طرز تهیه معجون عسل و شلغم


بسم الله الرحمن الرحیم

 

طرز تهیه معجون عسل و شلغم

معجون عسل و شلغم چه خاصیتی دارد؟ طرز تهیه معجون عسل و شلغم چگونه است؟ ترکیب عسل و شلغم چه نقشی در بدن دارد؟ معجون شلغم و عسل چه فوایدی برای کودکان دارد؟ مزیت استفاده از معجون عسل + شلغم برای زنان باردار چیست؟ شلغم و عسل چه نقشی در درمان سرماخوردگی دارند؟ قصد داریم در این مطلب در مورد یک معجون صحبت کنیم و همچنین طرز تهیه آن را شرح دهیم. امید می رود که این مطلب برای خوانندگان محترم سایت 2 زندگی مفید واقع شود.

عسل طبیعی یک درمان برای همه بیماری هاست. حضرت امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (علیه السلام) می فرمایند: "عسل شفای هر بیماری است". عسل یک ماده ضد عفونی کننده قوی می باشد که برای درمان انواع عفونت ها در بدن انسان بسیار نافع است. از طرف دیگر ، شلغم هم یک ماده ضد عفونت قوی و در واقع یک پنی سیلین طبیعی برای درمان عفونت های مختلف بدن می باشد. مخلوط عسل و شلغم که می توان آن را معجون عسل و شلغم هم نامید ، یک ترکیب فوق العاده عالی برای درمان انواع عفونت ها در بدن انسان می باشد. حتی در زمان سرماخوردگی کودکان هم می توان از این معجون استفاده کرد تا نیازی به استفاده از داروهای ضد عفونت شیمیایی نباشد. مخلوط کردن عسل با آب شلغم علاوه بر بالا بردن قدرت درمانی شلغم باعث خوش طعم شدن آب شلغم نیز می شود و این کار باعث می شود که آب شلغم به راحتی مصرف شود.

برای تهیه معجون شلغم و عسل می توان راه های مختلفی پیدا کرد که در این مطلب سه روش برای تهیه معجون عسل و شلغم ذکر می گردد:

روش اول

در این روش ، ابتدا مقداری از یک شلغم را به تکه های ریز خرد می کنیم. سپس آن ها را شسته و در یک ظرف می ریزیم. آنگاه کمی آب به آن اضافه می کنیم. مقدار آبی که اضافه می کنیم نباید زیاد باشد. سپس ظرف را بر روی شعله اجاق گاز قرار می دهیم. اجازه می دهیم تا مخلوط شلغم و آب به جوش بیاید. پس از به جوش آمدن مدت ۱۰ دقیقه صبر می کنیم و سپس ظرف را از روی شعله بر می داریم. مخلوط آب و شلغم را از یک صافی عبورمی دهیم. مقداری شهد عسل طبیعی را به آب شلغم حاصل شده اضافه کرده و هم می زنیم. معجون شلغم و عسل ما آماده است. بهتر است معجون شلغم و عسل ، به صورت ولرم میل شود.

روش دوم

در این روش یک عدد شلغم را انتخاب کرده و پس از تمیز کردن و شستن ، آن را درون یک ظرف می گذاریم. مقداری آب داخل ظرف می ریزیم به طوری که آب کمی بالای شلغم قرار گیرد. سعی کنید ظرف را کوچک انتخاب بکنید. ظرف محتوی شلغم و آب را بر روی شعله اجاق گاز قرار می دهیم. مخلوط شلغم و آب را آنقدر حرارت می دهیم که شلغم تقریبا حالت اسفنج آب کشیده را به خود بگیرد. اگر با یک قاشق به اسفنج فشار بیاورید می بینید که کمی نرم شده است. سپس شعله گاز را خاموش کرده و اجازه می دهیم که شلغم کمی سرد شود. سپس آن را از داخل ظرف درآورده و همانند اسفنج فشار می دهیم تا آب آن را جمع کنیم. آب شلغمی که به این ترتیب به دست می آید را با کمی شهد عسل طبیعی مخلوط می کنیم. به این ترتیب معجون عسل و شلغم ما آماده است.

روش سوم

در این روش ، یک عدد شلغم را طوری انتخاب می کنیم که ته آن تقریبا صاف باشد به طوری که صاف بر روی یک سطح قرار بگیرد. قسمت بالایی شلغم را کمی برش داده و با استفاده از نوک چاقو یا دسته قاشق یا چیزی شبیه آنها یک سوراخ در وسط شلغم ایجاد می کنیم. سوراخ ایجاد شده نه بایستی که خیلی سطحی باشد و نه خیلی عمیق. آن را در داخل یک ظرف گذاشته ، آنگاه ظرف مورد نظر را بر روی شعله گاز قرار داده و داخل ظرف را آنقدر آب می ریزیم که از سطح شلغم پایین تر باشد. باید مواظب باشیم که آب داخل سوراخ ایجاد شده نریزد. سپس مقداری شهد عسل طبیعی را در سوراخی که ایجاد کرده ایم می ریزیم. شعله اجاق گاز را روشن کرده و اجازه می دهیم تا آب درون ظرف به جوش بیاید. به محض جوش آمدن آب ، زیر شعله اجاق گاز را خیلی کم می کنیم تا ضمن جوشیدن آهسته آب ، آب کنار شلغم وارد سوراخ ایجاد شده نشود. پس از مدتی که از جوشیدن ملایم آب گذشت ، ملاحظه خواهد شد که آب در سوراخ وسط شلغم جمع می شود. این آب را که با عسل ترکیب شده است می توانیم تخلیه کنیم. اکنون معجون شلغم و عسل ما آماده است.

نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که این روش تهیه معجون شلغم و عسل ، بستگی به نوع شلغم و مهارت کسی که این کار را انجام می دهد دارد و تقریبا می شود گفت که یک کمی روش سختی می باشد و حتی ممکن است گاهی اوقات با وجود تلاش فراوان ، آب قابل ملاحظه ای در سوراخ ایجاد شده جمع نشود. اگر علاقمند به تجربه کردن این روش بودید که هیچ و در غیر اینصورت پیشنهاد می گردد که از دو روش دیگر جهت تهیه معجون عسل و شلغم استفاده نمایید.

عسل ذکر شده در این معجون ، عسل طبیعی و ناب می باشد و به هیچ وجه عسل های تقلبی مد نظر این مطلب نیست. به دلیل وجود عسل در ترکیب این معجون ، کسانی که اعتقاد به عدم مصرف عسل در نوزادان زیر یک سال دارند می توانند از این معجون استفاده نکنند و در صورت استفاده هم با اختیار خودشان می باشد. اما در همه افراد و حتی نوزادان بالای یک سال به راحتی می توان از این معجون در درمان انواع عفونت بدن و بالاخص عفونت های حاصل از سرماخوردگی استفاده کرد.

معجون عسل و شلغم برای زنان باردار نیز قابل استفاده است و هیچ ضرری برای جنین ندارد و این بزرگترین مزیت معجون شلغم و عسل برای زنان حامله است. ضمنا با افزودن آب پیاز به این معجون می توان اثر آن را فوق العاده بالا برد. معجون عسل ، شلغم و پیاز یک روش درمان طبیعی و بی ضرر برای استفاده در تمام افراد و حتی نوزادان می باشد البته به دلیل وجود عسل در این معجون در نوزادان زیر یک سال شاید لازم باشد که احتیاط شود. در این گروه از نوزادان می توان عسل را حذف کرد. البته بحث مصرف عسل در نوزادان زیر یک سال یک بحثی است که هم مخالف دارد و هم موافق و ما در این مورد قضاوت نمی کنیم و فقط به ذکر آن اکتفا می کنیم.

امید است که تهیه و مصرف معجون عسل و شلغم یا معجون عسل ، شلغم و پیاز بتواند مشکلات عفونی بسیاری را درمان کند تا نیازی به هزینه های بالای درمان با داروهای شیمیایی نباشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ هفته قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ هفته قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۱ ماه قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۳ ماه قبل)

استرس در دوران بارداری (۴ ماه قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۴ ماه قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۴ ماه قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۷ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۹ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱۰ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۱۰ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۱۱ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۱۱ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۱۲ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۱۲ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۱ سال قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۱ سال قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۱ سال قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱ سال قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۴۲۴۳۷ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۴۳۱۰ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۳۲۸۸۹ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۹۷۵۸۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۸۰۳۳۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۹۶۱۸ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۹۷۹۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۳۰۴۶۴ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۱۹۶۷ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۹۵۴۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۴۳۸۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۷۷۳ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۷۵۰۶ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۱۶۷۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۸۱۶۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۷۰۲۹ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۵۰۸۶ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۹۹۱۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۴۵۶۶ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۹۰۶۶ بازدید)

احادیث بارداری

هيچ زن باردارى نيست كه خربزه با پنير بخورد مگر اين كه نوزادش خوش چهره و خوش خو مى گردد.

پیامبر خدا حضرت محمد (ص)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۲۰ / ۲ / ۱۴۰۰

۲۷ رمضان ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۰۰ : ۳۳ : ۰۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۲۷

طلوع خورشید: ۰۶:۰۳

اذان ظهر: ۱۳:۰۱

اذان عصر: ۱۶:۴۷

غروب خورشید: ۱۹:۵۸

اذان مغرب: ۲۰:۱۸

وقت عشاء: ۲۱:۱۲

نیمه شب شرعی: ۰۰:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات