گرم کردن رحم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

گرم کردن رحم

گرم کردن رحم چگونه است؟ گرم کردن رحم در طب سنتی چگونه انجام می شود؟ گرم کردن رحم برای بارداری به چه شیوه ای انجام می شود؟ رحم سرد یکی از مشکلاتی است که بارداری زنان را دچار مشکل می کند. رحم سرد یکی از علل مهم ناباروری و نازایی زنان محسوب می شود. سردی رحم علل مختلفی می تواند داشته باشد و حتی سبک زندگی نیز در سرد شدن رحم بی تاثیر نیست. سردی رحم باعث می شود که زن نتواند حامله شود و به اصطلاح معروف ، رحم ، عقیم می شود. برای بارور کردن رحم در این حالت لازم است که رحم را گرم کرد. گرم کردن رحم در طب سنتی با استفاده از روش هایی انجام می شود.

در این مطلب قصد داریم در مورد گرم کردن رحم صحبت کنیم و روش هایی را که می توان با استفاده از آن روش ها ، رحم را گرم کرد معرفی کنیم. نکاتی که در این مطلب برای گرم کردن رحم معرفی می شوند بسیار مهم و اثرگذار هستند و با رعایت آنها امید می رود که به فضل الهی ، سردی رحم در زنان درمان شده و انشاء الله زنان دارای سردی رحم ، با رحم گرم به استقبال بارداری بروند.

اصلاح تغذیه

اصلاح تغذیه از اولین قدم ها در جهت گرم کردن رحم می باشد. اگر تغذیه زن اصلاح نشود ، درمان ها برای گرم کردن رحم هم نمی تواند جواب خوبی بدهد. معمولا عدم دقت در انتخاب مواد غذایی برای تغذیه سبب می شود که بدن زن رفته رفته به سردی بگراید. سردی شدن بدن زن تاثیر مستقیمی بر سردی رحم دارد زیرا رحم نیز جزئی از جسم زن می باشد. با اصلاح و رعایت تغذیه می توان کم کم بدن زن را از حالت سردی به حالت تعادل هدایت کرد. توجه داشته باشید که این کار بایستی به آرامی و در یک دوره مناسب انجام شود و هرگز تغییر ناگهانی پیشنهاد نمی گردد. با سوق دادن بدن زن از حالت سردی به حالت تعادل ، سردی رحم زن نیز کم کم رو به کاهش می گذارد. حال شاید سؤال شود که آیا این کار برای گرم کردن رحم کافی است؟ در پاسخ باید گفت که شاید در برخی از زنان که درجه سردی رحم در آنها پائین است ، این کار به تنهایی کافی باشد اما در زنانی که درجه سردی رحم در آنها بالاست شاید این روش به تنهایی جواب ندهد و در آن صورت روش های دیگر هم شاید لازم باشد که به کار گرفته شود.

گرم کردن عمومی بدن

علاوه بر تغذیه معمول ، در این روش از برخی مواد غذایی و داروهای گیاهی جهت گرم کردن عمومی بدن استفاده می شود. مثلا استفاده از عسل ناب (طبیعی) ، سیاه دانه ، کندر ، خرما و سایر اقلام غذایی و دارویی از روش هایی است که به منظور گرم کردن کل بدن استفاده می شود. وقتی تمام بدن زن در معرض گرم شدن قرار گرفت ، رحم زن هم که جزئی از بدن است کم کم گرم می شود. اما تا چه حد می توان در این روش بدن را گرم کرد؟ آیا محدودیتی در این کار وجود دارد؟ در جواب بایستی متذکر شد که انجام این کار یعنی گرم کردن کلی بدن دارای محدودیت می باشد و نمی توان از یک حد مجاز بالاتر رفت زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات دیگر از جمله فشار خون بالا بشود.

اگر گرم کردن عمومی بدن در کنار اصلاح تغذیه نتوانست موجب گرم شدن رحم زن بشود در آن صورت چه کار باید کرد؟ در این حالت نوبت به گرم کردن موضعی ناحیه رحم می رسد که در نکته بعدی به این موضوع اشاره می شود.

گرم کردن موضعی ناحیه رحم

همانطور که در بالا اشاره شد گرم کردن کلی بدن دارای محدودیت می باشد و اگر این عمل به صورت زیاد صورت بگیرد ممکن است باعث بروز مشکلات دیگر نظیر فشار خون بالا بشود. به همین خاطر در کنار گرم کردن عمومی بدن برای رحم ، از گرم کردن موضعی ناحیه رحم برای گرم کردن رحم استفاده می گردد. ساده ترین کار برای این منظور در طب سنتی ، استفاده از بادکش گرم و خشک می باشد. عمل بادکش به حجامت خشک نیز معروف می باشد. با استفاده از انجام بادکش گرم ناحیه رحم که در قسمت پایین شکم زن قرار دارد و روغن مالی با روغن گرم مثل روغن سیاهدانه پس از بادکش ، نسبت به گرم کردن موضعی رحم اقدام می کنند. بادکش گرم رحم در درمان سردی رحم و افزایش توانایی رحم برای باردار شدن زن نقش بسیار مهمی دارد.

گرم کردن موضعی ناحیه رحم در کنار گرم کردن عمومی بدن در درمان سردی رحم نقش بسیار عالی دارد. اصولا از بادکش گرم برای گرم کردن نواحی مختلف بدن می توان استفاده کرد. به عنوان مثال یکی از کاربرد های بادکش گرم در درمان کیست تخمدان زنان می باشد. علاقمندان می توانند در این زمینه مطلب درمان کیست تخمدان با بادکش گرم را مطالعه نمایند.

پرهیز از استحمام در ایام قاعدگی

علاوه بر درمان عمومی و موضعی برای گرم کردن رحم سرد ، برخی مراقبت های تاثیر گذار در گرم کردن رحم و جلوگیری از سرد شدن رحم وجود دارند. یکی از این روش ها ، مساله استحمام در ایام پریود می باشد. استحمام زن در ایام قاعدگی می تواند موجب بروز مشکلاتی برای سیستم تولید مثل او بشود. از جمله این مشکلات می توان به سردی رحم ، کیست تخمدان و فیبروم رحم اشاره کرد. برای جلوگیری از بروز این مشکلات و مشکلات مشابه آنها در زنان ، بهتر است که خانم های محترم تا حد امکان از حمام کردن در ایام عادت ماهیانه خودداری کنند. استحمام در ایام عادت ماهانه همچنین می تواند سبب تضعیف تخمک گردد که یا می تواند موجب عدم شکل گیری بارداری ، یا بارداری ضعیف و سقط جنین یا تولد فرزند ضعیف الجثه بشود.

اصلاح سبک زندگی

اصلاح سبک زندگی یکی دیگر از روش های بسیار مهم در جلوگیری از سردی رحم و نیز کمک به درمان گرم کردن رحم می باشد. شاید برای بعضی از خانم ها این مساله چندان مهم به نظر نرسد اما در اینجا با بیان نکاتی به تاثیر سبک زندگی بر سردی رحم خواهیم پرداخت.

  • نکته اول: نکته اولی که می خواهیم اشاره کنیم در مورد خوابیدن در تختخواب می باشد که متاسفانه امروزه زیاد مد شده است. بحث ما در مورد عمل خوابیدن در تختخواب نیست هرچند که خوابیدن بر روی زمین صاف خیلی بهتر از خوابیدن بر روی تخت است و خوابیدن بر روی زمین ، آرامش و استراحت بیشتری برای انسان دارد. بحث ما در اینجا بر تشک تختخواب متمرکز است. امروزه تشک های تخت خواب ، تشک ابری هستند که خاصیت کلا سردی دارد. وقتی خانمی بر روی این تشک می خوابد بدون آنکه متوجه بشود ، حرارت طبیعی بدن او کم کم و به مرور زمان گرفته می شود و سردی بر بدن او غلبه پیدا می کند. این سردی به مرور زمان در بدن او پخش شده و موجب بروز مشکلات متعدد مثل سردی رحم ، آلزایمر و فراموشی ، آرتروز و سایر مشکلاتی که علت عمده آنها ، غلبه سردی در بدن است ، می شود. به جای خوابیدن بر روی این تشک ها ، تشک های سنتی که از جنس پشم گوسفند هستند توصیه می شود که خاصیت گرمی دارند و جلوی سردی بدن را می گیرند.
     
  • نکته دوم: نکته دوم در مورد کفپوش های سرامیکی است که امروز در ساختمان ها به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. کفپوش سرامیک نیز خاصیت سردی دارد و وقتی که خانمی مخصوصا با پای برهنه بر روی این کفپوش ها راه می رود ، سردی از طریق پاهای او و به مرور زمان به کل بدن او راه می یابد. رفته رفته در بدن زن غلبه سردی پیدا می شود و همانند نکته قبل ، این سردی باعث بروز مشکلات متعدد مثل سردی رحم و نازایی می شود. اگر امکان تعویض کفپوش های سرامیکی نیست لااقل با استفاده از فرش های دست باف یا استفاده از دمپایی هایی که از سرایت سردی به بدن زن جلوگیری کند ، از مشکلات سردی مثل سرد شدن رحم پیشگیری نمایید.

رعایت دو نکته بالا و نکات مشابه آنها سبب می شود که از سرایت سردی به بدن زن ها جلوگیری شده و درمان "گرم کردن رحم" با موفقیت همراه باشد.

روش های درمانی و مراقبت های زندگی سبب می شوند که درمان رحم سرد و عمل گرم کردن رحم انشاء الله نتیجه دهد و خانم هایی که دارای رحم سرد هستند بتوانند با استفاده از این روش ها حامله شوند.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۸۶۹۸۸۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۵۸۱۶۷۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۶۶۴۸۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۴۹۵۵۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۱۳۸۹۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۳۹۸۳۳۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۱۶۳۹۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۲۹۹۷۱۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۸۴۵۴۵ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۶۲۲۳۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۳۶۳۰۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۳۴۷۵۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۳۲۵۲۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۲۸۱۶۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۱۰۵۹۲ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۶۷۶۱۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۵۹۰۶۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۴۸۶۸۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۴۵۱۰۰ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۴۲۰۵۲ بازدید)

احادیث بارداری

کسی که در حال گرسنگی (ناشتا) ، به ، بخورد آب (نطفه) او پاک و فرزند او نیکو می شود.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۱۹ / ۹ / ۱۳۹۷

۲ ربيع الثانی ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۲ : ۳۴ : ۱۹

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۳

طلوع خورشید: ۰۷:۰۳

اذان ظهر: ۱۱:۵۷

اذان عصر: ۱۴:۳۳

غروب خورشید: ۱۶:۵۱

اذان مغرب: ۱۷:۱۱

وقت عشاء: ۱۸:۰۲

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات