ارتباط هوش فرزند با زمان نزدیکی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

ارتباط هوش فرزند با زمان نزدیکی

چه ارتباطی بین هوش فرزند و زمان نزدیکی و آمیزش وجود دارد؟

داشتن فرزند یا فرزندان باهوش شاید آرزوی خیلی از پدر و مادر هایی باشد که برای داشتن فرزند اقدام می نمایند. مطمئنا داشتن فرزند باهوش امتیاز مثبتی در زندگی محسوب می گردد چرا که به قول معروف ، فرزند باهوش بهتر می تواند گلیم خویش را از آب بیرون بکشد.

آنچه مسلم است این است که عوامل زیادی بر هوش جنین تاثیر می گذارند و هوش نوزاد متاثر از فقط یک عامل نیست ولی در اینجا به نحوه تاثیر زمان آمیزش و نزدیکی بر هوش جنین و نوزاد اشاره می کنیم و سایر عوامل در این مطلب بحث نمی شوند. برای دانستن تاثیر عوامل مختلف بر هوش جنین می توانید مطلب عوامل موثر بر هوش جنین را مطالعه نمایید.

سوالی که ممکن است برای خیلی از ما مطرح باشد این است که آیا ارتباطی بین هوش فرزند و زمان نزدیکی پدر و مادر وجود دارد؟ و اگر وجود دارد این ارتباط چگونه است؟ در پاسخ این سول باید گفت که بله بین هوش کودک و زمان آمیزش پدر و مادر ارتباط وجود دارد و این ارتباط از احادیث ائمه معصومین (سلام الله علیها) استنباط می گردد. حضرت امام رضا (علیه السلام) می فرمایند: " آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آميزش مكن. اين بدان جهت است كه معده و رگ ها پُرند و اين ، وضعيت مناسبى [براى آميزش] نيست و بيم قولنج و فلج و لرزش چانه و نِقرس و سنگ [كليه ] و تقطير (چكايش) بول وفتق و ضعف در بينايى و ذهن مى رود. پس اگر اراده آميزش دارد بايد در پايان شب باشد كه براى بدن ، سالم تر و براى فرزند [آوردن] اميدوارتر و براى افزونى هوش فرزندى كه در اين ميان پديد مى آيد بهتر است ". از این حدیث استفاده می شود که اگر خواهان فرزند باهوشی هستیم ، زمان آمیزش و نزدیکی بایستی در پایان شب باشد و ارتباط بین زمان نزدیکی و هوش فرزند در این حدیث کاملا روشن و واضح است.

شاید سوال این باشد که منظور از پایان شب چه زمانی است و کدام ساعت از شبانه روز است؟ در جواب این سوال باید گفت همانطور که در مطلب شبانه روز در ماه قمری اشاره شده است، مفهوم شب و روز در یک منطقه جغرافیایی و بر اساس تاریخ قمری ، وابسته به اوقات شرعی آن منطقه جغرافیایی است و ساعت آن از منطقه ای به منطقه دیگر فرق می کند. همانطور که در همان مطلب هم اشاره شده ، 24 ساعت شبانه روز قمری از شب شروع می شود و به روز ختم می گردد. مثلا شب فردا در ماه قمری از اذان مغرب (و به اعتقاد برخی از غروب خورشید) امروز تا وقت اذان صبح فردا می باشد. توضیح مطلب با یک مثال روشن تر خواهد شد:

فرض کنیم امروز پنجشنبه بوده و فردا جمعه باشد. از اذان مغرب (غروب خورشید) امروز پنجشنبه تا اذان صبح فردا جمعه ، همان شب جمعه است ؛ یعنی از اذان مغرب (غروب خورشید) پنجشنبه ، 24 ساعت جمعه شروع می شود.

منظور از اوایل شب ، یعنی هنگام اذان مغرب (غروب خورشید) تا کمی بعد از آن است و منظور از آخر شب یعنی نزدیک اذان صبح. پس منظور از اول شب جمعه یعنی از اذان مغرب (غروب خورشید) پنجشنبه تا کمی بعد از آن می باشد و منظور از آخر شب جمعه، یعنی نزدیک اذان صبح جمعه.

البته توجه به این نکته لازم است که اوایل شب جمعه از اوایل شب های دیگر مستثناست و آمیزش در اوایل شب جمعه خوب است ولی در اوایل شب های دیگر، منع شده است.

به عنوان یک مثال عملی فرض کنیم زمان اذان مغرب پنجشنبه به وقت محل سکونت شما ساعت 20:30 بوده و وقت اذان صبح جمعه ساعت 05:30 جمعه باشد. از ساعت 20:30 پنجشنبه تا کمی بعد از آن را اوایل شب جمعه می گویند و نزدیک اذان صبح جمعه یعنی نزدیک ساعت 05:30 صبح (البته قبل از این زمان) را اواخر شب جمعه می گویند. پس به استثناء شب جمعه ، سعی کنیم در سایر شب ها ، از آمیزش و نزدیکی در ساعات اولیه شب خودداری کرده و عمل نزدیکی را به آخر شب موکول کنیم تا انشاء ا.. شاهد تولد فرزند و فرزندان باهوش باشیم. برای راحتی بهتر می توانید از برنامه محاسبه زمان مناسب نزدیکی استفاده نمایید. برای به دست آوردن اوقات شرعی محل سکونت خود هم می توانید به محاسبه اوقات شرعی مراجعه نمایید.

غیر از شب جمعه ، سایر شب هایی که طبق سفارش پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت علی (علیه السلام) جهت آمیزش مستحب شمرده شده اند عبارتند از: شب دوشنبه ، شب سه شنبه و شب پنجشنبه.

ملاحظه می گردد که تفاوت بین فرزند باهوش و کم هوش از نظر زمان نزدیکی فقط چند ساعت است! ولی این چند ساعت تاثیر بسیاری در سرنوشت یک فرد می گذارد. پس بیایید سعی کنیم تا می توانیم از تعالیم و دستورات دین الهی پیروی کنیم که هم برای خودمان و هم برای فرزندانمان مفید خواهد بود.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۶۲۰۴۹۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۳۷۱۰۷۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۳۰۵۱۵۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۲۸۶۷۳۷ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۲۴۰۸۵۸ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۲۳۶۸۴۵ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۱۷۶۰۹۳ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۱۵۵۰۹۹ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۱۵۱۶۶۴ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۱۵۰۴۱۷ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۱۴۰۵۹۶ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۱۱۳۸۹۱ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۱۰۹۸۲۸ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۹۲۶۷۱ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۹۰۸۶۴ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۸۷۰۳۷ بازدید)

فواید و خواص خوردن انار در دوران بارداری (۷۹۷۲۵ بازدید)

بهترین زمان نزدیکی برای بچه دار شدن (۷۷۴۲۸ بازدید)

درمان طبیعی شقاق و زخم نوک سینه (۷۱۹۲۱ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۷۱۴۰۴ بازدید)

احادیث بارداری

به زنان باردارتان بِهْ بدهيد ؛ چرا كه اخلاق فرزندانتان را نيكو مى گرداند.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز دوشنبه

یا قاضی الحاجات (۱۰۰ مرتبه)

امروز

دوشنبه

۲ / ۱۱ / ۱۳۹۶

۴ جمادی الاول ۱۴۳۹

ماه قمری ۳۰ روزه

۰۲ : ۴۶ : ۰۱

فصل زمستان

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۴۴

طلوع خورشید: ۰۷:۱۱

اذان ظهر: ۱۲:۱۶

اذان عصر: ۱۵:۰۱

غروب خورشید: ۱۷:۲۱

اذان مغرب: ۱۷:۴۱

وقت عشاء: ۱۸:۳۰

نیمه شب شرعی: ۲۳:۳۲

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات