نقش نوره در پیشگیری از سرطان سینه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

نقش نوره در پیشگیری از سرطان سینه

سرطان سینه در زنان

سرطان سینه (Breast Cancer) یکی از بیماری های زنان محسوب می گردد که متاسفانه امروزه شیوع زیادتری دارد. آمارها نشان می دهند که از هر 7 نفر زن یک نفر به سرطان سینه مبتلا می گردد.با توجه به تغییر سبک زندگی امروز ، علل و عوامل مختلفی ممکن است منجر به بروز سرطان سینه در خانم ها شوند. عمده هدف این نوشتار ، توضیح در مورد بیماری سرطان سینه یا علل و عوامل آن نیست ، بلکه بیشتر هدف این مطلب ، بررسی فقط یکی از موارد ممکن ابتلا به سرطان سینه و پیشگیری از این بیماری با استفاده از روش جایگزین می باشد.

یکی از نواحی بدن زنان که ارتباط تنگاتنگی می تواند با سرطان سینه داشته باشد ، ناحیه زیر بغل خانم ها می باشد. با توجه به مساله بوی بد زیر بغل در خانم ها ، خانم ها از مواد شیمیایی خوشبو کننده جهت از بین بردن بوی بد این ناحیه استفاده می کنند. نکته ای که در این میان وجود دارد و بسیار هم حائز اهمیت می باشد این است که این مواد خوشبو کننده متاسفانه می توانند یکی از عوامل مهم سرطان سینه در زنان باشند. این مواد شیمیایی از طریق پوست ناحیه زیر بغل جذب بدن شده و می توانند منجر به بیماری های مختلف در بدن زنان از جمله سرطان سینه در خانم ها شوند. بوی بد زیر بغل معمولا به دلیل وجود و فعالیت باکتری ها در این ناحیه می باشد. مواد خوشبو کننده شیمیائی که برای از بین بردن بوی بد زیر بغل استفاده می شوند عمدتا فقط خاصیت خوشبو کنندگی دارند و قادر نیستند باکتری های موجود در این ناحیه را که علت اصلی بوی بد زیر بغل می باشند از بین ببرند؛ البته در بعضی از مواد خوشبو کننده ممکن است مواد شیمیائی جهت از بین بردن باکتری ها گنجانده شده باشد ولی بازهم کارآئی این مواد زیر سؤال است.مسئله مهم دیگری که وجود دارد این است که ممکن است مواد موجود در بعضی از خوشبو کننده ها بتواند تا حدودی باکتری های ناحیه زیر بغل را از بین ببرد ولی باز هم به دلیل اینکه این مواد شیمیائی از طریق پوست زیر بغل جذب بدن خانم ها می شوند ممکن است باعث ابتلا خانم ها به سرطان سینه بشوند. گاهی اوقات هم مشاهده می شود که مواد خوشبو کننده زیر بغل نه تنها بوی بد این ناحیه را از بین نمی برند بلکه ترکیب بوی این مواد شیمیائی با بوی عرق زیر بغل منجر به تولید بوی بسیار نامطبوعی هم می شود! پس چاره کار چیست؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا چاره کار را بیان کنیم.

 

نقش نوره (واجبی) در جلوگیری از بوی بد زیر بغل و سرطان سینه در زنان

نوره که به آن واجبی یا داروی نظافت هم اطلاق می شود ، یک ماده طبیعی برای زدودن موهای زائد ناحیه شرمگاهی و ناحیه زیر بغل می باشد که از قدیم الایام مورد استفاده بشر قرار گرفته است.متاسفانه امروزه با تولید ژیلت و تیغ ، اشتیاق مردم به استفاده از داروی نظافت (واجبی) کم شده و همین موضوع باعث بسیاری از مشکلات در زندگی امروز ما گردیده است. شاید یکی از دلایل آن بوی تند این ماده باشد و شاید دلایل دیگری برای بعضی از مردم وجود داشته باشد که تمایلی به استفاده از نوره نداشته باشند. اما واقعیت این است که در کنار بعضی خواص مواد ، خواص دیگری ممکن است وجود داشته باشد که مورد خوشایند ما نباشد ولی به دلیل اهمیت آن لازم است تا از این مواد استفاده کنیم. به عنوان یک مثال ، سیر را در نظر بگیریم که چه فواید فراوانی دارد اما دارای بوی بد (به زعم ما!) هم می باشد. نوره هم همینطور است. در اینجا علاوه بر نظافت موهای زائد بدن ، به برخی از فواید دیگر استفاده از نوره مخصوصا در خانم ها اشاره کرده و قضاوت در این زمینه را به خود شما واگذار خواهیم نمود. یک نکته مهم را یادآوری می کنیم و آن این است که منظور این نوشتار ، نوره طبیعی و سنتی است که بود تندی هم (البته موقع استفاده) دارد که دلیل این بوی تند هم به خاطر وجود آرسنیک در ترکیب آن می باشد. متاسفانه در اکثر واجبی هایی که در بازار وجود دارند ، آرسنیک موجود در آن ها را خارج می کنند که منظور ما این نوع از واجبی ها نیست. شما می توانید نوره طبیعی را از عطاری های معتبر تهیه نمایید.

 • نوره (واجبی) قوی ترین ماده برای کشتن باکتری های ایجاد کننده بوی بد زیر بغل می باشد. نوره علاوه بر زدودن موهای زائد زیر بغل ، باکتری های موجود در این ناحیه را هم از بین می برد و در نتیجه بوی بد زیر بغل خود به خود مرتفع می شود! به همین سادگی! و دیگر نیازی به استفاده از خوشبو کننده های شیمیائی نیست!
   
 • نوره طبیعی (محتوی آرسنیک و دارای بوی تند هنگام استفاده کردن) به دلیل داشتن آرسنیک در ترکیب خود ، دارای اثر ضد سرطانی است که باعث جلوگیری از سرطان خون می شود و وقتی در ناحیه زیر بغل خانم ها مورد استفاده قرار گرفت در جلوگیری از سرطان سینه در زنان نقش بی بدیلی دارد.
   
 • نوره خاصیت سفید کنندگی پوست زیر بغل را دارد و از این بابت هم نیازی به سایر مواد یا روش ها (که ممکن است سبب ایجاد سرطان سینه در زنان شوند) جهت سفید کردن ناحیه زیر بغل نیست!
   
 • نوره به دلیل اینکه ناحیه زیر بغل زنان را بی نیاز از مصرف مواد شیمیائی خوشبو کننده یا سایر مواد شیمیائی می کند ، اثر غیر مستقیمی هم در جلوگیری از سرطان سینه در خانم ها دارد.
   
 • اثر اقتصادی استفاده از نوره را هم نباید نادیده گرفت زیرا هم قیمت خود نوره پائین است و هم چون بدن را بی نیاز از مواد شیمیائی یا سایر روش ها می کند نیز تاثیر اقتصادی مهمی دارد.
   
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاثیرات نوره در زنان می توانید مطلب فواید استفاده از نوره برای زنان را مطالعه نمایید.

حال که با فواید استفاده از نوره آشنا شدیم لازم است نکاتی را در رابطه با استفاده از نوره بیان کنیم.

 

نکات مهم در استفاده از نوره (واجبی)

در هنگام استفاده از نوره به نکات زیر حتما توجه نمایید:
 • از نوره های طبیعی و اصلی استفاده نمایید تا علاوه بر رفع موهای بدن از خواص ضد سرطانی آن هم بهره مند شوید. نوره های طبیعی را از عطاری های معتبر تهیه نمایید. نوره های طبیعی معمولا هنگام استفاده یک بوی تندی دارند که مربوط به همان آرسنیک موجود در آن است.
   
 • در روزهای چهارشنبه و جمعه از نوره استفاده ننمایید. پیامبر خدا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) یکی از دلایل مرض برص یا پیسی را استعمال نوره در این دو روز بیان می نمایند.
   
 • طبق حدیثی از حضرت امام رضا (علیه السلام) ، قبل از استفاده از نوره ، ناحیه مورد استعمال نوره را با آب سرد بشوئید تا منافذ پوست آن نواحی بسته شده و سبب زخم و جوش نشود.
   
 • نوره را با استفاده از آب گرم (نه داغ باشد و نه سرد) خمیر نمایید.
   
 • هنگام استفاده از نوره آن راببویید تا آرسنیک موجود در آن از طریق مجرای تنفسی به خون راه یافته و سبب جلوگیری از سرطان خون شود.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ هفته قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۲ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۳ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۵ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۶ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۶ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۶ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۶ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۶ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۶ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۶ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۶ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۷ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۹۰۵۶۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۲۷۶۸۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۷۷۱۷۳ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۴۰۶۰۹ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۳۷۱۷۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۰۷۲۰۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۰۷۷۵۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۷۴۴۸ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۳۹۱۲۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۸۰۴۶ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۳۴۵۷۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۹۳۴۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۰۵۹۷۰ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۳۱۸۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۱۸۹۷ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۳۳۰۷۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۶۵۴۰ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۵۵۹۷ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۰۲۱۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۷۹۹۱ بازدید)

احادیث بارداری

بِهْ بخورد كه نوزاد خوش بوتر و خوش رنگ تر خواهد شد.

حضرت علی عليه السلام درباره زن باردار

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۳ / ۶ / ۱۳۹۸

۲۳ ذيحجه ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۳۷ : ۵۱ : ۰۷

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۱

طلوع خورشید: ۰۶:۳۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۸

غروب خورشید: ۱۹:۴۲

اذان مغرب: ۲۰:۰۱

وقت عشاء: ۲۰:۵۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات