درمان کمبود اسپرم با عسل و سیاه دانه


بسم الله الرحمن الرحیم

 

کمبود اسپرم ، درمان با عسل و سیاه دانه

کمبود اسپرم. کمبود اسپرم در مردان چیست و چه تاثیری بر باروری آنان دارد؟ چه روشی برای درمان کاهش اسپرم وجود دارد؟ چگونه می توان کمبود اسپرم را در منزل و به طور طبیعی درمان کرد؟

از جمله علل و عوامل تاثیر گذار در باروری مردان ، اسپرم می باشد. برای اینکه مردان قدرت باروری مناسبی داشته باشند بایستی تعداد ، سرعت و نیز کیفیت اسپرم های آنان در حد قابل قبولی باشد. هر نوع مشکلی که در تعداد اسپرم مردان وجود داشته باشد یا اینکه سرعت حرکت آن ها پایین باشد یا کیفیت اسپرم ها مناسب نباشد ، تاثیر مستقیمی بر مساله باروری مردان می گذارد. یکی از مشکلات مربوط به ناباروری مردان ، کمبود و کاهش اسپرم در بدن آن ها می باشد. کمبود اسپرم سبب کاهش احتمال باروری و فرزند دار شدن می شود. حال ممکن است این سؤال مطرح شود که چه علل و عواملی می توانند سبب کمبود اسپرم در مردان شوند؟ در پاسخ باید گفت که علل و عوامل مختلفی می توانند بر مساله کاهش اسپرم و در نتیجه بر باروری مردان تاثیر بگذارند.

سبک زندگی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در کمبود اسپرم به شمار می رود. نوع تغذیه و شرایط زندگی همه در کاهش اسپرم می توانند دخیل باشند. استفاده زیاد از غذاهای آماده ، فست فود و کارخانه ای می تواند عاملی در کاهش تعداد اسپرم ها باشد. پوشیدن شلوار های تنگ نیز می تواند بر کارکرد صحیح اعضاء تناسلی در مردان تاثیر منفی گذارده و موجب کاهش اسپرم شود. چاقی و اضافه وزن نیز می تواند تاثیر زیادی در کمبود اسپرم و کاهش قدرت باروری در مردان داشته باشد.

اصلاح سبک زندگی و پیروی از سبک زندگی ساده و سالم و استفاده از مواد غذایی طبیعی تا حد ممکن و نیز کاهش وزن می تواند در جهت پیشگیری از کمبود اسپرم و نیز درمان کاهش اسپرم گام مؤثری باشد. علاوه بر رعایت این روش ها ، روش های درمانی طبیعی نیز نقش تعیین کننده ای می توانند در درمان کمبود اسپرم داشته باشند. یکی از روش های طبیعی که می تواند جهت درمان کاهش اسپرم مورد استفاده قرار گیرد ، استفاده از مخلوط عسل [طبیعی] و سیاه دانه است.

مخلوط عسل (طبیعی) و سیاه دانه فواید فراوانی برای بدن دارد که یکی از فواید مهم آن برای مردان ، افزایش نیروی جنسی و درمان کمبود اسپرم و در نتیجه افزایش قدرت باروری می باشد. حال یک سؤال مطرح می شود و آن اینکه مخلوط عسل (طبیعی) و سیاه دانه را چگونه ، چه زمانی ، چه مقدار و چه مدت مصرف کنیم؟ در این جا روش استفاده صحیح از معجون عسل و سیاه دانه را توضیح می دهیم. اما قبل از آن به یک نکته مهم اشاره می کنیم.

 

نکته مهم

  1. منظور از عسل در این مطلب ، عسل طبیعی است نه سایر شیره های مصنوعی و کارخانه ای که فقط نام عسل دارند. پس حتما سعی کنید از عسل طبیعی برای این روش درمانی استفاده نمایید.
  2. سیاه دانه را می توانید از عطاری ها تهیه نمایید.

 

روش صحیح استفاده از عسل و سیاه دانه

روش درست استفاده از عسل و سیاه دانه بسیار مهم است که ما در این جا روش صحیح استفاده از آن را آموزش می دهیم. سیاه دانه بایستی به صورت کوبیده شده با عسل مخلوط شده و استفاده شود. نکته مهمی که در مورد کوبیدن سیاه دانه وجود دارد این است که سیاه دانه بایستی بلافاصله پس از کوبیده شدن مورد استفاده قرار گیرد و اگر سیاه دانه کوبیده شده را برای مدتی نگه داریم ، ایجاد سم می کند! پس هیچ گاه سعی نکنیم که سیاه دانه را به صورت کوبیده شده نگهداری کنیم. سیاه دانه بایستی به صورت معمول آن نگهداری شود و فقط در زمان استفاده و آن هم به مقدار مورد لزوم ، کوبیده شده و مورد استفاده قرار گیرد. بعضی ها ممکن است سیاه دانه را آسیاب کرده و نگهداری کنند که این کار ، اشتباه فاحش است.

بهترین روش برای کوبیدن سیاه دانه استفاده از هاون می باشد که معمولا در خانه ها وجود دارد. برای این کار مقدار مورد لزوم از سیاه دانه را در هاون ریخته ، آن را کوبیده و بلافاصله با شهد عسل طبیعی مخلوط نموده و میل نمایید. سعی کنید حتما این نکات را در مورد مصرف سیاه دانه رعایت نمایید. برای کوبیدن سیاه دانه می توان از روش آسیاب کردن هم استفاده کرد اما روش استفاده از هاون ، ارجحیت دارد و توصیه می شود در صورت امکان حتما از هاون برای کوبیدن سیاه دانه استفاده نمایید.

چه مقدار عسل و سیاه دانه را باهم مخلوط کرده و بخوریم؟ پاسخ آن این است که مقدار نیم قاشق غذاخوری سیاه دانه را طبق روشی که در بالا اشاره شد ، کوبیده و با یک قاشق غذاخوری از شهد عسل طبیعی مخلوط نموده و میل نمایید.

چه زمانی مخلوط عسل و سیاه دانه را بخوریم؟ در پاسخ باید گفت که بهترین زمان استفاده از این مخلوط ، در حالت ناشتا می باشد. حالت ناشتا تقریبا زمان اذان صبح می باشد. به هر حال ، زمان ناشتا قبل از وعده صبحانه است.

چه مدت از این مخلوط بخوریم؟ پاسخ این پرسش هم آن است که به مدت 40 روز از مخلوط عسل و سیاه دانه استفاده نمایید.

توجه داشته باشیم که در کنار این روش درمانی حتما روش تغذیه ای خود را نیز تا حد ممکن اصلاح کنیم. ضمنا از مساله حجامت نیز غافل نشویم که علاوه بر فواید فراوان دیگر ، تاثیر فوق العاده ای در افزایش قدرت باروری مردان و درمان کاهش اسپرم و سایر مشکلات جنسی مربوط به مردان دارد. توجه به یک نکته مهم نیز ضروری است و آن این است که در کنار همه این عوامل مادی از عوامل معنوی نیز غفلت نکنیم که گاهی اوقات مشکلات ما فقط جنبه مادی ندارد و توجه به جنبه های معنوی هم در درمان مشکلات بسیار مهم است.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

استرس در دوران بارداری (۱۴ ساعت قبل)

کاسنی برای پسردار شدن (۵ روز قبل)

آرامش بارداری و تاثیر آن بر جنین (۱ هفته قبل)

تصمیم به بارداری دارم چه کنم (۳ ماه قبل)

آزمایش اسپرم (۶ ماه قبل)

راه های کاهش استرس در هنگام نزدیکی کردن (۶ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی در افزایش باروری مردان (۷ ماه قبل)

استرس در هنگام نزدیکی کردن (۷ ماه قبل)

تصمیم به بارداری در زمان کرونا (۷ ماه قبل)

شب عید فطر برای بارداری چگونه است (۸ ماه قبل)

شب عید فطر چه زمانی است (۸ ماه قبل)

آیا نزدیکی در دوران بارداری جایز است (۹ ماه قبل)

نکاتی در خصوص نزدیکی در ثلث آخر شب (۹ ماه قبل)

نزدیکی در اوایل حاملگی (۹ ماه قبل)

تدابیر لازم برای افزایش شیر مادر (۱۰ ماه قبل)

14 نکته طلایی برای بارداری راحت و سالم (۱۱ ماه قبل)

مزایا و معایب بالش فرم دهی سر نوزاد (۱۱ ماه قبل)

نقش تشک فوم در ناباروری و نازایی زنان (۱۱ ماه قبل)

تاثیر استرس بر ناباروری زنان (۱۲ ماه قبل)

کارهای قبل از دخول برای بارداری (۱۲ ماه قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۳۹۵۷۰ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۸۲۶۵۴ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۷۰۵۷۱۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۸۳۸۱۷ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۷۷۶۷۰ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۶۶۳۷۰ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۵۶۹۷۵ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۲۴۸۷۶ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۰۰۸۱۸ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۷۷۶۴۷ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۵۳۷۰۳ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۰۱۶۰ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۳۵۷۰۳ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۰۹۴۷ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۸۶۷۷۷ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۷۴۸۹۵ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۳۳۵۵۴ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۲۸۶۷۲ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۲۲۱۱۴ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۸۵۵۶ بازدید)

احادیث بارداری

آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ]و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹

۱۱ جمادی الثانی ۱۴۴۲

ماه قمری ۲۹ روزه

۲۹ : ۵۹ : ۱۲

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۲

طلوع خورشید: ۰۷:۰۹

اذان ظهر: ۱۲:۱۷

اذان عصر: ۱۵:۰۴

غروب خورشید: ۱۷:۲۴

اذان مغرب: ۱۷:۴۴

وقت عشاء: ۱۸:۳۳

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۳

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات