نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان

آیا تشک فوم در نازایی زنان نقش دارد؟ آیا تشک ابری و اسفنجی در ناباروری زنان تاثیر دارد؟ تشک های فومی چه تاثیری بر روند باروری زنان دارند؟ چگونه خوابیدن بر روی تشک فوم می تواند در باروری زنان اختلال ایجاد کند؟ در این مقاله قصد داریم تا در مورد نقش و تاثیر منفی تشک های از جنس فوم و ابری بر نازایی زنان صحبت کرده و حقایقی را در این زمینه خدمت شما خوانندگان محترم سایت بارداری و حاملگی 2 زندگی بیان کنیم. پس اگر علاقمند به دانستن این مطلب هستید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

امروزه با گسترش تکنولوژی و افزایش تولید محصولات تصنعی ، زندگی مردم هم تحت تاثیر قرار گرفته است. وسایل تصنعی به شئون مختلف زندگی ما راه پیدا کرده اند. یکی از موارد مصرف لوازم تصنعی در وسایل خواب می باشد. امروزه انواع بالش ها و تشک ها و سایر لوازم خواب از مواد تصنعی ساخته می شوند. از جمله لوازم خواب که از مواد مصنوعی ساخته می شود و در خانه های امروزی می توان آن را پیدا کرد ، تشک های مصنوعی ساخته شده از فوم (تشک فومی) یا اسفنج و ابر (تشک اسفنجی و ابری) هستند. این تشک ها مخصوصا در تخت خواب ها به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. یک اصطلاح برای این نوع تشک ها ، تشک مموری فوم می باشد. البته اصطلاحا به این نوع تشک ها تشک های طبی نیز اطلاق می گردد.

تشک مموری فوم

در زیر ساخت لایه های تشک های فومی از مموری فوم استفاده می شود. همانطور که در بالا اشاره شد به این نوع تشک ها ، تشک طبی هم اطلاق می گردد. یک نوع دیگر تشک فومی دارای فنر می باشد که به این نوع تشک ها نیز ، تشک طبی فنری اطلاق می گردد. تشک های فوم در وزن ها و تراکم های متفاوتی از فوم های پلی اورتان منعطف پتروشیمیایی یا فوم های لاستیکی لاتکس ساخته می شوند.

اما سؤال مهمی که وجود دارد این است که آیا صرفا دادن لقب تشک طبی به این دسته از تشک ها نشانه کاملا سالم بودن آن هاست؟ پاسخ به این پرسش ، منفی است. البته امروزه اصطلاح طبی را برای وسایل دیگر از جمله کفش نیز به کار می برند. اما نباید فکر کنیم که اگر محصولی دارای برچسب طبی باشد پس صد در صد سالم و بی ضرر است!

تشک مموری فوم در کنار برخی فوایدی که ممکن است داشته باشد دارای یک ضرر بسیار بسیار مهم می باشد. شاید در زمان انتخاب و خرید این نوع تشک ها صرفا به جذابیت ظاهری یا نشان طبی داشتن این ها اکتفا کرده و چه بسا از ضرر هایی که ممکن است داشته باشند بی خبر باشیم. غافل از اینکه با خرید و استفاده از تشک مموری فوم در واقع یکی از علل بسیار مهم برای ناباروری و نازایی زنان را با خود به خانه می آوریم! شاید کمی تعجب برانگیز باشد اینطور نیست؟ بله شاید تعجب بکنید! اما اصلا جای تعجب ندارد چرا که با مطالعه ادامه مطلب متوجه یک حقیقت تلخ خواهید شد. آیا هیچ به این اندیشیده اید که چرا امروزه آمار ناباروری و نازایی در بین زنان جوان رو به گسترش می باشد؟ شاید دلایل مختلفی برای این مساله ذکر شود که هرکدام در جای خود می تواند مورد بررسی قرار گیرد. ولی آیا تا به حال فکر کرده اید که یکی از علل مهم مربوط به نازایی و ناباروری زنان مخصوصا در زنان جوان ، استفاده از تشک های فومی یا اسفنجی یا تشک ابری می باشد؟ البته قصد و هدف از ارائه مقاله حاضر ، نفی تشک های فومی یا طبی نیست اما بیان حقیقت را لازم می دانیم.

امروزه زنان جوان از تخت خواب هایی که دارای این نوع تشک ها هستند استفاده می کنند و وقتی هم که خدای ناکرده به نازایی دچار می شوند دنبال راه حل و درمان های مختلف و بعضا گران قیمت هستند تا صاحب فرزند شوند. اما شاید هیچ اطلاعی از این نداشته باشند که یکی از علل مهم مربوط به ناباروری آن ها همان تشکی است که بر روی آن می خوابند! اما واقعا چگونه تشک های فوم می توانند به عاملی برای نابارور شدن زنان منجر شوند؟

پاسخ سؤال بالا بسیار بسیار ساده است! و آن در طبیعت و خاصیت این تشک ها نهفته است. جنس تشک مموری فوم طوری است که دارای خاصیت سردی می باشد. به طور کلی ، مواد دارای خاصیت سردی از محیط اطراف ، گرما جذب می کنند. وقتی یک نفر بر روی تشک اسفنجی می خوابد ، گرمای بدن این شخص (چه زن و چه مرد) توسط این تشک جذب می شود. اگر در هنگام خواب کمی دقت بکنیم متوجه این نکته می شویم که بدن ما سرد می شود. اگر خوابیدن بر روی این تشک ها به ندرت باشد ، مشکل خاصی ایجاد نمی کند. اما اگر به مدت طولانی از تشک های ابری استفاده کنیم باعث جذب حرارت طبیعی بدن و سرد شدن بدن در طول زمان می شود. سردی بدن و مخصوصا سردی شکم از علل مهم ناباروری زنان می باشد. وقتی بدن زن در مواجهه با این تشک ها به مدت طولانی قرار بگیرد ، گرمای طبیعی خود را از دست می دهد و این می تواند منجر به ایجاد اخلال در عملکرد اندام های باروری زن گردیده و موجبات نازایی او را فراهم کند. اما چاره کار چیست؟ آیا باید استفاده از این تشک ها را محدود کرد؟

پاسخ آن است که اگر استفاده از تشک فومی را محدود کنیم بسیار عالی خواهد بود اما در غیر اینصورت یکی از بهترین راه ها برای در امان ماندن از ضرر این تشک ها ، استفاده از یک روکش با طبیعت گرم بر روی تشک می باشد. به عنوان مثال ، قرار دادن یک لحاف از جنس پشم گوسفند بر روی تشک به طوری که بدن به سمت سردی گرایش پیدا نکند می تواند یکی از راه حل های مناسب باشد.

توجه داشته باشیم که سردی بدن علاوه بر افزایش نرخ ناباروری در زنان از طریق ایجاد کیست تخمدان یا سردی رحم و ... ، می تواند منجر به مشکلات دیگری نیز بشود. استفاده از تشک های از جنس پشم گوسفند یکی از بهترین روش ها برای خوابیدن می باشد که موجب سلامتی زن و مرد نیز می شود. امیدواریم در حد توان توانسته باشیم منظور خود را بیان کرده باشیم و این مطلب برای علاقمندان ، مفید بوده باشد انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۳ ماه قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۶ ماه قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۸ ماه قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۹ ماه قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱۰ ماه قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۱۱ ماه قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۱۲ ماه قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۱۲ ماه قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۱ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۱ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۱ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۱ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۱ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۱ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۲ سال قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۲ سال قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۲ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۹۴۶۰۲ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۸۷۰۸۵۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۱۰۵۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۷۷۷۷۵۵ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۹۶۰۴۴ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۹۴۳۲۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۷۲۰۷۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۵۱۰۸۳ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۷۳۴۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۶۷۳۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۷۰۶۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۲۹۲۷ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۵۲۱۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۹۸۱۸۸ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۴۸۸۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۹۰۸۴۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۱۱۹۰ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۶۳۱۳ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۳۱۶۷ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۲۸۸۳۹ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۴ / ۷ / ۱۴۰۱

۲۹ صفر ۱۴۴۴

ماه قمری ۳۰ روزه

۴۴ : ۱۱ : ۰۴

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۱

طلوع خورشید: ۰۵:۵۵

اذان ظهر: ۱۱:۵۶

اذان عصر: ۱۵:۲۰

غروب خورشید: ۱۷:۵۶

اذان مغرب: ۱۸:۱۴

وقت عشاء: ۱۹:۰۱

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات