درمان خارش واژن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان خارش واژن

درمان خارش واژن. چگونه خارش واژن را درمان کنیم؟ علت خارش واژن چیست و چه راه کارهایی جهت درمان کردن خارش واژن وجود دارند؟ آیا راه کار ساده و خانگی به منظور درمان خارش واژن وجود دارد؟ آیا می توان خارش واژن را در منزل درمان کرد یا حتما لازم است که به مراکز درمانی مراجعه شود؟

یکی از بیماری ها و مشکلات مهم زنانه که می تواند موجب آزار و ناراحتی خانم ها بشود ، خارش واژن می باشد. خارش ، التهاب یا سوزش واژن از جمله مسائلی است که ممکن است اکثر زنان را به نوعی درگیر خود بکند. خارش واژن اگر موقتی و گذرا باشد شاید چندان مساله مهمی به نظر نرسد اما اگر این مساله حالت مزمن و دائمی پیدا کند می تواند سبب بروز ناراحتی های زیادی شود. مخصوصا در دختران باکره ممکن است حساسیت به این موضوع دو چندان باشد. از این رو درمان خارش مزمن واژن یک مساله مهم و اجتناب ناپذیر محسوب می گردد.

برای درمان خارش واژن در ابتدا لازم است تا علت خارش واژن شناخته شود و پس از آن می توان نسبت به درمان آن اقدام کرد. علت خارش واژن در حالت کلی می تواند ناشی از برخی بیماری های مقاربتی یا عدم نظافت صحیح و سایر علل مشابه باشد. اگر خارش واژن منشاء بیماری داشته باشد طبیعی است که حتما باید نسبت به درمان آن بیماری اقدام کرد تا با درمان شدن بیماری ، خارش واژن نیز از بین برود. اگر خارش واژن منشاء نظافتی دارد لازم است تا در نظافت ناحیه شرمگاهی دقت بیشتری شود تا خارش واژن مرتفع شود.

اما گاهی اوقات ، خارش واژن نه منشاء بیماری دارد و نه منشاء نظافتی. یعنی زنان محترم با وجودی که نه تنها بیماری های مقاربتی ندارند بلکه سایر بیماری هایی هم که ممکن است سبب خارش واژن شود را نیز ندارند و اتفاقا در نظافت این ناحیه نیز اهتمام دارند. ولی با این وجود از خارش مزمن ناحیه واژن رنج می برند. در این حالت چه باید کرد؟

در این حالت ، خارش مزمن واژن می تواند به سبب وجود قارچ ها و باکتری هایی باشد که در این ناحیه وجود دارند و با نظافت معمول نیز از بین نمی روند. چون این ناحیه معمولا مرطوب است می تواند محل مناسبی برای رشد این قارچ ها و باکتری ها باشد و این قارچ ها و باکتری ها سبب خارش واژن به صورت مزمن می شوند که اصطلاحا به این نوع خارش ، خارش قارچی واژن اطلاق می گردد. حال سؤال اصلی این است که راه درمان خارش واژن در این حالت چیست و چگونه می توان قارچ ها و باکتری های موجود در این منطقه از بدن را از بین برد و خارش قارچی واژن را درمان کرد؟

ممکن است راه های درمانی مختلفی از جمله استعمال بعضی از داروهای موضعی جهت این کار پیشنهاد شود که ممکن است مؤثر باشند یا نباشند. اما یک راه درمان ساده ، بسیار مؤثر ، بسیار ارزان و بسیار مفید جهت درمان خارش واژن و مخصوصا خارش های مزمن واژن وجود دارد و آن استفاده از نوره یا واجبی جهت نظافت موهای زائد ناحیه تناسلی می باشد.

امروزه با گسترش استفاده از انواع تیغ و ژیلت ها جهت نظافت موهای زائد ناحیه شرمگاهی (تناسلی) شاید کمتر به استفاده از نوره توجه شود. اما باید توجه داشته باشیم که نوره بهترین راه درمان خارش ناحیه تناسلی زنان و دختران (علی الخصوص خارش قارچی واژن) و مخصوصا از نوع مزمن آن می باشد.  نظافت موهای زائد بدن از جمله موهای زائد ناحیه شرمگاهی با استفاده از نوره ، علاوه بر مساله نظافت دارای اثرات فراوان دیگری نیز می باشد. از فواید استعمال نوره در زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از سرطان خون - این اثر در مردان و زنان ، مشترک می باشد.
     
  • جلوگیری از سرطان سینه در زنان - در این رابطه مطالعه مطلب نقش نوره در پیشگیری از سرطان سینه توصیه می گردد.
     
  • جلوگیری از سایر سرطان ها از جمله سرطان رحم در خانم ها
     
  • افزایش میل جنسی - این خاصیت برای مردان نیز وجود دارد

و فواید فراوان دیگری وجود دارند که از حوصله این بحث خارج هستند و علاقمندان می توانند در این زمینه به مطالب فواید استفاده از نوره برای زنان ، درمان عفونت قارچی واژن با نوره و درمان سرد مزاجی زنان و مردان با نوره یا به منابع معتبر دینی و طب اسلامی مراجعه نمایند.

ذکر یک نکته بسیار اهمیت دارد و آن این است که منظور از نوره یا واجبی در این نوشتار ، نوره طبیعی می باشد نه نوره های شیمیایی. منظور از نوره طبیعی ، نوره آرسنیک دار و زرنیخ دار می باشد و خاصیت ضد سرطانی نوره مربوط به همین ماده آرسنیک است که در ترکیب نوره های طبیعی وجود دارد ولی در نوره های شیمیایی ، آن را حذف می کنند!

مطلب مهم دیگر در ارتباط با روش استفاده از نوره می باشد که در این زمینه نیز مطالعه مطلب روش صحیح استفاده از واجبی و نوره توصیه می شود.

استفاده از نوره ، راهی بی خطر و پر از فایده برای درمان خارش قارچی مزمن واژن می باشد که علاوه بر آن دارای اثرات فراوان دیگری نیز است و توصیه به همه زنان محترم آن است که حداقل هفته ای یک بار از نوره طبیعی جهت نظافت موهای زائد ناحیه شرمگاهی و زیر بغل استفاده نمایند.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۸۹۰۰۸۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۰۲۶۵۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۸۲۱۵۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۶۵۴۰۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۳۱۰۲۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۱۴۹۱۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۲۸۸۳۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۱۸۰۶۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۰۶۷۹ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۷۳۳۷۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۵۳۵۴۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۴۵۲۴۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۴۲۴۵۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۳۴۹۳۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۲۹۷۵۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۱۲۵۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۶۸۳۶۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۵۸۴۳۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۵۷۵۷۷ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۵۰۷۷۱ بازدید)

احادیث بارداری

هرگاه كسى از شما خواست به همسرش درآيد ، بايد در اوّل ماه ها و نيمه ماه ها خوددارى كند چرا كه شيطان در اين دو زمان ، فرزند خواهى مى كند و شيطان ها در اين زمان خواستار مشاركت [در نطفه ]هستند . از اين رو مى آيند و باردار مى كنند.

حضرت علی (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۲۷ / ۱۰ / ۱۳۹۷

۱۰ جمادی الاول ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۵ : ۲۶ : ۱۸

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۵

طلوع خورشید: ۰۷:۱۳

اذان ظهر: ۱۲:۱۴

اذان عصر: ۱۴:۵۶

غروب خورشید: ۱۷:۱۶

اذان مغرب: ۱۷:۳۶

وقت عشاء: ۱۸:۲۵

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۰

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات