اهمیت انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اهمیت انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی

انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی چه اهمیتی دارد؟ انتخاب زمان مناسب برای آمیزش چه مزایایی دارد؟ اگر هدف از انجام عمل نزدیکی و مجامعت ، اقدام به بارداری و بچه دار شدن نباشد آیا بازهم لازم است زمان مناسبی را برای نزدیکی انتخاب کنیم؟ اصولا چه لزومی دارد که نزدیکی را در زمان های سفارش شده از نظر شرع مقدس اسلام انجام دهیم؟ از کجا زمان های مناسب برای نزدیکی را پیدا کنیم؟ آیا برنامه خاصی برای مشخص کردن زمان های مناسب برای مجامعت وجود دارد؟

از جمله مباحث مطرح در مورد عمل نزدیکی ، زمان انجام آن است. بالاخره عمل نزدیکی در یک زمانی انجام می شود اما مساله ای که وجود دارد این است که عمل آمیزش و نزدیکی در زمان های مناسب و توصیه شده از نظر شرع ، انجام شود. دین مقدس اسلام برای تمام مسائل مادی و معنوی بشر ، برنامه جامع و مدون دارد و مساله انجام عمل نزدیکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شرع مقدس اسلام برای انجام عمل نزدیکی نیز زمان های مناسب و دستورالعمل های خاصی را سفارش نموده است.

در این مطلب قصد داریم در مورد اهمیت انتخاب زمان مناسب برای انجام عمل نزدیکی صحبت کنیم و ببینیم انتخاب این زمان ها چه تاثیری دارد و چه مزایایی در انجام مجامعت در زمان های مناسب وجود دارد و اگر عمل آمیزش در این زمان های مناسب صورت نگیرد ، چه ضررهایی می تواند متوجه افراد شود. موضوع اهمیت انتخاب زمان مناسب برای عمل جماع را به دو گزینه کلی تقسیم بندی می کنیم. گزینه اول وقتی است که قصد بارداری و بچه دار شدن داریم و گزینه دوم هم زمانی است که قصد حاملگی و بچه دار شدن نداریم. می خواهیم اهمیت انتخاب زمان مناسب نزدیکی برای هر دو گزینه را بررسی کنیم و ببینیم که انتخاب زمان مناسب و توصیه شده برای عمل مجامعت چه تاثیری برای هر دو گزینه دارد.

 

اهمیت انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی برای حالتی که قصد بارداری داریم

شکی در این نیست که وقتی قصد بارداری و بچه دار شدن را داریم بایستی تا حد توان ، شرایط را طوری انتخاب کنیم که بیشترین تاثیر مثبت را بر جنین از جمله بر سلامتی او داشته باشد. مطمئنا هیچ زوج عاقلی تمایل ندارند که خدای ناکرده یک بارداری ناسالم شکل بگیرد و شرایط اقدام به حاملگی تاثیرات منفی بر جنین بگذارد. از این رو انتخاب زمان مناسب آمیزش و نزدیکی که یکی از اولویت های مهم برای یک بارداری سالم است در دستور کار زوجین خواهد بود.

انجام عمل نزدیکی در زمان نامناسب تاثیرات منفی هم بر خود پدر و مادر می تواند داشته باشد و هم بر جنین و به همین خاطر وقتی که قصد بارداری داریم ، اهمیت انتخاب زمان مناسب نزدیکی کاملا آشکار است. زمان هایی وجود دارند که نزدیکی کردن در آن زمان ها می تواند بر سلامت جنین تاثیر منفی بگذارد مثلا سبب شش انگشتی شدن جنین بشود و در مقابل ، زمان هایی هم جهت انجام عمل نزدیکی وجود دارند که باعث می شوند تا خصوصیات مثبت تری در جنین شکل بگیرد مثلا سبب حافظ قرآن شدن فرزند بشود. برای یک پدر و مادری که به سلامتی بارداری و فرزند خود اهمیت می دهند و در یک مقیاس بزرگتر برای جامعه ای که به سلامتی فرزندان خود اهمیت می دهد رعایت زمان های مناسب برای انجام عمل نزدیکی یک ضرورت می باشد.

 

اهمیت انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی برای حالتی که قصد بارداری نداریم

شاید این سؤال مطرح شود که اگر قصد بارداری نداشته باشیم چه لزومی دارد که زمان های مناسب را برای انجام عمل نزدیکی انتخاب کنیم؟ در اینجا توضیحاتی ارائه می شود که معین می کند چرا بهتر است که حتی زمانی که قصد اقدام به بچه دار شدن هم نداریم عمل آمیزش و نزدیکی را در زمان های مناسب و سفارش شده از نظر شرع انجام دهیم. در اینجا دو دلیل عمده برای این کار مطرح می شود.
دلیل اول آن است که سوای از نیت و قصد ما از انجام عمل نزدیکی ، زمان هایی وجود دارند که انجام عمل نزدیکی در آن زمانها می تواند به سلامتی ما آسیب بزند. به عنوان مثال ، آمیزش در آخر ماه قمری نهی شده است و یکی از مضرات آمیزش در آخر ماه قمری ، رسیدن آسیب عقلی به زنان می تواند باشد. یا مثلا انجام عمل نزدیکی در اول شب (غیر از اول شب جمعه که آمیزش در اول شب جمعه و بعد از عشاء ، توصیه شده است) می تواند موجب کاهش حافظه و زوال عقل شود. ملاحظه می شود که حتی در زمانی که قصد باردار شدن هم نداشته باشیم لازم است که عمل نزدیکی را در زمان های سفارش شده انجام دهیم.
اما دلیل دوم آن است که اگر آمیزش و نزدیکی منجر به بارداری ناخواسته شد ، چه باید کرد؟ این احتمال وجود دارد که قصد و نیت ما از انجام عمل نزدیکی برای باردار شدن نباشد اما ممکن است شاهد یک حاملگی ناخواسته باشیم. در این صورت اگر آمیزش و نزدیکی در زمان مناسب نبوده باشد ، آنوقت اضطراب و استرس به سراغ ما خواهد آمد و با خود خواهیم اندیشید حالا که در زمان مناسب ، نزدیکی نداشته ایم چه مشکلی ممکن است برای جنین پیش بیاید. شاید حتی خدای ناکرده به فکر سقط جنین هم بیفتیم ولی آیا بهتر نیست که آمیزش را در زمان های مناسب انجام دهیم و شاهد چنین مسائل اضطراب آور هم نباشیم؟
هر دو دلیل برای ما مشخص می کند که بهتر است که آمیزش و نزدیکی را در زمان های مناسب و توصیه شده از نظر شرع انجام دهیم تا حتی اگر بارداری ناخواسته نیز داشتیم ، حداقل از نظر سلامتی جنین ، مشکل و استرس نداشته باشیم.

 

ملاحظه می گردد که در هر دو حالت یعنی حالتی که قصد باردار شدن داریم و حالتی که قصد باردار شدن نداریم ، انتخاب زمان مناسب برای نزدیکی و مجامعت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. حال سؤال این است که از کجا زمان های مناسب برای نزدیکی را پیدا کنیم. برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام می تواند زمان های مناسب برای انجام عمل آمیزش و نزدیکی را برای شما نشان دهد. امیدواریم با رعایت زمان های مناسب برای نزدیکی ، هم شاهد سلامتی خود و هم شاهد سلامتی نسل آینده خود باشیم انشاء الله تعالی.

 

اشتراک گذاری در:

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۸۵۶۶۷۲ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۵۶۸۲۶۵ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۴۵۵۱۲۱ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۴۴۰۱۲۹ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۴۰۱۳۱۳ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۳۸۷۰۷۵ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۰۷۷۳۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۲۸۷۵۲۴ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۲۸۰۳۷۲ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۲۵۴۵۵۴ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۲۸۹۶۲ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۲۲۴۷۶۰ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۲۴۲۴۹ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۲۲۳۸۷۹ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۱۹۸۳۰۳ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۶۴۹۳۱ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۱۵۲۲۳۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۱۴۱۸۲۴ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۱۳۶۶۱۸ بازدید)

خوردن به در بارداری و حاملگی (۱۳۵۶۴۳ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز شنبه

یا رب العالمین (۱۰۰ مرتبه)

امروز

شنبه

۲۶ / ۸ / ۱۳۹۷

۹ ربيع الاول ۱۴۴۰

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۷ : ۰۱ : ۱۳

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۱۵

طلوع خورشید: ۰۶:۴۲

اذان ظهر: ۱۱:۴۹

اذان عصر: ۱۴:۳۶

غروب خورشید: ۱۶:۵۶

اذان مغرب: ۱۷:۱۶

وقت عشاء: ۱۸:۰۵

نیمه شب شرعی: ۲۳:۰۵

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات