جمعه بعد از عصر چه ساعتی است


بسم الله الرحمن الرحیم

 

جمعه بعد از عصر ، چه ساعتی است

روز جمعه بعد از عصر چه ساعتی است؟ پس از عصر جمعه از چه ساعتی تا چه ساعتی می باشد؟ بعد از عصر جمعه یعنی کی؟ یکی از زمان هایی که از نظر شرعی مطرح است زمان مربوط به "بعد از عصر جمعه" می باشد. شاید شما هم در مورد این زمان مطالبی شنیده یا خوانده باشید. در این مطلب می خواهیم در مورد بعد از عصر جمعه صحبت کنیم و خوانندگان محترم سایت 2 زندگی را با مفهوم "جمعه بعد از عصر" و زمان مربوط به آن آشنا کنیم. پس اگر علاقمند به دانستن این مطلب هستید با ما همراه باشید.

بعد از عصر جمعه یکی از زمان های مهم از نظر شرعی محسوب می شود. به عنوان مثال ، بهترین زمان برای فرستادن صلوات بر پیامبر خدا و خاندان پاک او ، پس از عصر جمعه می باشد. ضمنا یکی از زمان های توصیه شده و خوب برای انجام عمل نزدیکی ، بعد از عصر جمعه می باشد. انجام مقاربت در بعد از عصر جمعه تاثیر بسیار مثبتی بر فرزند دارد. پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در ضمن سفارشاتی که در باب مجامعت به حضرت علی ابن ابیطالب (علیه السلام) دارند درباره مجامعت در بعد از عصر جمعه چنین می فرمایند:

یا علی ، اگر در روز جمعه بعد از عصر جماع کنی و فرزندی حاصل شود ، آن فرزند از دانایان مشهور خواهد شد.

پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

پس تا این جای مطلب متوجه اهمیت زمان بعد از عصر جمعه شدیم. اما یک علت بسیار مهم برای دانستن زمان دقیق عصر جمعه برای اقدام به بچه دار شدن وجود دارد که اهمیت پرداختن به زمان و ساعت دقیق مربوط به عصر جمعه را بیشتر می کند. این اهمیت از آن جهت است که چون زمان "عصر" بعد از زمان "بعد از ظهر"  قرار دارد ، اگر در تعیین و تشخیص زمان بعد از عصر دقت نکنیم ممکن است در زمان "بعد از ظهر" اقدام به نزدیکی کردن بکنیم. شاید سؤال شود که این موضوع چرا اینقدر مهم است و باید مواظب باشیم که حتما در "بعد از عصر جمعه" نزدیکی کنیم و نه در "بعد از ظهر جمعه". اهمیت آن در نهی شدن نزدیکی از لحاظ شرعی در زمان بعد از ظهر است. بعد از ظهر ، یکی از زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن است و اگر عمل نزدیکی در بعد از ظهر منجر به انعقاد نطفه شود می تواند سبب نقص در جنین شود.

پیامبر بزرگوار اسلام درباره مکروه بودن انجام عمل نزدیکی در زمان بعد از ظهر چنین سفارش می فرمایند:

ای علی! بعد از ظهر با همسرت نزدیکی مکن که اگر در این هنگام فرزندی برایتان تقدیر شود ، احول (چپ چشم) خواهد شد و شیطان نیز به کژ چشمی انسان شادمان می شود.

پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)

پس ملاحظه می نمایید که اگر در مورد انتخاب زمان صحیح بعد از عصر جمعه اشتباه کرده و خدای ناکرده عمل نزدیکی را در زمان بعد از ظهر جمعه به جای زمان بعد از عصر جمعه انجام دهیم ، این مساله طبق فرموده رسول گرامی اسلام (ص) می تواند باعث چپ چشم شدن فرزند شود. دقت نمایید که چند لحظه اشتباه زمانی می تواند موجب شود که به جای داشتن فرزند با خصلت دانایی ، فرزندی با ناهنجاری لوچ شدن داشته باشیم! این موضوع بسیار مهم است و به شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی توصیه می شود که حتما به زمان گفته شده برای بعد از عصر جمعه با دقت توجه نمایید تا خدای ناکرده به اشتباه در بعد از ظهر جمعه ، مقاربت نکنید.

اما زمان بعد از عصر جمعه چه ساعتی است و چگونه می توانیم این زمان را محاسبه کنیم؟ لازم به ذکر است که بعد از عصر جمعه چون یک زمان شرعی است و زمان های شرعی هم با توجه به اوقات شرعی محاسبه می شوند ، پس زمان مربوط به بعد از عصر جمعه در طول روزهای مختلف سال ، یکسان نبوده و فرق می کند. ضمنا زمان مربوط به عصر جمعه در یک زمان از سال از یک نقطه جغرافیایی به نقطه جغرافیایی دیگر فرق می کند. مثلا زمان مربوط به بعد از عصر جمعه در شهر مشهد با زمان مربوط به بعد از عصر جمعه در شهر تهران در یک زمان ، فرق می کند.

برای پیدا کردن زمان مربوط به عصر جمعه و اینکه پس از عصر جمعه از چه ساعتی شروع می شود و تا چه ساعتی پایان می یابد بایستی به اوقات شرعی محل سکونت خود مراجعه نمایید. اوقات شرعی محل سکونت خود را می توانید از طریق برنامه محاسبه اوقات شرعی موجود در سایت 2 زندگی به دست آورده یا از سایر سایت ها و تقویم های معتبر استفاده نمایید. بعد از عصر جمعه از لحظه اذان عصر جمعه تا لحظه غروب خورشید جمعه می باشد. برای احتیاط بیشتر توصیه می شود که این بازه زمانی را از هر دو طرف کمی محدودتر کنیم تا دقیقا مطمئن شویم که عمل نزدیکی در بعد از عصر جمعه انجام می شود. برای این کار توصیه می شود زمان مربوط به بعد از عصر جمعه را از نیم ساعت پس از لحظه اذان عصر تا نیم ساعت قبل از لحظه غروب خورشید در نظر بگیریم. ذکر یک مثال می تواند به روشن شدن مطلب کمک کند.

فرض کنید اوقات شرعی محل سکونت خود (البته در اینجا منظور از محل سکونت ، محلی است که قصد دارید عمل نزدیکی را در آن محل انجام دهید و شما بایستی اوقات شرعی این محل را حساب کنید) را حساب کردید و زمان اذان عصر جمعه در ساعت 15:00 و زمان غروب خورشید در ساعت 17:00 قرار داشت. از ساعت 15:00 تا ساعت 17:00 جمعه (دو ساعت در اینجا) ، بعد از عصر جمعه است. اما گفتیم که برای اطمینان بیشتر بهتر است که این بازه زمانی را کمی کوتاهتر کنیم و در حدود نیم ساعت از طرف شروع ، بیشتر و از طرف پایان ، کم کنیم. با این حساب ، زمان بعد از عصر جمعه را از ساعت 15:30 تا ساعت 16:30 (یک ساعت در اینجا) در نظر می گیریم. در این حالت مطمئن هستیم که زمان انتخاب شده دقیقا در بعد از عصر جمعه واقع شده است و جای هیچ نگرانی از بابت مجامعت مخصوصا برای اقدام به بچه دار شدن وجود ندارد.

علاوه بر اینها به یک مطلب مهم دیگر هم بایستی اشاره شود و آن این است که باید مراقب باشیم که بعد از عصر جمعه در زمان های نهی شده برای نزدیکی کردن قرار نداشته باشد. زمان های نهی شده برای نزدیکی در مطلب زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه توضیح داده شده اند. یکی از زمان های نامناسب ، وسط ماه قمری می باشد. اگر روز جمعه ، مصادف با وسط ماه قمری بود آیا بازهم می توانیم نزدیکی کنیم؟ مطمئنا ، پاسخ به این پرسش ، منفی است. برای راحتی کار می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

در این مطلب در مورد زمان بعد از عصر جمعه صحبت کردیم و امیدواریم که انشاء الله این مطلب مفید بوده باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ هفته قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۴ هفته قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۲ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۲ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۲ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۳ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۳ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۴ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۴ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۵ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۵ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۵ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۶ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۶ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۷ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۷ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۷ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۷ ماه قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۴۳۰۹ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۹۳۶۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۶۱۱۶۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۰۰۵۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۲۸۱۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۰۸۲۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۱۹۶۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۵۳۷۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۴۹۹ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۳۲۷۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۲۲۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۹۵۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۲۳۲۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۶۴۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۳۰۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۱۰۷۶ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۰۲۹۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۶۰۶۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۷۳۱۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۵۹۲ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۱۳ / ۵ / ۱۳۹۹

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۵ : ۴۱ : ۱۷

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۸

طلوع خورشید: ۰۶:۱۴

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۵۷

غروب خورشید: ۲۰:۰۷

اذان مغرب: ۲۰:۲۶

وقت عشاء: ۲۱:۲۰

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات