درمان سردی تخمدان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان سردی تخمدان

درمان سردی تخمدان چگونه است؟ چگونه می توان تخمدان سرد را گرم کرد؟ برای درمان سرد بودن تخمدان چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ روش طب سنتی در حالت کلی جهت رفع سردی تخمدان چگونه است؟ آیا درمان سردی تخمدان در خانه ممکن است؟ برای گرم کردن تخمدان در روش سنتی چه اقداماتی می توان انجام داد؟ بحث مطلب حاضر در مورد درمان سردی تخمدان می باشد و قصد داریم تا شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی را با اصول و روش های درمان سردی تخمدان و گرم کردن تخمدان آشنا کنیم و امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته و مفید بوده باشد.

سردی تخمدان یکی از مشکلات مربوط به زنان می باشد که ارتباط تنگاتنگی با بحث کیست تخمدان و همچنین نازایی زنان دارد. علل سردی تخمدان در زنان مختلف می تواند متفاوت باشد اما معمولا چند عامل مهم هستند که در سردی تخمدان ها تاثیر دارند. تغذیه و سبک زندگی از علل مهم سردی تخمدان ها در زنان به شمار می روند. البته ما در این مطلب به علت سردی تخمدان نمی پردازیم و همانطور که عرض شد ، مطلب حاضر به درمان سردی تخمدان اشاره دارد.

برای درمان سردی تخمدان بایستی سراغ طب سنتی و روش های سنتی برویم زیرا روش های طب سنتی برای درمان سردی تخمدان فوق العاده مفید هستند. اما در روش های سنتی چگونه سردی تخمدان درمان می شود. در این جا به اهم روش های مربوط به درمان سرد بودن تخمدان ها اشاره کرده و توضیحاتی را نیز درباره هرکدام ارائه می دهیم تا ذهن شما خواننده محترم سایت 2زندگی نسبت به مساله درمان سردی تخمدان ، فعال شده و دید بهتری در این زمینه پیدا کنید.

مهمترین مسائل مرتبط با درمان تخمدان سرد را می توان در روش های زیر خلاصه کرد:

  1. پاک سازی بدن
  2. اصلاح تغذیه
  3. گرم کردن بدن به صورت کلی
  4. گرم کردن بدن به صورت موضعی
  5. اصلاح سبک زندگی

حال می خواهیم هریک از این روش ها را تا حد امکان توضیح دهیم.

پاک سازی بدن

پاک سازی بدن چیست و چه نقشی در درمان سردی تخمدان دارد؟ پاک سازی بدن به روش دفع مواد فاسد ، زائد و اخلاط فاسد از بدن گفته می شود. وجود اخلاط فاسد در بدن از یک طرف باعث بروز بیماری ها و مشکلات مختلف برای بدن می شود و از طرف دیگر می تواند مانعی بر سر راه درمان بیماری های بدن باشد. از این رو یکی از اولین اقدامات در درمان بیماری ها از منظر طب سنتی ، پاک سازی بدن می باشد. پاک سازی بدن از طرق مختلفی انجام می شود که از آن جمله می توان از مصرف داروهای گیاهی دفع کننده اخلاط فاسد ، حجامت و اصلاح تغذیه نام برد. اگر بدن پاک سازی نشود ، درمان نیز به سختی جواب می دهد. پس بنابر این ابتدا بایستی به پاک سازی بدن اقدام شود و بعدا درمان شروع گردد.

اصلاح تغذیه

اصلاح تغذیه به عنوان دومین قدم در مسیر درمان سردی تخمدان به حساب می آید. یکی از علل مهم و بسیار تاثیرگذار در سرد شدن تخمدان ها ، تغذیه ناصحیح است. پس بنابر این برای رفع سردی تخمدان نیز ، اصلاح تغذیه می تواند روش بسیار مؤثر و تعیین کننده ای باشد. اصلاح تغذیه نه تنها در درمان سردی تخمدان مؤثر است بلکه نقش مهمی در درمان سایر مشکلات بدن نیز دارد. تغذیه های ناسالم و همچنین روش استفاده غیر اصولی از تغذیه های سالم باعث به وجود آمدن بیماری ها و مشکلات زیادی در بدن می گردد که نمونه آن سرد شدن تخمدان های زن می باشد. در طب سنتی یکی از تدابیر مفید در درمان بیماری ها ، اصلاح تغذیه می باشد. اصلاح تغذیه به معنای حذف تغذیه ناسالم مثل فست فود ها و مصرف تغذیه سالم به شکل صحیح می باشد که نمونه این مورد هم مصرف کاهو با عسل یا کاهو با شیره خرما یا کاهو با شیره انگور می باشد. اصلاح تغذیه زیر نظر یک پزشک حاذق طب سنتی می تواند یک گام اساسی و مؤثر در درمان سردی تخمدان در زنان باشد.

گرم کردن بدن به صورت کلی

علاوه بر پاک سازی بدن و اصلاح تغذیه ، گام مهم دیگری که می تواند در جهت درمان سردی تخمدان ها مورد استفاده قرار بگیرد ، گرم کردن بدن به صورت کلی می باشد. وقتی که کل بدن را گرم می کنیم ، ناحیه تخمدان ها هم که جزئی از بدن زن هستند گرم می شوند و این یکی از روش های گرم کردن تخمدان سرد می باشد. گرم کردن کل بدن با مصرف برخی مواد غذایی دارای طبیعت گرم انجام می شود. نمونه ای از مواد غذایی با طبیعت گرم که در درمان سردی تخمدان مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: عسل طبیعی ، خرما و کندر. توجه داشته باشیم که در این زمینه دو نکته ، بسیار مهم بوده و بایستی مورد توجه قرار گیرند. نکته مهم اول آن است که مصرف این مواد بایستی به روش اصولی انجام شود تا تاثیر مثبتی در بدن داشته باشد و نکته مهم دوم هم این است که از مصرف بیش از حد گرمیجات که باعث گرم شدن بیش از حد کل بدن می شود بایستی پرهیز شود زیرا گرم کردن بیش از حد کل بدن می تواند موجب عوارض دیگر در بدن از جمله فشار خون بالا شود.

گرم کردن بدن به صورت موضعی

در بالا اشاره شد که از گرم کردن کلی بدن برای درمان سردی تخمدان استفاده می شود اما این کار محدودیت دارد و نمی توان بدن را به مقدار زیاد به صورت کلی گرم کرد زیرا می تواند عوارض دیگری ایجاد کند. از این رو در کنار گرم کردن کلی بدن ، از گرم کردن موضعی بدن برای درمان سردی تخمدانها استفاده می گردد. در روش گرم کردن بدن به شکل موضعی ،  ناحیه تخمدان ها در بدن زن را که در طرفین قسمت پایین شکم قرار دارد با استفاده از بادکش گرم و خشک و نیز مالیدن روغن های گرم مثل روغن سیاهدانه ، گرم می کنند. گرم کردن موضعی ناحیه تخمدان ها تاثیر بسیار زیادی در درمان سردی تخمدان دارد و باعث افزایش و بهبود گردش خون در ناحیه تخمدان های زن می شود.

اصلاح سبک زندگی

قدم مهم بعدی در درمان سردی تخمدان ها اصلاح سبک زندگی است. متاسفانه سبک زندگی امروزی در ابتلاء زنان به سردی تخمدان نقش بسیار زیادی دارد. به عنوان فقط یک نمونه به نقش تشک های ابری اشاره می شود. امروزه استفاده از تشک های ابری مخصوصا در تخت خواب ها زیاد شده است. تشک های ابری خاصیت سردی دارند و وقتی که بدن زنان به مدت طولانی در معرض تماس با این تشک ها قرار می گیرد ، به تدریج سردی به کل بدن زنان سرایت می کند و موجب بروز مشکلات و بیماری های مختلف می گردد که نمونه بارز آن ، سردی تخمدان ها می باشد. از این رو استفاده از تشک و لحاف های سنتی که در آن ها از پشم گوسفند استفاده شده و خاصیت گرمی دارند به جای تشک های ابری ، در رفع سردی بدن و سردی تخمدان ها نقش بسیار مؤثری دارد.

علاوه بر تشک های ابری می توان از کفپوش های سرامیکی ، لباس های تنگ و چسبان بخصوص شلوارهای تنگ و چسبان ، لباس های پلاستیکی و فرش های ماشینی از جمله علل سردی تخمدان ها نام برد. علاوه بر اینها یکی از عواملی که می تواند در سرد شدن تخمدان نقش زیادی داشته باشد ، استحمام در ایام پریود می باشد. پرهیز از استحمام در ایام قاعدگی می تواند از سرد شدن تخمدان پیشگیری کرده و به رفع سردی تخمدان کمک شایانی بکند.

از این رو اصلاح سبک زندگی و پیروی از سبک زندگی سنتی و اسلامی می تواند راهگشای درمان مشکلات بسیاری باشد که نمونه آن درمان شدن سردی تخمدان در زنان است.

اگر فردی آشنایی خوبی با این روش ها داشته باشد می تواند در خانه به درمان سردی تخمدان اقدام کند اما اگر آشنایی کافی با این روش ها وجود ندارد ، مراجعه به یک پزشک حاذق طب سنتی و درمان تحت نظر او توصیه می گردد.

در این مطلب به چند روش در درمان سردی تخمدان اشاره شد که امیدواریم مفید بوده باشد و در درمان سرد بودن تخمدان ها که یکی از مشکلات بزرگ در زنان امروزی می باشد ، گام های مؤثری باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۳ هفته قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۲ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۳ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۵ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۶ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۶ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۶ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۶ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۶ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۶ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۶ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۶ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۷ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۹۰۵۵۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۲۷۶۷۸ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۷۷۱۷۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۴۰۶۰۴ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۳۷۱۶۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۰۷۱۹۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۰۷۷۳۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۷۴۴۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۳۹۱۱۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۸۰۳۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۳۴۵۷۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۹۳۳۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۰۵۹۶۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۳۱۸۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۱۸۹۵ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۳۳۰۷۱ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۶۵۳۹ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۵۵۹۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۰۲۱۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۷۹۸۸ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۳ / ۶ / ۱۳۹۸

۲۳ ذيحجه ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۶ : ۴۶ : ۰۶

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۱

طلوع خورشید: ۰۶:۳۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۸

غروب خورشید: ۱۹:۴۲

اذان مغرب: ۲۰:۰۱

وقت عشاء: ۲۰:۵۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات