درمان سردی رحم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان سردی رحمدرمان سردی رحم به چه صورت است؟ با چه روشی می توان به درمان سردی رحم پرداخت؟ سردی رحم یکی از مسائلی است که به علل مختلف می تواند در زنان به وجود بیاید. سردی رحم رابطه تنگاتنگی با مساله بارداری و بچه دار شدن دارد زیرا سردی رحم می تواند موجب عدم بارداری یا نازائی شود. شاید شنیدن کلمه نازائی برای بعضی از خانم ها و بستگان آن ها ناراحت کننده باشد اما واقعیت آن است که اگر سردی رحم درمان نشود ممکن است خدای ناکرده این حالت اتفاق بیفتد. البته خبر خوش آن است که طب سنتی راه حل مناسبی جهت درمان سردی رحم دارد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. یکی از علل مهم سردی رحم در زنان ، به تاخیر انداختن بارداری و بچه دار شدن است. برخی از زنان بنا به دلایلی ممکن است باردار شدن خود را به تاخیر بیندازند. هر چقدر که تاخیر در اقدام به بچه دار شدن بیشتر باشد به همان میزان ، رحم به طرف سرد شدن گرایش پیدا می کند. پس یکی از راه های جلوگیری از سردی رحم ، اقدام به بارداری و بچه دار شدن در اسرع زمان می باشد. از علل مهم دیگر سردی رحم که متاسفانه در روزگار فعلی شیوع بیشتری پیدا کرده ، استحمام زنان در زمان عادت ماهانه یا دوره پریود می باشد. استحمام زن در وقت قاعدگی نه تنها می تواند موجب سردی رحم شده بلکه می تواند زمینه ساز ایجاد کیست تخمدان در او نیز باشد. از این رو لازم است تا زنان محترم به منظور جلوگیری از سردی رحم و سایر مشکلات مرتبط ، از استحمام در زمان عادت ماهیانه خودداری کنند. مساله سوم و مهم دیگری که می تواند سبب ایجاد سردی رحم در زنان بشود ، تغذیه است. استفاده بیش از حد از سردیجات مثل گوشت مرغ و ... ، می تواند در سرد شدن رحم تاثیر زیادی داشته باشد. جهت جلوگیری از سرد گردیدن رحم ، رعایت تعادل در تغذیه بسیار مهم می باشد.

لازم به ذکر است که مطلب جاری در مورد علل سردی رحم نمی باشد و موارد بالا هم جهت آشنایی با برخی از این علت ها بیان شد. البته مسائل دیگری هم می توانند علاوه بر موارد بالا بر سردی رحم تاثیر گذار باشند و به عنوان نمونه می توان از مصرف برخی از دارو ها نام برد. علت سردی رحم هرچه باشد همانطور که اشاره شد ، مد نظر این مطلب نیست و مطلب حاضر بر درمان سردی رحم می پردازد ؛ هر چند که آگاهی از علل سردی رحم می تواند گام مؤثری در درمان آن باشد. در این مطلب به درمان سردی رحم از منظر طب سنتی می پردازیم.

 

درمان سردی رحم در طب سنتی

طب سنتی راه درمان خوب و مناسبی جهت درمان سردی رحم دارد. راه اصلی و عمده درمان سردی رحم در طب سنتی ، گرم کردن رحم است! همین! اما مساله این است که چگونه؟ چگونه می توان رحم را گرم کرد؟ دو راه حل جهت گرم کردن رحم وجود دارد: 1) گرم کردن عمومی و کلی بدن و 2) گرم کردن موضعی ناحیه رحم. حال به بررسی و توضیح هریک از این راه حل ها می پردازیم. لازم به ذکر است که جهت نتیجه گیری بهتر لازم است تا هر دو این روش ها همزمان باهم به کار گرفته شوند.

 

گرم کردن عمومی و کلی بدن جهت درمان سردی رحم

رحم جزئی از بدن زنان محسوب می گردد و پرواضح است که گرم کردن بدن به طور عام ، سبب گرم شدن رحم هم خواهد شد. گرم نمودن کل بدن از طریق اصلاح تغذیه و کاهش مواد تغذیه ای با مزاج سرد و در مقابل ، افزایش مواد تغذیه ای با مزاج گرم صورت می گیرد. در این مرحله مطابق دستور پزشک مجرب ، مواد غذایی با طبیعت سرد مثل ماهی ، کاهو ، هندوانه ، گوشت مرغ ، شیر و ... در سبد غذایی زنان دارای سردی رحم کاهش یافته و در عوض ، مواد غذایی بیشتری با طبیعت گرم در سبد غذایی این زنان قرار می گیرد. از مواد غذایی با طبیعت گرم می توان از عسل [طبیعی] ، خرما ، سیاهدانه ، کندر ، گوشت گوسفند و ... نام برد. در این روش هر چقدر از میزان مواد غذایی با طبیعت سرد کاسته شده و در مقابل آن بر میزان مواد غذایی با طبیعت گرم در سبد غذایی زنان افزوده شود ، به همان میزان از سردی بدن زن کاسته می گردد و بدن زن کم کم به گرمی میل پیدا می کند. همانطور که ذکر شد چون رحم هم جزئی از بدن زن محسوب می شود پس رحم هم کم کم و با ادامه این روش ، شروع به گرم شدن می کند. سؤال این است که تا چه حد می توان بدن را از این طریق گرم کرد و آیا گرم کردن رحم از این طریق کافی است؟ پاسخ این است که شاید کافی باشد و شاید کافی نباشد و این بسته به میزان سردی رحم و شرایط بدنی زن دارد. اگر با گرم نمودن معقول کل بدن از این طریق ، سردی رحم درمان شد که خیلی خوب است اما اگر نشد لازم است تا در کنار این روش ، از روش گرم کردن موضعی هم استفاده شود. ضمن اینکه گرم نمودن زیاده از حد بدن به وسیله این روش ممکن است زمینه ساز افزایش فشار خون و مشکلات دیگر گردد ؛ پس تا حدی می توان این روش را ادامه داد. حال ببینیم روش گرم کردن موضعی چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد.
 

گرم کردن موضعی ناحیه رحم جهت درمان سردی رحم

گرم کردن موضعی بدن یکی از روش های درمان و گرم نمودن اعضاء و قسمت های بخصوصی از بدن می باشد. در روش گرم کردن موضعی بدن ، از بادکش گرم و مالیدن روغن های گرم مثل روغن سیاهدانه به ناحیه مورد نظر استفاده می شود. با استفاده از بادکش گرم و قرار دادن آن در نواحی مختلف بدن می توان آن نواحی را به طور موضعی گرم نمود. برای گرم کردن موضعی رحم هم از همین روش می توان استفاده کرد. به همین منظور ، قسمت زیر شکم زنان را بادکش گرم می گذارند و از این طریق ، به گرم کردن موضعی رحم اقدام می گردد. گرم نمودن موضعی بدن یک روش عالی جهت درمان سردی نواحی مختلف بدن است بدون اینکه کل بدن در معرض گرم شدن قرار گیرد. هانطور که ذکر شد علاوه بر گذاشتن بادکش گرم در ناحیه مورد نظر از طریق مالیدن روغن های گرم به ناحیه فوق هم می توان آن موضع را گرم کرد. معمولا روغن مالی بلافاصله بعد از برداشتن بادکش گرم انجام می شود.

 

پس دریافتیم که با گرم کردن کلی بدن و نیز گرم کردن موضعی بدن در ناحیه رحم می توان سردی رحم در زنان را درمان کرد. در کنار این دو عامل ، عامل مهمی که می تواند در درمان سردی رحم بسیار مفید باشد ، حجامت است. به طور خلاصه می توان گفت که حجامت با پاک سازی خون و انتقال بهتر مواد غذایی به رحم می تواند در رفع سردی رحم و گرم شدن آن نقش ارزنده ای داشته باشد.

ضمنا در کنار همه عوامل مادی که ذکر شد نبایستی از تاثیر عوامل معنوی نظیر دعا کردن و درخواست از خدای متعال و نیز صدقه دادن غافل شد زیرا که مسائل معنوی نقش بسیار مهمی در درمان بیماری ها دارند.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۱ هفته قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۲ هفته قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۲ هفته قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۳ هفته قبل)

قبل از نزدیکی چه بخوریم (۴ هفته قبل)

قرص ضد بارداری چیست (۴ هفته قبل)

راهکار های کاهش احتمال سقط جنین (۱ ماه قبل)

آموزش بارداری و حاملگی (۱ ماه قبل)

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۴ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۵ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۶ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۷ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۹ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۹ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۱۰ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱۰ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۱۱ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۱۱ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۱۱ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۲۵۷۰۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۲۵۸۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۲۶۷۴۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۰۶۸۴۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۶۴۵۴۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۴۹۳۳۹ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۴۳۳۶۷ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۹۵۹۲۰ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۴۳۰۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۶۱۱۹ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۹۳۸۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۶۲۹۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۶۷۶۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۶۳۵۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۱۷۹۶ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۶۳۵۸۰ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۴۳۵۰ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۱۹۸۶ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۸۷۶۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۵۹۲۲ بازدید)

احادیث بارداری

بِهْ بخورد كه نوزاد خوش بوتر و خوش رنگ تر خواهد شد.

حضرت علی عليه السلام درباره زن باردار

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۳ / ۱۱ / ۱۳۹۸

۲۷ جمادی الاول ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۹ : ۲۵ : ۲۳

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۳

طلوع خورشید: ۰۷:۱۱

اذان ظهر: ۱۲:۱۶

اذان عصر: ۱۵:۰۲

غروب خورشید: ۱۷:۲۲

اذان مغرب: ۱۷:۴۱

وقت عشاء: ۱۸:۳۰

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات