تاثیر و نقش حجامت در جلوگیری از سقط جنین


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تاثیر و نقش حجامت در جلوگیری از سقط جنین

سقط جنین یکی از مسائلی است که در دوران بارداری به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. متاسفانه یک سری از حاملگی ها با موفقیت همراه نیست و منجر به سقط شدن جنین می شود. مساله ساقط شدن جنین ممکن است در بعضی از مادران باردار فقط یک بار رخ بدهد و در بعضی دیگر از خانم های باردار ، بیش از یک بار اتفاق بیفتد و حتی ممکن است بعضی از خانم های حامله ، سقط های مکرر و پشت سر هم داشته باشند. منظور از سقط جنین در این مطلب ، آنهایی هستند که به طور غیر عمد و به خودی خود اتفاق می افتند و مساله سقط جنین عمدی ، موضوع این مطلب نیست. افتادن جنین ممکن است شاید برای بعضی از مادران باردار زیاد ناراحت کننده نباشد و شاید برای برخی از مادران باردار بسیار ناراحت کننده باشد. سقط جنین علت واحد ندارد و علل و عوامل مختلفی می توانند موجب ساقط شدن جنین بشوند. همانطور که عوامل مختلف می توانند موجب سقط جنین شوند ، علل و عوامل مختلفی هم در جلوگیری از سقط جنین می توانند مؤثر باشند. در این مطلب می خواهیم به نقش و تاثیر انجام حجامت در زنان در جلوگیری از افتادن جنین بپردازیم و ببینیم حجامت زن چگونه می تواند جلوی سقط کردن او را بگیرد.

 

حجامت چگونه می تواند از سقط جنین جلوگیری کند؟

یکی از مسائل بسیار مهم در بارداری ، مساله سلامت خون مادر است. خون مادر از طریق جفت و بند ناف ، مواد غذائی لازم را از بدن مادر باردار به جنین منتقل می کند. برای سلامتی و رشد و تکامل مادی جنین ، لازم است تا مواد غذائی لازم و ضروری از طریق خون مادر و به طور منظم و مرتب به جنین منتقل شود و اگر چنانچه به هر دلیلی ، خون مادر نتواند مواد غذائی مورد نیاز را به موقع به جنین برساند و خللی در زمینه تغذیه جنین رخ دهد ، سلامتی جنین به خطر افتاده و احتمال سقط جنین بالا می‌رود. علل و عوامل مختلفی می توانند سبب اخلال در گردش خون مادر بشوند که یکی از آن ها ، غلظت خون مادر باردار می‌باشد. غلظت خون مادر حامله ، یکی از علل سقط جنین به شمار می‌رود. در طب شیمیایی برای درمان غلظت خون شاید داروهای شیمیایی قبل از اقدام به بارداری تجویز شود و در دوران بارداری هم ممکن است از آمپول های شکمی برای زنان باردار استفاده گردد. این مواد هر چه باشند به دلیل اینکه شیمیایی هستند و به دلیل ترکیبات آن ها ممکن است برای جنین ، خالی از اشکال نباشند. پس در صورت عدم استفاده از این مواد شیمیایی ، چاره کار چیست؟ چگونه می توان غلظت خون مادر حامله را کاهش داد تا خطر سقط جنین مرتفع شود؟ راه حل صحیح این کار ، استفاده از حجامت می باشد. حجامت ، بهترین راه کاهش غلظت خون و نیز پاک سازی خون از مواد فاسد و سمی می‌باشد. حجامت در دین مقدس اسلام بسیار سفارش و تاکید شده است. حجامت خانم های باردار در دو زمان می تواند انجام شود. یکی قبل از اقدام به بارداری و دیگری در زمان بارداری و در سه ماهه دوم بارداری و معمولا در ماه پنجم بارداری.

داروها و آمپول های شیمیایی شاید بتوانند غلظت خون مادر حامله را به طور موقت پائین بیاورند اما تاثیرات خوب حجامت را ندارند. حجامت زن باردار نه تنها سبب کاهش غلظت خون او به طور طبیعی می شود بلکه باعث تصفیه خون از مواد سمی هم می شود ؛ و این در حالی است که داروهای شیمیایی ضد غلظت خون نه تنها سموم خون را دفع نمی کنند بلکه خود ، عاملی در جهت افزایش سموم بدن هستند! حجامت به طور طبیعی ، غلظت خون زن را کاهش داده و سموم و مواد فاسد خون را نیز از بدن خارج می کند. حجامت ، تاثیرات بسیار مثبت دیگری از جمله کاهش و کنترل فشار خون بارداری نیز در بدن دارد. حجامت خانم های باردار موجب سلامتی آن ها و جنین موجود در شکم آنها به طور طبیعی می شود. حجامت زنان باردار علاوه بر تاثیرات مثبت آن در سلامتی مادر و جنین ، از نظر اقتصادی هم یک مساله بسیار مهم است. حجامت زنان باردار سبب می شود که از مصرف داروهای شیمیایی مختلف پرهیز شود و این از نظر اقتصادی ، هم برای خانواده ها مهم است و هم موجب عدم تحمیل هزینه های گزاف بر دوش دولت می شود.

در مورد حجامت زنان در بارداری و قبل از اقدام به بارداری ، رعایت موارد زیر توصیه می گردد:

  1. سعی شود حجامت خانم های باردار چه قبل از اقدام به بارداری و چه در دوران بارداری تحت نظر یک پزشک طب سنتی انجام شود و در این زمینه ، مشورت با یک پزشک حاذق طب سنتی توصیه می‌شود.
     
  2. از حجامت در روز جمعه خودداری شود.
     
  3. در مورد حجامت قبل از اقدام به بارداری و یا حتی حجامت در دوران بارداری ، سعی شود حجامت ، حداقل دوازده ساعت قبل از انجام عمل نزدیکی باشد و برای اطمینان بیشتر بهتر است که حجامت ، حداقل بیست و چهار ساعت قبل از زمان عمل نزدیکی انجام شود ؛ به عبارتی بین زمان انجام حجامت و زمان عمل آمیزش ، حداق مدت بیست و چهار ساعت فاصله باشد.
     
  4. اگر بتوانید حجامت را در زمان های خاص آن انجام دهید بسیار عالی می‌شود. زمان های خاص حجامت در یک سال ، تحت عنوان سالنمای حجامت مربوط به همان سال در دسترس هستند و معمولا در اینترنت نیز موجود می‌باشند.

ممکن است بعضی از خانم های محترم از انجام عمل حجامت به دلایل مختلف استنکاف نمایند ؛ اما لازم است توجه داشته باشند که امروزه و با وجود وسایل پیشرفته ، هیچ نگرانی در امر حجامت نداشته باشند و توجه نمایند که انجام حجامت بر روی سلامتی خود و جنین شان بسیار مؤثر می‌باشد و هیچ داروی شیمیایی و حتی گیاهی نمی‌تواند جایگزین حجامت شود.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

آزمایش اسپرم (۲ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۲ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۳ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۳ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۴ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۴ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۴ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۵ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۵ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۵ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۶ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۷ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۷ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۷ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۸ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۸ ماه قبل)

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد (۹ ماه قبل)

نزدیکی هر شب برای بارداری (۹ ماه قبل)

روش های کاهش درد هنگام نزدیکی (۹ ماه قبل)

نزدیکی منقطع چیست (۹ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۶۱۸۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۰۵۷۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۶۷۶۶۸۶ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۶۸۲۸۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۴۵۳۶ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۲۶۳۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۳۶۶۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۱۸۷۹۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۹۳۵۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۴۷۹۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۲۷۴۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۹۴۲۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۳۵۳۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۰۸۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۵۷۶۲ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۲۵۰۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۱۵۹۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۷۰۴۷ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۱۸۹۸۱ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۷۹۵۱ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز چهارشنبه

یا حی یا قیوم (۱۰۰ مرتبه)

امروز

چهارشنبه

۹ / ۷ / ۱۳۹۹

۱۲ صفر ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۱۵ : ۴۳ : ۱۹

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۵

طلوع خورشید: ۰۵:۵۹

اذان ظهر: ۱۱:۵۴

اذان عصر: ۱۵:۱۶

غروب خورشید: ۱۷:۴۹

اذان مغرب: ۱۸:۰۷

وقت عشاء: ۱۸:۵۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات