اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن چیست و چرا بهتر است که برای انجام عمل نزدیکی ، برنامه ریزی کنیم؟ داشتن برنامه برای مجامعت ، چه محاسنی دارد؟ برنامه ریزی برای جماع چه نقشی در جلوگیری از برخی مشکلات زناشویی دارد؟ برنامه ریزی کردن قبل از مقاربت چه نقشی در مدیریت بارداری ناخواسته دارد؟ ایجاد آمادگی قبل از نزدیکی کردن چه تاثیری بر جنین (در صورت اقدام به بارداری) دارد؟ برنامه ریزی برای نزدیکی کردن چه تاثیری در سلامت روانی فرزندان خانواده دارد؟ قصد داریم در این مقاله به اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن پرداخته و با ذکر مثال هایی ، تاثیرات آن را برای خوانندگان محترم سایت بارداری 2 زندگی بیان کنیم. چنانچه شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این خصوص هستید ، دعوت می کنیم تا با ما در ادامه این مبحث ، همراه باشید.

 

برنامه ریزی در زندگی

برنامه ریزی در زندگی یکی از اقدامات مثبت محسوب می شود. کلا هر کاری در طول دوران زندگی با برنامه ریزی صحیح شروع شده و ادامه یابد ، نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت. نزدیکی کردن هم یکی از اقداماتی است که در زندگی زناشویی وجود دارد و برای کسب نتیجه بهتر و رضایت بخش از مقاربت ، لازم است که این کار با یک برنامه ریزی مناسب و درست ، مدیریت شود. شاید چنین تصور شود که برنامه ریزی بایستی شامل موارد زیاد باشد ؛ در حالی که چنین تصوری صحیح نیست و حتی یک برنامه ریزی حداقلی که به طور صحیح ، تنظیم و اجرا شود می تواند نتایج جالب و شگفت انگیزی داشته باشد.

 

تاثیرات مثبت برنامه ریزی کردن برای مجامعت

در این جا می خواهیم به تاثیرات مثبتی که یک برنامه ریزی صحیح برای نزدیکی دارد اشاره کنیم. مطمئنا نکات بیشتری علاوه بر نکات اشاره شده در اینجا می توان برای تاثیرات این برنامه ریزی در نظر گرفت.

 

الف) کسب نتیجه بهتر و رضایت بخش تر

مطمئنا حاصل عمده یک برنامه صحیح که برای نزدیکی کردن تنظیم می شود ، کسب نتیجه بهتر و رضایت بخش تر از انجام مقاربت می باشد. توجه به زمان و مکان مناسبی که عمل نزدیکی باید صورت بگیرد با یک برنامه ریزی صحیح می تواند به نحو احسن مدیریت شود تا این عمل در یک زمان مناسب و مکان مناسب انجام شود. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که از نظر شرعی و دین مقدس اسلام ، برخی از زمان ها و همچنین برخی از مکان ها برای نزدیکی کردن ، مناسب نیستند. چنانچه نزدیکی کردن برای بارداری و بچه دار شدن انجام می شود ، اهمیت انتخاب زمان و مکان مناسب ، دو چندان می شود. برای آگاهی از مکان های نامناسب برای نزدیکی کردن می توانید به مطلب مکان های نامناسب برای آمیزش و انعقاد نطفه و برای آگاهی از زمان های مناسب جهت نزدیکی کردن هم می توانید از برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام استفاده نمایید.

عامل مهم دیگری که علاوه بر زمان و مکان مناسب ، برای نزدیکی کردن اهمیت داشته و موجب نتیجه گیری و کسب رضایت بیشتر از انجام عمل آمیزش می شود ، حالت زوجین در زمان نزدیکی کردن است. مطمئنا مجامعتی که با حال خوش و مساعد زن و شوهر انجام شود ، نتیجه ای بهتر و لذت بخش تر از مجامعتی خواهد داشت که با حال نامساعد و عدم داشتن روحیه خوب انجام شود. با یک برنامه ریزی هر چند ساده اما صحیح و درست می توان شرایط آمیزش را مناسب انتخاب کرد تا حاصل بهتر و لذت بخش تر و رضایتمند تری داشته باشد.

 

ب) افزایش نشاط و کاهش استرس و اضطراب

عمل مقاربت اگر بدون برنامه ریزی درست انجام شود ممکن است استرس زا بوده و از نشاط کافی هم برخوردار نباشد. به عنوان مثال ، نزدیکی کردن در اوایل شب که زن و مرد ممکن است دچار خستگی باشند می تواند سبب افزایش استرس و اضطراب گردیده و از لذت و رضایت حاصل از آمیزش جنسی بکاهد. ضمنا آمیزش در اوایل شب (به غیر از شب جمعه بعد از عشاء) ، برای بچه دار شدن هم مناسب نیست و تاثیرات منفی بر بچه دارد. در عوض ، آمیزش در ساعات پایانی شب بسیار خوب است و تاثیر بسیار مثبتی هم بر بچه حاصل از آمیزش (در صورتی که برای حاملگی و بچه دار شدن اقدام شود) دارد. به طور خلاصه ، با یک برنامه خوب می توان شرایط را طوری انتخاب کرد که استرس و اضطراب احتمالی برای مقاربت ، کاهش پیدا کرده و در عوض ، نشاط حاصل از این عمل ، افزایش یابد.

 

پ) تاثیر بر سلامت روانی فرزندان

اهمیت برنامه ریزی برای مقاربت برای زن و شوهری که دارای فرزندانی هم هستند بسیار زیاد است. از نظر شرعی ، مجامعت در اتاقی که کودکی در آن باشد ، جایز نیست و تاثیر سوئی بر آن طفل دارد. از این موضوع می توان به تاثیر انجام مجامعت در سلامتی روانی فرزندان پی برد. داشتن برنامه می تواند این آسیب ها را از بین ببرد تا مقاربت زن و شوهر تاثیر سوئی بر مساله سلامت روانی فرزندان نداشته باشد.

 

ت) تاثیر بر سلامت جنین

اگر نزدیکی کردن برای بارداری و اقدام به بچه دار شدن انجام می شود ، سلامت جنین اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند. انتخاب زمان و مکان مناسب و همچنین حالات زن و مرد در زمان نزدیکی کردن تاثیرات فوق العاده ای بر سلامت جسمی و روحی جنین و حتی سرنوشت طفل دارند و این ، جز با یک برنامه ریزی دقیق و صحیح ، ممکن نمی شود. اگر برای داشتن فرزند ، نزدیکی می کنید حتما سعی کنید این کار را با یک برنامه ریزی صحیح و دقیق انجام دهید تا تاثیرات مثبتی در سلامت جسمی و روحی جنین و همچنین در سعادت فرزند حاصل از آن عمل نزدیکی داشته باشد.

 

ث) مدیریت بارداری ناخواسته

بارداری ناخواسته یکی از مشکلاتی است که بعضی از خانواده ها ممکن است دچار آن بشوند. در حاملگی ناخواسته ، زن و شوهر خواهان فرزند نیستند اما بنا به دلایلی ، زن ، حامل می شود. نگرانی از سلامت جنین در بارداری ناخواسته یکی از دغدغه های اصلی زن و شوهر هاست. از آن جایی که ممکن است در بارداری های ناخواسته ، شرایط مناسبی برای نزدیکی کردن اتخاذ نشده باشد ، در نتیجه سلامتی جنین به یک موضوع اساسی تبدیل می شود. برنامه ریزی اصولی برای نزدیکی کردن یکی از راه های مهم برای جلوگیری از بارداری ناخواسته و مدیریت صحیح بارداری ناخواسته می باشد.

 

نتیجه گیری

نزدیکی کردن ، یکی از انواع ارتباطات بین زن و شوهر می باشد. مقاربت بین زن و شوهر به همان اندازه که می تواند لذت بخش و آرامش بخش باشد ، به همان اندازه می تواند ناراحت کننده و استرس زا هم باشد. یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در کیفیت عمل نزدیکی ، داشتن برنامه است. برنامه ریزی صحیح و اصولی می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر نزدیکی بین زن و شوهر داشته باشد. این کار همچنین می تواند تاثیرات مثبتی در سایر جنبه های زندگی از جمله سلامت روحی ، روانی و حتی سرنوشت فرزندان هم داشته باشد. بنابر این زن و مرد سعی کنند عمل نزدیکی کردن را با یک برنامه ریزی مناسب ، درست و شرعی انجام دهند تا انشاء الله نتایج مثبتی داشته باشد.

 

اشتراک گذاری در:

آخرین مطالب

علت قاعدگی بعد از اقدام به بارداری (۵ ماه قبل)

روز پنجشنبه چه زمانی است (۶ ماه قبل)

نزدیکی در زمان قاعدگی حرام است (۶ ماه قبل)

ارتباط ناهنجاری جنین با جهت آمیزش (۱۱ ماه قبل)

تاثیر زمان نزدیکی بر شادابی کودک (۱ سال قبل)

نزدیکی کردن با شکم پر و کاهش هوش فرزند (۲ سال قبل)

نزدیکی کردن در بعد از ظهر یا عصر (۲ سال قبل)

نزدیکی در روز برای باردار شدن (۲ سال قبل)

آیا انعقاد نطفه در روز اشکال ندارد (۲ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی متوالی برای باردار شدن (۲ سال قبل)

راه و روش پیشگیری از تولد نوزاد ناهنجار (۲ سال قبل)

درمان کرونا در کودکان فقط در 48 ساعت (۳ سال قبل)

مهمترین عوامل مرتبط با نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

تاثیر حالت زمان نزدیکی کردن بر کودک (۳ سال قبل)

فواید با وضو بودن در هنگام نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

اهمیت برنامه ریزی برای نزدیکی کردن (۳ سال قبل)

کاهش عوارض بارداری با رژیم غذایی سالم (۳ سال قبل)

فاصله بین دو نزدیکی برای بارداری (۳ سال قبل)

رمضان بهترین ماه برای اقدام به بچه دار شدن (۳ سال قبل)

راهکارهایی برای درمان و رفع سردرد روزه دار (۳ سال قبل)

مطالب پربازدید

سریعترین نشانه بارداری (۱۱۵۹۴۹۶ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۱۰۵۷۷۱۳ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۸۸۸۱۷۱ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۹۷۸۱۷ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۶۳۰۵۱۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۶۲۷۴۳۰ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۴۹۵۹۷۲ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۸۴۴۵۰ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۴۱۳۸۵۴ بازدید)

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۹۹۵۱۱ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۶۰۴۹۶ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۵۶۶۷۰ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۵۵۷۰۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۳۲۳۱۳۱ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۳۱۵۳۹۱ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۹۹۸۱۰ بازدید)

اول ، وسط و آخر ماه قمری (۲۸۵۵۳۹ بازدید)

وقت زوال خورشید چه زمان و ساعتی است (۲۵۰۸۲۳ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۴۵۵۰۲ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۴۵۴۶۴ بازدید)

احادیث بارداری

به زن در ماهى كه زايمان كرده خرما بدهيد؛ چرا كه فرزند او بردبار و پاك مى شود.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)

ذکر روزهای هفته

ذکر روز یکشنبه

یا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

امروز

یکشنبه

۲۶ / ۱ / ۱۴۰۳

۵ شوال ۱۴۴۵

ماه قمری ۳۰ روزه

۵۸ : ۰۷ : ۲۱

فصل بهار

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۴:۰۵

طلوع خورشید: ۰۵:۳۳

اذان ظهر: ۱۲:۰۵

اذان عصر: ۱۵:۴۴

غروب خورشید: ۱۸:۳۷

اذان مغرب: ۱۸:۵۶

وقت عشاء: ۱۹:۴۵

نیمه شب شرعی: ۲۳:۲۱

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟مشاهده نظرات