درمان کیست تخمدان با رازیانه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

درمان کیست تخمدان با رازیانه

درمان کیست تخمدان با رازیانه چگونه است؟ رازیانه چه نقشی در درمان کیست تخمدان زنان می تواند داشته باشد؟ آیا هر نوع کیست تخمدانی با رازیانه قابل درمان می باشد؟ رازیانه از چه جهت می تواند برای رفع کیست تخمدانها مفید باشد؟ کدام نوع کیست تخمدان با استفاده از رازیانه می تواند درمان شود؟ بحث این مطلب در مورد درمان کیست تخمدان با استفاده از رازیانه می باشد و می خواهیم بررسی کنیم ببینیم که خواص رازیانه برای تخمدان چیست و رازیانه چگونه می تواند در درمان کیست تخمدان زن مؤثر واقع شود. می خواهیم دیدگاه شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی را به روش درمان کیست تخمدان با رازیانه معطوف کرده و شرایط و نحوه آن را توضیح بدهیم.

بیماری کیست تخمدان یکی از بیماری های مرتبط با حوزه زنان می باشد که علاوه بر سلامت زن بر مساله باردار شدن آنها تاثیر مستقیمی دارد. کیست تخمدان سبب جلوگیری از بارداری می شود و اگر این بیماری مورد درمان قرار نگیرد خدای ناکرده ممکن است سبب نازائی و ناباروری در زنان گردد. به همین جهت درمان کیست تخمدان مخصوصا در زنانی که در سن باروری قرار دارند بایستی بسیار جدی گرفته شود.

اصولا دو راه عمده برای درمان کیست تخمدان وجود دارد. یک راه استفاده از روش ها و داروهای شیمیایی است و راه دوم استفاده از روش های طبیعی و سنتی. ما در این مطلب در مورد روش های درمان کیست تخمدان با استفاده از داروهای شیمیایی صحبت نمی کنیم و بحث اصلی ما در مطلب جاری در مورد روش درمان کیست تخمدان با استفاده از رازیانه است که جزء راه حل های طبیعی و سنتی برای رفع کیست تخمدان زنان محسوب می گردد.

شاید شما در مورد رازیانه مطالبی شنیده باشید و از تاثیرات آن بر بدن زنان آگاهی داشته باشید. اما تاثیر عمده رازیانه بر بدن زنان چیست که در درمان کیست تخمدانها نیز می تواند مؤثر باشد؟ پاسخ این پرسش در خاصیت رازیانه بر هورمون های بدن زنان می باشد. رازیانه اثر تنظیم کنندگی بر روی هورمون های بدن زنان دارد. تنظیم هورمون ها در بدن زنان به علل مختلف می تواند دچار مشکل شود. رازیانه با تنظیم کردن هورمون ها در بدن زنان می تواند مشکلات ناشی از عدم تنظیم بودن هورمونها در بدن زنان را برطرف کند.

حال کم کم به نکته اصلی بحث می رسیم. اگر دقت کرده باشید بحث ما در مورد تاثیر رازیانه بر رفع کیست تخمدانها بود. بله شاید شما نیز درست حدس زده باشید. یکی از علل سه گانه و مهم کیست تخمدان ها ، به هم خوردن تعادل هورمون ها در بدن زنان می باشد. از تنظیم خارج شدن تعادل هورمونهای بدن زنان می تواند منجر به کیست تخمدان خانم ها گردد. مصرف رازیانه در زنان می تواند هورمون های بدن زنان را تنظیم کند و تنظیم شدن هورمونها در بدن زنان ، باعث درمان کیست تخمدان در خانم ها خواهد شد و از این روست که مصرف رازیانه می تواند در درمان کیست تخمدان مفید باشد.

اما یک سؤال مهم وجود دارد و آن این است که آیا مصرف رازیانه در همه زنان می تواند کیست تخمدان را درمان کند؟ اگر بخواهیم منصفانه به این پرسش پاسخ داده باشیم بایستی گفت نه. اما چرا؟ با موشکافی بحث ، به پاسخ این چرا خواهیم رسید. در اینجا دو عامل را بررسی می کنیم که باعث می شود مصرف رازیانه در همه خانم ها منجر به درمان کیست تخمدان ، لااقل به طور کامل نشود.

  • عامل اول در اندازه و شدت یا ضعف کیست تخمدان می باشد. کیست تخمدان در زنان مختلف می تواند اندازه های متفاوت داشته باشد و دارای شدت یا ضعف باشد. مطمئنا اگر کیست تخمدان ، کوچک و ضعیف باشد ، راحت تر از حالتی که بزرگ و شدید باشد قابل درمان می باشد. به همین دلیل ، مصرف رازیانه می تواند در درمان کیست تخمدان در بعضی از خانم ها موفق عمل کند و شاید در بعضی از زنان نتواند موفق عمل کند یا لااقل به طور کامل نتواند این عمل را انجام دهد.
     
  • عامل دوم در نوع کیست تخمدان می باشد. در قسمت بالا به عوامل سه گانه کیست تخمدان اشاره شد. این سه عامل عبارتند از: به هم خوردن تعادل هورمون ها در بدن زنان ، سردی تخمدان و عفونت تخمدان. این سه عامل در مطلب 3 عامل اصلی و مادی کیست تخمدان مورد بررسی قرار گرفته اند. از بین این سه عامل ، فقط عامل عدم تنظیم بودن هورمونها می تواند با رازیانه درمان شود و نمی توان از رازیانه انتظار داشت که سردی تخمدان و عفونت تخمدان را نیز درمان کند. پس بنابر این اگر کیست تخمدان به علت عدم تعادل هورمونها در بدن زن باشد به احتمال زیاد با مصرف رازیانه درمان می شود اما اگر کیست تخمدان به دلایل دیگر یا ترکیبی از چند دلیل باشد ، در آن صورت نمی توان از رازیانه انتظار داشت که در درمان کیست تخمدان موفق عمل کند. البته رازیانه آن قسمت از کیست تخمدان را که منشاء هورمونی دارد درمان می کند ولی چون عوامل دیگری نیز در این زمینه دخیل هستند چنین به نظر می رسد که مصرف رازیانه در درمان کیست تخمدان مؤثر نیست!

این دو عامل سبب می شوند که رازیانه در برخی از زنان در درمان کیست تخمدان موفق عمل کند و این گروه از زنان نسبت به درمان کیست تخمدان با رازیانه دید مثبت داشته باشند و در مقابل ، در بعضی از زنان در درمان کیست تخمدان موفق عمل نکند (در ظاهر امر) و این گروه از زنان نسبت به درمان کیست با رازیانه دید مثبتی نداشته باشند.

به دلایل بالا معمولا در درمان کیست تخمدان از چندین روش به صورت ترکیبی استفاده می شود تا همه علل تاثیرگذار در کیست تخمدان تحت درمان قرار گیرند و رفع شوند. یکی از راه های درمان کیست تخمدان ، رفع عفونت از تخمدانها می باشد و در این زمینه درمان کیست تخمدان عفونی مد نظر است. در این خصوص از مواد ضد عفونت مثل پیاز می توان استفاده کرد. این موضوع در مطلب درمان کیست تخمدان با پیاز شرح داده شده است. مورد دیگر کیست تخمدانها ناشی از سردی تخمدانها می باشد که در این زمینه می توانید مطلب درمان کیست تخمدان با بادکش گرم را مطالعه نمایید.

درمان طبیعی و سنتی کیست تخمدان می تواند آثار و برکات فراوانی داشته باشد و در این زمینه توصیه می شود که زنان محترم سعی نمایند در صورت امکان با یک پزشک حاذق طب سنتی مشورت نمایند. امید است که انشاء الله به فضل الهی با درمان کیست تخمدان زنان به روش های سنتی و طبیعی ، نیازی به استفاده از روش های شیمیایی و حتی گاهی اوقات ، روش های جراحی نباشد.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۳۳۴۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۷۸۷۰۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۵۵۸۲۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۵۳۶۱۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۱۹۲۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۵۹۶۴۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۱۰۱۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۳۵۰۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۸۰۱۵ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۲۴۸۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۱۹۵۲ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۸۶۷۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۱۷۲۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۹۴۳۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۰۴۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۰۲۶۵ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۹۵۴۸ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۵۴۵۵ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۶۴۳۷ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۴۱۱ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۱۵ / ۴ / ۱۳۹۹

۱۳ ذيقعده ۱۴۴۱

ماه قمری ۲۹ روزه

۴۸ : ۴۳ : ۱۲

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۹

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۳:۰۹

اذان عصر: ۱۶:۵۸

غروب خورشید: ۲۰:۲۴

اذان مغرب: ۲۰:۴۵

وقت عشاء: ۲۱:۴۳

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۶

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات