پاشویه چیست


بسم الله الرحمن الرحیم

 

پاشویه ، چیست

پاشویه چیست؟ پاشویه کردن به چه معنی است؟ پاشویه کردن چگونه انجام می شود؟ پاشویه چه تاثیری دارد؟ پاشویه برای تب چه خاصیتی دارد؟ پاشویه با آب نمک چیست؟ روش صحیح پاشویه کردن چیست؟ موضوعی که در این مطلب برای خوانندگان محترم سایت 2 زندگی آماده کرده ایم راجع به پاشویه کردن می باشد. در این مطلب می خواهیم با پاشویه کردن (پاشوره کردن) آشنا شده و روش صحیح آن را بیاموزیم.

احتمالا شما نیز اصطلاح پاشویه کردن را شنیده اید یا اینکه خودتان عمل پاشویه را برای خودتان یا فرزندتان یا دیگران انجام داده اید. پاشویه کردن یکی از کارهای بسیار خوبی است که معمولا در زمان سرماخوردگی از آن استفاده می کنیم. پاشویه کردن باعث کاهش تب در بدن می شود و به درمان سرماخوردگی کمک بسیاری می کند. تب بالا مخصوصا در نوزادان و کودکان بسیار خطرناک بوده و اگر پائین آورده نشود ممکن است سبب بروز مشکلات جدی و خطرناک برای نوزادان و کودکان بشود. یکی از مشکلات جدی که در اثر تب بالا می تواند برای نوزادان و کودکان حادث شود ، تشنج می باشد. بنابر این پاشویه نوزاد یکی از اقدامات مهم در هنگام سرماخوردگی آنها می باشد. پاشویه بچه از امور بسیار مهمی است که در زمان سرماخوردگی کودکان نبایستی مورد غفلت واقع شود.

البته یک حقیقت مهمی که در مورد پایین آوردن تب بدن با استفاده از پاشویه کردن وجود دارد این است که پاشویه کردن یک روش درمانی موقت و یک روش کمکی برای پایین آوردن تب می باشد. شما اگر پاشویه را به طور مرتب ادامه ندهید مشاهده خواهید نمود که دوباره تب بدن بالا می رود. حقیقت آن است که تب بالا در بدن بر اثر عفونت موجود در بدن به وجود می آید و تا زمانی که عفونت درمان نشود ، تب هم پایین نمی آید. حال شاید سؤال شود که اگر علت تب ، عفونت موجود در بدن می باشد پس چرا برای پایین آوردن تب از روش پاشویه استفاده می کنیم و آیا درمان عفونت بدن برای کاهش تب ، کافی نیست؟

در جواب پرسش بالا بایستی به این نکته مهم اشاره شود که درست است که علت تب ، وجود عفونت در بدن می باشد و بهترین راه پایین آوردن تب بالا نیز درمان عفونت موجود در بدن است اما مساله مهمی که وجود دارد این است که درمان عفونت بدن ، یک روش زمان بر است و عفونت بدن به سرعت درمان نمی شود. برای درمان عفونت بدن لازم است که مدتی برای تاثیر کردن درمان صبر کنیم. اما در مدتی که عفونت بدن تحت درمان می باشد ، بالا بودن تب می تواند خدای ناکرده منجر به بروز مشکلات حاد گردد. به همین خاطر استفاده از یک روش پایین آورنده حرارت بدن و کاهش تب در کنار درمان عفونت بدن لازم است تا تب بالا موجب مشکلات دیگر نگردد. یعنی بهتر است در مدتی که عفونت بدن تحت درمان است از یک روش کاهش تب که اثر فوری و آنی دارد استفاده کنیم که موجب کاهش تب گردد تا عفونت بدن درمان شده و تب نیز قطع گردد. به همین علت است که می گوییم پاشویه کردن یک روش موقت برای پایین آوردن تب بدن است و تا زمانی که حرارت بدن بالا بوده و عفونت بدن هنوز به طور کامل درمان نشده است بهتر است که به صورت منظم از روش پاشویه کردن استفاده کنیم.

کاهش تب و پایین آوردن حرارت بدن فقط یکی از خواص و تاثیرات عمل پاشویه کردن می باشد. خاصیت دیگر پاشویه کردن ، کاهش درد و رنج بدن می باشد. مخصوصا در زمان سرماخوردگی ، یک درد بدن حادث می شود که یکی از بهترین راه ها برای کاهش آن ، پاشویه کردن است. پاشویه کردن علاوه بر کاهش تب به کاهش درد بدن نیز کمک می کند.

اما روش پاشویه کردن را به چه شکلی استفاده کنیم؟ برای پاشویه کردن می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که ما در اینجا فقط به یک مورد آن اشاره می کنیم و آن پاشویه با آب نمک می باشد. یک راه بسیار خوب برای پاشویه استفاده از آب ولرم همراه با مقداری نمک طبیعی می باشد. برای این کار کمی آب ولرم در یک ظرف ریخته و مقداری نمک طبیعی (نمک دریا یا سنگ نمک) را در آن حل نمایید. اندازه ظرف باید طوری باشد که پاها به راحتی در آن قرار گرفته و مقدار آب نیز باید به اندازه ای باشد که پاها را تا قسمت پایین مچ پا بپوشاند. پس از آماده شدن آب نمک ، پاها را در داخل آن قرار داده و با استفاده از دست ، کمی پاها را مالش می دهیم. پس از مدتی ، پاها را از داخل آب نمک در می آوریم و اجازه می دهیم تا به طور طبیعی خشک شوند. یادمان باشد که اجازه دهیم تا پاها به صورت طبیعی خشک شوند و از هیچ وسیله دیگری مثل دستمال یا حوله برای خشک کردن پاها استفاده نکنیم. پس از آن که پاها کمی خشک شدند (معمولا سرد هم می شوند و آدم احساس سردی در پاها می کند) مجددا پاها را در داخل آب نمک قرار داده و مثل دفعه قبل عمل می کنیم. این عمل را چندین دفعه انجام می دهیم تا حرارت بدن کاهش یاید.

عمل پاشویه را به طور مرتب (معمولا از چند ساعت یک بار) لازم است انجام دهیم تا تب بدن پایین آورده شود. توجه داشته باشیم که سعی کنیم در هر عمل پاشویه کردن ، آب نمک تازه تهیه کنیم و از آب نمک باقی مانده از پاشویه قبلی استفاده نکنیم.

پاشویه کردن یک روش ساده ، ارزان ، آسان و در عین حال یک روش قدرتمند برای کاهش تب بدن و نیز کاهش درد بدن مخصوصا در زمان سرماخوردگی می باشد و به راحتی در خانه قابل انجام است.

یک نکته ظریف در مورد پاشویه کردن عرض می شود و آن علت تاثیر شستن پا در کاهش تب و کاهش درد بدن می باشد. پا یک وسیله حساس در بدن است که تمام ناراحتی های بدن در آن جمع می شود. وقتی که با شستن پاها در عمل پاشویه ، ناراحتی را از قسمت پاها دفع می کنیم در واقع ناراحتی کل بدن دفع می شود و این نکته بسیار مهمی است که در پشت عمل پاشویه کردن نهفته است.

در پایان امیدواریم که این مطلب مورد توجه و استفاده خوانندگان محترم سایت 2 زندگی قرار گرفته و انشاء الله که مفید بوده باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

عید فطر چند روز است (۲ ماه قبل)

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۸ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۹ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱ سال قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۳ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۳ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۶۲۱۱۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۷۹۶۶۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۹۹۲۰۶ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۸۶۱۲ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۴۹۸۳ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۳۳۸۹۴ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۵۰۰۲۶۳ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۵۴۹۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۴۶۳۰ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۴۰۰۹۱۰ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۱۰۴۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۷۵۴۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۶۱۱۹ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۸۱۸۲ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۶۴۰۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۳۰۰۳۷۸ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۹۰۸۴۴ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۹۶۱۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۶۴۵۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۹۶۱ بازدید)

احادیث بارداری

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۳۱ / ۳ / ۱۴۰۳

۱۳ ذيحجه ۱۴۴۵

ماه قمری ۲۹ روزه

۵۳ : ۰۶ : ۱۳

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۳:۰۲

طلوع خورشید: ۰۴:۴۹

اذان ظهر: ۱۲:۰۶

اذان عصر: ۱۵:۵۵

غروب خورشید: ۱۹:۲۳

اذان مغرب: ۱۹:۴۵

وقت عشاء: ۲۰:۴۴

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات