3 عامل اصلی و مادی کیست تخمدان


بسم الله الرحمن الرحیم

 

کیست تخمدان ، 3 عامل اصلی و مادی

کیست تخمدان (Ovarian Cyst) چیست؟ 3 عامل اصلی و مادی کیست تخمدان کدامند؟ این 3 عامل چه نقشی در کیست تخمدان دارند؟ چه راه های درمانی برای هر یک از این سه عامل وجود دارد؟ آیا یک روش درمانی می تواند برای درمان هر سه عامل مفید باشد یا اینکه هر عامل روش درمانی خود را طلب می کند؟ در طب جدید و طب سنتی چه راهکاری برای درمان این 3 عامل وجود دارد؟ آیا درمان طب جدید برای کیست تخمدان بهتر است یا درمان با طب سنتی؟

کیست تخمدان یا تنبلی تخمدان یکی از مشکلاتی است که در زنانی که در سن باروری قرار دارند می تواند مشاهده شود. کیست تخمدان علاوه بر ناراحتی هایی که می تواند برای زنان و دختران داشته باشد می تواند موجب ناباروری نیز بشود. یکی از علل شایع ناباروری زنان ، کیست تخمدان یا تنبلی تخمدان است. زنانی که در سن باروری قرار دارند و خواهان بارداری هستند اگر دچار کیست هستند حتما بایستی قبل از اقدام به بارداری نسبت به درمان کیست تخمدان یا درمان تنبلی تخمدان اقدام کنند.

سؤالی که ممکن است ذهن خانم های محترم را به خود مشغول کند و شاید سؤال شما خواننده محترم نیز باشد این است که چه عامل یا عواملی موجب ایجاد کیست در تخمدان زن می شوند؟ به عبارتی ، عامل کیست تخمدان چیست؟ در پاسخ باید گفت که کیست تخمدان همانند سایر بیماری ها می تواند متاثر از علل و عوامل مختلفی باشد. اما در این میان 3 عامل مهم ، اصلی و مادی وجود دارند که سبب ساز کیست تخمدان در زنان و دختران محسوب می شوند. در این مطلب به بررسی این سه عامل می پردازیم.

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی در بدن زنان یکی از علل مهم و اصلی در ایجاد کیست تخمدان محسوب می شود. تغییرات هورمونی در بدن زنان و ایجاد اختلالات هورمونی در بدن آن ها باعث ایجاد اختلال در عملکرد صحیح تخمدان های زنان شده و این اختلال می تواند منجر به کیست تخمدان یا تنبلی تخمدان گردد.

تغییرات هورمونی در بدن زنان به دلایل مختلفی می تواند ایجاد شود. از جمله این دلایل می توان به مصرف برخی از داروها ، بیماری ، خوردن بعضی از مواد غذایی نظیر مرغ های هورمونی و حتی عفونت بدن زنان اشاره کرد. هر چند که این عوامل ممکن است تاثیر یکسانی در ایجاد کیست تخمدان نداشته باشند اما تاثیر آن ها را در ایجاد کیست تخمدان نمی توان نادیده گرفت.

سردی

سردی دومین عامل مهم کیست تخمدان محسوب می گردد. سردی تخمدان نیز موجب اختلال در کارکرد تخمدان های زنان شده و سبب ایجاد کیست تخمدان می گردد. سردی تخمدان ها می تواند به علت تغذیه نامناسب و مصرف بیش از حد سردیجات ایجاد شود یا اینکه به واسطه سردی موضعی و عدم پوشش مناسب ناحیه تخمدان ها باشد. سردی عمومی بدن نیز می تواند در سردی تخمدان ها دخیل باشد. تغییر سبک زندگی در سردی تخمدان های زنان نقش مستقیمی می تواند داشته باشد. عبور و مرور پابرهنه بر روی سرامیک و کاشی و خوابیدن بر روی تشک های دارای خاصیت سردی نظیر تشک های ابری از جمله علل دیگر سردی تخمدان زنان و دختران مخصوصا در زمانه حاضر می توانند محسوب گردند.

عفونت

سومین عامل مهم ایجاد کیست تخمدان در زنان و دختران ، مساله عفونت است. عفونت بدن زنان بر کارکرد صحیح تخمدان ها تاثیر منفی دارد و علاوه بر مشکلات متعددی که می تواند برای تخمدان ها از نظر سلامتی ایجاد کند ، می تواند موجب کیست تخمدان ها نیز بشود. عفونت حتی می تواند تعادل هورمون های بدن زنان را نیز به هم بریزد و از این جهت نیز نقش مضاعفی (به دلیل ایجاد تغییرات هورمونی) در به وجود آمدن کیست تخمدان داشته باشد. درمان عفونت بدن زنان نقش بسیار مهمی می تواند در درمان کیست تخمدان داشته باشد.

از جمله علل مهم عفونت در بدن زنان می توان به یبوست بدن آنها اشاره کرد. یبوست باعث عدم تخلیه به موقع مواد فاسد از بدن شده و موجب عفونت در بدن خواهد شد. درمان یبوست بایستی از اولویت های زنان در درمان کیست تخمدان محسوب شود.

حال که با سه عامل اصلی و مهم کیست تخمدان آشنا شدیم ببینیم طب جدید و طب سنتی چه راه کاری برای درمان آن دارند؟ طب جدید هرچند که شاید راه کار شیمیایی برای درمان عفونت و تغییرات هورمونی که منجر به کیست تخمدان می گردند داشته باشد اما فاقد راه حل مناسب برای درمان کیست تخمدان حاصل از سردی تخمدان ها می باشد. اما در طب سنتی ، راه درمان برای هر سه عامل ذکر شده وجود دارد.

در طب سنتی به موازات اصلاح تغذیه ، از بادکش گرم و خشک و مالیدن روغن های گرم برای درمان سردی تخمدان ، از رازیانه برای تنظیم هورمون ها و ایجاد تعادل هورمون ها در بدن زنان و از مواد ضد عفونی نظیر پولکی برای درمان عفونت تخمدان ها به منظور درمان کیست تخمدان استفاده می شود. ضمن اینکه گرم نمودن عمومی بدن تا حد معین نیز از تدابیر طب سنتی برای درمان کیست تخمدان محسوب می شود.

راه حل طب سنتی برای درمان کیست تخمدان به مراتب بهتر ، سالم تر و مؤثرتر است. هر چند که انتخاب با خانم های محترم و خانواده های آنان است که کدام شیوه درمانی را ترجیح دهند.

در کنار تدابیری که برای رفع کیست تخمدان صورت می گیرد از اصلاح سبک زندگی خود نیز غافل نشویم و توجه داشته باشیم که هرچقدر از روش های طبیعی و خداپسند در زندگی خود دور شویم به همان میزان بر مشکلات و بیماری های ما افزوده خواهد شد. نگاهی ساده به آمار بیماری ها و مشکلات دیگر و مقایسه آن با زمان قدیم ، می تواند ذهن ما را بیدار کند و این حقیقت را به ما نشان دهد.

مطالعه مطالب درمان گیاهی و خانگی کیست تخمدان ، درمان کیست تخمدان با بادکش گرم و عوامل مهم کیست تخمدان در این زمینه توصیه می شوند.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۱ هفته قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۲ هفته قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۳ هفته قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۳ هفته قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۳ هفته قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۳ هفته قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۴ هفته قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۱ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۲ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۲ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

ارتباط بیماری نقرس با نحوه نزدیکی (۲ ماه قبل)

بارداری با طب سنتی (۲ ماه قبل)

نزدیکی در شب شهادت چه حکمی دارد (۲ ماه قبل)

آیا تست بارداری با بی بی چک دقیق است (۲ ماه قبل)

بارداری با رحم اجاره ای چگونه است (۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۱۸۱۷۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۶۳۱۹۸۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۰۴۹۶۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۸۶۴۵۵ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۶۱۱۸۱ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۴۳۷۳۰۰ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۴۳۹۳۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۳۴۲۱۹۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۹۸۹۵۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۸۹۲۰۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۷۴۱۷۴ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۶۱۵۷۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۲۶۰۱۹۰ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۵۰۷۴۶ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۴۸۰۳۳ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۸۳۴۲۰ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۷۶۵۱۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۷۲۹۹۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۷۱۳۸۲ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۶۱۵۷۳ بازدید)

احادیث بارداری

بر تو باد كاسنى ، چرا كه منى را افزايش مى دهد و فرزند را نيكو مى گرداند . گرم و مليّن است و برمردانگى فرزند مى افزايد.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۵ / ۱ / ۱۳۹۸

۱۸ رجب ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۱ : ۴۵ : ۰۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۷

طلوع خورشید: ۰۷:۰۲

اذان ظهر: ۱۳:۱۰

اذان عصر: ۱۶:۴۰

غروب خورشید: ۱۹:۲۰

اذان مغرب: ۱۹:۳۸

وقت عشاء: ۲۰:۲۵

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۸

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات