تاثیر و نقش حجامت در جلوگیری از سقط جنین


بسم الله الرحمن الرحیم

 

تاثیر و نقش حجامت در جلوگیری از سقط جنین

سقط جنین یکی از مسائلی است که در دوران بارداری به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. متاسفانه یک سری از حاملگی ها با موفقیت همراه نیست و منجر به سقط شدن جنین می شود. مساله ساقط شدن جنین ممکن است در بعضی از مادران باردار فقط یک بار رخ بدهد و در بعضی دیگر از خانم های باردار ، بیش از یک بار اتفاق بیفتد و حتی ممکن است بعضی از خانم های حامله ، سقط های مکرر و پشت سر هم داشته باشند. منظور از سقط جنین در این مطلب ، آنهایی هستند که به طور غیر عمد و به خودی خود اتفاق می افتند و مساله سقط جنین عمدی ، موضوع این مطلب نیست. افتادن جنین ممکن است شاید برای بعضی از مادران باردار زیاد ناراحت کننده نباشد و شاید برای برخی از مادران باردار بسیار ناراحت کننده باشد. سقط جنین علت واحد ندارد و علل و عوامل مختلفی می توانند موجب ساقط شدن جنین بشوند. همانطور که عوامل مختلف می توانند موجب سقط جنین شوند ، علل و عوامل مختلفی هم در جلوگیری از سقط جنین می توانند مؤثر باشند. در این مطلب می خواهیم به نقش و تاثیر انجام حجامت در زنان در جلوگیری از افتادن جنین بپردازیم و ببینیم حجامت زن چگونه می تواند جلوی سقط کردن او را بگیرد.

 

حجامت چگونه می تواند از سقط جنین جلوگیری کند؟

یکی از مسائل بسیار مهم در بارداری ، مساله سلامت خون مادر است. خون مادر از طریق جفت و بند ناف ، مواد غذائی لازم را از بدن مادر باردار به جنین منتقل می کند. برای سلامتی و رشد و تکامل مادی جنین ، لازم است تا مواد غذائی لازم و ضروری از طریق خون مادر و به طور منظم و مرتب به جنین منتقل شود و اگر چنانچه به هر دلیلی ، خون مادر نتواند مواد غذائی مورد نیاز را به موقع به جنین برساند و خللی در زمینه تغذیه جنین رخ دهد ، سلامتی جنین به خطر افتاده و احتمال سقط جنین بالا می‌رود. علل و عوامل مختلفی می توانند سبب اخلال در گردش خون مادر بشوند که یکی از آن ها ، غلظت خون مادر باردار می‌باشد. غلظت خون مادر حامله ، یکی از علل سقط جنین به شمار می‌رود. در طب شیمیایی برای درمان غلظت خون شاید داروهای شیمیایی قبل از اقدام به بارداری تجویز شود و در دوران بارداری هم ممکن است از آمپول های شکمی برای زنان باردار استفاده گردد. این مواد هر چه باشند به دلیل اینکه شیمیایی هستند و به دلیل ترکیبات آن ها ممکن است برای جنین ، خالی از اشکال نباشند. پس در صورت عدم استفاده از این مواد شیمیایی ، چاره کار چیست؟ چگونه می توان غلظت خون مادر حامله را کاهش داد تا خطر سقط جنین مرتفع شود؟ راه حل صحیح این کار ، استفاده از حجامت می باشد. حجامت ، بهترین راه کاهش غلظت خون و نیز پاک سازی خون از مواد فاسد و سمی می‌باشد. حجامت در دین مقدس اسلام بسیار سفارش و تاکید شده است. حجامت خانم های باردار در دو زمان می تواند انجام شود. یکی قبل از اقدام به بارداری و دیگری در زمان بارداری و در سه ماهه دوم بارداری و معمولا در ماه پنجم بارداری.

داروها و آمپول های شیمیایی شاید بتوانند غلظت خون مادر حامله را به طور موقت پائین بیاورند اما تاثیرات خوب حجامت را ندارند. حجامت زن باردار نه تنها سبب کاهش غلظت خون او به طور طبیعی می شود بلکه باعث تصفیه خون از مواد سمی هم می شود ؛ و این در حالی است که داروهای شیمیایی ضد غلظت خون نه تنها سموم خون را دفع نمی کنند بلکه خود ، عاملی در جهت افزایش سموم بدن هستند! حجامت به طور طبیعی ، غلظت خون زن را کاهش داده و سموم و مواد فاسد خون را نیز از بدن خارج می کند. حجامت ، تاثیرات بسیار مثبت دیگری از جمله کاهش و کنترل فشار خون بارداری نیز در بدن دارد. حجامت خانم های باردار موجب سلامتی آن ها و جنین موجود در شکم آنها به طور طبیعی می شود. حجامت زنان باردار علاوه بر تاثیرات مثبت آن در سلامتی مادر و جنین ، از نظر اقتصادی هم یک مساله بسیار مهم است. حجامت زنان باردار سبب می شود که از مصرف داروهای شیمیایی مختلف پرهیز شود و این از نظر اقتصادی ، هم برای خانواده ها مهم است و هم موجب عدم تحمیل هزینه های گزاف بر دوش دولت می شود.

در مورد حجامت زنان در بارداری و قبل از اقدام به بارداری ، رعایت موارد زیر توصیه می گردد:

  1. سعی شود حجامت خانم های باردار چه قبل از اقدام به بارداری و چه در دوران بارداری تحت نظر یک پزشک طب سنتی انجام شود و در این زمینه ، مشورت با یک پزشک حاذق طب سنتی توصیه می‌شود.
     
  2. از حجامت در روز جمعه خودداری شود.
     
  3. در مورد حجامت قبل از اقدام به بارداری و یا حتی حجامت در دوران بارداری ، سعی شود حجامت ، حداقل دوازده ساعت قبل از انجام عمل نزدیکی باشد و برای اطمینان بیشتر بهتر است که حجامت ، حداقل بیست و چهار ساعت قبل از زمان عمل نزدیکی انجام شود ؛ به عبارتی بین زمان انجام حجامت و زمان عمل آمیزش ، حداق مدت بیست و چهار ساعت فاصله باشد.
     
  4. اگر بتوانید حجامت را در زمان های خاص آن انجام دهید بسیار عالی می‌شود. زمان های خاص حجامت در یک سال ، تحت عنوان سالنمای حجامت مربوط به همان سال در دسترس هستند و معمولا در اینترنت نیز موجود می‌باشند.

ممکن است بعضی از خانم های محترم از انجام عمل حجامت به دلایل مختلف استنکاف نمایند ؛ اما لازم است توجه داشته باشند که امروزه و با وجود وسایل پیشرفته ، هیچ نگرانی در امر حجامت نداشته باشند و توجه نمایند که انجام حجامت بر روی سلامتی خود و جنین شان بسیار مؤثر می‌باشد و هیچ داروی شیمیایی و حتی گیاهی نمی‌تواند جایگزین حجامت شود.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۴ هفته قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۲ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۳ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۴ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۵ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۵ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۶ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۶ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۶ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۶ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۶ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۶ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۶ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۶ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۶ ماه قبل)

افزایش شانس بارداری با تغذیه (۶ ماه قبل)

اختلال نعوظ چیست (۷ ماه قبل)

بارداری با وجود کیست تخمدان (۷ ماه قبل)

نزدیکی به صورت ایستاده چه حکمی دارد (۷ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۹۹۰۵۶۸ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۲۷۶۸۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۵۷۷۱۷۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۴۰۶۱۰ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۳۷۱۷۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۰۷۲۰۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۰۷۷۵۲ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۷۷۴۴۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۳۹۱۲۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۳۸۰۴۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۳۴۵۷۷ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۲۹۳۴۲ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۰۵۹۷۲ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۷۳۱۸۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۱۸۹۷ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۳۳۰۷۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۰۶۵۴۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۰۵۵۹۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۰۲۱۰ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۱۸۷۹۹۱ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردار خود كُندر دهيد چرا كه كودك ، اگر در شكم مادر با كُندر تغذيه شود ، دلش استوار و عقلش افزون مى شود؛ اگر پسر باشد ، شجاع مى گردد و اگر دختر باشد سَرين او درشت شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۳ / ۶ / ۱۳۹۸

۲۳ ذيحجه ۱۴۴۰

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۹ : ۰۹ : ۰۸

فصل تابستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۰۱

طلوع خورشید: ۰۶:۳۱

اذان ظهر: ۱۳:۰۷

اذان عصر: ۱۶:۴۸

غروب خورشید: ۱۹:۴۲

اذان مغرب: ۲۰:۰۱

وقت عشاء: ۲۰:۵۱

نیمه شب شرعی: ۰۰:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات