اختلال نعوظ چیست


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اختلال نعوظ ، چیست

اختلال نعوظ چیست؟ احتلال در نعوظ به چه حالتی در مردان گفته می شود؟ آیا اختلال نعوظ در مردان نشانه ناتوانی جنسی است؟ علت اختلال نعوظ چیست؟ چه عواملی در ابتلاء مردان به مشکل نعوظ دخیل هستند؟ بحث مربوط به مطلب جاری را به مشکل نعوظ در مردان اختصاص داده ایم و قصد داریم تا خوانندگان محترم سایت 2 زندگی را با مشکل اختلال نعوظ در مردان آشنا کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه خدمت شما عرض کنیم.

اختلال در نعوظ که به لاتین به آن Erectile Dysfunction گفته می شود یکی از مشکلات مردان می باشد. مردانی که دچار مشکل در نعوظ هستند نمی توانند آلت خود را برای داشتن رابطه مقاربت ، بلند کنند یا اینکه نمی توانند بلند شدن آلت خود را به حد لازم نگه دارند تا بتوانند عمل مجامعت را به نحو رضایت بخش انجام دهند. اختلال نعوظ یکی از مشکلاتی است که می تواند هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی زندگی مردان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مشکل نعوظ در مردان یا می تواند موقتی باشد یا اینکه ممکن است به یک مشکل مزمن تبدیل شده باشد. گاهی اوقات مشکل نعوظ در آقایان یک مشکل موقتی و زود گذرا می باشد. بعضی از مردان گاهی ممکن است مشکلی در نعوظ خود داشته باشند و این مشکل در کوتاه ترین زمان ، رفع شود. علت های مختلفی ممکن است در ایجاد مشکل موقت برای نعوظ دخیل باشند که از جمله آنها می توان مساله روانی و تغذیه را به عنوان دو علت اصلی نام برد. گاهی ممکن است به دلیل مسائل روانی و استرس و اضطراب یا نامناسب بودن تغذیه ، نعوظ مردان دچار مشکل موقت شود. این نوع مشکل در نعوظ نمی تواند اختلال نعوظ محسوب شود چرا که در اسرع وقت ، رفع می شود و این گروه از مردان معمولا در اکثر مواقع دارای نعوظ خوب هستند.

پس اختلال نعوظ چیست؟ اختلال نعوظ زمانی می تواند به عنوان یک مشکل جدی مطرح شود که در اکثر مواقع ، مردان قادر به نعوظ کامل آلت نباشند یا اینکه در طی مجامعت ، نعوظ آلت از بین برود و ادامه عمل مقاربت جنسی ممکن نباشد. اگر نعوظ آلت به اندازه ای دارای مشکل باشد که رابطه نزدیکی مردان را تحت تاثیر خود قرار دهد در این حالت می توان گفت که اختلال نعوظ وجود دارد یعنی مردان دارای یک مشکل در نعوظ کردن آلت خود هستند. اما علت اختلال نعوظ چیست و چگونه می توان مشکل نعوظ در مردان را درمان کرد؟

مسلم است که برای درمان اختلال نعوظ در آقایان ابتدا بایستی علت آن بررسی شود تا درمان مناسب صورت بگیرد. اما ببینیم که علت اختلال نعوظ در مردان چیست؟ برای بررسی علل اختلال نعوظ مردان باید در نظر بگیریم که نعوظ یک مساله جسمی و روانی است. یعنی هم جسم مردان و هم روح و ذهن مردان در ایجاد نعوظ نقش دارند. پس طبیعی است هرگاه که هر دو یا یکی از این مسائل دچار مشکل شود در نعوظ مردان اختلال ایجاد خواهد شد.

گاهی مشکل اختلال نعوظ ، فقط روحی و ذهنی است و این دسته از مردان در واقع دارای مشکل جسمی خاصی نیستند. گاهی خجالت کشیدن ، نداشتن اعتماد به نفس و یا داشتن مشکلات روحی نظیر استرس و اضطراب می توانند به یک عامل مهم در ایجاد مشکل برای نعوظ مردان تبدیل شوند. بدیهی است در این گونه موارد بایستی به دنبال درمان مشکل روحی و افزایش اعتماد به نفس در آنها بود و به دنبال درمان مشکل روحی و افزایش اعتماد به نفس در مردان ، مشاهده خواهد شد که مشکل نعوظ نیز برطرف خواهد شد. البته در این گونه موارد ، رفتار همسر نقش مهمی در ایجاد اختلال نعوظ یا درمان آن در مردان دارد. رفتار همسر در این دسته از مردان گاهی می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس و عدم خودباوری در مرد شود. خانم های محترم توجه داشته باشند که به هیچ وجه همسر خود را از بابت مشکل نعوظ سرزنش نکنند بلکه سعی کنند به عنوان یار شوهر خود در درمان آن کمک کنند و حس اعتماد به نفس را در شوهر خود تقویت کنند.

علاوه بر مشکل روحی و ذهنی ، مشکلات جسمی نیز از جمله علل و عوامل ایجاد اختلال در نعوظ محسوب می شوند. استفاده از برخی داروها ، روش تغذیه نادرست مخصوصا استفاده بیش از اندازه از فست فود ها و مواد غذایی کارخانه ای ، داشتن دیابت ، چربی خون و قند خون بالا ، غلظت خون ، فشار خون بالا ، افزایش سن ، پوشیدن شلوار های تنگ و چسبان که مانع خونرسانی صحیح به اندام های جنسی می شود و جلوی رشد مناسب اندام های جنسی را می گیرد ، مصرف بیش از اندازه مواد غذایی با طبع سرد و مصرف کم مواد غذایی با طبع گرم ، همگی از علل جسمی مربوط به اختلال نعوظ محسوب می شوند.

علاوه بر مسائل بالا ، یک علت دیگری که می توان سبب ایجاد اختلال نعوظ در مردان شود ، استفاده از تیغ و ژیلت جهت نظافت موهای ناحیه تناسلی می باشد. استفاده از نوره طبیعی به جای تیغ و ژیلت برای نظافت موهای ناحیه تناسلی در مردان ، علاوه بر جلوگیری از اختلال نعوظ می تواند باعث درمان اختلال نعوظ و افزایش قدرت میل جنسی طبیعی در مردان شود.

یک مساله مهمی که در پیشگیری از اختلال نعوظ و نیز درمان اختلال نعوظ در مردان می تواند بسیار مفید باشد ، انجام حجامت می باشد. انجام عمل حجامت سبب دفع مواد فاسد و سمی ، کلسترول و چربی اضافی و نیز قند خون اضافی از بدن مردان شده و در نتیجه ، گردش خون در بدن آقایان بهبود می یابد. بهبود گردش خون در بدن مردان سبب تغذیه بهتر اندام های جنسی شده و در افزایش میل جنسی در مردان و نیز درمان مشکلات جنسی مثل اختلال نعوظ نقش بسیار پر رنگی دارد.

با دانستن علت مشکل نعوظ در مردان می توان نسبت به درمان آن اقدام کرد. اما در حالت کلی می توان از اصلاح سبک زندگی ، اصلاح تغذیه و درمان مشکل روحی به عنوان بهترین روش های درمان اختلال نعوظ در اکثر موارد نام برد.

در این مطلب در مورد یکی از مشکلات مهم مردان یعنی اختلال نعوظ صحبت کردیم و مسائلی را در این خصوص خدمت شما خوانندگان گرامی سایت 2زندگی عرض کردیم که امیدواریم انشاء الله تعالی مفید بوده باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۴ ماه قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۹ ماه قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۱ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۱ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۱ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۱ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۱ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۱ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۲ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۲ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۲ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۲ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در حالت پر بودن شکم (۲ سال قبل)

اهمیت روش نزدیکی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

استرس در دوران بارداری (۲ سال قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۲ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۱۴۳۱۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۹۲۴۶۲۱ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۰۹۴۶۳ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۳۱۳۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۰۳۳۲۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۰۲۳۲۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۷۶۳۲۲ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۶۰۶۸۱ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۹۱۵۲ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۸۹۵۸۶ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۷۹۰۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۳۵۸۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۴۸۸۳۴ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۰۴۸۶۰ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۹۶۸۶۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۶۲۰۳ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۲۶۰۱ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۴۲۱۴۷ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۳۸۸۴۱ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۳۵۲۷۴ بازدید)

احادیث بارداری

برای کودک شیری بهتر از شیر مادرش نیست.

حضرت علی بن موسی الرضا (ع)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز پنجشنبه

لا اله الا الله الملک الحق المبین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

پنجشنبه

۱۰ / ۱ / ۱۴۰۲

۸ رمضان ۱۴۴۴

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۲ : ۳۱ : ۰۴

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۳۰

طلوع خورشید: ۰۵:۵۴

اذان ظهر: ۱۲:۰۹

اذان عصر: ۱۵:۴۱

غروب خورشید: ۱۸:۲۴

اذان مغرب: ۱۸:۴۲

وقت عشاء: ۱۹:۳۰

نیمه شب شرعی: ۲۳:۲۷

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات