردد. پس یکی از شرط های لازم برای باردار شدن زن ، توانایی مرد در باردار کردن همسر خود می باشد.

نزدیکی در زمان نامناسب

گاهی اوقات که زن و مرد ، هر دو از سلامت لازم برخوردار هستند ، عمل نزدیکی منجر به شکل گیری بارداری نمی شود. در این صورت باید دنبال علل دیگری بود. یکی از علل مهمی که در چنین شرایطی بایستی مورد بررسی قرار گیرد ، زمان های انجام عمل نزدیکی می باشد. به دلیل تفاوت ساختمان وجودی زن با ساختمان وجودی مرد ، زنان بر خلاف مردان ، همیشه حالت باروری و امکان حامله شدن ندارند. البته این موضوع مربوط به خلقت زن بوده و هیچ ارتباطی به بحث نازایی زنان ندارد.

برای توضیح بیشتر این مطلب لازم است خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی عرض شود که باردار شدن زن از طریق ترکیب تخمک زن با اسپرم مرد صورت می گیرد. منتها مساله اساسی که در این میان وجود دارد این است که زن ، همیشه و در هر لحظه ، تخمک بالغ ندارد که بخواهد با اسپرم ترکیب شود. در حالت طبیعی ، عمل تخمک گذاری فقط یک بار در طول دوره پریود زنان انجام می شود که طی آن یک یا چند تخمک که بالغ شده و توانایی لقاح دارند از تخمدان های زن آزاد می شوند. هر تخمکی که از تخمدان آزاد می شود فقط مدت محدودی زنده بوده و حداکثر در مدت ۲۴ ساعت از بین می رود (معمولا از بدن زن دفع می شود).

اگر در زمانی که تخمک ، آزاد شده و زنده است ، اسپرمی در رحم زن وجود داشته باشد یا عمل نزدیکی در آن زمان انجام شود ، امکان لقاح وجود داشته و عمل نزدیکی می تواند منجر به بارداری شود. اما در زمان هایی که تخمکی وجود ندارد ، امکان بارداری وجود ندارد. البته اگر عمل نزدیکی چند روز قبل از آزاد شدن تخمک از تخمدان زن هم انجام شود به دلیل طول عمر بیشتر اسپرم و زنده ماندن آن در رحم زن تا مدت چند روز ، امکان بارداری وجود دارد.

در هر صورت اگر می خواهیم باردار شویم لازم است تا عمل نزدیکی را در زمان های طلایی برای باردار شدن انجام دهیم. اطلاع از زمان طلایی برای بارداری نقش بسیار مهمی در باردار شدن دارد. اگر عمل نزدیکی در زمان های دیگر غیر از زمان های طلایی برای حامله شدن انجام شود ، امکان بارداری وجود نداشته و یا احتمال آن بسیار ضعیف می باشد. به همین دلیل است که نزدیکی کردن در زمان های نامناسب نمی تواند منجر به باردار شدن شود.

اگر قصد باردار شدن دارید حتما به زمان های طلایی برای بارداری توجه کرده و عمل جماع را در آن زمان ها انجام دهید.

با توضیحات بالا مشخص می شود که برای اینکه عمل نزدیکی منجر به حاملگی شده و بارداری صورت بگیرد ، لازم است که حداقل سه شرط زیر برقرار باشد:

  1. زن از نظر سلامتی برای باردار شدن مشکلی نداشته باشد.
  2. مرد از نظر سلامتی برای باردار کردن زن مشکلی نداشته باشد.
  3. عمل نزدیکی در زمان های طلایی برای بارداری انجام شود.

اگر با رعایت مسائل بالا بازهم بارداری شکل نگیرد ، شاید لازم باشد که مساله را علاوه بر بعد مادی از بعد معنوی هم بررسی کنیم. گاهی اوقات گناهان انسان سبب می شوند که از نعمت بارداری و بچه دار شدن محروم شود. به همین خاطر ، توبه و بازگشت به درگاه حق و تلاش در جهت انجام واجبات و ترک محرمات و در حالت کلی ، تلاش برای کسب رضای الهی می تواند راهگشای گرفتاری ها باشد. امید است که زوجین عزیز با رعایت مسائل مادی و معنوی اقدام به بچه دار شدن نمایند تا زنان محترم ، بارداری سالمی را هم از نظر مادی و هم از نظر معنوی تجربه کرده و فرزندان سالم و صالحی را نیز به دنیا بیاورند انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ هفته قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۴ هفته قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۲ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۲ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۲ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۳ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۳ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۴ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۴ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۵ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۵ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۵ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۶ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۶ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۷ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۷ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۷ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۷ ماه قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۴۳۰۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۹۳۶۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۶۱۱۴۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۰۰۴۶ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۲۸۱۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۰۸۲۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۱۹۶۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۵۳۷۲ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۴۹۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۳۲۷۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۲۲۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۹۴۸ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۲۳۱۷ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۶۴۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۳۰۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۱۰۷۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۰۲۹۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۶۰۶۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۷۳۱۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۵۹۱ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۱۳ / ۵ / ۱۳۹۹

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۹ : ۵۳ : ۱۵

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۸

طلوع خورشید: ۰۶:۱۴

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۵۷

غروب خورشید: ۲۰:۰۷

اذان مغرب: ۲۰:۲۶

وقت عشاء: ۲۱:۲۰

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات