12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بارداری سالم در سن بالا ، 12 راهکار

بارداری سالم در سن بالا چگونه ممکن است؟ بارداری در سن بالا چگونه می تواند به صورت سالم شکل بگیرد؟ برای بچه دار شدن در سن بالا چه راهکار هایی وجود دارد؟ آیا حاملگی در سن بالا می تواند موفقیت آمیز باشد؟ چه کار کنیم تا بارداری سالمی پس از سن 35 سالگی و حتی در سنین بالاتر داشته باشیم؟ در این مطلب می خواهیم به بارداری در سن بالا اشاره کنیم و راهکارهایی را برای موفقیت یک حاملگی سالم در سن بالا برای شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی ارائه دهیم.

یکی از مسائل مرتبط با بارداری ، زمان باردار شدن زن می باشد. برخی از زنان بنا به عللی در سن بالا حامله می شوند. شاید در نگاه اول ، چنین به نظر برسد که حاملگی در سن بالا خطر آفرین است و می تواند منجر به مشکلات زیادی برای مادر و جنین گردد. در حالی که حقیقت چیز دیگری است و با رعایت تمهیداتی می توان حامله شدن در سنین بالا را با موفقیت به انجام رساند. فقط کافی است به راهکار هایی که در این مطلب ارائه شده است توجه لازم مبذول گردد.

در اینجا به دوازده راهکار اساسی برای باردار شدن سالم در سن بالا اشاره می کنیم که عبارتند از:

 1. توکل بر خدای متعال
 2. توجه به معنویات (دعا ، ذکر)
 3. اصلاح طرز فکر
 4. پاک سازی بدن
 5. اصلاح سبک زندگی
 6. اصلاح تغذیه
 7. پاک سازی نطفه (روزه گرفتن)
 8. انجام حجامت
 9. بررسی وضعیت سلامت زن
 10. پرهیز از استرس و اضطراب
 11. کاهش وزن و مبارزه با چاقی
 12. رعایت دستورات شرع

حال می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که این راهکار ها چه نقشی در شکل گیری بارداری سالم در سن بالا دارند.

توکل بر خدای متعال

توکل بر خدای بزرگ ، اولین قدم در هر کاری می باشد و در زمینه باردار شدن مخصوصا در سنین بالا نیز بایستی به خدای قادر توانا توکل کرد. توکل کردن بر خدا چنان نیرو و قدرتی به انسان می دهد که عوض ندارد. معمولا صحبت هایی که در مورد عوارض بارداری در سنین بالا مطرح می شود اکثرا از منظر مادی است و به مسائل معنوی اهمیت چندانی نمی دهیم. کسانی که باردار شدن در سن بالا را خطر زا تعریف کرده و به این وسیله ممکن است موجب یاس و ناامیدی خیل عظیمی از خانم ها بشوند آیا توجه ندارند که همه امورات عالم به دست خداست و او به هر کاری قادر است؟ آیا اینان ماجرای باردار شدن همسر حضرت زکریا را نخوانده اند که با وجود نازا بودن و پیر بودن حضرت زکریا ، حامله شد؟ پس توکل بر قادر متعال می تواند هر امر سختی را آسان کند و خانم هایی که قصد بارداری در سن بالا را دارند با توکل بر خدای قادر متعال و رعایت سایر شرایط ، اقدام نمایند.

توجه به معنویات (دعا ، ذکر)

توجه به معنویات در کنار رعایت مسائل مادی نقطه قوتی است که می تواند در مورد بارداری در سنین بالا مورد توجه قرار بگیرد. البته مسائل معنوی فقط محدود به این موضوع نیست. دعا کردن و درخواست از خدای بزرگ بسیار مهم است و خانم هایی که قصد بارداری علی الخصوص در سنین بالا را دارند حتما سعی کنند از دعا و ذکر غافل نشوند که تاثیر بسیار مثبتی در جهت بارداری سالم دارد.

اصلاح طرز فکر

گام مهم بعدی که برای حاملگی در سن بالا بایستی برداشته شود مربوط به اصلاح فکر است. ممکن است یک تفکر و باور غلطی در یک خانم نسبت به بارداری در سن بالا وجود داشته باشد و این باور و فکر ناثواب باعث ترس از باردار شدن گردد. برای بارداری لازم است با دید باز و با توکل بر خدای بزرگ و استمداد از او و با رعایت مسائل مادی اقدام کرد و افکار غیر صحیح و بعضا شیطانی را دور ریخت تا با یک فکر صحیح و مثبت نسبت به بچه دار شدن اقدام شود. پس باورها و افکار غلطی را که متاسفانه عده ای (عامدانه یا جاهلانه) در مورد بارداری در سنین بالا رواج می دهند را باید دور ریخت.

پاک سازی بدن

پاک سازی بدن یکی از اقدامات موثری است که موجب بهبود کارآیی کلی بدن و مخصوصا کارآیی اندام های تناسلی می گردد. پاک سازی بدن از سمومات مختلف عمدتا با استفاده از یک برنامه رژیم غذایی مناسب صورت می گیرد. در این زمینه هم خانم های محترم و هم شوهرانشان می توانند با یک پزشک متخصص طب سنتی مشورت نموده و رژیم تغذیه مناسب را برای پاک سازی بدن خود دریافت نمایند. پاک سازی بدن نقش بسیار مهمی در شکل گیری و ادامه یک بارداری سالم دارد.

اصلاح سبک زندگی

گاهی شاید لازم باشد که سبک زندگی خود را اصلاح کنیم تا در سنین بالا بتوانیم باردار شویم. هر نوع عادت در زندگی که می تواند از ایجاد حاملگی مخصوصا در سنین بالا جلوگیری کند یا در آن خلل وارد نماید لازم است که ترک شود. معمولا ما در زندگی روزمره از یک سبک و الگوئی پیروی می کنیم. لازم است که زن و شوهر ها سبک زندگی خودشان را بررسی کنند و آن دسته از عادات مضری را که وجود دارند ترک کنند تا بتوانند در سنین بالا بچه دار شوند.

اصلاح تغذیه

اصلاح تغذیه ، گام بعدی می باشد. تغذیه نقش بسیار مهمی در سلامتی ما ایفا می کند. به مرور زمان و در اثر برخی از عادات تغذیه ای ممکن است تغیراتی در بدن انسان ایجاد شود که برای بچه دار شدن مشکل آفرین باشد. مثلا استفاده بیش از حد از غذاهای آماده نظیر فست فود ها از این جمله است. برای اینکه زنان محترم بتوانند در سن بالا به صورت سالم حامله شوند لازم است که هم خودشان و هم شوهرانشان ، روش تغذیه خود را اصلاح کنند تا به دنبال آن بدن هم اصلاح شود و آمادگی برای باردار شدن افزایش یاید. در این زمینه مشاوره با یک متخصص تغذیه طب سنتی می تواند مفید باشد.

پاک سازی نطفه (روزه گرفتن)

نکته بسیار مهمی که در هر بارداری مطرح است مساله پاک سازی نطفه می باشد. پاک سازی نطفه تاثیر بسیار زیادی از نظر سلامتی و حتی از نظر زیبایی بر روی جنین دارد. معمولا بر اثر تغذیه نامناسب یا شرایط نامساعد و ناسالم زندگی ممکن است نطفه مرد و زن دچار وضعیت غیر سالم شده باشد. از این رو پاک سازی نطفه می تواند در جهت ایجاد بارداری سالم مخصوصا در سنین بالا بسیار مورد اهمیت باشد. نقش مردان در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین راه برای پاک سازی نطفه هم ، روزه گرفتن می باشد. آقایان محترم و خانم ها قبل از نزدیکی کردن برای بارداری و بچه دار شدن سعی کنند حداقل سه روز متوالی روزه بگیرند و پس از آن نزدیکی کنند. در زمینه پاک سازی نطفه می توانید مطالب تاثیر روزه بر نطفه و نقش پاک سازی نطفه در سلامت جنین را مطالعه نمایید.

انجام حجامت

معمولا یکی از مشکلاتی که بارداری زنان مخصوصا در سن بالا را می تواند تهدید کند ، غلظت خون و داشتن فشار خون بالا می باشد. شاید بعضی از خانم ها حتی قرص فشار خون نیز مصرف کنند. داشتن غلظت خون و بالا بودن فشار خون شاید در تصمیم آنها برای باردار شدن ایجاد اختلال کند. اما لازم است یادآوری شود که با استفاده از اصلاح تغذیه و اجرای تغذیه سالم و همچنین با انجام حجامت می توانید بر این مشکلات غلبه کرده و آنگاه با خیال راحت باردار شوید. حتی انجام حجامت در بارداری نیز می تواند برای این دسته از زنان بسیار مفید باشد. تاثیر حجامت در باروری مردان نیز بسیار زیاد است. پس خانم ها و آقایان محترم قبل از اقدام به بچه دار شدن سعی کنند حتما یک بار حجامت نمایند. علاوه بر آن ، زنان محترم در طول بارداری هم با رعایت شرایط آن می توانند دوباره حجامت نمایند. به این ترتیب و با اصلاح تغذیه و رعایت تغذیه در دوران بارداری انشاء الله به فضل الهی می توانند بارداری سالمی را سپری نمایند.

بررسی وضعیت سلامت زن

سلامت زن برای باردار شدن بسیار مهم است. خانم های محترم حتما سعی کنند زیر نظر یک پزشک متخصص ، وضعیت سلامتی خود را قبل از اقدام به بارداری بررسی کنند و در صورت نیاز ، درمان لازم صورت بگیرد. در این مورد هم مشورت با یک پزشک حاذق طب سنتی توصیه می گردد.

پرهیز از استرس و اضطراب

به هیچ عنوان استرس و اضطراب به خود راه ندهید و با توکل بر خدای بزرگ و استعانت از او و با رعایت راهکار هایی که در این مطلب عنوان شده است و سایر راهکار های مفیدی که احتمالا از آن آگاه هستید برای باردار شدن اقدان نمایید و فریب برخی تبلیغات پوچ و سخنان بیهوده را در مورد مشکلات بارداری در سن بالا نخورید. تا زمانی که یک زن قدرت باروری دارد می تواند باردار شود و حتی بارداری سالمی را هم انشاء الله تجربه کند.

کاهش وزن و مبارزه با چاقی

یکی از دلایلی که ممکن است موجب مشکل در باردار شدن شود ، داشتن اضافه وزن و چاقی می باشد. اگر شما خانم محترم یا حتی آقای محترم دچار چنین وضعیتی هستید بهتر است که قبل از اقدام به بارداری با استفاده از اصول سالم از جمله رعایت رژیم غذایی مناسب ، مشکل اضافه وزن و چاقی خود را تا حد امکان حل کنید و سپس برای باردار شدن اقدام نمایید.

رعایت دستورات شرع

مورد مهمی که وجود دارد رعایت دستورات شرع در زمینه بارداری می باشد. نکات مهمی که می تواند متضمن یک بارداری سالم باشد. رعایت زمان ، مکان و جهت آمیزش و سایر دستوراتی که در دین مقدس اسلام و در فرایشات گهربار پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) خطاب به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) بیان شده است ، همگی راهکاری برای ایجاد و ادامه یک بارداری و حاملگی سالم می باشند. در این زمینه مطالعه مطالب زیر توصیه می گردد.

زمان مناسب آمیزش برای بارداری

مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه

جهت صحیح آمیزش و نزدیکی

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام

در این مطلب در مورد حاملگی سالم در سن بالا که عموما سن بالای 35 سال و حتی بیشتر از 40 سال می باشد ، صحبت شده و راهکارهایی نیز برای آن ارائه گردید که امیدواریم مفید بوده باشد و شاهد بارداری های سالم در سنین بالا باشیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۲ هفته قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۳ هفته قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۳ هفته قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۴ هفته قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۱ ماه قبل)

قرص ضد بارداری چیست (۱ ماه قبل)

راهکار های کاهش احتمال سقط جنین (۱ ماه قبل)

آموزش بارداری و حاملگی (۲ ماه قبل)

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۳ ماه قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۴ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۵ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۶ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۷ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۹ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۹ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۱۰ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱۱ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۱۱ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۱۱ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۱۱ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۲۶۰۷۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۲۸۹۷ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۲۷۸۲۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۰۸۵۹۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۶۴۹۵۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۴۹۹۱۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۳۷۴۱ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۹۶۸۸۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۴۴۹۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۶۴۴۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۹۵۱۱ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۶۴۳۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۶۹۶۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۶۵۲۸ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۱۹۳۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۳۹۹۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۴۶۲۵ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۲۱۳۴ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۹۱۵۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۵۹۹۵ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز سه شنبه

یا ارحم الراحمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

سه شنبه

۸ / ۱۱ / ۱۳۹۸

۲ جمادی الثانی ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۳۸ : ۴۹ : ۱۴

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۱

طلوع خورشید: ۰۷:۰۸

اذان ظهر: ۱۲:۱۷

اذان عصر: ۱۵:۰۶

غروب خورشید: ۱۷:۲۷

اذان مغرب: ۱۷:۴۶

وقت عشاء: ۱۸:۳۵

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۴

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات