نقش تغذیه در سردی رحم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

سردی رحم ، نقش تغذیه

تغذیه چه نقشی در سردی رحم دارد؟ چه نوع تغذیه ای می تواند رحم زن را سرد کند؟ چرا توجه به سردی رحم مهم است و در اصلاح تغذیه جهت جلوگیری از سردی رحم و حتی درمان آن باید اهتمام نمود؟ رحم زن یکی از اندام های مهم بدن زنان جهت بارداری و حاملگی می باشد. جنین به امر الهی در رحم زن رشد و نمو کرده و بالاخره در موعد مقرر به دنیا می آید. شرایط رحم در زنانی که در سن باروری قرار دارند باید طوری باشد که بارداری شکل بگیرد. گاهی اوقات برخی مشکلات مرتبط با رحم وجود دارند که سبب جلوگیری از بارداری می شوند.

یکی از مشکلات رحم که نقش مهمی در جلوگیری از بارداری می تواند داشته باشد ، مشکل سردی رحم می باشد. سردی رحم یک مشکل در باروری زنان محسوب می گردد و زنانی که در سن باروری قرار دارند در صورت ابتلاء به سردی رحم بایستی در درمان آن کوشا باشند. هدف این مطلب در مورد درمان سردی رحم نیست و علاقمندان به این موضوع می توانند مطلب درمان سردی رحم را در سایت 2 زندگی مطالعه نمایند. هدف این مطلب بررسی نقش تغذیه در ابتلاء زنان به سردی رحم می باشد.

علل و عوامل مختلفی می توانند سبب سردی رحم شوند و یکی از علل آن ، تغذیه می باشد. تغذیه نامناسب یا در زمان نامناسب از علل سردی رحم به شمار می رود. گاهی تغذیه ناصحیح می تواند منجر به سردی رحم و عقیم شدن رحم گردد و گاهی نیز تغذیه خاص در یک زمان خاص می تواند منجر به سردی رحم بشود. در مورد هریک از این علل توضیحاتی خدمت شما خوانندگان محترم سایت 2 زندگی ارائه می گردد.

سردی رحم به دلیل تغذیه نامناسب

شاید شما نیز این عبارت را شنیده باشید که "غذای شما دوای شماست". بله غذا می تواند به عنوان دوا تلقی شود منتها این مساله دو سر دارد. گاهی شما دوایی را می خورید که سبب بهبود بیماری شما می شود و گاهی هم ممکن است دوایی بخورید که مناسب شما نیست و باعث بروز بیماری در شما گردد! تغذیه صحیح و مناسب همانند داروی مؤثر نقش مهمی در سلامت بدن ما ایفا می کند. گاهی بسیاری از بیماری های ما فقط با اصلاح تغذیه درمان می شوند و اصلا نیازی به استفاده از دارو یا سایر روش های پیچیده نیست.

سردی رحم در زنان هم از جمله بیماری هایی است که نقش تغذیه نامناسب در ایجاد و ادامه آن بسیار پر رنگ است. اما چگونه ممکن است که تغذیه در سردی رحم زنان نقش داشته باشد؟ برای پاسخ به این پرسش بایستی گفت که خدای متعال ، طبیعت های مختلفی را در وجود مواد غذایی قرار داده است. شاید شما نیز شنیده باشید که گفته می شود فلان ماده غذایی طبیعیت گرم دارد یا فلان ماده غذایی طبیعت سرد دارد. بدن انسان به هر دو طیف مواد غذایی با طبیعت سرد و با طبیعت گرم احتیاج دارد. اما گاهی اوقات ، ممکن است که ما مواد غذایی از یک نوع طبع را بیشتر از نوع طبع دیگر مصرف کنیم. در این صورت است که یک طبیعت از مواد غذایی حالت غلبه پیدا می کند.

به عنوان مثال: اگر ما مواد غذایی با طبیعت گرم را بیشتر از مواد غذایی با طبیعت سرد مصرف کنیم در این صورت ، گرمی در بدن ما افزایش می یابد و اصطلاحا به آن ، "غلبه گرمی" گفته می شود یعنی طبیعت گرم در بدن ما غلبه کرده است. یا در حالت عکس ، وقتی که مواد غذایی با طبیعت سرد را بیشتر از مواد غذایی با طبیعت گرم مصرف می کنیم در این صورت ، سردی در بدن ما افزایش می یابد و اصطلاحا به این حالت نیز "غلبه سردی" اطلاق می گردد.

غلبه سردی یا غلبه گرمی در بدن انسان اگر چنانچه به صورت مقطعی و خیلی کوتاه مدت باشد زیاد مهم نیست اما اگر این غلبه حالت مزمن و دراز مدت به خود بگیرد می تواند سبب بروز مشکلات مختلفی در بدن ما بشود. اگر غلبه سردی در بدن زنان به صورت مزمن و دراز مدت وجود داشته باشد این کار سبب سردی بدن زن خواهد شد و چون رحم زن نیز جزئی از بدن او می باشد در نتیجه ، رحم زن هم رو به سردی خواهد گذاشت. این نوع سردی رحم ناشی از سردی کل بدن اوست اما گاهی اوقات هم ممکن است نوعی از مواد غذایی مصرف کنیم که تاثیر مستقیم بر سردی رحم داشته باشند.

سردی رحم به دلیل تغذیه در زمان نامناسب

علاوه بر تغذیه نامناسب ، تغذیه در زمان نامناسب نیز یکی از علل و عوامل مهم سردی رحم می تواند باشد. منظور از تغذیه در زمان نامناسب آن است که تغذیه ای که ما انجام می دهیم به خودی خود اشکالی ندارد اما در یک زمانی این تغذیه را انجام می دهیم که می تواند سبب سردی رحم گردد. در این زمینه به قسمی از سفارشات پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) خطاب به امیر المؤمنین حضرت علی ابن ابی طالب (علیه السلام) اشاره می کنیم. آن حضرت در این خصوص چنین سفارش می نمایند:

یا علی! عروس را در هفته نخستین از خوردن شیرها و سرکه و گشنیز (سبزی امزنا) و سیب ترش بازدار، زیرا که زهدان از این چار ، سرد و نازاینده گردد و بوریا در گوشه خانه به از زن نازاینده است. اگر عروس بر سرکه خوردگی خون حیض ببیند هیچگاه به خوبی از آن پاک نگردد و گشنیز آن خون را درونش بشوراند و زایمان را بر وی دشوار گرداند و سیب ترش آن را از آمدن باز بدارد و بیماری بر وی گردد.

از سفارشات پیامبر اسلام (ص) خطاب به حضرت علی (ع)

سفارش بالا به خوبی نقش تغذیه در زمان نامناسب بر سردی رحم را بازگو می کند. پس زمانی که خانم ها به خانه بخت می روند ، در 7 روز اول [پس از آمیزش] از خوردن شیرها ، سرکه ، گشنیز و سیب ترش خودداری کنند تا رحم آنها دچار سردی نشود. البته ممکن است این یک دستور کلی باشد و وقتی که به قصد باردار شدن ، عمل نزدیکی انجام می شود نیز زنان سعی نمایند تا یک هفته از خوردن این چهار ماده غذایی خودداری کنند.

از مجموع مطالب بالا چنین استنباط می گردد که تغذیه مناسب و در زمان مناسب می تواند جلوی سردی رحم و نازا شدن رحم را بگیرد و اگر تغذیه زن ، نامناسب یا در زمان نامناسب انجام شود خدای ناکرده می تواند باعث سردی رحم و ناباروری او گردد. اصلاح تغذیه می تواند گام مثبتی در جهت جلوگیری از سردی رحم و درمان سردی رحم باشد و خانم های محترم در این زمینه می توانند از نظرات اطباء حاذق طب اسلامی و سنتی استفاده نمایند. پس زنان محترم سعی نمایند به تغذیه خود اهمیت دو چندان بدهند تا انشاء الله به فضل الهی هم در سلامت باشند ، هم باردار شوند و هم بارداری سالم و زایمان راحتی را نیز تجربه کنند.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۳ هفته قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۲ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۳ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۴ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۵ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۶ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۷ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۷ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۷ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۸ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۸ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۸ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۸ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۸ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۸ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۸ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۸ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۸ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۰۶۵۴ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۵۴۵۴۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۰۰۹۷۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۷۰۰۶۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۰۹۸۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۲۸۸۷۵ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۲۸۰۵۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۸۶۸۹۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۶۴۸۳۲ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۵۲۱۴۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۵۸۲۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۳۹۰۷۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۱۸۱۷۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۰۰۰۹ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۶۸۶۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۰۱۲۸ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۱۵۵۴۵ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۴۷۹۸ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۹۷۴۷۵ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۳۵۹۳ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۸ / ۷ / ۱۳۹۸

۲۱ صفر ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۲۵ : ۰۵ : ۱۸

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۵۱

طلوع خورشید: ۰۶:۱۵

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۵۷

غروب خورشید: ۱۷:۲۳

اذان مغرب: ۱۷:۴۲

وقت عشاء: ۱۸:۲۹

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۷

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات